Ką verta žinoti apie vidaus laiptus?

Ką verta žinoti apie vidaus laiptus?

Dalintis:

Lietuvoje įprasti mediniai vidaus laiptai. Norintiems originalių sprendimų siūlome ant betoninio karkaso patiems „sukurti“ tinkamus laiptus. Tokių laiptų kaina nebus didesnė už medinių ir jie turės neabejotiną pranašumą – bus neslidūs. Žemiau pateikta keletas variantų.

Kilimine danga apklijuoti betoniniai laiptai

Labai nesudėtinga gelžbetoninę laiptų konstrukciją apklijuoti kilimine danga. Nereikia bandyti laiptus klijuoti ištisiniu dangos gabalu – ją reikia supjaustyti darbui patogiais gabalais. Vienas gabalas klijuojamas ant horizontalios pakopos plokštumos, lenkiamas ties laiptų atbraila ir klijuojamas prie vertikalios plokštumos iki kitos pakopos. Atidžiai matuokite, pjaukite ir klijuokite – sudūrimai bus nepastebimi. Norėsite atnaujinti interjerą, galėsite dangą pakeisti kita – turėsite naujus laiptus.

Tinkamiausia yra kilpinė danga, nes ji ant pakopos atbrailos nepasišiauš. Jei rinksitės kitokią dangą, sulenkite ją stačiu kampu ir pasižiūrėkite, ar vaizdas tinkamas. Tinkamesnė yra tanki ir žemo plauko danga. Ant tokių laiptų paslysti neįmanoma.

Laiptai privačiame name į antrą aukštą. Taip atrodo kiliminė danga po trylikos metų eksploatacijos

Jei naudosite ne standartinius gelžbetoninių laiptų pusfabrikačius, o patys darysite monolitinę konstrukciją, galite pasigaminti įdomesnius laiptus. Jie gali būti lenkti, vingiuoti arba pakabinti ore prie sienos. Viskas priklauso nuo išmonės, o konstrukcija nesudėtinga. Betoninį laiptų paviršių reikia lyginti ir glaistyti tiek, kad nesijaustų nelygumai. Laiptų apačią ir šonus galima nudažyti, o darbinį paviršių apklijuoti norimos spalvos danga.

Privačiame name tiks universalūs klijai Forbo 425 (išeiga apie 320 g/m2). Visuomeninėse patalpose reikėtų naudoti profesionaliam naudojimui skirtus Forbo 522.

Rezultatas tikrai bus vertas įdėto darbo.

Padidinto atsparumo PVC danga apklijuoti betoniniai laiptai

Dar vieni neslidūs laiptai: gelžbetoninį karkasą galima apklijuoti padidinto atsparumo specialiai laiptams skirta PVC danga. Šis būdas yra brangesnis, bet tam tikrom sąlygom – nepamainomas. Ant tokių laiptų net ir užpylus vandens, nepaslysite. Dangą neslidžia daro specialūs grioveliai ties atbraila. Lipti tokiais laiptais patogu: medžiaga tarsi spyruokliuoja ir nesigirdi žingsnių. Ši laiptų danga yra padengta atspariu sluoksniu ir gali būti naudojama visuomeniniuose pastatuose su intensyviu judėjimu.

Klijuojama taip pat paprastai, kaip ir kiliminė danga – atskirais gabalais. Iš tokios pat dangos galima padaryti ir norimo pločio grindjuostę ar laiptų aikštelę.

Tai – mažiausiai žinomas ir labiausiai neįvertintas laiptų dangos variantas. Nepamainomas drėgnose patalpose.

Laiptai į rūsį privačiame name. Grioveliai „pasislėpę“ po tamsesne spalva. Iš tokios pat dangos išpjauta plati grindjuostė apsaugo sieną

Privačiame name tiks klijai Forbo 425 (išeiga apie 420–480 g/m2). Visuomeninėse patalpose reikėtų naudoti profesionaliam naudojimui skirtus Forbo 522.

Plytelėmis apklijuoti vidaus laiptai

Jie bus slidesni nei dengti padidinto atsparumo PVC ar kilimine danga, bet saugesni nei mediniai laiptai. Žinoma, jei parinksite tinkamo slidumo plyteles.

Laiptų įrengimas yra analogiškas lauko laiptų įrengimui, tik plytelės ir medžiagos neprivalo būti atsparios šalčiui ir drėgmei. Laiptų pagrindo išlyginimui siūlome naudoti sausą betoną Baumit TrockenBeton 20.

Gruntą: Atlas Uni-Grunt arba Ceresit CT17.

Klijus: Atlas Elastingas arba Ceresit CM12.

Glaistą: Atlas Artis arba Ceresit CE40.

Klausimai / atsakymai

Natalija Antipenkoviene, 2023 08 1, 10:45
Klausimas:
Sveiki,
Privačiame name turime medinius laiptus į rūsį ir į antrą aukštą. Laiptai ištiesiniai, t.y. ne tik pakopos, bet ir vertikalios briaunos yra. Laiptų šonai viena pusė remiasi į siena, kitoje pusėje turėklas. Norime visus laiptus ir laiptų aikšteles padengti kilimine danga, siekiant jaukumo, kad mažiau girdėtusi žingsniai, nebūtų slidu, ir sprendimas būtų ekonimiškas. Laiptų plotis yra 86 cm, ilgis - 4*4,86 ( yra 4 atskiros laiptų atkarpos, 2 leidžiasi link rūsio, ir 2 kyla link antro aukšto) . Tarp laiptų atkarpų yra nedidelės aikštelės, (176*70) , viso 4 aištelės, jas irgi norime dengti kilimine danga. Kokią kiliminę dangą rekomenduotumėt rinktis ir kaip siūlote ją tvirtinti prie medinių laiptų?
Iris (Mindaugas), 2023 09 12, 12:33
Atsakymas:
Laba diena,
jeigu laiptais intensyviai vaikštoma, rekomenduotume šias atsparias dėvėjimuisi dangas:
"Quartz+new": www.iris.lt/paieska?controller=search&s=quartz+new
"E-blitz": www.iris.lt/paieska?controller=search&s=e-blitz
Mažesnės kainos, bet mažiau atspari "Superstar": www.iris.lt/paieska?controller=search&s=superstar
Dangas galima užsisakyti www.iris.lt arba Iris parduotuvėse.
Kiliminės dangos yra 4m pločio, o atkirpti galima bet kokio ilgio gabalą.
Patikimai galima priklijuoti kiliminėms dangoms skirtais klijais, pvz. "Bostik KS 330": https://www.bostik.com/lithuania/lt/catalog/product/construction/emea/lithuania/product-ks-330/
Audrius, 2023 01 17, 13:52
Klausimas:
Laba diena, Kokia butu betoniniu laiptu padengimo Pvc arba kilimine danga kaina? laiptai 16 pakopu.
Iris (Algirdas), 2023 01 17, 14:32
Atsakymas:
Pirmiausia reiktų pasirinkti dangą. Dalis kiliminių dangų (su aukštu plauku) netiks.

Specialiai laiptams skirtos Pvc dangos labai skirtingos ir jų kaina ženkliai skiriasi.

Kiekvienai pasirinktai dangai padengimo kaina skirsis.
Justina, 2022 09 11, 17:51
Klausimas:
Sveiki, domina betoninių laiptų apdaila. Ar priimate užsakymus?
Iris (Egesta), 2022 09 12, 08:38
Atsakymas:
Atrašėme Jums į el. paštą.
Vaida, 2021 12 8, 10:44
Klausimas:
Sveiki,

Turime betoninius laiptus kurių horizontalias plokštumas norime padengti pvc ar kitu variantu. Priespakopes paliksime kaip yra - betoną nugruntave bespalviu gruntu. Kokie yra variantai ?
Iris (Egesta), 2021 12 8, 11:21
Atsakymas:
Betoninius vidaus laiptus galima dengti plytelėmis, PVC ar kilimine danga. Kiekvienas variantas aprašytas straipsnyje: https://www.iris.lt/blogas/vidaus-laiptai-n261
Karolina, 2021 10 11, 17:58
Klausimas:
Sveiki, mus domina kilimės dangos klijavimas ant laiptų. Visas pakopas prieš klijuojant reiktų pakelti per 3-3,5cm, o pačią dangą mes turime.
Galėčiau atsiųsti nuotraukas ir brėžinius. Domintų kainos ir kaip greitai galėtumėte padaryti?
Iris (Egesta), 2021 10 12, 08:11
Atsakymas:
Laba diena,
Atrašėme Jums į el. paštą.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.