PVC danga (linoleumas). Klausimai ir atsakymai

PVC danga (linoleumas). Klausimai ir atsakymai

Dalintis:

Iš klientų sulaukiame nemažai klausimų apie linoleumą (PVC arba vinilinę dangą). Pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.

Norėdami rasti atsakymą pateiktame sąraše, spustelėkite ant Jus dominančio klausimo. Jei turite savo klausimą, parašykite mums. Atsakymą atsiųsime į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

1. Kaip kloti linoleumą (PVC arba vinilinę dangą)?

Pagrindas turi būti sausas, švarus ir lygus. Jei patalpa iki 20 m2 (arba iki 40 m2, jei danga su veltinio pagrindu), viso dangos ploto klijuoti nereikia – užteks dangos pakraščius prie pagrindo priklijuoti dvipuse lipnia juosta. Kai danga plonesnė, ji lengviau „susibanguoja“ perstumiant baldus. Patartina ploną (1,5–2,5 mm storio) dangą lipnia juosta priklijuoti ne tik pakraščiuose, bet ir juostomis kas metrą. Jei patalpa viršija nurodytą plotą, būtina dangą visu paviršiumi priklijuoti specialiais klijais, pvz., Forbo 425.

Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas.

2. Kaip sujungti linoleumą (PVC arba vinilinę dangą)?

Linoleumas (PVC danga) buityje jungiamas šalto suvirinimo klijais, pvz., Werner-Mueller TYPE A, arba suvirinimo virve (visuomeninės paskirties dangos). Šaltas suvirinimas reiškia dviejų dangos gabalų suglaudimą ir klijų įspraudimą į tarpą. Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas. Suvirinimas virve sudėtingas procesas. Reikalingas specialistas ir įranga.

3. Kiek kainuoja linoleumo (PVC arba vinilinės dangos) klojimas?

Buitinį linoleumą (PVC dangą) namuose nesunkiai pasiklosite patys. Tam prireiks ilgos liniuotės, dvipusės lipnios juostos ir peilio. Priklausomai nuo dangos rūšies ir darbų sudėtingumo, klojimo kaina gali svyruoti tarp 4,30–11,60 Eur už m2.

4. Ar galima kloti linoleumą (PVC arba vinilinę dangą) vonioje?

Galima, bet rizikuojate paslysti ir susižeisti. Reikėtų naudoti tik padidinto paviršiaus šiurkštumo dangas (R10 klasė), tokias kaip Belgijos gamintojo Beauflor buitinės paskirties dangų serijos Perla, Emotions ar Champion. Linoleumas (PVC danga) yra atsparus ant paviršiaus patenkančiam vandeniui, bet apačia gali supelyti.

5. Kaip paruošti grindis linoleumo (PVC arba vinilinės dangos) klojimui?

Prieš klojant dangas pagrindas turi būti sausas, švarus ir lygus. Jei pagrindas nelygus, išlyginti savaime išsilyginančiais mišiniais, pvz., Thomsit DA ar Ceresit CN69.

6. Kaip suvirinti linoleumą (PVC arba vinilinę dangą)? Kas tai, kiek kainuoja, kodėl virinti ir ar galima pačiam namų sąlygomis?

Namų sąlygomis danga virinama šalto suvirinimo klijais, pvz., Werner-Mueller TYPE A, kuris parduodamas 44 g pakuotėmis. Vienos pakuotės pakanka suvirinti 20 m ilgio siūlę. Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas.

7. Kokios linoleumo atsparumo klasės?

Pagal atsparumo klases linoleumas (PVC danga) skirstomas į 3 grupes: 21, 22, 23 klasės linoleumas (PVC danga), tinkantis tik buitinėmis namų sąlygomis; 31, 32, 33, 34 klasės, tinkantis visuomeninėms patalpoms; 41, 42, 43 klasės, skirtas gamybinėms patalpoms. Detaliau: linoleumas (PVC danga) namams ir įstaigoms.

8. Koks gali būti linoleumo storis?

Bendras linoleumo storis – nuo 1 mm iki 4 mm, o dėvimasis (viršutinis) sluoksnis – nuo 0,15 mm iki 1,1 mm.

9. Ar būtina klijuoti linoleumą?

Jei patalpa neviršija 20 m2 (arba 40 m2, jei danga veltinio pagrindu), tai viso dangos ploto klijuoti nereikia. Dangos pakraščiai prie pagrindo priklijuojami dvipuse lipnia juosta. Jei patalpa viršija nurodytą plotą, būtina visą plotą klijuoti specialiais klijais, pvz., Forbo 425. Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas.

10. Kuo klijuoti linoleumą?

Specialiais klijais, pvz., Forbo 425.

11. Ar galima klijuoti linoleumą su lipalu?

Ne, negalima.

12. Ar galima klijuoti plyteles ant linoleumo?

Ne, negalima. Seną linoleumą (PVC dangą) reikia nuimti.

13. Koks yra didžiausias linoleumo plotis?

Linoleumo (PVC dangos) standartiniai pločiai yra 4 m, 3 m, 2 m (rulonų ilgis dažniausiai 30 metrų). Galima įsigyti 5 m pločio linoleumą (PVC dangą), bet tik pilnais rulonais.

14. Kaip išvalyti rašalo dėmes iš linoleumo?

Rekomenduojama naudoti linoleumo (PVC dangos) valiklius, kurių galima įsigyti prekybos centruose ar specializuotose švaros prekių parduotuvėse. Patartina valymo priemones išbandyti mažai matomoje vietoje ir įsitikinti, ar jos nepažeidžia dangos.

15. Kaip pritvirtinti linoleumą prie medinių grindų?

Tarp lentų negali būti tarpų ar griovelių, nes danga šiose vietose į juos įsispaus. Jei patalpa neviršija 20 m2 (arba 40 m2, jei danga veltinio pagrindu), tai viso dangos ploto klijuoti nereikia. Dangos pakraščiai prie pagrindo priklijuojami dvipuse lipnia juosta. Jei patalpa viršija nurodytą plotą, būtina klijuoti specialiais klijais, pvz., Forbo 425. Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas.

16. Kaip prižiūrėti linoleumą?

Priežiūrai pakanka grindų plovimo. Rekomenduojama naudoti šioms dangoms skirtus valiklius, kurių galima įsigyti prekybos centruose ar specializuotose švaros prekių parduotuvėse.

17. Kas geriau – linoleumas ar laminatas?

Skirtingų dangų palyginimus rasite grindų dangų palyginimo puslapyje.

18. Kokia drėgmė turi būti klojant linoleumą?

Klojant grindų pagrindas turi būti sausas, švarus ir lygus. Linoleumas (PVC danga) yra atsparus ant paviršiaus patenkančiam vandeniui, tačiau po danga esanti pastovi drėgmė gali ją sugadinti, nes danga gali pradėti pelyti.

19. Kuo galima užtaisyti skylę linoleume?

Tokio paties linoleumo (PVC dangos) gabalu, jį privirinant šalto suvirinimo klijais, pvz. Werner-Mueller TYPE A. Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas.

Klausimai / atsakymai

Teresė, 2021 07 15, 17:45
Klausimas:
Noriu patiesti linoleumą virtuvėje ant senų medinių grindų. Apačioje randasi šiluminis mazgas, kuris dažnai būna drėgnas. Ką patartumėte dėti po linoleumo kaip pamušalą nes pats linoleumas sulaiko bet kokią drėgmę, kad grindų pusėje neatsirastų pelėsis, o po linoleumo galimas kondensatas?
Iris (Algirdas), 2021 07 16, 05:42
Atsakymas:
Laba diena,
Ką bepadėtumėt, pelėsis atsiras ir grindys ilgainiui bus pažeistos.
Folija ar polietileno plėvelė apsaugotų, jei būtų po grindimis ant perdangos.
Renata, 2021 04 25, 18:10
Klausimas:
Sveiki reikalingas linoliauma pakeisti is seno i nauja virtuvej ir koridoriuje mazdaug 7 kvadratu,ar turite rekomendacija meistra kuris apsiimtu tvarkytis?
Iris (Egesta), 2021 04 26, 06:47
Atsakymas:
Laba diena,
Atrašėme Jums į el. paštą.
Linas, 2020 10 23, 10:37
Klausimas:
Sveiki, ar turi kuri nors pvc danga turi B-s1,d0 degumo klasę?
Iris (Marius), 2020 10 26, 12:46
Atsakymas:
Laba diena,
Dauguma PVC ir LVT dangų turi B-s1,d0 degumo klasę.
Artūras, 2020 01 29, 05:55
Klausimas:
Sveiki ,kodel vinilineje klijuojamoje dangoje atsiranda padideja tarpeliai tarp sujungimu?
Iris (Marius), 2020 01 29, 07:54
Atsakymas:
Laba diena,
Gali būti, kad buvo naudojami netinkami klijai. Taip pat tarpai atsirasti gali dėl gamintojo rekomendacijų nesilaikymo klojant ant šildomų grindų: https://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/klijuojamu-pvc-lenteliu-plyteliu-klojimas/
IGNAS, 2020 01 2, 14:12
Klausimas:
Laba diena. Norėjau paklausti ar galima linoleumą dėti virtuvėje ant plytelių? Ar per plytelių sujungimus užklojus linoleumą jis netrūktų?
Iris (Marius), 2020 01 6, 12:15
Atsakymas:
Linoleumą ant plytelių kloti galima, tačiau danga įsispaus į plytelių tarpus ir tai atsikartos paviršiuje. Tarpus tarp plytelių galima užlyginti plytelių klijais ar glaistu.

Tiesiai ant plytelių galima kloti PVC lenteles. Jos ypač tinka šildomoms grindims. http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.