Laminuota grindų danga

Laminatas – daugeliu atvejų yra pigesnė alternatyva natūralioms medinėms grindims. Šiuolaikinių technologijų dėka laminatas eile savybių ne tik prilygsta, bet ir lenkia natūralaus medžio grindis. Laminuotos grindys atsparios dėvėjimui, jų nereikia perlakuoti, o nukritęs kietesnis daiktas nepalieka įmušimų. Jeigu Jums svarbios būtent šios savybės, laminuotos grindys – tinkamas pasirinkimas. Dar svarstantiems, tikimės, padės informacija Grindys. Kaip pasirinkti tinkamas?

Skaityti daugiau

Filtruoti pagal

Kaina
more... less
Spalva
more... less
Raštas
more... less
more... less
Ilgis
63 201
Plotis
12 28
Storis/Aukštis
0 2
Prekės ženklas
more... less
Detali paieška Suskleisti paiešką
Rodoma 1-12 iš 40 prekės(-ių)

Klausimai / atsakymai

Danguole, 2023 10 31, 18:13
Klausimas:
Sveiki,
koki geriausia laminata galite pasiulyti sildomoms grindims.
Iris (Jovita), 2023 11 6, 13:32
Atsakymas:
Laba diena, nėra geriausio ar blogiausio varianto – reikia tiesiog atsižvelgti į suminę laminato ir pakloto šiluminę varžą, kuri neturėtų viršyti 0,15 m2K/W.
Kitaip sakant – tinka viskas, kas (sumoje su paklotu) neviršys šio rodiklio.
andzela, 2023 08 24, 05:11
Klausimas:
Sveiki,

Ar laminatas yra atsparus dregmei?
Iris (Jovita), 2023 08 24, 08:49
Atsakymas:
Laba diena,
Nėra vieno atsakymo: vieni yra atsparūs, kiti - ne. Būna visokio laminato.
Andrius, 2023 02 22, 10:40
Klausimas:
Laba diena

Ar įmanoma sužinoti kada yra tokios kainos geros
Iris (Jovita), 2023 02 22, 13:24
Atsakymas:
Specialaus būdo pranešimams apie geras kainas neturime.
Tokios nuolaidos taikomos tik išparduodamoms prekėms su ribotu atsargų likučiu.
Vienintelis būdas – tikrinti mūsų svetainę arba dažniau užsukti į artimiausią Iris saloną.
Jūratė, 2022 04 24, 14:17
Klausimas:
Ruošiu 16,88m² kambarį remontui. Kokį kiekį reikia pirkti laminato? Kokio atsparumo ? Tiesiog ,koks geriausias laminatas? Senas buvo dėtas ant kiliminės dangos Ar reikia ją panaikinti?
Iris (Egesta), 2022 04 26, 08:41
Atsakymas:
Laminato rekomenduojama pirkti 7-10 % daugiau. Mūsų parduodamas 32 ar 33 klasės laminatas yra tinkamo atsparumo namų kambariams. Paviršius ant kurio klojamas laminatas turi būti kietas, stabilus ir lygus. Kiliminė danga nėra tinkamas pagrindas laminatui. Ją būtina pašalinti.
Edmundas Lukauskas, 2022 02 10, 20:35
Klausimas:
Sveiki, norėjau paklausti koks Arteo gamintojo, Kalymnos Oak laminuotos grindų dangos tvirtinimo mechanizmas. nerandu informacijos apie šios dangos techninius duomenis. Taip pat norėčiau sužinoti, ar montuojant galima dėti po vieną lentą, ar būtina dėti po visą eilę.
Iris (Inga), 2022 02 11, 09:41
Atsakymas:
Arteo laminatas turi Megaloc tvirtinimo sistemą, kuri garantuojanti paprastą, patogų ir greitą grindų dangos instaliavimą.
Kloti galima po vieną lentą, tačiau jei reikės dėl kažkokios priežasties dalį nuardyti, tada jau reikia išimti visą eilę, lentas atsargiai ištraukti vieną iš kitos, kad nepažeistumėte užrakto sistemos.
Čia nuoroda į filmuką – klojimo instrukciją:
https://www.youtube.com/watch?v=fvaXwh3e1N0
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.

Sandara

Standartinę laminato lentą sudaro mažiausiai trys sluoksniai. Pirmasis sluoksnis – tas, kurį matome ir kuriuo vaikštome. Jis nėra vientisas, o supresuotas iš kelių. Vienas iš jų – derva apdorota celiuliozė su piešiniu, o jį nuo nusidėvėjimo, chemikalų, šviesos ir temperatūros poveikio saugo kitas permatomos dervos apsauginis sluoksnis. Bendras jų storis svyruoja nuo 0,2 iki 0,9 mm. Vidurinis sluoksnis – medžio plaušo plokštė. Sluoksnio storis 6–10 mm. Medžio plaušo plokštė gali būti skirtingo tankio.

Tankesnė yra tvirtesnė. Galima teigti, kad sunkesnis laminatas yra kokybiškesnis. Šiame sluoksnyje išfrezuojami ir laminato lentas tarpusavyje surakinantys užraktai. Apatinis sluoksnis stabilizuoja visą gaminį. Medžio plaušo plokštė, veikiama drėgmės ir temperatūros, keičia matmenis. Apatinis sluoksnis mažina šių kitimų įtaką ir išlaiko laminato lentos formą stabilia. Šis sluoksnis gaminamas iš impregnuoto popieriaus, faneros plastiko ar kitų medžiagų. Jo storis 0,1–0,2 mm. Visi sluoksniai tarpusavyje supresuoti. Laminatas gaminamas 5, 6, 7, 8, 9, 10 arba 12 mm storio.

Atsparumo klasės

Nors pagal atsparumą dėvėjimui laminatas skirstomas į buitinį – 21, 22 ir 23 atsparumo klasės, bei skirtą visuomeninėms patalpoms – 31, 32, 33 ir 34 atsparumo klasės, bet prekybos vietose dažniausiai rasime tik pastarosios klasifikacijos gaminius. To priežastis – naujos technologijos leidžia pagaminti vis kokybiškesnį laminatą ir pigiausio žemiausios atsparumo klasės laminato poreikis nyksta.

Raštai

Ne kiekvienas atskirs, ar patalpoje paklotas tikras medis, ar jį imituojantis laminatas. Kokybiškų raštų pasirinkimas neapsiriboja vien tik medžio imitavimu – galima rasti plytelių, akmens, audinį ar betoną imituojančių raštų. O ir raštas raštui nelygu. Aukštesnės klasės ir kainos laminato raštas atkartoja kiekvieną medžio lentos griovelį ar šakelę taip, kad juos galima užčiuopti. Naujausios technologijos sukuria trimatį (gilų) vaizdą. Medžio rievių natūralumo pojūtį sustiprina matinių ir blizgančių paviršių derinimas. Be abejo, šie efektai brangina gaminį, bet vidutiniškai laminatas gerokai pigesnis už natūralų medį. Pirmiausia dėl to, kad didžiąją laminato lentos dalį sudaro presuotos medienos dulkės, gaminamos nenaudojant kokybiškos medienos. Norint pagaminti egzotinės medienos išvaizdos laminuotas grindis, nereikalingas medienos transportavimas per pusę pasaulio. Tiks vietinė žaliava, o įspaustas egzotinio medžio piešinys nesiskirs nuo tikrojo. Tikrų tokių medžio lentų kaina būtų kosminė.

Paklotas po laminatu

Paklotas po laminatu būtinas visada. Jis kompensuoja paviršiaus nelygumus, dalinai izoliuoja garsą ir sulaiko nuo pagrindo sklindantį šaltį ir drėgmę. Pakloto storis gali būti nuo 1 iki 6 mm ar net ir daugiau. Jų techninės charakteristikos ir kaina labai skiriasi. Geriausi iš jų, kainuojantys nuo keleto eurų – geras garso ir drėgmės izoliatorius, patys pigiausi dažniausiai savo savybes praranda nesulaukę nė metų. Tada arba kaimynai skundžiasi dėl nuolatinio kaukšėjimo virš galvos arba neaišku, ko imtis dėl grindų išsikraipymo. Jeigu pasirinkote paklotą, kuris nėra ir hidroizoliatorius, po juo būtina pakloti drėgmę izoliuojančią plėvelę. Ji neleidžia iš pagrindo kylančiai drėgmei susigerti į laminatą. Nemanykite, kad drėgmę išskiria tik naujai įrengtas pagrindas. Drėgmė atsiranda ir senos statybos pastatuose. Hidroizoliacijos nereikia ant medinių ar medžio plokštės pagrindo.

Jeigu sumanėt įsirengti šildomas grindis, geras, bet tam nepritaikytas paklotas po laminatu gali tapti priešu. Šiuo atveju ypatingai svarbus pakloto šiluminis laidumas. Daugiau apie tai skaitykite Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

Įrengimas

Laminatas – greitai klojama grindų danga. Nuolat tobulinami užraktai vis lengvina šį procesą. Naujausios kartos jungtys, leidžia jungti po vieną lentą eilėje, kai tuo tarpu ankstesnieji leisdavo surakinti tik visą eilę iš karto. Nepriklausomai nuo užrakto šį darbą gali atlikti ir vienas žmogus. Paprastai laminatas pradedamas kloti nuo patalpos kampo. Klojimo kryptį galite rinktis pagal norimą matyti rašto kryptį. Dažnai gamintojai rekomenduoja kloti laminato panelius išilgai pagrindinio šviesos šaltinio. Taip mažiau pastebimos sujungimo siūlės. Klojant svarbu palikti tarpus tarp laminato ir sienų bei visų pasitaikančių kliūčių (vamzdžių, kolonų). Jeigu patalpos didelės, reikia palikti siūles išsiplėtimui kompensuoti. Paprastai tam tikslui naudojami jungiamieji paguldytos H raidės formos profiliai. Detaliai tai aprašoma Laminato klojimas.

Jums verta paskaityti

, Laminatas virtuvei, , Šviesus laminatas, , Laminatas ofisui,

Dažnai užduodami klausimai

Laminatas yra pigesnė alternatyva natūralioms medinėms grindims. Jos atsparios dėvėjimui, jų nereikia perlakuoti, o nukritęs sunkesnis daiktas nepalieka įmušimų.

Teisingo atsakymo nėra, rinkitės jums labiausiai patinkančią.

Laminato klojimo instrukcija: https://www.iris.lt/blogas/laminato-klojimas-n45 

Laminatas nėra geriausias pasirinkimas drėgnoms patalpoms. Čia labiau tinka vinilinės lentelės, kurios yra atsparios drėgmei.