PVC danga (linoleumas) namams ir įstaigoms

PVC danga (linoleumas) namams ir įstaigoms

Dalintis:

Tą pačią grindų dangą vadiname skirtingai. Buitinėje kalboje žodis linoleumas dažniausiai reiškia bet kokią lanksčią ruloninę dangą. Specialistams žodis linoleumas reiškia iš natūralių medžiagų - sakų, aliejų ir medžių dulkių - pagamintą dangą. Sintetinę grindų dangą jie vadina PVC danga (dar kitaip – viniline danga).

Tikrasis linoleumas dėl aukštos kainos, o ypač dėl sudėtingos priežiūros nėra tiek populiarus, kaip išoriškai panaši, bet visiškai kitokia PVC danga. Ji žymiai dažniau naudojama ir buityje, ir visuomeninėse patalpose. Toliau žodžiu linoleumas vadinsime PVC sintetinę dangą.

Linoleumas yra dirbtinės kilmės produktas, pasižymintis geromis naudojimo charakteristikomis: atsparus trinčiai, blukimui, stabilių matmenų, plati raštų ir spalvų įvairovė. Ši grindų danga - tai komfortas kojoms, ausims ir akims. PVC danga yra minkšta, sugeria garsą ir atkartoja įvairius medienos, akmens, plytelių ir kitus raštus taip gerai, kad kartais yra sunku pastebėti, kad tai imitacija...

PVC grindų danga pagal savo sandarą būna dviejų tipų: homogeninė (vienasluoksnė) ir heterogeninė (daugiasluoksnė). Daugiasluoksnį linoleumą sudaro trys pagrindiniai sluoksniai: viršutinis apsauginis sluoksnis, sluoksnis su piešinio raštu ir apatinis sluoksnis – pagrindas. Viršutinio sluoksnio storis lemia dangos atsparumą nusitrynimui. Nuo jo labiausiai priklauso linoleumo kaina. Storesnis pagrindas – geresnė garso izoliacija ir aukštesnis komfortas vaikštant.

Pagal atsparumą nusitrynimui PVC danga skirstoma į buitinės paskirties (21, 22, 23 klasės), visuomeninės (31, 32, 33, 34 klasės) bei pramoninės paskirties (41, 42, 43 klasės). Didesnis skaičius reiškia didesnį atsparumą dėvėjimui.

Linoleumą galima pasikloti patiems. Kaip tą padaryti, skaitykite: PVC dangos (linoleumo) klojimas.

Buitinis linoleumas

Buityje dažniausiai naudojamas linoleumas imituoja medžio arba keraminių plytelių raštus, o visuomeninėse patalpose populiarūs raštai buityje visai neprigyja.

Toks ar panašus raštas nepopuliarus

Buityje naudojamo linoleumo storis gali būti nuo 1,5 iki 4 mm. Storesnis linoleumas – geresnė garso ir šilumos izoliacija, komfortas vaikštant, bet jis lengviau pažeidžiamas stumdant jo paviršiumi sunkius daiktus, baldai įspaudžia žymes. Apsauginio sluoksnio storis siekia nuo 0,15 iki 0,4 mm. Tokio storio pakanka, kad linoleumas tinkamai tarnautų dešimt ar daugiau metų. Raštų pasirinkimas su atspalviais drąsiai viršija šimtą piešinių. Daugumai linoleumas vis dar asocijuojasi su tarybinių laikų prastos kokybės grindų danga. Toks požiūris yra klaidingas. Šiuolaikiškas linoleumas yra visiškai kitos kokybės danga. Vis labiau  populiarėjančiam grindiniam šildymui atsirado puiki PVC danga  (nedrąsu rašyti linoleumas, nes ji negali būti net lyginama su  senaisiais gaminiais). Tai PVC arba kitaip vinilo plytelės, savo  savybėm galinčios konkuruoti su keraminėm plytelėm.  Plačiau: vinilinės plytelės.

PVC plytelės būna surakinamos ir klijuojamos. Skiriasi jų klojimo technika. Detali klojimo eiga aprašyta: Surakinamų PVC lentelių klojimas ir Klijuojamų PVC lentelių klojimas.

Skirtingų tipų PVC grindų dangas galite palyginti tarpusavyje arba su kitais sprendimais puslapyje grindų dangos.

Padidinto atsparumo PVC danga įstaigoms

Įstaigų grindims dengti naudojama ir homogeninė (vienasluoksnė), ir heterogeninė (daugiasluoksnė) PVC grindų danga.

Heterogeninę (daugiasluoksnę) dangą sudaro keli sluoksniai:

 • pagrindas, suteikiantis dangai stabilumą, komfortą,
 • rašto sluoksnis, kuriame atvaizduojamas norimas dangos piešinys. Gali būti išspaudžiama ir struktūra (pavyzdžiui, medžio rievės),
 • paviršiaus apsaugos (dėvimasis) sluoksnis - tai tvirtas skaidrus sluoksnis, apsaugantis po juo esantį raštą.

Daugiasluoksnė padidinto atsparumo PVC danga skiriasi nuo buityje naudojamos dangos dėvimojo (apsauginio) sluoksnio storiu. Šis sluoksnis būna 0,4 mm ir storesnis, o pramonėje naudojamoms dangoms – daugiau nei 1 mm.

Homogeninė danga sudaryta iš vieno sluoksnio. Tas sluoksnis atlieka rašto, apsauginį ir pagrindo funkcijas. Šios grindų dangos paprastai naudojamos visuomeninės paskirties patalpose: ligoninėse, mokyklose, biuruose. Jų privalumas – dangai dylant raštas nesikeičia, nes jis vienodas per visą dangos storį. Nutrynus pusę ar daugiau jos storio (sunkiai įsivaizduojama normaliomis sąlygomis), bendras vaizdas išliks nepakitęs. Homogeninė PVC danga turi ribotą raštų skaičių, nes raštas nėra piešiamas, o gaunamas į dangos masę įmaišant įvairių formų priedus. Rezultatas: paviršius su atsitiktinai išmėtytais taškeliais ar brūkšneliais. Tokie raštai turi ir privalumą: atskirų dangos ritinių nereikia tarpusavyje derinti. Vaizdo pagyvinimui daromi kitų spalvų dangų intarpai. PVC dangos tarpusavyje suvirinamos. Buityje šios dangos naudojamos retai. Ko gero, tai įtakoja mažesnė raštų įvairovė ir būtina kvalifikacija ar įranga homogeninių dangų suvirinimui.

Labai svarbus yra homogeninės dangos paviršiaus apsauginis padengimas. Nors plika akimi atrodo, kad paviršius lygus, bet mikro lygyje jis toli gražu ne toks. Anksčiau tokios PVC dangos buvo vaškuojamos ir poliruojamos, dabar naudojami pažangesni būdai. Gerflor, vieno iš PVC dangų gamybos lyderių pasaulyje, patentuotas unikalus apsauginis padengimas Evercare™ - analogų šiuo metu neturinti paviršiaus apsauga. Evercare™ - tai mikrostruktūrinis paviršiaus apdorojimas lazeriu. Jis apsaugo dangą nuo dėmių ir ardančio cheminių medžiagų poveikio. Apsauga atstoja paviršiaus vaškavimą ar poliravimą visu dangos naudojimo laikotarpiu. Apdorojimo metu panaikinami mikro nelygumai dangos paviršiuje ir ten neužsilaiko nešvarumai. Dangą lengviau prižiūrėti, mažesnės valymo išlaidos.

Patikusią padidinto atsparumo PVC dangą galite drąsiai naudoti ir buityje.

PVC ruloninės dangos privalumai:

 • Tyli grindų danga. PVC danga gerai sugeria triukšmą, gamintojai teigia, kad tokios rūšies grindų danga yra 50 % tylesnė už kitos rūšies grindų dangas. Tai yra sprendimas butams ar kitoms patalpoms, kuriose triukšmo absorbcija yra labai svarbi.
 • Nepralaidi vandeniui. Tinka įėjimo ar vonios patalpoms – nebijo šlapios nešvarios avalynės ar didelių balų vonioje po vaikų maudynių.
 • Komfortiška ir maloni liesti – smagu vaikščioti basomis. Taip pat gerai praleidžia šilumą, todėl tinka patalpoms su šildomomis grindimis.
 • Patvarumas. Vinilinės dangos yra padengtos tvirtu PVC apsauginiu dėvimuoju sluoksniu. Šių grindų atsparumas dėmėms ir buitiniam naudojimui yra vienas iš pagrindinių tokios rūšies grindų dangų privalumų.
 • Įvairiausi dizainai. 2, 3, 4 ar netgi 5 m pločio rulonai gali būti pritaikyti vonioje, virtuvėje ar bet kuriame kitame kambaryje. Šiuolaikinės technologijos suteikė PVC ruloninių dangų gamintojams galimybes sukurti įvairaus dizaino ir plataus spalvyno grindų dangas. Gamintojai siūlo tiek klasikinio, tiek modernaus dizaino: vientiso, betono, medinių lentų, keraminių plytelių, marmuro  ar akmenų imitacijos raštus. Skaitmeniniu būdu spausdinti ar pagal kliento individualius dizainus sukurti raštai – naujiena suteikianti šios rūšies grindų dangai neribotas vaizdines galimybes.
 • Paprasta ir greita pakloti, nereikalingi jokie specialūs įrankiai, pakanka universalaus peilio. Tokia savybė ypatingai praverčia, kai norima greitai ir sklandžiai atsinaujinti namų ar biuro interjerą. PVC ruloninė grindų danga gali būti tiesiog laisvai klojama arba klijuojama prie pagrindo (vadovautis gamintojo instrukcijomis). Plačiau: PVC dangos klojimas.
 • Paprasta ir ypatingų pastangų bei valymo priemonių nereikalaujanti priežiūra. Viskas ko reikia – reguliarus valymas, švari drėgna šluostė ir įprastos valymo priemonės.
 • Priklausomai nuo patalpos pločio ir pasirinktos PVC grindų dangos galimų rulono pločių, klojant tokios rūšies grindų dangą galima iki minimumo arba visiškai išvengti siūlių ir sujungimų.
 • Draugiška aplinkai. Mūsų prekyboje turimų PVC ruloninių dangų gamintojai atsakingai žiūri į aplinkosaugą. PVC dangos atitinka visus Europos aplinkosaugos standartus, yra draugiškos aplinkai. Tai patvirtina grindų dangų sudėtis bei gamyboje naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai.
 • Kaina. Lyginant su kitomis grindų dangomis, PVC ruloninės grindų dangos yra ekonomiškesnis variantas, tačiau šių dangų kokybė ir dizainas suteikia galimybę sukurti stilingą interjerą.

Klausimai / atsakymai

Vaida, 2021 02 8, 15:28
Klausimas:
Sveiki,pas mumis labai saltos grindis,kazin galima ant parketlenciu arba pliteliu klijuoti linoleuma su veltinio pagrindu ir kokio kvadratinio metro kaina?
Iris (Egesta), 2021 02 9, 07:41
Atsakymas:
Laba diena,
Jeigu parketas yra lygus, tvirtas ir sausas – galima. Kitu atveju ant paklotos dangos matysis visi nelygumai.
PVC dangos su veltinio pagrindu kainas rasite mūsų e-parduotuvėje: https://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/buitinis?linoleumas_pagrindas=1246&store=
Ruloninės PVC dangos ant plytelių kloti negalima – danga įsispaus į plytelių tarpus ir tai atsikartos paviršiuje.
Ant plytelių kloti galima PVC lenteles. Jos lengvai ir greitai paklojamos. Geras jų atsparumas dėvėjimui.
https://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
Bet kuriuo atveju grindys šiltesnės taps nežymiai.
Elina, 2020 12 17, 11:22
Klausimas:
Laba diena, ješkome įsigyti ofisinė PVC vinilinė dangą, bet ji turi buti šiurkšti (anti-slip).
Pas jūs puslapyje nėra aprašymo.
https://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/istaigoms/363m-massif-chalet-oak-sv-ruda-3-m-pvc-gr-danga
Iris (Marius), 2020 12 17, 11:43
Atsakymas:
Laba diena,
Ši danga atitinka R10 slidumo klasę, o tai jau yra neslidi danga. Palyginus su kitomis panašios kalsės PVC dangomis, ši yra ganėtinai šiurkšti.
Kaip alternatyvą PVC dangai rekomenduojame PVC vinilines lenteles. Jos yra tvirtos, neslidžios, atsparios vandeniui: https://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
Jurijus, 2020 09 23, 10:10
Klausimas:
Sveiki, Visuomenines paskirties patalpose reikia įrengti pvc grindu danga. Noreciau gauti pasiūlymą dėl darbų.
Iris (Egesta), 2020 09 23, 10:12
Atsakymas:
Laba diena,
Atrašėme Jums el. paštu.
Gintaras, 2020 02 24, 20:32
Klausimas:
Sveiki, darzelyje planuojame grupiu renovacija, norima klijuoti pvc grindu danga. Noreciau pasikonsultuoti del prekiu ir darbui reikalingos vietos paruosimo.?
Iris (Egesta), 2020 02 24, 20:34
Atsakymas:
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas.
alvydas, 2020 01 26, 21:46
Klausimas:
Noriu pakloti apšildomame rūsyje PVC dangą vietoje esamos kiliminės. Bet prieš klojant PVC noriu ant esamo betono pakloti finfoam vatą 20mm storio. Ar taip įmanoma? Jei taip? Kokią siūlytumėt dangą? Ar galite pasiūlyti meistro paslaugas ? Kokia preliminari kv. metro kaina? Plotas 25 kv. m.
dėkui
Iris (Marius), 2020 01 27, 15:34
Atsakymas:
Laba diena,
Pvc dangai reikalingas tvirtas, lygus ir kietas pagrindas, todėl ant putplasčio kloti nerekomenduojame. Fimfoam putplastį galite uždengti OSB ar MDF plokštėmis ir ant jų kloti PVC dangą.
Rūsiui siūlome kloti PVC dangą su veltinio pagrindu: https://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/buitinis?linoleumas_pagrindas=1246&store=
Dėl meistrų parašysime Jums el. paštu.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.