Gyvatukų rūšys - kas tinka individualiuose namuose ir kas daugiabučiuose? Skaitykite straipsnyje žemiau.
- −20%
Gyvatukų rūšys - kas tinka individualiuose namuose ir kas daugiabučiuose? Skaitykite straipsnyje žemiau.
Gyvatukų rūšys ir jų pritaikymas nuosavuose namuose bei butuose. Apie tai skaitykite straipsnyje.
Vonia yra ta namų vieta, kuri neįsivaizduojama be gyvatuko. Gyvatukai atlieka labai svarbią funkciją – šildo patalpą ir džiovina rankšluosčius. Jie neleidžia vonios kambaryje kauptis drėgmei ir atsirasti pelėsiui.
Renkantis gyvatuką svarbu atsižvelgti į vonios kambario dydį ir temperatūrą. Jei vonia yra prastai vėdinama, tikėtina, kad drėgmė ten kaupsis labiau, todėl reikės didesnio ir galingesnio gyvatuko. Jei vonios kambarys yra apšildomas ir kitais būdais, pavyzdžiui, įrengtos šildomos grindys, galima rinktis mažesnį, silpnesnio galingumo gyvatuką.
Gyvatukai gali būti vandeniniai (pajungti prie centralizuotos šildomos sistemos), elektriniai (pajungti į elektros lizdą) arba kombinuoti (šildomi abiem būdais). Elektriniai ar kombinuoti gyvatukai dažniau pasirenkami individualių namų vonios kambariams. Pritaikyti juos daugiabučiams yra sudėtingiau. Norint pasikabinti el. gyvatuką daugiabutyje, reikia gauti visų gyventojų sutikimą, nes montuojant tokį gyvatuką galima išderinti viso pastato šildymo ir vandentiekio sistemą. Elektriniai gyvatukai patogu tuo, kad juos galima pasijungti kada norima, savarankiškai reguliuoti temperatūrą. Kombinuoti gyvatukai šildymo sezonu šildomi vandeniu, o vasarą – elektra.
Renkantis gyvatuką, reikėtų atsižvelgti į turimą vandens tiekimo sistemą. Ji gali būti atvira arba uždara. Turint atvirą sistemą karštas vanduo į gyvatuką tiekiamas ištisus metus. Iki 60 °C temperatūros vanduo nuolat cirkuliuoja, o gyvatukas visą laiką, net ir vasarą yra karštas ir šildo patalpą. Tokia sistema yra praktiškai visuose senos statybos daugiabučiuose. Atvirai tiekimo sistemai tinka žalvariniai arba nerūdijančio plieno gyvatukai. Nerekomenduojama naudoti plieninių gyvatukų. Atvirai sistemai vanduo tiekiamas iš giluminių gręžinių. Jame yra kalcio, magnio druskų. Dėl to plienas bus veikiamas korozijos.
Turint uždarą šildymo sistemą karštas vanduo dažniausiai yra šildomas šilumos siurbliuose ir į gyvatuką tiekiamas tik šildymo sezonu. Sistemoje cirkuliuoja specialiai paruoštas vanduo – be druskų, su antikoroziniais priedais. Uždarai šildymo sistemai tinka visų rūšių gyvatukai – plieniniai, nerūdijančio plieno, žalvariniai ar variniai.
Gyvatukai skirti ne tik rankšluosčiams džiovinti ar patalpai šildyti, jie atlieka ir estetinę funkciją. Pagal formą gyvatukai gali būti tradicinės kilpinės formos arba modernūs kopėtėlės formos. Didesnis pasirinkimas – kataloguose. Juose galite rasti spalvotų – baltų, juodų, aukso ir kt. spalvos gyvatukų. Patikusį galime parvežti. Katalogai -->
Apsiperkant internetu taikoma speciali akcija, todėl įsigyti kokybišką gyvatuką galima pigiau. Prekę pristatysime iki Jūsų namų arba į artimiausią saloną.
Elektrinius gyvatukus galima pasijungti kada norima, savarankiškai reguliuoti temperatūrą.
Gyvatukai atlieka labai svarbią funkciją – šildo patalpą ir džiovina rankšluosčius. Jie neleidžia vonios kambaryje kauptis drėgmei ir atsirasti pelėsiui.
Reikia atsižvelgti į jūsų namuose esančią vandens tiekimo sistemą. Ji gali būti atvira (daugiabučiuose) ir uždara (individualiuose namuose).