PVC dangos (linoleumo) klojimas

PVC dangos (linoleumo) klojimas

Dalintis:

Pasiruošimas klojimui

Linoleumo klojimas prasideda nuo pagrindo paruošimo. Detaliau: Pagrindo paruošimas dangos klojimui.

Būtina, kad išvyniota danga prieš klojimą patalpoje pragulėtų parą. Tada patalpos ir dangos temperatūros susivienodina, linoleumas išsilygina. Darbui su linoleumu tinkamiausia temperatūra – +18 °C. 

Jei nepadarėte to anksčiau, prieš klojimą dangą patikrinkite, ar ji nėra brokuota. Brokuotos dangos neklokite ir praneškite pardavėjui. Paklojus brokuotą dangą, tikėtina, kad pardavėjas Jūsų pretenzijų nepriims ir bus teisus.

Linoleumo klojimas naudojant lipnią juostą

Galimi du klojimo būdai: linoleumo klojimas naudojant dvipusę lipnią juostą ir linoleumo klojimas, klijuojant visu plotu prie pagrindo.

Paprastesnis yra pirmas būdas. Toks linoleumo klojimas tinka, kai patalpa nėra didelė – iki 20 m2. Pakanka visu kambario perimetru ir sudūrimo vietose dvipuse lipnia juosta priklijuoti linoleumą prie grindų. Taip pritvirtinta danga liks nepaslanki stumdant baldus, nesusibanguos, kraštai neatsilenks. Jei danga labai plona (1,5–2 mm), ji labiau banguojasi. Atsargumo dėlei tokią dangą reikia dvipuse lipnia juosta pritvirtinti dažniau – kas metrą. Ir priešingai: jei danga su storu veltinio pagrindu, dvipusė lipni juosta tiks ir didesnei – iki 40 m2 dydžio patalpai.

Linoleumo gabalų sudūrimas, rašto derinimas

Jei dangos gabalų raštų derinti nereikia, patieskite pirmą gabalą bet kuria kryptimi taip, kad liktų kuo mažiau atraižų. Labai svarbu sudurti atskirus gabalus vieną su kitu taip, kad tarp jų liktų minimalus tarpelis. Gamykliniai dangos kraštai nėra pakankamai lygūs ir neužtikrins lygios siūlės.

Sudurti nesudėtinga: ant stabiliai pritvirtinto pirmo gabalo uždėkite antrą taip, kad jo kraštas apie 10–15 cm uždengtų pirmą. Metaline liniuote stipriai prispauskite sudūrimo vietą ir aštriu peiliu perpjaukite abi persidengiančias dangas. Taip nupjauti gabalai sutaps idealiai. Nedaug sudėtingesnis linoleumo klojimas derinant dangos raštus. Pirmiausia parinkite rašto kryptį patalpoje, o tolimesnė darbo eiga tokia pati. Tik antro gabalo raštą reikia derinti su pirmu. Derinant raštą, atsiranda daugiau atliekų.      

Siūlę, t. y. tarpelį tarp dangos gabalų, reikia apsaugoti nuo purvo, nes susikaupęs didesnis jo kiekis praskirs dangas. Geriausiai tam tinka šalto virinimo klijai Werner Muller. Linoleumo šaltas virinimas nesudėtingas. Pirmiausia patikrinkite, ar linoleumo gabalai iš apačios priklijuoti lipnia juosta prie grindų. Ant siūlės užklijuokite keleto centimetrų pločio lipnią popieriaus juostelę ir per visą sudūrimo ilgį ją įpjaukite. Ši juostelė apsaugos nuo klijų patekimo ant dangos paviršiaus. Į tarpelį įspauskite klijus. Po pusvalandžio juostelę nuimkite. Tarpelio nebeliko. Vieno 44 gramų klijų indelio pakanka 20 m ilgio siūlės suvirinimui.

Linoleumo klojimas priklijuojant visu plotu

Patalpose su intensyviu judėjimu linoleumą reikia klijuoti visu plotu. Tai taikytina ir visoms didesnėms nei 20 m2 patalpoms. Viso ploto klijavimas visuomet yra pranašesnis nei dvipusės lipnios juostos naudojimas, bet sudėtingesnis. Norint kokybiškai dangą priklijuoti visu paviršiumi, labai svarbu pagrindo lygumas. Jo išlyginimui rekomenduojame naudoti specialius savaime išsilyginančius mišinius. Aišku, tai taikytina tik betoninėms grindims.

Klijus tepkite ant sauso pagrindo dantyta mentele. Klijavimui rekomenduojame tam pritaikytus klijus Forbo 425. Klijų išeiga 250-350 g/m² ir priklauso nuo pagrindo porėtumo. Klijai sufasuoti po 3,5 kg arba 20 kg dėžėje. Linoleumą klokite iškart ant šlapių klijų ir išlyginkite. Vaikščioti ar statyti baldus galima po 24–28 valandų.

Žinoma, prieš klijavimą reikia atpjauti reikiamo dydžio gabalus ir sudurti siūles. Linoleumo klojimas – kruopštus, bet nesudėtingas darbas. Jį galima atlikti savarankiškai.

Priežiūra

Užbaigę klojimo darbus, išvalykite grindis šiltu vandeniu su neutraliu valikliu. Niekada nenaudokite skiediklių – jie gadina dangą.

Pagrindinės rekomendacijos priežiūrai:

  • dangos nevaškuokite ir nepoliruokite,
  • nenaudokite guminių apsaugų baldų kojelėms, keiskite plastikinėmis,
  • po sunkių baldų kojelėmis padėkite standžios medžiagos (veltinio) gabalėlius,
  • atminkite: tepalas, dažai, vaškas, tušinuko ar žymeklio rašalas gali įsigerti į dangos paviršių ir palikti neišvalomas dėmes,
  • dėl natūralios ar intensyvios dirbtinės šviesos blunka visos dangos. Baldais ar kilimais uždengta danga gelsvėja, bet po kelių savaičių veikiant šviesai geltonumas išnyksta,
  • švaros kilimėlis ant dangos turi būti be guminio pagrindo.

Klausimai / atsakymai

Marijona Ivanauskienė, 2022 12 21, 12:29
Klausimas:
Sveiki. Traukiant šaldytuvą,perplėštas linoleumas maždaug 15 cm. Ar galima kažkokiais klijais priklijuoti jį prie grindų? Išklotas linoleumas ant medinių grindų. .
Ačiū jei ką patarsite.
Iris (Jovita), 2022 12 22, 10:24
Atsakymas:
Pabandykite plyšimo vietą priklijuoti PVC dangoms tinkamais klijais (https://www.iris.lt/grindu-dangos/9706-forbo-425-35kg-universalus-klijai-pvc-ir-kilim-dangoms.html) arba tas vietas pritvirtinkite prie pagrindo dvipuse lipnia juosta, kad nejudėtų.
Rimas, 2022 09 8, 08:04
Klausimas:
Sveiki, planuojame klijuoti PVC dangą (liaudiškai linoleumą) ant sienos (gipso plokštės). Kokius klijus patartumėte naudoti?
Iris (Inga), 2022 09 8, 09:32
Atsakymas:
Rekomenduojama:
FORBO 622 13 kg Eurostar Tack: https://www.iris.lt/45-grindjuostes-klijai/9659-forbo-622-13-kg-eurostar-tack-universalus-pvc-dangu-klijai.html
Arba:
FORBO 522 13 kg Eurosafe Star Tack: https://www.iris.lt/-/16032-forbo-522-13-kg-eurosafe-star-tack-universalus-pvc-dangu-klijai.html
Šie stipresni už 622, o 622 yra ekologiškesni.
Juozas Biekša, 2022 02 4, 08:25
Klausimas:
Laba diena
Patalpos plotas 100m2 ,norime pakloti 33kl. 2m. pločio pvc dangą ,pagrindas senos medinės grindys kurias reikia lyginti. Planuojame lyginti OSB-3 plokšte, ar ant jos galima klijuoti pvc dangą.
Iris (Marius), 2022 02 4, 13:57
Atsakymas:
PVC dangą ant OSB kloti galima, bet OSB reikėtų padengti išlyginamuoju sluoksniu, kad ateityje plokštei išskiriant sakus – nepasikeistų PVC dangos spalva.
Gediminas Saudargas, 2021 08 30, 13:17
Klausimas:
Laba diena,

Draugas pas jus pirko garažui "technines plyteles".
Kadangi jau prabėgo nemažai laiko, sakykite, ar dar yra tokios "techninės plytelės"? Ar ką pasiūlytumėte nešildomam garažui?
34 kv. m.
Vidmantas, 2021 08 30, 13:05
Klausimas:
Ar galima naują laminatą kloti ant seno laminato ?
Iris (Egesta), 2021 08 31, 08:27
Atsakymas:
Laba diena,
Negalima. Seną laminatą reikia pašalinti.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.