PVC dangos (linoleumo) klojimas

PVC dangos (linoleumo) klojimas

Dalintis:

Pasiruošimas klojimui

Linoleumo klojimas prasideda nuo pagrindo paruošimo. Detaliau: Pagrindo paruošimas dangos klojimui.

Būtina, kad išvyniota danga prieš klojimą patalpoje pragulėtų parą. Tada patalpos ir dangos temperatūros susivienodina, linoleumas išsilygina. Darbui su linoleumu tinkamiausia temperatūra – +18 °C. 

Jei nepadarėte to anksčiau, prieš klojimą dangą patikrinkite, ar ji nėra brokuota. Brokuotos dangos neklokite ir praneškite pardavėjui. Paklojus brokuotą dangą, tikėtina, kad pardavėjas Jūsų pretenzijų nepriims ir bus teisus.

Linoleumo klojimas naudojant lipnią juostą

Galimi du klojimo būdai: linoleumo klojimas naudojant dvipusę lipnią juostą ir linoleumo klojimas, klijuojant visu plotu prie pagrindo.

Paprastesnis yra pirmas būdas. Toks linoleumo klojimas tinka, kai patalpa nėra didelė – iki 20 m2. Pakanka visu kambario perimetru ir sudūrimo vietose dvipuse lipnia juosta priklijuoti linoleumą prie grindų. Taip pritvirtinta danga liks nepaslanki stumdant baldus, nesusibanguos, kraštai neatsilenks. Jei danga labai plona (1,5–2 mm), ji labiau banguojasi. Atsargumo dėlei tokią dangą reikia dvipuse lipnia juosta pritvirtinti dažniau – kas metrą. Ir priešingai: jei danga su storu veltinio pagrindu, dvipusė lipni juosta tiks ir didesnei – iki 40 m2 dydžio patalpai.

Linoleumo gabalų sudūrimas, rašto derinimas

Jei dangos gabalų raštų derinti nereikia, patieskite pirmą gabalą bet kuria kryptimi taip, kad liktų kuo mažiau atraižų. Labai svarbu sudurti atskirus gabalus vieną su kitu taip, kad tarp jų liktų minimalus tarpelis. Gamykliniai dangos kraštai nėra pakankamai lygūs ir neužtikrins lygios siūlės.

Sudurti nesudėtinga: ant stabiliai pritvirtinto pirmo gabalo uždėkite antrą taip, kad jo kraštas apie 10–15 cm uždengtų pirmą. Metaline liniuote stipriai prispauskite sudūrimo vietą ir aštriu peiliu perpjaukite abi persidengiančias dangas. Taip nupjauti gabalai sutaps idealiai. Nedaug sudėtingesnis linoleumo klojimas derinant dangos raštus. Pirmiausia parinkite rašto kryptį patalpoje, o tolimesnė darbo eiga tokia pati. Tik antro gabalo raštą reikia derinti su pirmu. Derinant raštą, atsiranda daugiau atliekų.      

Siūlę, t. y. tarpelį tarp dangos gabalų, reikia apsaugoti nuo purvo, nes susikaupęs didesnis jo kiekis praskirs dangas. Geriausiai tam tinka šalto virinimo klijai Werner Muller. Linoleumo šaltas virinimas nesudėtingas. Pirmiausia patikrinkite, ar linoleumo gabalai iš apačios priklijuoti lipnia juosta prie grindų. Ant siūlės užklijuokite keleto centimetrų pločio lipnią popieriaus juostelę ir per visą sudūrimo ilgį ją įpjaukite. Ši juostelė apsaugos nuo klijų patekimo ant dangos paviršiaus. Į tarpelį įspauskite klijus. Po pusvalandžio juostelę nuimkite. Tarpelio nebeliko. Vieno 44 gramų klijų indelio pakanka 20 m ilgio siūlės suvirinimui.

Linoleumo klojimas priklijuojant visu plotu

Patalpose su intensyviu judėjimu linoleumą reikia klijuoti visu plotu. Tai taikytina ir visoms didesnėms nei 20 m2 patalpoms. Viso ploto klijavimas visuomet yra pranašesnis nei dvipusės lipnios juostos naudojimas, bet sudėtingesnis. Norint kokybiškai dangą priklijuoti visu paviršiumi, labai svarbu pagrindo lygumas. Jo išlyginimui rekomenduojame naudoti specialius savaime išsilyginančius mišinius. Aišku, tai taikytina tik betoninėms grindims.

Klijus tepkite ant sauso pagrindo dantyta mentele. Klijavimui rekomenduojame tam pritaikytus klijus Forbo 425. Klijų išeiga 250-350 g/m² ir priklauso nuo pagrindo porėtumo. Klijai sufasuoti po 3,5 kg arba 20 kg dėžėje. Linoleumą klokite iškart ant šlapių klijų ir išlyginkite. Vaikščioti ar statyti baldus galima po 24–28 valandų.

Žinoma, prieš klijavimą reikia atpjauti reikiamo dydžio gabalus ir sudurti siūles. Linoleumo klojimas – kruopštus, bet nesudėtingas darbas. Jį galima atlikti savarankiškai.

Priežiūra

Užbaigę klojimo darbus, išvalykite grindis šiltu vandeniu su neutraliu valikliu. Niekada nenaudokite skiediklių – jie gadina dangą.

Pagrindinės rekomendacijos priežiūrai:

  • dangos nevaškuokite ir nepoliruokite,
  • nenaudokite guminių apsaugų baldų kojelėms, keiskite plastikinėmis,
  • po sunkių baldų kojelėmis padėkite standžios medžiagos (veltinio) gabalėlius,
  • atminkite: tepalas, dažai, vaškas, tušinuko ar žymeklio rašalas gali įsigerti į dangos paviršių ir palikti neišvalomas dėmes,
  • dėl natūralios ar intensyvios dirbtinės šviesos blunka visos dangos. Baldais ar kilimais uždengta danga gelsvėja, bet po kelių savaičių veikiant šviesai geltonumas išnyksta,
  • švaros kilimėlis ant dangos turi būti be guminio pagrindo.

Klausimai / atsakymai

Nina, 2024 04 1, 14:48
Klausimas:
Laba diena, ar pas jus yra paslauga - linoliumo klojimas pas klijentus?
Iris (Raminta), 2024 04 2, 14:50
Atsakymas:
Laba diena, su Jumis susisieks vadybininkas.
Vera, 2023 12 13, 21:19
Klausimas:
Sveiki, linoliaumo raštas -eglutė, kaip sujungti dvi atskiras dalis, kad nesimatytų sujungimo, klojant paprastai šalia aiškiai matosi sujungimas, ar gal reikia iškarpyti linoliaumą palei kiekvieną lentelę ir tada suvesti į krūvą, ačiū už atsakymą
Iris (Raminta), 2023 12 15, 15:23
Atsakymas:
Laba diena, Jūsų nurodytu el. paštu, deja, nepavyksta išsiųsti laiško.
Kad galėtume atsakyti, reikalingas patikslinimas. Parašykite dangos pavadinimą ir kodą, arba įklijuokite prekės nuorodą.
Valerij Paškevič, 2023 11 15, 10:06
Klausimas:
Sveiki. Pasitaiko nuomonių, kad linoleumo lakštų kraštus jų sudurimo vietose būtina "šaltai suvirinti". Ar būtina tai daryti naudojant tuos pačius "Forbo" klijus lakštų klijavimui? Reikalas tas, kad patalpos, kurioje vyksta intensivus judėjimas (mokyklos klasė), viduryje reikia užlopyti tam tikrą sektorių. Bijoma dėl lopo ir likusio linoleumo lakštų kraštų sudurimo vietų saugumo.
Dar vienas klausimas: ar būtina betoninį paviršių prieš linoleumo klijavimą gruntuoti? Jei tai, tai kuo (klijuojant, pvz., "Forbo" klijais)? Ar tiks tie patys klijai, tik atkiesti?
Ačiū.
Iris (Raminta), 2023 11 17, 15:27
Atsakymas:
Laba diena, su Jumis susisieks mūsų vadybininkas.
Erikas, 2023 11 8, 14:10
Klausimas:
Sveiki,

Papildau klausimą. Dažniausiai naudojame Linoleumas markė Lentex Orion w3000. Aišku pasitaiko ir kitų modelių, bet dažniausiai naudojamas šitas.

Ačiū,

Gražios dienos,
Iris (Jovita), 2023 11 9, 11:14
Atsakymas:
Laba diena, kadangi šia preke mes neprekiaujame, jos galimos specifinės eksploatacinės savybės mums nėra žinomos. Todėl šiuo atveju patarti negalime - tiksliai paaiškinti visus niuansus Jums galėtų pardavėjas arba gamintojas.
Erikas, 2023 11 7, 13:50
Klausimas:
Sveiki,

Susiduriame su problemomis klijuojant PVC dangą prie grindų (pvz: vandeniui atsparios plokštės) po kiek laiko danga "išeina" bangelėmis. Tai pat kokius klijus galėtumėt pasiūlyti PVC dangos bortavimams? Ar bortavimams naudojate kokia nors kitą technologiją nei klijavimas klijais?

Ačiū.
Iris (Jovita), 2023 11 8, 11:48
Atsakymas:
Laba diena, nežinant kokią pvc dangą bandote klijuoti, pakomentuoti nelabai galime. Reikėtų informacijos patikslinimo.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.