Klijai plytelėms

Įvairius paviršius klojant plytelėmis labai svarbu pasirinkti tinkamus klijus. Pasirinkus netinkamus klijus plytelėms, pasekmės išryškėja ne iškart, o po keleto metų. Ištaisyti klaidas galima tik darbus perdarant naujai.

Skaityti daugiau

Filtruoti pagal

Kaina
more... less
Pagrindas
more... less
Prekės ženklas
more... less
Detali paieška Suskleisti paiešką
Rodoma 1-12 iš 18 prekės(-ių)

Klausimai / atsakymai

Tobertas, 2024 06 3, 17:26
Klausimas:
Sveiki, kaip paskaičiuoti kiek reikės plytelių klijų?
Iris (Raminta), 2024 06 4, 11:24
Atsakymas:
Laba diena, dažniausiai skaičiuojama, kad iš 25 kg maišo klijų suklijuojama apie 5 m2 plytelių.
Nerijus, 2023 01 10, 17:00
Klausimas:
Laba diena,
Ar turite karščiui atsparių klijų? Norėčiau klinkerinę plytelę priklijuoti pirtyje krosnies zonoje.
Iris (Saulius), 2023 01 11, 15:13
Atsakymas:
Krosnies zonoje (ant cementinio pagrindo) plyteles siūlome klijuoti su šiuo epoksidiniu mišiniu:

https://www.iris.lt/statybiniai-misiniai/12361-ceresit-ce89-25-kg-white-801-baltas-epoksidinis-glaistas.html

Atsparumas temperatūrai iki +100°C.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.

Kaip išsirinkti tinkamus plytelių klijus?

Plytelių klijų pasirinkimą lemia keletas faktorių:

► Plytelių rūšis (keraminės, akmens masės, klinkerio), dydis (mozaika, didelės plytelės), vandens įgeriamumas.

► Plytelių naudojimo vieta (vidus ar išorė, sienos ar grindys), temperatūrų svyravimai (šildomos grindys).

► Pagrindas ant kurio bus klijuojamos plytelės – medžiaga, vandens įmirkis, sukibimas, lygumas.

Vidaus patalpoms – virtuvei, koridoriui, kitiems kambariams klijus išsirinkti paprasčiau. Jei pagrindas vienodas, o plytelių rūšis yra ta pati, sienoms ir grindims tinka tie patys klijai. Didelių matmenų (60x60 cm ir daugiau) grindų plytelėms naudojami specialūs klijai, pavyzdžiui, Atlas Mega Plus: https://www.iris.lt/statybiniai-misiniai/9592-atlas-mega-plus-25-kg-plyteliu-klijai.html  

Keraminių plytelių vandens įgeriamumas yra didžiausias iš visų plytelių rūšių, todėl joms tinka ir paprastesni klijai. Nereikėtų rinktis pačių pigiausių, prastos kokybės klijų. Rekomenduojame Atlas ir Ceresit gamintojų plytelių klijus.

Akmens masės ir klinkerio plytelės mažai įgeria vandenį, joms netiks ir paprasčiausi klijai – reikės stipresnių. Natūraliam akmeniui tinka tik labai stiprūs ir elastingi plytelių klijai. Stiklo mozaika ir natūralus marmuras turi būti klijuojami tik su baltos spalvos klijais. Kitokia klijų spalva gali pakeisti dangos atspalvį.

Sudėtingiau plyteles klijuoti nuolat drėgmės veikiamose patalpose: vonios kambaryje, dušo kabinoje, baseinuose. Paprasti plytelių klijai netinka. Dažniausiai šiose patalpose yra įrengiama hidroizoliacija, o ji pablogina plytelių sukibimą su pagrindu. Drėgnose patalpose reikia naudoti lipnesnius, ypač elastingus plytelių klijus. 

Plytelių klijavimas lauke – atviroje terasoje ar balkone reikalauja kruopštumo ir žinių. Atsispirti šalčio, karščio, didelės drėgmės poveikiui gali tik labai elastingi plytelių klijai. Lauko sąlygoms tinka ne visos plytelės. Tinkamas rasite straipsnyje: https://www.iris.lt/blogas/plyteliu-pasirinkimas-pagal-patalpa-lauko-plyteles-n29

Šildomų grindų pagrindinė rizika – dėl temperatūrinių pokyčių besiplečiantis ir besitraukiantis betonas. Toks reiškinys gali suardyti plyteles. Kad taip nenutiktų, turi būti naudojami elastingi plytelių klijai. Kuo klijai elastingesni, tuo labiau sušvelninamas temperatūrų pokyčių neigiamas poveikis.

Plytelių klijų pavadinimai ir tinkamumas įvairioms sąlygoms detaliai sužymėti lentelėse. Labai palengvins pasirinkimą: https://www.iris.lt/blogas/plyteliu-klijai-kaip-pasirinkti-tinkamus-n51 

Plytelių klijai internetu

Žinant, ko reikia plytelių klijus išsirinkti paprasta. Galima nusipirkti internetu. Reikiamus klijus patogiau surasti naudojant prekių filtrus. Prekes galima išskirti pagal šiuos kriterijus: kaina, grupė (akmens masės, keraminėms, klinkerio ar natūralaus akmens), vieta (baseinui, dušui, fasadui, terasai, grindims, sienoms ir kt.), pagrindas (cementinis, gipsinis tinkas ir kt.). Tinkančias prekes galite įsidėti į norų sąrašą, spustelėję ant širdelės. Bus lengviau rasti ir sugrįžti prie reikiamos prekės.

Internetu pirkti apsimoka, nes galima nusipirkti pigiau. Perkant internetu taikoma speciali akcija, galima rasti naudingų pasiūlymų. Internetu pirktas prekes pristatome per kurjerius nurodytu adresu. Galima atsiimti ir patiems bet kuriame Iris salone. 

Jums verta paskaityti

Statybiniai klijai, Elastiniai plytelių klijai, Plytelių klijai šildomoms grindims, Plytelių klijai lauko darbams, Epoksidiniai plytelių klijai, Plytelių klijai atsparūs karščiui, Plytelių klijai voniai, dušui, Plytelių klijai atsparūs vandeniui, su hidroizoliacija, Plytelių klijai baseinams, Keraminių plytelių klijai, Vidaus plytelių klijai, Plytelių klijai židiniui, Granito plytelių klijai, Nedulkantys plytelių klijai, Plytelių klijai garažui,