PVC dangos (linoleumo) klojimas

PVC dangos (linoleumo) klojimas

Dalintis:

Pasiruošimas klojimui

Linoleumo klojimas prasideda nuo pagrindo paruošimo. Detaliau: Pagrindo paruošimas dangos klojimui.

Būtina, kad išvyniota danga prieš klojimą patalpoje pragulėtų parą. Tada patalpos ir dangos temperatūros susivienodina, linoleumas išsilygina. Darbui su linoleumu tinkamiausia temperatūra – +18 °C. 

Jei nepadarėte to anksčiau, prieš klojimą dangą patikrinkite, ar ji nėra brokuota. Brokuotos dangos neklokite ir praneškite pardavėjui. Paklojus brokuotą dangą, tikėtina, kad pardavėjas Jūsų pretenzijų nepriims ir bus teisus.

Linoleumo klojimas naudojant lipnią juostą

Galimi du klojimo būdai: linoleumo klojimas naudojant dvipusę lipnią juostą ir linoleumo klojimas, klijuojant visu plotu prie pagrindo.

Paprastesnis yra pirmas būdas. Toks linoleumo klojimas tinka, kai patalpa nėra didelė – iki 20 m2. Pakanka visu kambario perimetru ir sudūrimo vietose dvipuse lipnia juosta priklijuoti linoleumą prie grindų. Taip pritvirtinta danga liks nepaslanki stumdant baldus, nesusibanguos, kraštai neatsilenks. Jei danga labai plona (1,5–2 mm), ji labiau banguojasi. Atsargumo dėlei tokią dangą reikia dvipuse lipnia juosta pritvirtinti dažniau – kas metrą. Ir priešingai: jei danga su storu veltinio pagrindu, dvipusė lipni juosta tiks ir didesnei – iki 40 m2 dydžio patalpai.

Linoleumo gabalų sudūrimas, rašto derinimas

Jei dangos gabalų raštų derinti nereikia, patieskite pirmą gabalą bet kuria kryptimi taip, kad liktų kuo mažiau atraižų. Labai svarbu sudurti atskirus gabalus vieną su kitu taip, kad tarp jų liktų minimalus tarpelis. Gamykliniai dangos kraštai nėra pakankamai lygūs ir neužtikrins lygios siūlės.

Sudurti nesudėtinga: ant stabiliai pritvirtinto pirmo gabalo uždėkite antrą taip, kad jo kraštas apie 10–15 cm uždengtų pirmą. Metaline liniuote stipriai prispauskite sudūrimo vietą ir aštriu peiliu perpjaukite abi persidengiančias dangas. Taip nupjauti gabalai sutaps idealiai. Nedaug sudėtingesnis linoleumo klojimas derinant dangos raštus. Pirmiausia parinkite rašto kryptį patalpoje, o tolimesnė darbo eiga tokia pati. Tik antro gabalo raštą reikia derinti su pirmu. Derinant raštą, atsiranda daugiau atliekų.      

Siūlę, t. y. tarpelį tarp dangos gabalų, reikia apsaugoti nuo purvo, nes susikaupęs didesnis jo kiekis praskirs dangas. Geriausiai tam tinka šalto virinimo klijai Werner Muller. Linoleumo šaltas virinimas nesudėtingas. Pirmiausia patikrinkite, ar linoleumo gabalai iš apačios priklijuoti lipnia juosta prie grindų. Ant siūlės užklijuokite keleto centimetrų pločio lipnią popieriaus juostelę ir per visą sudūrimo ilgį ją įpjaukite. Ši juostelė apsaugos nuo klijų patekimo ant dangos paviršiaus. Į tarpelį įspauskite klijus. Po pusvalandžio juostelę nuimkite. Tarpelio nebeliko. Vieno 44 gramų klijų indelio pakanka 20 m ilgio siūlės suvirinimui.

Linoleumo klojimas priklijuojant visu plotu

Patalpose su intensyviu judėjimu linoleumą reikia klijuoti visu plotu. Tai taikytina ir visoms didesnėms nei 20 m2 patalpoms. Viso ploto klijavimas visuomet yra pranašesnis nei dvipusės lipnios juostos naudojimas, bet sudėtingesnis. Norint kokybiškai dangą priklijuoti visu paviršiumi, labai svarbu pagrindo lygumas. Jo išlyginimui rekomenduojame naudoti specialius savaime išsilyginančius mišinius. Aišku, tai taikytina tik betoninėms grindims.

Klijus tepkite ant sauso pagrindo dantyta mentele. Klijavimui rekomenduojame tam pritaikytus klijus Forbo 425. Klijų išeiga 250-350 g/m² ir priklauso nuo pagrindo porėtumo. Klijai sufasuoti po 3,5 kg arba 20 kg dėžėje. Linoleumą klokite iškart ant šlapių klijų ir išlyginkite. Vaikščioti ar statyti baldus galima po 24–28 valandų.

Žinoma, prieš klijavimą reikia atpjauti reikiamo dydžio gabalus ir sudurti siūles. Linoleumo klojimas – kruopštus, bet nesudėtingas darbas. Jį galima atlikti savarankiškai.

Priežiūra

Užbaigę klojimo darbus, išvalykite grindis šiltu vandeniu su neutraliu valikliu. Niekada nenaudokite skiediklių – jie gadina dangą.

Pagrindinės rekomendacijos priežiūrai:

  • dangos nevaškuokite ir nepoliruokite,
  • nenaudokite guminių apsaugų baldų kojelėms, keiskite plastikinėmis,
  • po sunkių baldų kojelėmis padėkite standžios medžiagos (veltinio) gabalėlius,
  • atminkite: tepalas, dažai, vaškas, tušinuko ar žymeklio rašalas gali įsigerti į dangos paviršių ir palikti neišvalomas dėmes,
  • dėl natūralios ar intensyvios dirbtinės šviesos blunka visos dangos. Baldais ar kilimais uždengta danga gelsvėja, bet po kelių savaičių veikiant šviesai geltonumas išnyksta,
  • švaros kilimėlis ant dangos turi būti be guminio pagrindo.

Klausimai / atsakymai

Gediminas Saudargas, 2021 08 30, 13:17
Klausimas:
Laba diena,

Draugas pas jus pirko garažui "technines plyteles".
Kadangi jau prabėgo nemažai laiko, sakykite, ar dar yra tokios "techninės plytelės"? Ar ką pasiūlytumėte nešildomam garažui?
34 kv. m.
Vidmantas, 2021 08 30, 13:05
Klausimas:
Ar galima naują laminatą kloti ant seno laminato ?
Iris (Egesta), 2021 08 31, 08:27
Atsakymas:
Laba diena,
Negalima. Seną laminatą reikia pašalinti.
Žydrūnas, 2021 04 28, 19:15
Klausimas:
Laba diena,medines grindys senai dazytos,koki linoliauma rinktis,su pasiltinimu,ar be jo?
Iris (Egesta), 2021 04 29, 06:30
Atsakymas:
Laba diena,
PVC dangos kloti ant dažyto (net ir seniai) paviršiaus nerekomenduojama dėl galimo dažų prasiskverbimo į dangos paviršių.
Jei nuspręsite vis tiek kloti, turite įvertinti esamų medinių grindų būklę – jei jos tvirtos, sausos ir lygios (galimi nelygumai iki 3 mm vienam ilgio metrui) – tiesti PVC dangą galima. Kitu atveju, ant paklotos dangos matysis visi nelygumai.
Storesnė, su veltinio pagrindu danga labiau sulaiko šilumą. Užtiesus nešildomas grindis bet kokia danga (šiltesne dar labiau), iš po grindų praeinančioje drėgmėje susidarys sąlygos grybeliui veistis. Per eilę metų medinės grindys bus sugadintos. Jei po grindimis sausa, grybelio atsiradimas mažai tikėtinas.
Arturas, 2021 04 4, 17:06
Klausimas:
Sveiki norejau suzinot ar galima linoliauma tiesti ant plaukiojanciu grindu kad butu silciau ar kloti tiesiai ant betono nes po apacia rusys
Iris (Egesta), 2021 04 6, 06:51
Atsakymas:
Laba diena,
Jeigu laminatas yra tvirtas, sausas ir lygus (galimi nelygumai iki 3 mm vienam ilgio metrui) – galima. Kitu atveju ant paklotos dangos matysis visi nelygumai.
Tokiu būdu problemos iš esmės neišspręsite. Kažin, ar temperatūra patalpoje padidės puse laipsnio. Pasitarkite su meistrais dėl rimtesnio apšiltinimo.
Raimondas, 2021 03 27, 17:28
Klausimas:
Sveiki, kad rūsyje pro grindis nesikauptu drėgmė galvoju padengti hidroizoliacine mastika. Klausimas būtų, ar galima iš karto ant mastikos pakloti linoleumą, ar mastikai nieko neatsitiks(nesutruks, neprasitrins....)nes kiek žiurėjau reklamu kaip naudojama mastika visur dedamos plyteles. Ačiū
Iris (Saulius), 2021 03 29, 08:09
Atsakymas:
Laba diena,
Galimos drėgmės rūsyje atsiradimo priežastys - iš po grindų dėl gruntinio ar lietaus vandens arba kondensatas dėl blogos ventiliacijos (nedideli kiekiai).
Pašalinti pirmą priežastį, vargu, ar pavyks su mastika. Reiktų naudoti cementinę hidroizoliaciją, kuri per betono struktūrą giliai į jį įsiskverbia ir uždaro vandens praėjimo kapiliarus.
Naudojama hidroizoliacija - CERESIT CR-90 Crystaliser. Naudoti reikia pagal instrukciją, tepant visas grindis ir sienas apie 50 cm, jei vanduo patenka iš apačios.
Jei lietaus vanduo gali patekti per rūsio sienas, reikia tepti rūsio sieną iki žemės paviršiaus aukščio plius 50 cm. Toks sienos tepimo aukštis aiškinamas reiškiniu, kad vanduo betono kapiliarais kyla į viršų iki 50 cm.
Suformuota hidroizoliacijos danga nėra atspari mechaniniams pažeidimams. Todėl ant jos reikalingas viršutinis sluoksnis.
Galbūt PVC danga (linoleumas) būtų vienas iš galimų variantų, bet ši danga yra visiškai nelaidi vandens garams. Jei ant jos kondensuosis drėgmė iš viršaus, danga bus labai slidi. Ant jos lengvai susidarys pelėsis.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.