Laminuota grindų danga

Laminatas – daugeliu atvejų yra pigesnė alternatyva natūralioms medinėms grindims. Šiuolaikinių technologijų dėka laminatas eile savybių ne tik prilygsta, bet ir lenkia natūralaus medžio grindis. Laminuotos grindys atsparios dėvėjimui, jų nereikia perlakuoti, o nukritęs kietesnis daiktas nepalieka įmušimų. Jeigu Jums svarbios būtent šios savybės, laminuotos grindys – tinkamas pasirinkimas. Dar svarstantiems, tikimės, padės informacija Grindys. Kaip pasirinkti tinkamas?

Skaityti daugiau

Filtruoti pagal

Kaina
more... less
Spalva
more... less
Raštas
more... less
Nuožulna
more... less
more... less
Ilgis
50 139
Plotis
8 28
Storis/Aukštis
0 1
Nusidėvėjimo klasė
more... less
Prekės ženklas
more... less
Detali paieška Suskleisti paiešką
Rodoma 1-12 iš 44 prekės(-ių)

Sandara

Standartinę laminato lentą sudaro mažiausiai trys sluoksniai. Pirmasis sluoksnis – tas, kurį matome ir kuriuo vaikštome. Jis nėra vientisas, o supresuotas iš kelių. Vienas iš jų – derva apdorota celiuliozė su piešiniu, o jį nuo nusidėvėjimo, chemikalų, šviesos ir temperatūros poveikio saugo kitas permatomos dervos apsauginis sluoksnis. Bendras jų storis svyruoja nuo 0,2 iki 0,9 mm. Vidurinis sluoksnis – medžio plaušo plokštė. Sluoksnio storis 6–10 mm. Medžio plaušo plokštė gali būti skirtingo tankio.

Tankesnė yra tvirtesnė. Galima teigti, kad sunkesnis laminatas yra kokybiškesnis. Šiame sluoksnyje išfrezuojami ir laminato lentas tarpusavyje surakinantys užraktai. Apatinis sluoksnis stabilizuoja visą gaminį. Medžio plaušo plokštė, veikiama drėgmės ir temperatūros, keičia matmenis. Apatinis sluoksnis mažina šių kitimų įtaką ir išlaiko laminato lentos formą stabilia. Šis sluoksnis gaminamas iš impregnuoto popieriaus, faneros plastiko ar kitų medžiagų. Jo storis 0,1–0,2 mm. Visi sluoksniai tarpusavyje supresuoti. Laminatas gaminamas 5, 6, 7, 8, 9, 10 arba 12 mm storio.

Atsparumo klasės

Nors pagal atsparumą dėvėjimui laminatas skirstomas į buitinį – 21, 22 ir 23 atsparumo klasės, bei skirtą visuomeninėms patalpoms – 31, 32, 33 ir 34 atsparumo klasės, bet prekybos vietose dažniausiai rasime tik pastarosios klasifikacijos gaminius. To priežastis – naujos technologijos leidžia pagaminti vis kokybiškesnį laminatą ir pigiausio žemiausios atsparumo klasės laminato poreikis nyksta.

Raštai

Ne kiekvienas atskirs, ar patalpoje paklotas tikras medis, ar jį imituojantis laminatas. Kokybiškų raštų pasirinkimas neapsiriboja vien tik medžio imitavimu – galima rasti plytelių, akmens, audinį ar betoną imituojančių raštų. O ir raštas raštui nelygu. Aukštesnės klasės ir kainos laminato raštas atkartoja kiekvieną medžio lentos griovelį ar šakelę taip, kad juos galima užčiuopti. Naujausios technologijos sukuria trimatį (gilų) vaizdą. Medžio rievių natūralumo pojūtį sustiprina matinių ir blizgančių paviršių derinimas. Be abejo, šie efektai brangina gaminį, bet vidutiniškai laminatas gerokai pigesnis už natūralų medį. Pirmiausia dėl to, kad didžiąją laminato lentos dalį sudaro presuotos medienos dulkės, gaminamos nenaudojant kokybiškos medienos. Norint pagaminti egzotinės medienos išvaizdos laminuotas grindis, nereikalingas medienos transportavimas per pusę pasaulio. Tiks vietinė žaliava, o įspaustas egzotinio medžio piešinys nesiskirs nuo tikrojo. Tikrų tokių medžio lentų kaina būtų kosminė.

Paklotas po laminatu

Paklotas po laminatu būtinas visada. Jis kompensuoja paviršiaus nelygumus, dalinai izoliuoja garsą ir sulaiko nuo pagrindo sklindantį šaltį ir drėgmę. Pakloto storis gali būti nuo 1 iki 6 mm ar net ir daugiau. Jų techninės charakteristikos ir kaina labai skiriasi. Geriausi iš jų, kainuojantys nuo keleto eurų – geras garso ir drėgmės izoliatorius, patys pigiausi dažniausiai savo savybes praranda nesulaukę nė metų. Tada arba kaimynai skundžiasi dėl nuolatinio kaukšėjimo virš galvos arba neaišku, ko imtis dėl grindų išsikraipymo. Jeigu pasirinkote paklotą, kuris nėra ir hidroizoliatorius, po juo būtina pakloti drėgmę izoliuojančią plėvelę. Ji neleidžia iš pagrindo kylančiai drėgmei susigerti į laminatą. Nemanykite, kad drėgmę išskiria tik naujai įrengtas pagrindas. Drėgmė atsiranda ir senos statybos pastatuose. Hidroizoliacijos nereikia ant medinių ar medžio plokštės pagrindo.

Jeigu sumanėt įsirengti šildomas grindis, geras, bet tam nepritaikytas paklotas po laminatu gali tapti priešu. Šiuo atveju ypatingai svarbus pakloto šiluminis laidumas. Daugiau apie tai skaitykite Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

Įrengimas

Laminatas – greitai klojama grindų danga. Nuolat tobulinami užraktai vis lengvina šį procesą. Naujausios kartos jungtys, leidžia jungti po vieną lentą eilėje, kai tuo tarpu ankstesnieji leisdavo surakinti tik visą eilę iš karto. Nepriklausomai nuo užrakto šį darbą gali atlikti ir vienas žmogus. Paprastai laminatas pradedamas kloti nuo patalpos kampo. Klojimo kryptį galite rinktis pagal norimą matyti rašto kryptį. Dažnai gamintojai rekomenduoja kloti laminato panelius išilgai pagrindinio šviesos šaltinio. Taip mažiau pastebimos sujungimo siūlės. Klojant svarbu palikti tarpus tarp laminato ir sienų bei visų pasitaikančių kliūčių (vamzdžių, kolonų). Jeigu patalpos didelės, reikia palikti siūles išsiplėtimui kompensuoti. Paprastai tam tikslui naudojami jungiamieji paguldytos H raidės formos profiliai. Detaliai tai aprašoma Laminato klojimas.

Klausimai / atsakymai

Paulius, 2020 08 5, 01:15
Klausimas:
Sveiki, ar galima dėti laminatą en senų, bet gerų medinių grindų. Kokį tada naudoti paklotą ir laminato storį, kad nesigirdėtų lengvo lentų girgždesio?
Iris (Inga), 2020 08 6, 15:28
Atsakymas:
Laba diena,
Klojant laminuotą grindų dangą svarbu yra pagrindo lygumas - maksimalus aukščio skirtumas 4 mm per 2 m. Dėl netolygaus ir nestabilaus pagrindo, laminuota grindų danga vaikštant gali spyruokliuoti, o dėl to, laikui bėgant, gali suirti dangos užraktai, atsirasti traškesys. Jei negalite užtikrinti pagrindo stabilumo ir lygumo, rekomenduojame ant medinių lentų kloti medžio drožlių plokštę ir tik tada paklotą ir laminuotą grindų dangą. Minimalius medinių lentų nelygumus gali kompensuoti paklotas. Efektyviausiai garsą slopina medžio plaušo paklotai, pvz.: mūsų prekyboje esantis paklotas “Konstruktor”. Garso izoliacijos lygį lemia pakloto storis, bet tinkamai pasirinktas paklotas tik dalinai slopins garsą.
Kristina, 2020 07 22, 13:45
Klausimas:
Sveiki,
ar įmanoma pakeisti pavienes laminato lenteles, paveiktas drėgmės? Laminatas su grioveliu. Vienoje lentos pusėje yra raudonas brūkšnelis.
Iris (Marius), 2020 07 22, 17:06
Atsakymas:
Laba diena,
Geriausia būtų laminatą išrinkti iki sugadintų lentelių, jas pakeisti ir sudėti laminatą atgal. Jei lentelė paveikta drėgmės, aplink ją esančios taip pat gali būti paveiktos, o pažeidimai nebūtinai bus matomi iškart.
Įmanoma pakeisti ir vieną lentelę viduryje kambario, bet tam reikės spec. įrankių ir klijų, o rezultatas nebūtinai bus idealus.
Pavyzdys: https://www.youtube.com/watch?v=nic-S94Axw0
raimondas, 2020 03 16, 13:36
Klausimas:
Blokiniame name grindys buvo išklotos pašiltintu linoleumu.Jo būklė(po apačia-kaip naujas) gera.Dabar suvyniojau,kad prasilyginti su išlyginamuoju mišiniu.Po išdžiūvimo,galvoju,grąžinti linoleumą,ant viršaus dėti kamštinį 2mm paklotą ir tada laminatą. Ar galima taip ?.
Iris (Marius), 2020 03 16, 16:56
Atsakymas:
Laba diena,
Po laminatu gali būti tik paklotas. Kloti laminatą ant kamštinio pakloto galima. Nei seno, nei naujo linoleumo dėti negalima. Dėl tokio pagrindo laminatas nebūtų stabilus ir sugestų.
Egle, 2020 02 24, 22:38
Klausimas:
Sveiki.Ar butu galimybė nusipirkti tokio laminato 4607110855924

Brand
KRONOSTAR
Product name
Laminuota grindų danga SUPERIOR D2717?
Iris (Marius), 2020 02 25, 13:40
Atsakymas:
Laba diena,
Šio gamintojo laminatu neprekiaujame. Siūlome pasižiūrėti mūsų e-parduotuvėje, gal rasite ką nors panašaus: https://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/istaigoms-buitinis
Martynas, 2020 02 22, 18:13
Klausimas:
Laba diena. Ar galima laminata deti balkone ir jeigu galima tai koks tinkamiausias variantas butu? (grindys sildytos ~8cm polistirolu) aciu uz atsakyma
Iris (Marius), 2020 02 24, 15:45
Atsakymas:
Laba diena,
Laminuota grindų danga nerekomenduojama į nešildomas patalpas dėl neigiamo žemos temperatūros ir santykinės oro drėgmės poveikio.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.