Kilimai

Kaip įsivaizduojame kilimą? Švelnus, minkštas, su tankiu plaukelių paviršiumi... Gal todėl specialistai mūsų kambariuose tiesiamus kilimus (net ir tuos, kurių plaukelių aukštis labai trumpas) vadina pūkuotaisiais. Gražus, malonus liesti, spalvingas, o ar kokybiškas?

Skaityti daugiau

Filtruoti pagal

Kaina
more... less
Spalva
more... less
Raštas
more... less
Plotis
120 230
Ilgis
120 290
Storis/Aukštis
0, 0 0, 3
more... less
Pagrindas
more... less
Prekės ženklas
more... less
Detali paieška Suskleisti paiešką
Rodoma 1-12 iš 132 prekės(-ių)

Klausimai / atsakymai

Danutė Žižienė, 2023 03 9, 10:59
Klausimas:
Laba diena, gal jūsų prekyboje būtų koks nors paklotas po kilimine danga, kad nors šiek tike izoliuotų garsus. Kiliminė danga būtų klojama antrame aukšte, mediniame name, kuriame nera betoninių perdangų. Del šios priežasties , vaikštant antrame aukšte , labai girdisi.
Gal turėtumėt kokį pasiūlymą, kaip tai yra sprendžiama pvz viešbučiuose. Ačiū.
Iris (Jovita), 2023 03 9, 13:51
Atsakymas:
Garsą sumažinti galėtų padėti paklotas grindims. Pvz., mūsų parduodamas Izo-Nord 5,5 mm turi 24 dB žemyn perduodamo garso slopinimą https://www.iris.lt/grindu-dangos/12708-izo-nord-55-mm-1x05m-5-m2-dez-paklotas.html
Ant jo klotumėte kiliminę dangą. Tačiau kokiu procentu garsas dėl to sumažės pirmame aukšte, atsakyti sunku. Tą galima išsiaiškinti tik bandymų būdu.
Rūta Žemaitienė, 2022 12 11, 13:29
Klausimas:
Sveiki, ar turite apvalių kilimų, maždaug 190 skersmens?
Iris (Raminta), 2022 12 12, 10:30
Atsakymas:
Laba diena, neturime.
Reda, 2022 01 7, 14:13
Klausimas:
Sveiki, pirkome iš Jūsų kiliminę dangą, liko likutis, norėtume apsiūti. Klausimas - kiliminės dangos kraštines Jūs suvienodinate (kad lygiai būtų) ar tą reikia padaryti patiems ir Jūs tik apsiūnate? Ačiū
Iris (Egesta), 2022 01 10, 08:45
Atsakymas:
Kiliminės dangos apsiuvimo klausimais kreipkitės el. paštu: p6k3@iris.lt
Ausra Zemiene, 2021 11 28, 14:50
Klausimas:
Domina storo belgiško kilimo *2x3 m. sukarpymo į 4 dalis ir apsiuvimo paslauga. Kaina už 1m ir kur atvežti?
Iris (Egesta), 2021 11 29, 09:58
Atsakymas:
Laba diena,
Apsiuvame tik Iris salonuose pirktus kilimus.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.

Paplitusi nuomonė, kad kokybiški gali būti tik rankų darbo kilimai. Palyginkime: nesudėtingų raštų 6 m2 dydžio persiškas kilimas rankomis audžiamas apie metus, sudėtingesnis – 2–3 metus, tokio pačio dydžio lietuvišką rankų darbo kilimą pagal individualų užsakymą pagamins per 2–4 savaites, sudėtingesnį – per 2 mėnesius. Tik lietuviškas rankų darbo kilimas bus nuaustas rankine audimo mašina. Rankų darbas nelygu rankų darbui... O audimo robotai 6 m2 dydžio kilimą nuaudžia per valandą. Suprantama, darbo sąnaudos įtakoja kainą – rankų darbo kilimai yra mažiausiai 4 kartus brangesni už mašinomis austus. Tačiau sutapatinti gamybos būdo su kokybe nereikėtų. Rankomis austų kilimų pranašumas kitur: viename rankų darbo kilime gali būti net iki 1 000 spalvų, mašininiame – iki 8 spalvų, rankų darbo kilimai gali būti pačių įvairiausių formų, mašinomis audžiami – daugiau standartinių dydžių ir formų.

Jei Jums kilime būtinas tūkstantis spalvų ir jas visas gebate atskirti arba Jums reikia ypatingos formos kilimo – pasirinkimas vienas. Juk vieniems reikia išliekamąją vertę turinčio meno kūrinio, kitiems kilimas turi idealiai atkartoti individualaus interjero elementus, treti ieško standartinių sprendimų. Renkatės Jūs, tačiau kilimo kokybę žinoti verta.

Visų kilimų kokybę nusako pluošto sudėtis, jo tankumas (mazgų skaičius kvadratiniame metre), pluošto svoris (gramai kvadratiniame metre) ir pluošto aukštis (milimetrais). Tiesa, autentiški rankų darbo persiški kilimai vertinami kiek kitaip – jų neįsigysite pirmame pasitaikiusiame prekybos centre, jie parduodami tik su sertifikatais, tad jų pirkimo subtilybių čia nenagrinėsime.

Natūralus ar sintetinis pluoštas?

Kilimai gali būti natūralaus arba sintetinio pluošto. Natūralūs pluoštai yra augalinės (medvilnė, linas, viskozė, bambukas) ar gyvūninės (vilna, šilkas) kilmės. Sintetiniai kilimai dažniausiai gaminami iš polipropileno ir poliesterio, rečiau – iš poliamido ar akrilo. Taip pat gaminami natūralaus ir sintetinio pluoštų mišinio kilimai.

Augalinės kilmės pluoštų kilimai yra švelnūs, minkšti, labai spalvingi. Jie nekenksmingi aplinkai, tinka alergiškiems žmonėms. Tačiau linas ir medvilnė nėra itin patvarūs ir bijo drėgmės. Savo išvaizda šilką, o savybėmis medvilnę primenantis natūralus pluoštas viskozė yra kur kas patvaresnis ir nebijo drėgmės. Tačiau šio pluošto kilimai „šeriasi“. Bet didžiausias augalinio pluošto kilimų trūkumas – sudėtinga priežiūra: dėmės iš jų sunkiai išvalomos, o stipriais cheminiais valikliais ir balikliais jų valyti negalima. Nors augalinės kilmės kilimai tarnauja kur kas trumpiau nei vilnoniai, jie dažnai dar ir brangesni: linas ar bambukas brangesni už vilnos pluoštą. Kaina ir nepraktiškumas lėmė menką tokių kilimų populiarumą. Dažniausias jų panaudojimas – mišinyje su kitais pluoštais.

Populiariausi natūralaus pluošto kilimai – vilnoniai. Vilna – puikus pluoštas. Vilnoniai kilimai yra švelnūs ir malonūs, plati natūralių spalvų gama, ilgaamžiai, atsparūs ugniai ir drėgmei, gerai slepia dėmes, nesielektrina. Deja, vilnoniai kilimai blunka tiesioginiuose saulės spinduliuose, jų negalima valyti stipriais cheminiais valikliais, jiems kenkia chloro balikliai, o kavos, dažų, tepalų dėmės sunkiai išvalomos. Yra vilnai alergiškų žmonių.

Šilkas – švelnus, minkštas, blizgantis, ilgaamžis, tačiau ypač brangus pluoštas. Iš jo dažniausiai audžiami šedevrai – persiški kilimai.

Įprasta manyti, kad natūralaus pluošto kilimai, ypač vilnoniai, yra pranašesni už sintetinio pluošto. Ar tikrai ši nuomonė pagrįsta?

Naujų technologijų dėka sintetinio pluošto kilimai savo išvaizda ir savybėmis nenusileidžia natūralaus pluošto kilimams. Jie yra minkšti ir švelnūs – ne visada net ir specialistas atskirs natūralaus pluošto kilimą nuo sintetinio. Šie kilimai nepelija, neskleidžia nuodingų medžiagų, žymiai rečiau kelia rūpesčių alergiškiems žmonėms. Juos paprasta prižiūrėti, jie atsparūs dėmėms, neblunka, nesielektrina ir yra 2–3 kartus pigesni už natūralaus pluošto kilimus. O trūkumai? Sintetiniai kilmai nėra ekologiški ir, turbūt, viskas...

Taigi, jei nesate prisiekęs natūralistas – drąsiai rinkitės sintetinio pluošto kilimą. Kitų kokybės rodiklių sąskaita taupyti neverta.

Tankumas, pluošto svoris, pluošto aukštis

Tankumas (mazgų skaičius kvadratiniame metre) – svarbiausias sintetinių ir natūralių kilimų kokybės rodiklis. Kuo jis didesnis, tuo kilimas atsparesnis dėvėjimuisi ir brangesnis. Kilimas, kurio tankumas milijonas mazgų kvadratiniame metre ar daugiau, yra labai kokybiškas:

Prabangus natūralaus pluošto interjero akcentas (95 % vilna, 5 % šilkas, tankumas – 1 200 000 mazgų 1 m2, mašininis)

Puikiai atrodys ir ilgai tarnaus ir 500 000 mazgų kvadratiniame metre turintis kilimas.

Bet tankumas nėra absoliutus rodiklis. Jei siūlas storas, suktas – puikus kilimo vaizdas ir pojūtis pasiekiamas su mažesniu mazgų skaičiumi. Vertindami kilimo kokybę atsižvelkite ir į pluošto svorį, bei pluošto aukštį.

Pluošto svoris – tai kilimo kvadratinio metro svoris gramais, neįskaičiuojant pagrindo svorio, t. y. tik „plaukelių“ svoris. Jei tankumas mažesnis už 500 000 mazgų kvadratiniame metre, atkreipkite dėmesį į svorį – kokybiško kilimo pluošto svoris turi būti apie 1 900 g.

Kilimo plaukelių aukštis vadinamas pluošto aukščiu. Pluošto aukščiui didėjant, tankumas mažėja. Pavyzdžiui, „shagy“ tipo (pluošto aukštis – 50–70 mm) kilimų tankumas dažniausiai nesiekia 100 000 mazgų kvadratiniame metre, bet atrodo jie puikiai.

„Shagy“ tipo kilimo plaukeliai turi sukristi. Jei ilgo pluošto kilimų tankumas bus per didelis – plaukeliai styros, toks kilimas bus labai klampus. Ilgo pluošto kilimo kvadratinis metras sveria apie 800 g daugiau už trumpo pluošto. Vienodo tankumo ir pluošto aukščio vilnonis kilimas bus sunkesnis už tokį patį sintetinį.

Patikimi gamintojai informaciją apie kilimą ir jo kokybę paprastai pateikia kitoje pusėje priklijuotoje etiketėje. Joje dažniausiai nurodoma pluošto sudėtis (medvilnė – CO, linas – LI, viskozė – VI, vilna – WO, šilkas – SE, polipropilenas – PP, poliesteris – PL, poliamidas – PA, akrilas – PC), tankumas, dydis, gamintojas. Kai kurie gamintojai dar nurodo sintetinio pluošto kilimų savybes (pvz.: atsparumas gniuždymui, atsparumas blukimui, lengva priežiūra, atsparumas vandeniui, atsparumas kandims). Kokybiškos vilnos kilimai būna pažymėti specialiu Woolmark ženklu.

Mes pirkėjams siūlome mašinomis austus belgiškus kilimus. Belgija jau nuo XVII amžiaus diktuoja mašininių kilimų madas Europoje, o mūsų pasirinkti gamintojai Balta ir Ragolle yra vieni iš rinkos lyderių, garsėjančių pasaulyje kokybiškais vilnoniais ir sintetinio pluošto kilimais. 

Kilimų mados tendencijos

Interjere šiuo metu dominuoja gamtos ir žalumynų elementai. Vyrauja ramios švelnios spalvos, ypatingas dėmesys skiriamas žalsvų spalvų gamoms. Žalsvi atspalviai derinami su rausva koralų, ochros, vario spalvomis.

Moderni klasika – būdingas lengvumas, jaukumas ir elegancija. Pakankamai universalūs ir gali puikiai tikti klasikinio, vintažinio ir netgi modernaus stiliaus būste.

Boho stilius – laisvas standartų nesuvaržytas stilius. Jam būdingi etniniai motyvai, juostelės ir geometrinės formos. Linijos laisvos neįrėminančios, nėra griežtų linijų ar figūrų.

Naujiena Iris prekybos tinkle – vidaus-lauko kilimai, tinkami tiek vidaus, tiek lauko erdvėms (terasos, balkonai). Kilimai dėl savo sudėties ir struktūros neįgeria drėgmės ir greitai džiūsta, todėl nereikalauja ypatingos priežiūros. Švelnios žemės spalvos (ruda, pilka, žalsva) harmoningai įsilieja į bendrą terasos ar balkono ir lauko/gamtos erdvę.

Ieškokite sau tinkančio kilimo mūsų parduotuvėse: Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje.

Jums verta paskaityti

, , Kilimas svetainei, Kilimas lauko terasai, Kilimai miegamajam, , Kilimas ofisui, , Kilimas iš polipropileno, Kilimas prieškambariui, , Ilgo plauko kilimas, , , Modernūs kilimai, , , , , , Kilimėliai prie durų, , , Drėgmę sugeriantys kilimėliai, Kilimėliai batams, , , Dideli kilimai, Viskoziniai kilimai, Trumpo plauko kilimas, , Vonios kilimėlių komplektas, Neslystantis vonios kilimėlis su siurbtukais, Apvalūs vonios kilimėliai, , , ,

Dažnai užduodami klausimai

Kilimo dydžio pasirinkimą lemia kambario plotas ir baldų išdėstymas - turi būti išlaikytos tinkamos proporcijos.

Šviesios spalvos kilimas praplės kambario erdvę, tamsios - suteiks jaukumo. Ant margų kilimų mažiau matysis nešvarumai, o neutralūs kilimai tiks ten, kur yra ir taip daug ryškių interjero detalių. 

Reikėtų atsižvelgti į svetainės dydį, dizainą, baldus. Nebūtina kilimo spalvos derinti su sienų spalva ar baldų atspalviais itin tiksliai – kambarys atrodys griežas.