Šildomos grindys - praktinės istorijos

Šildomos grindys - praktinės istorijos

Dalintis:

Laimis iš Panevėžio


Atsimenu vieną iš asmenybės tipo nustatymo testų ankstyvoje jaunystėje, kur viename klausime reikia nupiešti savo svajonių namą. Vertinant klausimo rezultatą, buvo kreipiamas dėmesys tik į kamino buvimą. Jeigu jis nupieštas, vadinasi tu labiau tradicinių ir konservatyvių pažiūrų, na, o be kamino – inovatyvi, žiūrinti į naujas technologijas asmenybė. Mano namas su kaminu ir asmenybės tipas labiau konservatyvus, bet visgi name nei vieno radiatoriaus, o kaminas reikalingas tik krosnelei. Namas buvo įrenginėjamas 2008-2009 metais per patį Lietuvos krizenimą, kai pardavėjų buvo gana daug, o klientų mažoka, tad derėtis dėl kainų buvo gana palankus metas. Renkantis šildymo sistemą buvo atsižvelgiama į keletą kriterijų: autonomiškumas, kuro kaina, visos šildymo sistemos įrengimo kaštai, sistemos įrengimo paprastumas (namas buvo statomas šeimyninės rangos pajėgumais).

Šildymas kietu kuru buvo kategoriškai atmestas dėl savo neautonomiškumo (namie ne visada būnama, o ir pečkurio darbas neviliojo). Skystas kuras ir granulės atmesti dėl įrengimo kaštų, kuro kainos ir sandėliavimo ploto reikalingumo. Pasirinkimas buvo tarp geoterminės energijos ir gamtinių dujų. Pasirinkta kuro rūšis – gamtinės dujos, nes vamzdynas buvo netoliese, tad įrengimo kaštai lyginant su geoterminio šildymo buvo ženkliai mažesni. Dujinis katilas – kondensacinis, o norint išnaudoti jo privalumas, šildymo sistema privalo būti žemos temperatūros, vadinasi turimas pasirinkimas buvo tarp šildomų grindų, atitinkamų radiatorių arba konvektorių. Visi darbai įskaitant šildymo sistemos skaičiavimus bei projektavimą atlikti savarankiškai (mano inžinerinio išsilavinimo tam tikrai pakako), o įvertinus bendrą sistemos kainą, buvo pasirinkta šildomų grindų sistema.

Namo duomenys trumpai:

  • Dviejų aukštų;
  • Energetinė klasė – B;
  • Bendras plotas – 200 m2;
  • Šildomų grindų plotas – 160 m2;
  • Šildymo kontūrai – 6 pirmame aukšte, 5- antrame;
  • Temperatūros valdymas – 7 elektroniniai temperatūros davikliai viduje ir 1 lauke;
  • Grindų danga – keraminės plytelės voniose ir tambūre, gyvenamosiose patalpose - geros kokybės laminatas;
  • Šildymo šaltinis – kondensacinis dujinis katilas su elektroniniu valdymu;

Jeigu tektų statyti antrą panašaus dydžio namą šildymo sistemos pasirinkimas būtų tas pats, nebent dujų atvedimas iki namo būtų pernelyg brangus, tada šildymo katilas būtų koks nors geoterminis, bet jis irgi idealiai tinka šildomoms grindims.

Tinkamai suprojektuotoje ir įrengtoje šildomų grindų sistemoje aš matau tik privalumus:

  • Tolygi temperatūra patalpose;
  • Nėra radiatorių – daugiau erdvės ir laisvės kambariuose;
  • Taupesnis šildymas dėl žemų temperatūrų katilų panaudojimo galimybės;
  • Jaukumas (nešąla kojos);
  • Platus tinkamos grindų dangos pasirinkimas (skonio ir piniginės storumo reikalas);
  • Įrengimo kaštai nėra didesni negu žemų temperatūrų radiatorių.

Teko girdėti, kad ant šildomų grindų labiau kaupiasi dulkės. Gal ir kaupiasi, jei savaitėmis namų netvarkai, bet dulkių kiekis nuo šildymo sistemos nepriklauso, tad tie, kas turi radiatorius jas sukvėpuoja... Kai kam nepatinka mintis, kad vanduo teka po jų lovomis ir galbūt skleidžią blogą energetiką, bet čia jau tema iš bioenergetikos pasaulio.

Šnekant skaičiais: tai vidutinės metinės dujų sąnaudos šildymui ir karšto vandens gamybai yra apie 1400m3, kas sudaro apie 636€ metams arba 53€ mėnesiui dabartinėmis dujų kainomis. Manau, kad 200 kvadratų namui tai nėra labai daug.

Teisybės dėlei reiktų paminėt, kad kaminas name yra panaudojamas. Turima krosnelė tikrai suteikia jaukumo žiemą ir leidžia sutaupyti dujų dėl elektroninio grindų šildymo valdymo.

Žodžiu, aš už kokybiškas šildomas grindis.

Linkiu visiems šiltų ir jaukių namų!

Edita, Alytus


Dirbu teisme asistente, prieš metus rekonstravome nuosavą namą, pasikonsultavę su pažįstamais, įrengėme šildomas grindis. Girdėjome daug gerų atsiliepimų, todėl apsisprendėme greitai. Pagrindinis kriterijus, kuris nulėmė mūsų apsisprendimą buvo tai, kad nenorėjome radiatorių, kurie ne visada atrodo gražiai, beje, pakankamai brangūs. Name liejome naujai grindis, įrengėme vandeniu šildomą sistemą. Name 110m2, tokios sistemos įrengimas su medžiagomis kainavo ~6000Lt. Namą šildome granuliniu katilu Mini Bio 18kw. Taupydami kurą ir energiją, įmontavome reguliatorius, kurių pagalba galime padidinti ar sumažinti šilumos padavimą atskiruose kambariuose. Reguliavimas paprastas ir efektyvus. Kaip ir daugelis žmonių ne viską numatėme ar pasidavėme grožiui, emocijai, todėl kambariuose įrengėme grindų dangą iš skirtingų medžiagų. Nusivylėme, nes kambariuose gavome ne vienodą temperatūrą. Patalpose, kur suklotas parketas ir laminatas, temperatūra ~3-5 laipsniais žemesnė, patalpose, kur suklotos akmens masės plytelės gavome puikiausią rezultatą. Jeigu planuosime ateityje remontą, būtinai pakeisiu parketą keraminėmis ar akmens masės plytelėmis. Turiu patirties, todėl visiems pažįstamiems rekomenduoju ant šildomų grindų kloti plyteles. Šildomos grindys - komfortas, kurį įvertino namo gyventojai, svečiai ir augintiniai - :)

Povilas, vadybininkas, Alytus


Šildomos grindys name įrengtos 2010-2011 metais. Grindinį šildymą rinkomės dėl keleto priežasčių. Nesinorėjo sienų "puošti" radiatoriais, be to norėjome vitrininių langų iki pat grindų. Atsivesti dujas nuo toliau esančio dujotiekio butų reikėję pakankamai solidžios sumos. Dirbti "pečkuriais" ir šildytis malkomis taip pat noro nebuvo, todėl apsisprendėme namus šildyti šilumos siurbliu "Oras-Vanduo", o tokia sistema efektyviausiai dirba su grindiniu šildymu. Kodėl? Todėl, kad esant vidutinei žiemos temperatūrai, dažniausiai pakanka šildymo sistemos vandens temperatūrą palaikyti ties maždaug 24-26 laipsniais, o tiek šilumos siurblys išspaudžia be problemų. Prie tokios vandens temperatūros patalpų oro temperatūra laikosi ties maždaug 19-20 laipsnių. Mano supratimu tai pačiai patalpų temperatūrai palaikyti į standartinius plieninius radiatorius reikėtų leisti dvigubai karštesnį vandenį, o tam jau reiktų labiau apkrauti šilumos siurblį ir didinti elektros sąnaudas. Iš šildymo sistemos elementų katilinėje yra tik keletas vamzdžių, nedidelė dėžutė-kompiuteris ir valdymo pultelis. Patalpai švari, ji dabar atlieka skalbyklos/džiovyklos/sandėliuko vaidmenį, taigi pasirinkę šią šildymo sistemą laimėjome ir dar vieną patalpą.

Šildomos grindys įrengtos visame name išskyrus garažą. Šildomų grindų plotas apie 170 m2. Šildomų grindų įrengimas su medžiagomis kainavo apie 10000 lt. Šilumos siurblys su pajungimu apie 15000 lt.

Name įrengta 14 šildymo kontūrų. Rinkausi turbūt paprasčiausius kolektorius. Niekas tuomet neapšvietė ir pirkau pigesnį variantą. Valdymas tokiais kolektoriais pakankamai sudėtingas, nes grindinis šildymas yra pakankamai inertiškas ir reguliavimo poveikis pasireiškia tik po pusdienio ar vėliau, o oro sąlygos taip pat keičiasi. Bet "pažaidęs" pirmus du šildymo sezonus, nusistačiau kas kaip man tinka (o gal tiesiog nebekreipiu dėmesio) ir daugiau nekišu rankų.

Mano supratimu šildomoms grindims, dėl šilumos pralaidumo, labiausia tiko dvi grindų dangos: keraminės plytelės ir PVC, dar kitaip žmonėms žinoma "linoleumo" pavadinimu. Keramines plyteles atmetėme, nes jos kietos, slidžios, o nešildymo sezono metu dar ir šaltos. Kadangi namie buvo mažas vaikas, dėl tų priežasčių plytelių buvo atsisakyta. Tuo metu sužinojome apie naują PVC dangų formatą t.y. ši danga gaminama ne tik rulonais, bet ir atskiromis, maždaug laminato dydžio lentelėmis. Šis gaminys jau turi atskirą pavadinimą - vinilinės plytelės (angliškai LVT - Luxury Vinyl Tile). Pasirinkome jas nes jos, panašiai kaip ir keraminės plytelės, gerai praleidžia šilumą, bet nėra šaltos išjungus šildymą. Iš pažiūros kietos, tačiau minkštesnės už plyteles ir vaikščiojimas komfortiškesnis, "draugiškesnės" krentantiems daiktams. Kadangi jos plonos (2 mm) ir prie pagrindo klijuojamos klijais (nėra pakloto), vaikštant ar kažką numetus nėra laminatui būdingo barškėjimo, bildėjimo ir t.t. Suklijuotos lentelės atrodo kaip laminatas ar parketas ir niekas net neabejoja, kad vaikšto ant kažkurio iš pastarųjų, kol nepasakom kas tai :)

Įsirenginėjantiems šildomas grindis rekomenduočiau bent pasvarstyti ir pasiskaičiuoti sistemos, kur kiekvienai patalpai yra atskiri temperatūros davikliai ir galimas tikslesnis reguliavimas, įsirengimo galimybę.

Dar rekomenduočiau netaupyti ir pasidaryti šildymo sistemos projektą. Žinosite kokio galingumo šildymo įrenginio jums reikės, kaip tankiai išvedžioti šildymo vamzdelius ir pan., kad nebūtų šilumos deficito. Daugeliui žinomas vamzdelių klojimas "kas 20 cm" tikrai tinka ne visur. Man santechnikai tuo pačiu tankumu norėjo vamzdelius sukloti ir 50 m2 patalpoje su 3,5 m aukščio lubomis! Turbūt jau būčiau senai sušalęs. Nenorom sutiko vedžioti 15 cm tarpais, bet čia tik toks "iš akies" sutankinimas. Gal tokiai patalpai reikėjo vedžioti kas 10 cm? Dabartinėmis namo klimatinėmis sąlygomis nesiskundžiu, bet gal sistema būtų efektyvesnė, šildymo sąnaudos mažesnės (kurios nėra ir dabar didelės). Taigi dabar yra abejonių.

Galvojantiems, kad ant šildomų grindų pasišildysite kojas, teks nusivilti, nes grindys neįkaista tiek, kad kojomis jaustumėte šilumą. žmogaus kūno temperatūra kaip žinia yra 36,5 laipsnio ir viskas kas yra mažiau, yra vėsu ar šalta! Jei sistema sureguliuota tinkamai - šildomos grindys bus vėsios/drungnos. Jei kojoms šilta ar net karšta - kažkas negerai. Per aukšta temperatūra yra kenksminga daugumai man žinomų grindų dangos rūšių, išskyrus gal tik keramines plyteles. Maksimali leidžiama grindų temperatūra tokioms dangoms kaip laminuotos grindys, parketlentės ir PVC dangos yra 27-28 laipsniai. Jei grindys įkais labiau, gali prasidėti dangos deformacijos, susigadinti klijai ir t.t.

Jolanta 36m. Vilnius


Pas mane šildomos grindys yra įrengtos tik ten, kur grindų danga yra plytelės, t.y. vonioje ir virtuvėje. Šildymas vandeniu. Pagrindinis šildymo vandeniu privalumas - šildymo kaina. Žiemą labai malonu grįžus iš lauko, sulipti ant šildomų grindų ir mėgautis šiluma. Gaila, kad ne visi turi galimybę įsirengti šildomas grindis vandeniu. Visų pirma, dėl šilumos tiekėjo (kas šildosi centralizuotai tiekiama šiluma), antra, tai vandeniu šildomoms grindims įrengti reikia daugiau aukščio (vamzdeliai, betono sluoksnis ir vėliau grindų danga), visą tai sudaro ne vieno centimetro aukščio „sumuštinį“. Dėl to išsikraipo bendras viso buto grindų lygis ir tam tikrose buto vietose atsiranda slenkstukai-laiptukai, kas yra labai nepatogu. Tad turint galimybę įsirengti šildomas grindis vandeniu bute, reikia tai daryti naujos statybos bute, kur dar nepadaryta jokia apdaila ir įrengus šildymą vandeniu išlyginti bendrą grindų lygį visame bute, atsižvelgiant į tai kokioje vietoje bus kokia grindų danga. Gyvenk šiltai, mokėk mažai.

Tomas 42 m. Vilnius


Šildomas grindis turime įsirengę eiliniame miesto daugiabutyje. Šildymas elektra. Šildymo kilimėlį išvedžiojom vonioje, virtuvėje ir salone, kur kaip ir vonioje bei virtuvėje yra išklijuotos plytelės. Svarbu, skirtingose patalpose įrengti atskirus termostatus. Vonioje iš savo patirties siūlyčiau įsirengti programuojamą termostatą, kad grindis šildytu tik kai būnate namuose. Pvz. rytais, kai keliatės, vakarais, kai būnate grįžęs iš darbo ir savaitgaliais visą dieną arba pagal savaitgalio užimtumą savo šeimoje. Tai sutaupys jums nemažai energijos, o tai reiškia ir pinigų, nes pagrindinis tokio grindinio šildymo minusas lyginant su šildymu vandeniu yra jo eksploatacijos kaina. Elektrinį šildymą galite įsirengti bet kur, bet jo eksploatacija bus brangesnė nei šildymo vandeniu, todėl labai svarbu iš anksto viską apskaičiuoti ir pasverti. Kitose patalpose termostatus galite rinktis pagal norus, įvertinant, kiek galite skirti pinigų mokesčiams už elektrą, kaip dažnai planuojate juo naudotis ir kaip dažnai kurioje patalpoje būnate. Jei planuotoje žiemos periodu laikyti pastoviai įjungtą šildymą, tuomet rinkitės programuojamą termostatą. Jei šildymą įsijungsite tik retkarčiais, kai bus labai lauke šalta, kai ateis į svečius draugų ypač su mažais vaikais ar kitais retais atvejais, tuomet galite rinktis patį pigiausią elementarų termostatą. Mes patys vonioje šildymą susiprogramavę pagal savo darbo grafikus, t.y. rytais ir vakarais, nes savaitgaliais dažniausiai nebūname namuose. O virtuvėje ir salone šildymą jungiame, kai žiemos vakarais laukiame svečių su mažais vaikais, kad jie galėtu voliotis visame bute ir nesušalti.

O karštą vasaros dieną visuomet malonu, kai namuose yra kas vėsaus, tai ledai šaldytuve ir vėsios plytelės kambary. :)

Dainius, Alytus


Šildomos grindys įrengtos 2014 m. name visose patalpose išskyrus garažą bei sandėliuką. Tokį pasirinkimą nulėmė kolegų, draugų atsiliepimai bei rasta informacija internete. Šildome kietu kuru. Šildomas plotas apie 150 kv. m. Kaina kažkur 10000 Lt., bet dar čia ne galutinė kaina, nes nepajungtas katilas. Bus valdoma elektronika kiekviename kambaryje atskirai bei temperatūros reguliavimo relė katilinėje. Tikiuosi, kad bus patogu. Kiek girdėjau atsiliepimų, temperatūra būna vienoda ir kambaryje nebūna šaltų kampų, t. y. oro temperatūra visur tolydi. Bet manau tikslinga kiekviename kambaryje įrengti temperatūros reguliatorius, kad būtų galima nusistatyti atskirai, kokios pageidauji, nes, jei bus nustatyta bendrai visur vienoda, tai reik nepamiršti, kad vieni kambariai suprojektuoti į šiaurę, kiti į pietus ar rytus ir šilumos patenka ir per langus. Todėl temperatūra gali skirtis skirtinguose kambariuose, todėl ir tikslinga įsirengti reguliatorius. Planuoju klijuoti plyteles, nes jos geriausia atiduoda šiluma, greičiau įšyla. Tik dar įsitikinsiu, ar tikrai tie, kas gyvena įsirengę šildomas grindis, buvo teisūs. Manau šildomos grindys patogiau todėl, kad nėra radiatorių, nebus kur kauptis dulkėms, nes visi žinom, kiek dulkių susikaupia už jų, bei, kaip nepatogu būna išvalyti. Plius visur tolygi temperatūra, nebus šaltų kampų, o tai sumažins pelėsio atsiradimo tikimybę. Manau, kad šildomas grindis turi įrenginėti tik specialistai, nes tikrai yra niuansų, nors iš pažiūros tai nesudėtingas darbas, bet čia taip pat reikalingi skaičiavimai, patirtis bei žinios.

Andrius, Panevėžys


Svarbiausia suprasti, kad šildomos grindys nėra šiltos grindys!

Šildomos grindys įrengtos 2014 visame name gyvenamose patalpose. Tai tikrai yra patogu dėl priežiūros, nėra radiatorių, nesikaupia dulkės ir, jei yra vitrininiai langai, negadina interjero.

Šildome dujomis, tačiau namo šildymo sistema yra padalinta į du blokus: pirmo ir antro aukšto. Kadangi šiluma „kyla“, rudenį nereikėjo visai šildyti antro aukšto.

Kiekviename kambaryje ir atskirai koridoriuose yra šildymo jutikliai, kurie įsijungia/išsijungia nuo termostatų pasiekus tam tikrą temperatūrą. Tai ypač patogu vonios, tualeto kambariuose, kuriuose galima turėti didesnę temperatūrą ir šiltas grindis. Naudojant židinį ar krosnelę, kurią dėl jaukumo įsikuri, šildymas tampa tikrai ekonomiškas.

Montuojant jutiklius ir kolektorius labai svarbu atkreipti dėmesį, kaip bus paskirstytos zonos. Svarbu žinoti, kur norėsite didesnės šilumos, kur minimalios.

Didžiausias šildomų grindų minusas yra vėsios grindys. Pasiekus name norimą temperatūrą, pas mus ji yra 22 laipsniai, šildomos grindys išsijungia, todėl pirmame aukšte tenka vaikščioti per šaltas plyteles.

Mano pasiūlymas būtų, vis dėlto plyteles namuose naudoti minimaliai: koridorius, virtuvė, o svetainėje ar bendro naudojimo patalpose naudoti medines grindis. Jos yra žymiai jaukesnės.

Antrame aukšte yra sudėtos medinės grindys, ir šildymo sistema veikia be problemų.

Dar vienas minusas, kad šildomos grindys, šylant nuolat „kelia“ į orą nematomas dulkes, todėl mano pasiūlymas būtų naudoti rekuperacijos sistemą.

Šildomų grindų įrengimas su komunikacijomis nėra pigus: bendra suma siekia apie 6000 – 7000 eur plius pečius, boileris ir t.t.

Albinas, Klaipėda


Na ką gi, vardu aš Albinas ir šiuo metu įsirenginėju savo būstą. Statausi dviejų aukštų namą, visas pirmas aukštas išklotas vamzdelių būdu šildomomis grindimis, o pirmo aukšto plotas nėra didelis - 80m2. Kuras, kuriuo bus šildomos mano grindys yra malkos, kontūrai yra trys, temperatūra bus valdoma programuojamais termostatais, ryte nusistatysiu vieną temperatūrą, dieną pamažinsiu, vakare grįžus po darbų, vėl temperatūra bus užprogramuota šiltesnė, o nakčiai, žinoma, vėl bus pamažinta. Viskas labai priklauso nuo betono storio, jeigu labai storas betonas, tai grindims pakeisti temperatūrą reikės laiko, o jeigu standartinis storis betono, bent aš jį laikau standartiniu, pas mane jis yra 6,5 cm. Tai temperatūra pasikeičia per kokias 120 min. Žinoma, pirmo aukšto vonioje, laikysiu didesnę temperatūrą. Visas pirmas aukštas bus išklijuotas akmens masės plytelėmis, nes gavau informacijos, kad jos geriausiai praleidžia šilumą. Statybos viduje dar tiks vyksta, todėl negaliu dar pasidžiaugti šildomomis grindimis, kaip ir minėjau svarbiausia, mano manymu, nepasistorinti betono sluoksnio.

Audrius, Vilnius


Sveiki, gyvenu dviejų blokų kotedže. Pirmame ir antrame aukšte įsirengiau grindų šildymo sistemą. Viena iš priežasčių, kodėl pasirinkau grindų šildymo sistemą, buvo mano noras namuose turėti vitrininius langus. Įprastinė šildymo sistema tam netiko, kadangi buvo reikalinga siena, ant kurios būtų pakabinti radiatoriai.

Savo sprendimu įsirengti grindų šildymo sistemą nei karto nenusivyliau, kadangi net patalpose, kuriose įprastai būna nemažai drėgmės – vonioje, virtuvėje, prieangyje – ji nesikaupia. Antra priežastis, kodėl manau, jog šis mano pasirinkimas teisingas, tai namuose nuolat juntama maloni šiluma. Net per didžiuosius žiemos šalčius namuose buvo šilta ir gera. Nesuku sau galvos, kad vaikai lakstydami basomis gali peršalti, smagu ir pačiam ryte išlipus iš lovos po kojomis jausti šiltas grindis.

Taip pat negaliu nepaminėt ir estetinių bei higieninių šildomų grindų sistemos privalumų: namai neapkrauti nereikalingais daiktais, visa namo erdvė išnaudojama mano ir mano šeimos patogumui, nėra sunkiai nuvalomų vietų, todėl mažiau kaupiasi dulkės, nėra aštrių kampų, į kuriuos galėtų susižeisti žaisdami mano vaikai.

Kartą kaimynas, kuris įsirengęs radiatorius, bandė mane įtikinti, jog šildomų grindų sistema nusileidžia šildymui radiatoriais, tačiau jo argumentai manęs neįtikino. Mano argumentas dėl šildomų grindų sistemos ekonominės naudos buvo neatremiamas. Abu šildomės dujomis, abiejų termometrai rodo +22°C, tačiau aš dujų sunaudoju mažiau. Po šių mano žodžių kaimynas tik skėstelėjo rankomis ir išėjo. Manau, kad jis suvokė, jog šildomų grindų sistema geriau nei radiatoriai, tačiau nenorėjo sumenkinti savo pasirinkimo.

Rastida, Šiauliai


Šildomos grindys gyvenamam sodo name

2014 metais nusprendėme įsirengti savo sodo namelį pastoviam gyvenimui. Pradėjome remonto darbus nuo grindų. Pažįstamas santechnikas rekomendavo įsivesti grindinį šildymą. Buvo išvardinta labai daug pliusų, tad mes greitai apsisprendėme turėti šildomas grindis visame pirmame aukšte. Remontas vyko sparčiai, tad jau šiais metais gyvendami savo sodo name galime pasidžiaugti teisingu pasirinkimu: visuose pirmo aukšto kambariuose laikosi nustatyta mums norima temperatūra, kojų padams nešalta, galima vaikšcioti basiems - tikras komfortas.

Kurename medžio granulėmis 120m2. Patalpoje įrengti 7 kontūrai, temperatūra valdoma elektroniniu būdu su pulteliu. Vonios kambaryje, virtuvėje ir prieškambaryje grindis dengėme plytelėmis. Taip praktiškiau. Grindys nebijo drėgmės ir subraižymų. Kambariuose - trisluosknis parketas - suteikia jaukumo.

Džiaugiamės įsirengę šildomas grindis.

Vidas, Vilnius, valstybės tarnautojas


2011 metais įsirengėme namą. Pirmame aukšte pasidarėme šildomas grindis, o antrame aukšte radiatorinį šildymą (išskyrus antro aukšto vonią). Domėjomės apie grindinio šildymo privalumus ir trūkumus, todėl visur išskyrus miegamuosius kambarius, įsivedėme grindinį šildymą. Name naudojamas kombinuotas kieto kuro automatizuotas katilas, galintis šildyti statinį medžio ir anglies granulėmis bei dar 10-čia kitų kuro rūšių. Namas yra 150 kv. m. ploto, visa šildymo sistema su katilu kainavo apie 5,8 tūkst. eurų. Temperatūra name valdoma daviklių ir el. pavaros pagalba, naudojant orų režimą (priklausomai nuo lauko oro temperatūros katilas paduoda šilumą ar ne), kai katilas dirba automatiniu būdu reguliuodamas paduodamos šilumos kiekį į šildymo sistemą. Be galo sunku sureguliuoti vienodą temperatūrą visos patalpose, būtini davikliai, į kuriuos reaguodamas katilas valdo šildymo sistemą. Patalpose, kur paklotas grindinis šildymas naudojama šilumai laidi danga - plytelės ir parketlentės. Grindinis šildymas padeda taupiau naudoti šiluma (reikalinga žemesnė paduodamos šilumos temperatūra) bei teigiamai veikia žmogaus savijautą (kojos šiltos, o galva vėsi). Statydamas kitą namą, visur naudočiau grindinį šildymą, nes tada tolygiau veiktų viso namo šildymo sistema ir būtų galima taupyti šilumą ir jaustis puikiai savo namuose.

Giedrius, Alytus


Šildomas grindis įsirengėme 2012 m. nuosavo namo pirmame aukšte. Jei dabar daryčiau, įrengčiau ir antrame. Pasirinkimą nulėmė draugų atsiliepimai, internetas. Šildome kieto kuro katilu.

180 m2 yra šildomų grindų, o 100 m2 - šildymas radiatoriais. Visa šildymo sistema kainavo apie 13000 eurų. Yra 10 kontūrų, valdymas rankinis. Valdomas cirkuliacinio siurblio greitis ir į kontūrus paduodama temperatūra. Temperatūra visose patalpose vienoda - sureguliuota balansiniais vožtuvais. Grindų danga - šildomoms grindims tinkamas laminatas ir plytelės.

Šildomomis grindimis labai patenkinti: komfortas nepalyginamas su radiatoriniu šildymu. Nepatenkinti tik tuo, kad ne visur jas įrengėme. Patarčiau pasirinkti kokybiškus vamzdžius, visa kita ištaisoma.

Karolina, Kaunas


Kažkada inovacija vadintos šildomos grindys šiandien yra dažnas buto ar nuosavo namo savininko pasirinkimas. Ne išimtis ir mūsų 3 asmenų šeima. Gyvename senovinės statybos bute pačiame miesto centre. 1998 m. atlikus kapitalinį buto remontą, elektrinės šildomos grindys buvo įrengtos vonios kambaryje. Elektrinės šildomos grindys pasirinktos todėl, kad kitos alternatyvos (mūsų atveju – jungimas prie autonominės buto šildymo sistemos) buvo sudėtingai įgyvendinamos. Kadangi vonios kambario plotas kur kas didesnis nei įprastas standartas, kompleksinis šildomų grindų ir ventiliavimo sistemos sprendimas leido išvengti nemalonaus nuolatinio drėgmės pojūčio, kuris būdingas senovinės statybos pastatams. Kitas, nemažiau svarbus šildomų grindų privalumas – komfortiška ir optimaliai paskirstoma šiluma visame vonios kambario plote. Tai ypač svarbu, jeigu šeimoje yra mažamečių. Šildomų grindų dėka, nepatirdami jokių nemalonių pojūčių, tiek vaikai, tiek suaugę šeimos nariai maloniai žengia ant vonios kambario grindinio (mūsų atveju - keraminių plytelių).

Vertinant praktinio naudojimo požiūriu, mūsų bute šildomos vonios grindys jungiamos gana retai. Viena iš pagrindinių priežasčių - įsitikinimas, jog pastovus jų veikimas labai stipriai padidins namų ūkio elektros energijos sąnaudas, nes pasirinkta sistema nėra labai ergonomiška. Tenka pripažinti, jog tai gana ydingas psichologinis įsitikinimas, nes praktinio eksperimento mūsų šeima neatliko ir tikslių argumentų dėl didesnio ar mažesnio elektros energijos sąnaudų pokyčio neturi. Taip pat reikia paminėti, jog pasirinkta šildomų grindų sistema neturi automatinio termostato, kuris pagal mūsų šeimos pasirinktą scenarijų reguliuotų vonios kambario grindų temperatūrą ir šildymo laikotarpį (-ius). Šiuo atveju, sistema ribota – galimas tik nepertraukiamas veikimas, nurodant palaikomą temperatūrą. Būtų puiku, turėti „išmanesnę“ sistemą, kuri be didelių pastangų galėtų optimaliai valdyti grindų šildymo laikotarpius (pvz. ryto valandos ir vakaras). Galbūt tada pasikeistų ir dabartinė praktika nesinaudoti šildomų grindų privalumais.

Šiuo metu pasiūloje yra kur kas daugiau šildomų grindų alternatyvų, todėl išsirinkti būtų lengviau. Didžiausią dėmesį būtume linkę skirti išmanesniam automatiniam šildomų grindų valdymui. Taip pat vertėtų iš karto susipažinti su šildomų grindų sistemos energetinėmis sąnaudomis ir ergonomika.

Aliona, Vilnius


Šildomas grindis įsirenginėjome, kaip ir savo būstą, 2013 metais. Būstą galima priskirti šiuo metu populiarėjančiam „lofto“ tipui, kuomet butas įrengiamas per du aukštus senose buvusiose gamybinėse ar kitokiose patalpose. Šildomos grindys įrengtos tik pirmame aukšte. Antrame aukšte buvo suplanuoti elektriniai radiatoriai, tačiau jų neprireikė, nes patalpos pakankamai prišildavo nuo pirmo aukšto šildomų grindų. Antras aukštas nėra izoliuotas, todėl šiluma kildama į viršų prišildo visą butą. Šildomas grindis nusprendėme įsirengti, nes iš draugų atsiliepimų ir skaitydami kitą informaciją viešoje erdvėje susidarėme nuomonę, kad tai ganėtinai pigu ir efektyvu. Taip pat įvertinome tai, kad bute įrengtas dujinis šildymas, kurį irgi galėsim kontroliuoti.

Butas yra vidutinio dydžio - viso patalpų plotas 78 m², 1-ojo aukšto, kur įrengtos šildomos grindys – 50 m². Įsirengti šildomas grindis (darbai + gamtinių dujų kondensacinis katilas VIESSMANN Vitodens 100-W) mums kainavo apie 10 000 Lt. Įrengti 2 kontūrai (šildymui ir karšto vandens ruošimui), temperatūra valdoma patalpos termostatu Honeywell CM937. Šis sprendimas pasirodė ypač patogus, nes galima nustatyti norimą šildymo programą pagal savo gyvenimo būdą. Taip pat nepatiriam nepatogumų dėl skirtingos temperatūros visame bute. Galime patys reguliuoti temperatūrą patalpose, nes kiekvienai patalpai yra atskirai išvestas grindų šildymo vamzdis, kurį galima atskirai valdyti. Dar vienas teisingas pasirinkimas buvo pati šildomų grindų danga. Pas mus ji yra akmens masės plytelės. Jos greitai įšyla ir pakankamai ilgai laiko šilumą išjungus šildymą.

Apibendrinant, esame patenkinti tokiu pasirinkimu. Žiemą šildymui išleidžiame iki 150 Lt nors pastoviai palaikome 23 laipsnių temparetūrą. Su nedideliais nepatogumais susidūrėme pradžioje, nes neteisingai buvo sujungti ir išvesti kaminai dujų šalinimui ir oro paėmimui, katilas pastoviai išsijunginėdavo, neteisingai veikė, todėl dabar ypatingą dėmesį būtumę skyrę pajungimo kokybei. Naujai įsirenginėjantiems tikrai rekomenduotume šildomas grindis, tik žinoma, būtina tuo domėtis. Pavyzdžiui, labai svarbus teisingas katilo pasirinkimas. Išnagrinėkite vienų ar kitų gamintojų privalumus ir trūkumus, perskaitykite atsiliepimus, parinkite tinkamiausią jūsų patalpoms.

Mindaugas, Vilnius


Gyvename daugiabutyje name, Vilniuje. Elektrinis grindų šildymas yra įrengtas mūsų san.mazge ir virtuvės zonoje. Devi firmos elektrinis grindų šildymas jau buvo įrengtas ant keramonių plytelių dangos, kuomet pirkome butą 2007metais. Šildymo temperatūra valdoma sienoje sumontuotu jungikliu. Šiek tiek nepatogu reguliuoti temperatūrą, kadangi jungiklis sumontuotas per žemai (~20cm nuo grindų).

Vonioje grindų šildymą naudojame dažnai, kadangi labai malonu basom kojomis stovėti ant šiltų plytelių tiek rytais tiek vakarais. Kadangi stengiamės taupyti elektros energiją, esu nustatęs kuriuo laiku elektrinės grindys šyla t.y. ryte kuomet visa šeimyna keliasi ir vakare kuomet grįštame namo po darbo. Vasarą grindų šildymą atjungiame.

Virtuvės zonoje el.grindų šildymą jungiame rudenį, kuomet centrinis šildymas dar nėra įjungtas, o oras subjursta, atšąla ir patalpos tampa drėgnesnės. Nors ir šildomas plotas nėra didelis tik virtuvės zonoje ~6-7kv.m, virtuvė yra sujungta su svetaine, tai visame kambaryje tampa keletą laipsnių šilčiau. Turime du vaikus, kurie mėgsta žaisti lauke, taškyti balas, tai dar ir batus padėję šildomų grindų plote – ryte randame sausus.

Gitana, Tauragė


Namas - dviejų aukštų, gyvenamasis plotas - 190 kv.m.

Priimtas sprendimas – grindinis šildymas.

Grindinio šildymo nauda:

Didžiausia nauda, kurią gauna grindinio šildymo sistemos galutinis vartotojas – komforto lygis, užtikrinamas šiuo šildymo būdu.

Grindinio šildymo sistemai su vamzdžiais naudojamas vidutiniškai karštas (paprastai 40–55 °C) vanduo, kitaip negu tradicinėms šildymo sistemoms, pavyzdžiui radiatorinėms į kurias tiekiamas 70 - 80 °C temperatūros vanduo. Šiltam vandeniui cirkuliuojant vamzdžių kontūrais, šiluma tolygiai pasiskirsto visame plote, kur įrengta sistema. Grindys sušildomos ne daugiau kaip iki 29 °C įprastose buvimo zonose, kur palaikoma 20 °C patalpos temperatūra, ir iki 24 °C vonios kambariuose, kur palaikoma 23 °C patalpos temperatūra. Net „šaltomis“ medžiagomis padengtomis grindimis (akmens masės plytelėmis) yra jauku vaikščioti basomis kojomis. Grindinis šildymas užtikrina optimalų komfortą – šilčiausiai apačioje, kūno aukštyje temperatūra žemesnė, žmogaus galvos lygyje žemiausia. Grindinio šildymo sistemos sudaromas šilumos gradientas sudaro „šiltų kojų, vėsios galvos“ aplinką, kurioje šiluma koncentruojama „gyvenamajame lygyje“, o ne eikvojama lubų zonos šildymui, kaip būtų su radiatoriais. Naudojant grindinio šildymo sistemą, vertikalus temperatūros pasiskirstymas artimiausias idealiam, kitaip nei įrengus sistemas su radiatoriais, kurių sudaroma aukštesnė temperatūra pasiskirsto aukštesniame lygyje ir tai sukelia diskomfortą, bei padidina energijos sąnaudas. Grindinio šildymo šiluma skleidžiama kaip spinduliuotė, todėl komforto sąlygų pasiekiama oro temperatūrai esant 2 °C žemesnei, negu paprastai numatoma projektuojant tradicinio šildymo sistemas.

Tokių rezultatų galima pasiekti tik įsirengus grindinio šildymo sistemą. Todėl gerokai sumažėja energijos išlaidos.

Kadangi grindiniam šildymui nereikalingi radiatoriai, maksimaliai padidėja naudingas patalpos plotas, patobulėja interjeras, nekyla problemų, siejamų su papildoma apdaila, lengviau suplanuoti patalpą. Taip pat yra ir papildomų privalumų. Patalpoje nėra kaistančių radiatorių, kurie gali kenkti senyvo amžiaus žmonėms ir mažiems vaikams. Kadangi grindinio šildymo įrangos skleidžiama šiluma plinta spinduliavimo būdu, todėl patalpoje mažesnė dulkių cirkuliacija. Tai ypač naudinga žmonėms, sergantiems kvėpavimo ligomis (pavyzdžiui astma). Šiltos grindys taip pat padeda vonios kambariuose ir dušinėse palaikyti sausesnį orą.

Privalumai:

  • Energetiškai efektyvi „nematoma“ šiluma – mažesnės eksploatacijos išlaidos palyginti su šildymo radiatoriais sistemomis;
  • Tolygi šiluma – geras pasiskirstymas visoje patalpoje;
  • Didesnis komfortiškumas – vertikalus temperatūros pasiskirstymas artimiausias idealiam žmogaus komforto požiūriu;
  • Jokių šaltų grindų – akmeninės ir keraminės grindys malonesnės, kai yra šiltos;
  • Grindiniam šildymui reikalinga mažesnė vandens temperatūra nei sistemoms su radiatoriais;
  • Idealiai tinka šiuolaikiniam gyvenimo būdui – jokių apribojimų išnaudojant patalpos erdvę ir išdėstant baldus;
  • Švara patalpoje – nereikia valyti dulkių už radiatorių;
  • Saugu vaikams, senyviems ir neįgaliems – jokių karštų paviršių, keliančių pavojų nudegti;
  • Mažas alerginis poveikis – mažiau dulkių pernešama konvekciniais oro srautais, grindinis šildymas neleidžia kauptis dulkėms grindų dangoje;
  • Mažiau priežiūros darbų – nereikia apdailinti ir atnaujinti radiatorius;
  • Betriukšmis veikimas – nėra jokio vandens tekėjimo radiatoriais sukeliamo triukšmo;
  • Idealiai tinka ir patalpoms su aukštomis lubomis – šiluma palaikoma žmogaus veiklos aukštyje.

Klausimai / atsakymai

Vilija, 2018 03 1, 16:03
Klausimas:
Laba diena,
noreciau paklausti:svetaineje vesoka ziema,nors dirba du siuolaikiniai stikliniai radijatoriai-galvoju isirengti kitoki sildyma,bet neapsisprendziu ar elektrini kilimeli deti po grindimis ar silumos siurbli oras-oras?Kuri sistema efektyvesne butu?.
Aciu.
Iris (Algirdas), 2018 03 1, 19:14
Atsakymas:
Laba diena,
Šilumos siurblio oras - oras eksploatacija keletą kartų pigesnė nei elekrinio kilimėlio, bet reikalinga pradinė suma yra didesnė.
Jūsų atveju, elektrinio kilimėlio įrengimo kainą labai padidins grindų perdarymas. Panašu, kad šilumos siurblys Jums tinkamesnis pasirinkimas.
Reikėtų pasitarti su šildymo specialistais.
Linas, 2018 02 9, 00:53
Klausimas:
Sveiki. Vonioje esu irenges grindini sildyma su vandeniu. Nama sildau dujomis. Pries klijuojant plyteles sugalvojau irengti papildoma elektros grindu sildyma. Kiek uzims storio sildymo kilimelis su plytelemis akmens mases?? Nes visame name planuoju deti paklota laidu silumai ir laminata. Nesinori kad gautusi slenkstis i vonia. Labai lauksiu atsakymo. Aciu.
Iris (Mindaugas), 2018 02 9, 17:42
Atsakymas:
Laba diena,
Įprastai, pirmiausiai, ant pagrindo dedamas kilimėlis ir sutvirtinamas klijais. Išdžiūvus vėl tepamas klijų sluoksnis, skirtas plytelėms priklijuoti. Taigi klijai kartu su įleistu į klijus el. kilimėliu yra 8-10 mm storio plius grindų plytelės, kurios (plačiausias asortimentas) gaminamos 7-10 mm storio. Taigi tikėtinas bendras storis nuo 15 mm.
Galime pasiūlyti ir plonesnių grindų plytelių variantų, pvz., akmens masės mozaikos yra 4 mm storio - tada bendras storis gausis mažesnis.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/mozaikines-plyteles/30-30-k60112-h3b-2-3-2-3-beige-mosaic-ak-m-plytele

http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/mozaikines-plyteles/30-30-k60452-h3b-2-3-2-3-grey-mosaic-ak-m-plytele
http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/mozaikines-plyteles/30-5-30-5-40d-mw-6110-tt-0079-oct-white-dot-white-1r-ak-m-plytele
http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/mozaikines-plyteles/30-5-30-5-40d-mw-sl-790-oct-white-dot-black-1r-ak-m-plytele
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.