Plytelės baseinams

Anksčiau baseinuose paplaukioti buvo galima tik viešbučiuose, SPA ar sporto kompleksuose. Nors Lietuva nėra tropikai, tačiau dabar baseinas vis dažniau tampa neatsiejamu privačių namų elementu. 

Skaityti daugiau

Filtruoti pagal

Kaina
more... less
Medžiaga
more... less
Grupė
more... less
Raštas
more... less
Spalva
more... less
Blizgumas
more... less
Ilgis
31 120
Plotis
19 32
Storis/Aukštis
0, 0 0, 1
Mato vienetas
more... less
Pristatymo laikas
more... less
Prekės ženklas
more... less
Detali paieška Suskleisti paiešką
Rodoma 1-7 iš 7 prekės(-ių)

Klausimai / atsakymai

Petras, 2023 10 4, 09:47
Klausimas:
Pasidariau lauko apvalų betoninį baseiną noriu išklijuoti vidų plytelėmis. Prašau patarimo,kokios plytelės tiktų,geriausiai bųtų mozaikinės klijuotos ant tinklelio. Ačiu.
Iris (Gintarė), 2023 10 4, 10:54
Atsakymas:
Visos akmens masės mozaikos, plytelės bei standartinė stiklo mozaika tinka baseinams.

Akmens masės bei stiklo mozaikos: https://www.iris.lt/20-mozaika?medziaga=382-akmens-mases,384-stiklo
Laima Steckyte-Dzikeviciene, 2022 06 7, 17:33
Klausimas:
Laba domina plytelės apvadams baseino (ne vidaus pačio baseino) bei pagrindas montuoti baseino bėgelį dangčiui lauko baseino. Ką galėtumėt rekomenduoti ir kas tiktų? Puslapyje pateiktuose bukletuose neaigaudau, reikalinga konsultacija smulki.
Iris (Egesta), 2022 06 8, 08:09
Atsakymas:
Atrašėme Jums į el. paštą.
Laima Steckyte-Dzikeviciene, 2022 06 6, 12:30
Klausimas:
Laba domina plytelės apvadams baseino (ne vidaus pačio baseino) bei pagrindas montuoti baseino bėgelį dangčiui lauko baseino. Ką galėtumėt rekomenduoti ir kas tiktų? Kataloguose aš radau tik baseino vidaus įrangimo medžiagas, pvz. kaip mozaiką ir pan.
Iris (Gintarė), 2022 06 6, 13:21
Atsakymas:
Šių gamintojų kataloguose rasite visus elementus, reikalingus baseinų įrengimui
https://www.iris.lt/blogas/interbau-baseinu-programa-n445 - Vokietija
https://www.iris.lt/blogas/gres-aragon-baseinu-programa-2022-n593 - Ispanija
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.

Privataus baseino įrengimas nesiskiria nuo profesionalių plaukiojimo baseinų įrengimo. Baseinas ilgai tarnaus tik pasirinkus tinkamas apdailos ir kitas medžiagas.

Baseinas yra vieta, veikiama daugybės išorinių veiksnių. Vanduo stipriai spaudžia baseino sienas ir grindis, ten kaupiasi kenskmingi mikroorganizmai, jis nuolat valomas chemikalais ir dezinfekcinėmis priemonėmis. Apdailos medžiagos turi būti itin patvarios ir atsparios visiems šiems veiksniams. Tvirčiausia ir dažniausiai pasirenkama baseinų apdaila – plytelės.

Kaip išsirinkti baseino plyteles?

Ne visos plytelės yra tinkamos baseinams. Negalima rinktis keraminių plytelių, kuriomis dekoruojamos vidaus patalpų (vonių, virtuvių) sienos. Tokių plytelių glazūra yra per trapi, o sudėtos baseinuose, po kurio laiko jos pradėtų trupėti.

Baseino plytelės turi būti su kuo mažesniu vandens įgeriamumu. Tam tinkamos yra akmens masės ir klinkerio plytelės. Jos žymiai tvirtesnės ir tankesnės lyginant su keraminėmis plytelėmis, yra atsparios smūgiams, karščiui, šalčiui. Šie parametrai yra labai svarbūs, jei baseinas įrengiamas lauke. 

Vienas iš svarbiausių reikalavimų – baseino plytelės turi būti neslidžios. Plytelių slidumas basomis kojomis žymimas lotyniškomis raidėmis – A, B, C ir yra nurodomas kataloguose šalia prekės aprašymo. Plytelėms po vandeniu ir laiptams, kuriais nusileidžiama į vandenį rekomenduojama rinktis aukščiausios – C slidumo klasės plyteles. Zonose aplink baseiną reikėtų dėti mažiausiai B klasės baseino plyteles. 

Jei baseine yra vandens persipylimo kanalas, jis uždengiamas grotelėmis, dažniausiai plastikinėmis. Tačiau galima pasirinkti keramines groteles, tokio pat rašto ir spalvos kaip plytelės. Estetinis vaizdas daug geresnis.

Viena atspariausių ir patikimiausių baseino apdailos medžiagų yra mozaikinės plytelės. Jos gali būti įvairių formų – kvadratinės, stačiakampės, apvalios ir t. t. Kad būtų lengviau klijuoti maži mozaikos gabalėliai suklijuojami ant tinklelio, taip gaunamas įprastos plytelės dydžio lapas. Mozaika gali būti klijuojama ne tik baseino grindys ir sienos, bet ir įvairūs išlenkti, užapvalinti paviršiai. Su kitokiomis plytelėmis tokių paviršių apklijuoti nepavyktų. Mozaikai taikomi tie patys slidumo parametrai kaip ir akmens masės ir klinkerio plytelėms. Dėl didelio kiekio glaisto siūlių, mozaikinės plytelės sukuria natūraliai neslidų paviršių.   

Mozaikos plytelės dažniausiai gaminamos iš stiklo ir keramikos. Pastaroji savo savybėmis yra panaši į įprastas plyteles. Stiklo mozaika yra atsparesnė už keraminę ir praktiškai neįgeria vandens. Stiklas grūdinamas aukštoje temperatūroje, kad būtų padidintas atsparumas mechaniniams smūgiams, todėl stiklo mozaikos plytelės yra itin tvirtos. Kaip ir keraminė, stiklo mozaika yra atspari karščiui, šalčiui, cheminėms medžiagoms, o neporėtas jos paviršius apsaugo nuo mikroorganizmų vystymosi. Stiklo mozaika yra labai spalvinga. Gamintojai į stiklo lydinį prideda įvairių pigmentų – perlamutro, boro, seleno, įvairių mineralų. Su stiklo mozaika baseine galima kurti įvairiausius piešinius, kurie dažnai primena meno kūrinius.

Baseino plytelių katalogas internete

Baseino plytelių pasirinkimas yra nemažas. Galima rinktis iš akmens masės, klinkerio ar mozaikinių plytelių. Plytelės dydis ir spalva daro įtaką bendram baseino estetiniam vaizdui. Nebūtina rinktis standartinės mėlynos spalvos baseino plytelių. Yra ir įdomesnių variantų. 

Baseino plyteles parduodame iš katalogų. Siūlome peržiūrėti mūsų rekomenduojamus katalogus. Patikusias plyteles galite užsisakyti internetu, po katalogu esančioje formoje įrašę patikusios prekės pavadinimą, kodą, kiekį ir matą. Mes Jums paruošime pasiūlymą su kaina ir pristatymo terminu. Jeigu viskas tinka, baseino plyteles galime užsakyti ir parvežti iš gamintojo. 

Baseino plytelių katalogai 

Vidrepur: https://www.iris.lt/blogas/vidrepur-piscinas-2020-n216 

Togama: https://www.iris.lt/blogas/togama-2020-n193 

Bisazza: https://www.iris.lt/blogas/bisazza-mosaico-pools-2020-n120 

Gres Aragon: https://www.iris.lt/blogas/gres-aragon-2021-n438 

Interbau: https://www.iris.lt/blogas/interbau-baseinu-programa-n445 

Jums verta paskaityti

Plytelių glaistas atsparus vandeniui, Silikonas atsparus vandeniui, Plytelių klijai atsparūs vandeniui, su hidroizoliacija, Plytelių klijai baseinams,

Dažnai užduodami klausimai

Baseino plytelių klijavimas yra specifinių žinių ir patirties reikalaujantis darbas. Geriau jį patikėti profesionaliems meistrams.

Baseino plytelės turi būti neslidžios. Baseinui reikia rinktis aukščiausios - C slidumo klasės plyteles.

Plytelės baseinui turi būti su kuo mažesniu vandens įgeriamumu. Tinka akmens masė, klinkeris, stiklo mozaika.