Kokią plautuvę pasirinkti, kad būtų patogi naudojimui ir tarnautų ilgą laiką? Sužinokite straipsnyje žemiau.
- −7%
Kokią plautuvę pasirinkti, kad būtų patogi naudojimui ir tarnautų ilgą laiką? Sužinokite straipsnyje žemiau.
Nėra jokių užduotų klausimų
Plautuvių rūšys. Kurios geriausios? Skaitykite straipsnyje.
Kriauklė yra neatsiejama vonios kambario ir virtuvės dalis. Nors jos paskirtis vienoda, panaudojimo būdas skiriasi. Vonioje ją naudojame prausimuisi, dantų valymui, virtuvėje – indų, maisto produktų, rankų plovimui. Vonios kriauklės vadinamos praustuvais, o virtuvės – plautuvėmis.
Plautuvės zona yra virtuvės darbo centras. Šalia jos gaminamas maistas, plaunami indai. Kad virtuvėje būtų patogu dirbti ir valyti, plautuvė turi būti lengvai prižiūrima, nesibraižytų. Renkantis plautuvę norisi, kad ji būtų patogi ir atrodytų kaip nauja ilgus metus.
Plautuvės patvarumą ir ilgaamžiškumą lemia medžiaga, iš kurios ji pagaminta. Pačios populiariausios – nerūdijančio plieno plautuvės. Jos vertinamos dėl geros kainos, patvarumo ir ilgai išliekančios nepriekaištingos išvaizdos. Plieninės plautuvės yra atsparios smūgiams, karščiui, šalčiui, be to, jas galima šveisti su įprastinėmis valymo priemonėmis, nesibaiminant, kad bus pažeistas plautuvės paviršius. Nerūdijančio plieno plautuvės kokybė priklauso nuo pagaminimo būdo. Štampuotos plieninės plautuvės gaminamos iš ištisinio plieno lakšto. Jos yra pigesnės, nes daromos iš plonesnio plieno. Tokia plautuvė bus labiau pažeidžiama, o laikui bėgant, gali atsirasti ir įdubimų. Iš atskirų plieno lakštų gaminamos plautuvės yra patvaresnės, jų ir kaina didesnė. Jos daromos iš storesnio plieno ir yra virinamos. Tokia plautuvė stabilesnė ir mažiau skleidžia triukšmą bėgant vandeniui. Plieninės plautuvės gali būti poliruotu arba matiniu paviršiumi. Poliruotas paviršius greičiau nusidėvi nei matinis. Poliruotų plautuvių blizgesys laikui bėgant nusitrina dėl į kriauklę dedamų indų ir įvairių ploviklių naudojimo. Plieninės plautuvės gaminamos lygiu arba struktūriniu, grublėtu paviršiumi. Praktiškesnis yra struktūrinis paviršius. Ant jo mažiau matosi vandens nuosėdos ir įbrėžimai. Plieninės plautuvės dažniausiai būna vienos – pilkos metalo spalvos.
Granitinės arba akmens masės plautuvės yra vienos patvariausių ir kokybiškiausių, tarnaujančios ilgus metus. Šios plautuvės dažniausiai gaminamos iš 80 % granito ir 20 % akrilo. Granitas yra vienas iš kiečiausių akmenų pasaulyje. Akrilas – rišamoji medžiaga, užtikrinanti granito dalelių sukibimą. Plautuvės pagamintos iš granito yra kietos ir tvirtos, atsparios smūgiams ir įbrėžimams – įkritusi bei sudužusi taurė nepažeis plautuvės paviršiaus. Akmens masės plautuvės atlaiko labai didelį, iki 280 °C karštį, yra labai tylios – nesigirdi tekančio vandens garso. Visgi šias plautuves reikia saugoti nuo stiprių cheminių medžiagų, nes jos gali pažeisti paviršių.
Akmens masės plautuvių paviršius šiltas švelnus ir matinis, malonus liesti. Virtuvėje tokios plautuvės atrodo stilingai ir elegantiškai. Jas lengva derinti su baldais ar buitine technika. Akmens masės plautuvės pasižymi gausia spalvų gama ir tekstūromis. Galima rinktis švelnias pastelines arba ryškesnes spalvas. Populiarios – baltos, kreminės, smėlio, juodos spalvos plautuvės.
Keraminės plautuvės yra aukščiausios kokybės gaminiai, išsiskiriantys savo unikalia išvaizda. Jų paviršius yra labai kietas ir tvirtas, nesibraižo, jo nepažeidžia net iš aukštai krentantys daiktai. Keraminės plautuvės yra higieniškos ir pasižymi itin lengva priežiūra. Šių plautuvių paviršius yra blizgus ir spindintis, į jį neįsigeria skysčiai, valyti jas labai paprasta. Galimas įvairių spalvų pasirinkimas.
Pasirinkus plautuvės medžiagą, kitas žingsnis – jos dydis ir forma. Plautuvės dydis priklauso nuo turimo stalviršio dydžio, šeimos narių skaičiaus ir jų įpročių. Net jei ir namie gaminate mažai ar naudojate indaplovę, visada geriau rinktis didesnę ir gilesnę plautuvę. Didesnėje plautuvėje lengviau išplauti puodus, kepimo skardas. Itin mažoje virtuvėje, vietos sutaupysite pasirinkę kampinę plautuvę. Kalbant apie plautuvės gylį, reikia žinoti, kad kuo gilesnė plautuvė, tuo mažiau taškysis vanduo. Įmontuojamos plautuvės dažniausiai būna šiek tiek gilesnės nei uždedamos.
Pagal formą plautuvės gaminamos įvairiausios – kvadratinės, stačiakampės, apvalios, ovalios, penkiakampės, asimetrinės ir t. t. Plautuvės forma dažniausiai derinama prie virtuvės interjero stiliaus ir baldų. Klasikinio stiliaus virtuvėse, įprastos kvadratinės plautuvės. Moderniam stiliui labai tinka ovalios ar įdomesnių formų plautuvės. Yra ir dvigubų plautuvių, kurios puikiai pasitarnauja erdvioje virtuvėje. Dvigubos plautuvės itin praktiškos ir patogios – galima vienoje plautuvėje užmerkti indus, o kitoje pusėje juos skalauti.
Gaminamos ir plautuvės turinčios integruotą, šalia plautuvės esančią plokštumą, ant kurios galima sudėti ką tik išplautus indus, leidžiant jiems nuvarvėti ir išdžiūti. Tokia plokštė turi nubėgimo angas, tad ant jos nesikaupia nuo indų nuvarvėjęs vanduo.
Prieš užsakant virtuvės baldus labai svarbu pagalvoti ne tik apie plautuvės dydį ir formą, bet ir montavimo būdą. Kitu atveju, baldininkai išpjaus standartinę angą plautuvei, kurią vėliau gali reikėti didinti ar kitaip apdirbti.
Pats paprasčiausias ir dažniausiai naudojamas montavimo būdas: plautuvės uždėjimas iš viršaus. Priklausomai nuo plautuvės, jos kraštas virš stalviršio lieka iškilęs iki 5 mm. Tame tarpelyje tarp plautuvės ir stalviršio kaupiasi trupiniai ir nešvarumai, kuriuos yra sudėtinga išvalyti.
Kitas montavimo būdas: plautuvės ir stalviršio paviršiai viename lygyje. Tokiu būdu uždėta plautuvė yra su spintelės stalviršiu visiškai lygi, be matomų perėjimų. Tačiau tokiam montavimui būtina stalviršyje išfrezuoti tikslią įdubą plautuvei. Tą padaryti gali tik įgudęs baldininkas. Be to stalviršis turi būti atsparus vandeniui.
Dėl praktiškumo ir estetinio vaizdo šiuolaikinėse virtuvėse kaitlentės, plautuvės ir kiti elementai yra įleidžiami į stalviršį, taip sukuriant vientisą, bepakopį vaizdą. Iš apačios montuojamos plautuvės gražiai susilieja su stalviršiu ir neleidžia vandeniui išsilieti ant jo. Ant stalviršio atsiradę maisto likučiai, kiti nešvarumai ar vanduo lengvai nušluojami tiesiai į plautuvę. Rekomenduojama rinktis vandeniui atsparų stalviršį. Montuoti tokią plautuvę yra sudėtingiau, tam reikės kvalifikuoto meistro paslaugų. Tačiau virtuvė su tokia plautuve atrodys itin stilingai ir šiuolaikiškai.
Elektroninėje parduotuvėje galite greitai ir patogiai išsirinkti plautuvę virtuvei. Parduodame kokybiškas, garsių prekės ženklų plautuves: Franke, Villeroy & Boch, Grohe, Hansgrohe. Plautuvę greičiau surasite naudodami filtrus. Prekes galite išsifiltruoti pagal kainą, montavimo būdą, formą, medžiagą, spalvą, blizgumą. Patikusias įsidėkite į norų sąrašą, paspaudę ant širdelės.
Elektroninėje parduotuvėje pateikiame tik dalį to, ką siūlo gamintojai. Vonios įrangos kataloguose galite rasti visą plautuvių asortimentą. Labai patogu: galite peržiūrėti katalogus, o patikusias prekes užsakyti. Parvešime. Katalogai -->
Internetu nusipirkti galima pigiau. Kokybiškos plautuvės dažnai parduodamos su geromis nuolaidomis.
Teisingo atsakymo nėra. Iš skirtingų medžiagų pagamintos plautuvės turi savų privalumų ir trūkumų.
Plautuvės spalvą geriausia derinti prie baldų ir buitinės technikos.
Renkantis virtuvės plautuvę reikia atsižvelgti į gamyboje naudotas medžiagas, montavimo būdą, dydį.
Renkantis virtuvės plautuvę reikia atsižvelgti į gamyboje naudotas medžiagas, montavimo būdą, dydį.
Nerūdijančio plieno plautuvės vertinamos dėl geros kainos, patvarumo ir ilgai išliekančios nepriekaištingos išvaizdos. Brangesnės, tačiau vienos patvariausių yra akmens masės ir keraminės plautuvės.
Mažiausiai priežiūros reikalauja pilkos metalo spalvos nerūdijančio plieno plautuvės.
Renkantis įleidžiamą plautuvę, jos kraštai įleidžiami į išfrezuotą baldo stalviršį, todėl reikalingas kvalifikuotas meistras gebantis tinkamai pagaminti stalviršius.
Įleidžiama plautuvė dedama į išfrezuotą baldo stalviršį. Tokia plautuvė kainuos brangiau, o ją įmontuoti yra sudėtingiau - reikės kvalifikuoto meistrų paslaugų.
Kad virtuvėje būtų patogu dirbti ir valyti, plautuvė turi būti lengvai prižiūrima, nesibraižytų. Renkantis plautuvę norisi, kad ji būtų patogi ir atrodytų kaip nauja ilgus metus.