Kokios grindjuostės labiausiai tinka parketui, laminatui, kiliminei ar PVC dangai? Skaitykite straipsnyje žemiau.
- 3 - 5 d. d.
- −7%
Kokios grindjuostės labiausiai tinka parketui, laminatui, kiliminei ar PVC dangai? Skaitykite straipsnyje žemiau.
Grindjuostės, apvadai ar liaudiškai vadinami „plintusai“ yra maža, bet labai reikšminga apdailos detalė. Šis elementas reikalingas visų rūšių grindų užbaigimui: parketui, laminatui, plytelėms, PVC, kiliminei dangai ir t. t. Grindjuostės, apvadai paslepia tarp sienos ir grindų esantį tarpelį ir atlieka apsauginę bei dekoratyvinę funkciją. Šios apdailos detalės apsaugo sienas ir grindis nuo pažeidimų, nešvarumų kaupimosi, paslepia nelygumus ir gali tapti gražiu interjero akcentu.
Grindjuostės gali būti medinės, faneruotos, MDF (laminuotos), plastikinės. Natūralaus medžio grindjuostės, yra tvirtos, atrodo solidžiai ir stilingai. Medinės grindjuostės yra dviejų tipų: pagamintos iš kietmedžio (dažniausiai lapuočių) ir minkštesnės medienos – spygliuočių. Kietmedžio grindjuostės yra brangesnės ir naudojamos prabangiuose objektuose. Dažniausiai jos gaminamos iš vertingos medienos – ąžuolo, uosio, buko ir papildo prabangias medžio masyvo grindis ar parketlentes.
Spygliuočių medienos grindjuostės dažniausiai gaminamos iš pušies, rečiau iš eglės ar maumedžio ir yra dažomos tam tikra spalva. Natūraliau atrodo ne dažytos, bet laku padengtos grindjuostės, apvadai. Vienintelis medinių grindjuosčių minusas – bijo drėgmės ir reikalauja didesnės priežiūros.
Faneruotos grindjuostės, apvadai atrodo taip pat natūraliai ir gražiai, kaip ir medinės grindjuostės, tik kaina jų mažesnė, nes jos pagamintos iš faneros (medienos lukšto lakštų). Daug atspalvių ir raštų.
MDF grindjuostės, apvadai gaminami iš presuotų medžio dulkių. Jų paviršius yra laminuotas, jo nereikia papildomai lakuoti ar dažyti. Dažniausiai imituoja natūralios medienos raštą. Puikiai tinka laminuotoms, vinilinėms grindims. MDF grindjuostės išsiskiria patrauklia kaina ir lengvu montavimu.
Plastikinės grindjuostės yra lengvos ir lanksčios, dažniausiai dedamos šalia ruloninių PVC dangų, laminuotų grindų. Dažnai jos būna tuščiavidurės, todėl po jomis galima paslėpti laidus ir kabelius. Plastikines grindjuostes galima montuoti ten, kur medinės grindjuostės yra netinkamos – drėgnose patalpose, pavyzdžiui, vonios kambaryje, balkone.
Grindjuostės kiliminei dangai gaminamos apverstos L formos, į kurią įdedama kiliminės dangos juosta. Kiliminė danga gražiai pakišama po grindjuoste, o ne užleidžiama ant jos.
Grindjuostės, apvadai dažniausiai derinami prie grindų spalvos. Grindų dangų gamintojai siūlo grindjuostes spalviškai priderintas prie grindų. Siekiant namams suteikti originalumo dedamos ir kontrastingos spalvos grindjuostės. Mėgstamos baltos grindjuostės. Jos gražiai įrėmina grindis, suteikia erdvesnės patalpos pojūtį.
Renkantis grindjuostes svarbu atsižvelgti į jų dydį. Grindjuosčių aukštis turi būti proporcingas kambario dydžiui. Jei kambarys siauras, žemomis lubomis labiau tiks grindjuostės iki 45 mm aukščio. Jei kambarys erdvus, aukštomis lubomis – grindjuostės 100 mm ar aukštesnės. Standartinio dydžio kambariuose tinkamos 45-100 mm aukščio grindjuostės.
Pagal montavimo būdą grindjuostės gali būti klijuojamos, tvirtinamos specialiais laikikliais ar per tam skirtas vietas montuojamos su savisriegiais.
Grindjuosčių, apvadų pasirinkimas yra didelis. Internetu galite peržiūrėti daug prekių ir išsirinkti geriausią variantą. Reikiamas grindjuostes greičiau rasite naudodami prekių filtrą. Išsifiltruoti galima pagal kainą, spalvą, ilgį, plotį, aukštį. Prie grindjuosčių aprašymo nurodome iš kokios medžiagos jos yra pagamintos.
Internetu grindjuostes galite nusipirkti pigiau. Dažnai taikoma grindjuosčių, apvadų akcija ir išpardavimai.