Mano vonios kambarys – praktinės istorijos

Mano vonios kambarys – praktinės istorijos

Dalintis:

Darius, UAB Iris

Gyvenu nuosavame name, kuriame yra du vonios kambariai ir vienas tualetas. Visi jie įrengti skirtingais metais. Gyvename keturiese. Pirmame aukšte yra atskiras tualeto kambarys (įrengtas 2000 metais) ir vonios kambarys (įrengtas 2003 metais), antrame aukšte yra bendras vonios kambarys, kuriame yra dušas, praustuvas, tualetas ir bidė (įrengtas 2008 metais). Pirmas aukštas yra veiklos zona, vienu metu tenka naudotis vonios kambariu ir tualetu, todėl juos įrengėme atskirai ir tuo esame patenkinti. Jeigu yra galimybė turėti kelis vonios kambarius, tai patarčiau viename pastatyti vonią, kitame dušo kabiną. Vienu metu gali du žmonės naudotis vonios kambariais. Tualetui pakanka 2–2,5 m2, o vonios kambariams, kad būtų patogu išdėstyti visus prietaisus ir vonios baldus, reikėtų 8–12 m2.  Abu vonios kambariai yra su šildomomis grindimis bei natūralios šviesos šaltiniu (langas arba švieslangis), galima interjere panaudoti augalus, kurie labai pagyvina vonios kambarį.

Apdailai naudojau plyteles – pirmo aukšto tualete ir vonios kambariuose plytelės buvo iš vienos kolekcijos, antrame aukšte plytelės iš trijų kolekcijų. Tai buvo gan drąsus sprendimas, bet juo esu labai patenkintas. Plyteles rinkausi didesnio formato 20x50 cm, 33x45 cm,  ispaniškas Italgres ir Porcelanosa. Kai patalpoje yra daug prietaisų ir dar langas, gana sunku išdėstyti dekoratyvines juosteles arba dekorus. Gražu, kai dekoratyvinės juostelės žymi ištisines linijas, jų neužstoja joks prietaisas.

 

Pirmo aukšto vonioje dekoratyvines juosteles panaudojome tam tikrų darbinių zonų įrėminimui, o antrame aukšte tokios galimybės nebuvo – kaip išeitį panaudojom vieną didelį piešinį iš penkių plytelių. Abu vonios kambarius įrenginėjau konsultuodamasis su dizaineriais, nes be patarimų niekaip nesidėliojo nei prietaisai, nei plytelės. Paimti ir nukopijuoti iš katalogo arba stendo gan paprasta, bet reikia, kad ir patalpa būtų panaši kaip kataloge. Deja, visi namai ir vonios kambariai skirtingi, todėl reikia priderinti ir prie visumos. Plytelės turi greit neatsibosti, neerzinti, todėl rinkausi klasikinius atspalvius – balta, ruda (ąžuolo spalva). Renkantis plyteles, reikia suprasti, kad tai tik sienų ir grindų spalva. Pagrindiniai akcentai yra dekorų išdėstymas ir prietaisai.

Vonios kambarį planuoti reikėtų nuo prietaisų, nes būtent jais naudotis ateinate. Jų pasirinkimas ypatingai svarbus ir nieko čia nesutaupysi. Pirmame vonios kambaryje, jau teko pakeisti visus čekiškus maišytuvus ir keramiką. Maišytuvus pakeičiau į vokiškus Hansgrohe. Keramiką irgi pakeičiau, ir antrame aukšte iš karto pirkau IDO klozetą, bide ir praustuvą. Beje, išsirinkus prietaisus ir juos pirmiausia nusipirkus, palengvinate darbą santechnikams ir išvengiate instaliavimo klaidų.

Mano klaidos – projektuojant atskirą tualetą, būtinai reikia palikti vietos mažam praustuvui ir, jeigu leidžia galimybė, paskirti vietą pisuarui. Niekada nepirkčiau pigių antros rūšies plytelių – anksčiau ar vėliau brokas išlenda (taškai, dėmės ir t. t.). Plytelių dažnai nekeisi, todėl reikia žiūrėti į priekį 15–20 metų. Pigios plytelės tikrai greitai nusibos, o noro keisti ir remontuoti gali ir nebūti. Maišytuvus ir keramiką patarčiau pirkti tik žinomų įmonių, kurių kokybė yra patikrinta laiko, pvz. Oras, Hansgrohe, Grohe, Ido ir pan. Dušo kabinas ir vonios baldus gan kokybiškus gamina ir Lietuvoje, pvz. Raguvos baldai ir Baltijos brasta.

Kol kas nusiskundimų neturiu. 

Labiausiai esu patenkintas antro aukšto vonios kambariu, į kurį sudėjome viską, ko mums trūko. Žmona ir dukra yra labai patenkintos bide, o dušas man daug patogesnis nei vonia. Patarčiau duše instaliuoti tik į sieną įmontuojamą termostatinį maišytuvą, dar galima ir masažinių purkštukų pridėti. Brangu, bet tikrai būsit patenkinti.


Marius, UAB Iris

Mūsų šeima gyvena blokiniame daugiabutyje Vilniuje, Justiniškių mikrorajone, kur vonios kambarys yra įrengtas atskirai nuo tualeto patalpos. Anksčiau buvo madinga sujungti šias patalpas į vieną erdvę, manau taip buvo siekiama padidinti mažus vonios kambarius, bet mes atsisakėme šios idėjos, nes mums tai pasirodė nepraktiška, ypač kai visi keturi šeimos nariai keliasi vienu metu į darbus, į mokslus ir visi turėtų per gana trumpą laiką naudotis viena erdve higienos reikmėms. Be to, tualeto kvapų klausimas neramino. Ir tikrai nesigailime šiuo sprendimu, net ir dabar, kai jau abu vaikai nebegyvena kartu su mumis.

Vonios ir tualeto patalpas įrenginėjome gana senai, 2001 metais. Mažoje 0,92 m2 tualeto patalpoje nepabijojome sienų plyteles dėti gana didelių 33x45 cm matmenų, o tos pačios kolekcijos 33x33 cm grindų plyteles klojome ne rombu, kaip rekomenduojama mažose patalpose, o įprastai, ir likome visai patenkinti šiais sprendimais. Plyteles pasirinkome matines, dėjome be jokių dekoratyvinių juostelių ar dekoratyvinių plytelių, kad vizualiai nemažintų patalpos. Vamzdžiams, vandens filtrams ir vandens skaitikliams paslėpti sumontuota spintelė su durelėmis, apdailinta tomis pačiomis sienų plytelėmis, ir dar viršuje gavosi lentynėlė mūsų kačių kolekcijai. Lubas įrengėme iš plastikinių dailylenčių, spalvą ir piešinį parinkę derantį su sienomis. Grindų šildymo neįrenginėjome, patiesėme kilimėlį. Žiūrint iš dabarties pozicijų, manau nieko nekeisčiau plytelių įrengime. Klozetas Gustavsberg su minkštu, lengvai išimamu dangčiu – labai palengvėja valymas, be to, kai vaikai paleidžia dangtį, tai minkštas dangtis nesitranko, palyginus su kietu. Dabar jau rinkoje yra Soft Close – savaime lėtai nusileidžiantys tualeto dangčiai, tai gal dabar rinkčiausi tokį. Be to, pasiaškinčiau ir dėl nuleidžiamo vandens sukeliamo triukšmo lygio, nes mūsiškis veikia kaip krioklys, o norėtųsi mažesnio garso, tai ypač aktualu naktį, kai visi miega.

  

Vonios kambarys taip pat nėra didelis – 2,55 m2, bet jame sutalpinome 1,7 m ilgio vonią, skalbimo mašiną ir lietuvių gamintojo (nepamenu kurio) serijinės gamybos vonios baldų komplektą – pakabinamą spintelę su veidrodinėmis durelėmis ir apšvietimu, bei pastatomą spintelę su praustuvu. Rinkdamiesi tarp vonios ar dušo kabinos, pasirinkome vonią, nes tai universaliau – kai nori tik apsiprausti kaip dušo kabinoje, tai užtraukus įrengtas tekstilines vonios užuolaidėles, vonios erdvė gana greitai prišyla, o ir mėgstame pasilepinti šiltoje vonioje su šalto alaus bokalu ar vyno taure degant žvakei. Plieninę 3,5 mm storio ispanų gamintojo Rocca vonią pasirinkome, nes špižinė arba akmens masės vonia būtų itin sunki transportavimui ir įstatymui tokioje mažoje erdvėje, o akrilinės vonios tuo metu mums atrodė lengviau pažeidžiamos. Dabar taip jau nebegalvojame, bet nieko prieš plienines vonias irgi neturime, juolab, liaudies išminčių patartas, meistras plieninę vonią iš išorinės pusės pilnai apipurškė sandarinimo putomis, joms nesudžiūvus dar apdėjo žurnaliniu popierium ir vonia tikrai gerai laiko šilumą, bei turi gana gerą garso izoliaciją. Šiais laikais vonių gamintojai jau turi pasiūloje ir šilumos, ir garso izoliavimo papildomus įdėklus, į kuriuos įstatomos vonios, tai aš galima sakyti kažką panašaus pasiekiau sumanių ir taupių žmonių pagalba. Maišytuvus rinkomės žinomo vokiečių gamintojo Grohe, tik finansai neleido įdomesnio dizaino, tai pirkome pigiausios serijos maišytuvus ir dabar, po daugelio metų naudojimo, esu pilnai jais patenkintas.

Kaip žinoma, bet koks vonios baldas iš MDF plokštės, nepriklausomai, ar jis pagamintas iš impregnuoto MDF, ar ne, pagal instrukciją turi būti atitrauktas nuo vonios per tam tikrą atstumą, kad negautų galimos drėgmės. Mes sąmoningai tai ignoravome, norėdami maksimaliai išnaudoti mažą vonios kambario erdvę, tai kaip ir turėjo būti, baldo sienelė, besiliečianti su vonia, ilgainiui nuo drėgmės tapo pažeista. Galbūt, jei ties ta vieta būtume įrengę stacionarią vonios sienelę, ant baldo mažiau patektų besitaškančio vandens, bet mes pasirinkome slankiojamą tekstilinę užuolaidą voniai, nes, ją atitraukus, ji vizualiai užima mažiau vietos, nei stacionari vonios sienelė, kuri be to neuždengia visos vonios, taip išleisdama dalį šilumos, kai vonia naudojama kaip dušo kabina.

Plyteles voniai rinkomės vienos kolekcijos: sienoms 25x45 cm formato, panaudodami ir dekoratyvines juosteles, bei keletą dekoratyvinių plytelių, grindims 33x33 cm. Plytelės yra blizgios, dabar rinkčiausi matines, nes ant blizgių plytelių itin matosi išdžiūvę vandens lašai. Plytelėmis klijuotas ir vonios uždengimas. Grindų šildymo neįrenginėjome, nes tai pakankamos papildomos išlaidos, be to manėme, kad tai nereikalinga, tiesiog patiesėme guminį vonios kilimėlį, ko mums pilnai pakako. Tik bėda, kad mūsų katė pamėgo jį draskyti, tai tenka dažniau jį keisti.

Taip pat vonios kambaryje įrengti ir kiti reikalingi nerūdijančio plieno gaminiai: rankšluosčių džiovintuvas, kampinė lentyna, kabliukai ir t.t. Lubas įrengėme iš tokių pačių, kaip tualeto patalpoje naudotų plastikinių dailylenčių, jos savo spalva ir piešiniu derėjo su sienų plytelėmis.

 

Žvelgdami iš šiandienos pozicijų, manau nieko iš esmės nekeistume, išskyrus jau išsakytas mintis, o jei patalpų dydis leistų, tai gal papildomai įsirengtume bide.


Pavel, UAB CAT Cargo Logistics Lietuva

Vonios kambarį teko įrenginėti 2011 metais. Tais metais nusipirkome butą, kuris reikalavo kapitalinio remonto. Visada svajojau apie normalaus didžio vonios kambarį, t. y. 5–6 m2. Tenka nemažai keliauti ir apsistojus svetur nakvynei išbandau įvairaus ploto vonios kambarius. Tikriausiai didžiausias buvo apie 15–18 m2. Mano manymu, tai jau ne kambarys, o salė. Gyvenant įprastu piliečio gyvenimo ritmu, tokia salė visiškai nereikalinga, nes sugaištama labai daug laiko vien tik vaikščiojimui vonios patalpoje. Priešingybė – 3 m2 daugiabučio vonios kambarys, kuris yra tikrai per mažas tokios paskirties patalpai. Su standartine vonia ir praustuve, judėjimui lieka apie 1 m2. Labai gaila, kad šiuo momentu tenka džiaugtis būtent tokiu vonios kambariu.

Galbūt ne kiekvienam, bet daugeliui iškyla dilema, ar sujungti vonios kambarį su tualetu, ar vis dėl to palikti atskirai. Manau, turint tik vieną vonios kambarį ir vieną tualetą, racionaliau būtų palikti juos atskirus. Bendras vonios kambarys su tualetu gali būti tada, kai yra dar vienas atskiras tualetas. Juk nepulsime atlikinėti gamtinių reikalų į bendrą patalpą, kai ten prausiasi žmogus, su kurio daliniesi būstą.

Kaip ir minėjau, vonios kambarį teko įrenginėti iš pagrindų. Todėl buvo pilna laisvė spręsti, kas ir kaip bus naujame vonios kambaryje. Tradiciškai turėjome rinktis tarp vonios ir dušo. Visada buvau dušo šalininkas. Pagrindiniai du argumentai – nėra laiko gulinėti vonioje, tiesiog mėgstu praustis duše. Deja, teko pasirinkti vonios variantą – jis buvo pigesnis. Pavyko išsiversti su vienu vandens maišytuvu, o dušui reikėtų dviejų. Taip pat vonia yra pigiau už dušo kabiną. Aišku, vonia voniai nelygu, bet aš turiu omenyje biudžetinį variantą. Praustuvą rinkomės tiesiog gerą ir vidutinio dydžio – tokį, kuris idealiai savo dydžiu tiktų mažame vonios kambaryje.

Grižtant prie vandens maišytuvo, norėčiau paminėti, kad jį išsirinkti gana sunku. Labai didelė pasiūla, o kuris geras ir ilgai tarnaus, beveik niekas negali pasakyti. Taip pat norisi, kad jis būtų ir patrauklaus dizaino. Laimei, sename bute naudojome universalų (skirtą naudoti tiek voniai, tiek praustuvui) Hansgrohe vandens maišytuvą. Jis be priekaištų tarnavo dvejus metus, o po to teko išsikelti iš buto paliekant jį naujiems šeimininkams. Tokį patį vandens maišytuvą įsigijome ir šį kartą. Nepatarčiau taupyti perkant dušo žarną. Pigios prasitrina, lūžta ir greitai nusidėvi. Pirkome taip pat Hansgrohe įmonės – tarnauja be priekaištų.

Į vonios kambarį taip pat nupirkome dvi spinteles. Vieną iš jų pakabinome virš praustuvo, o kitą pastatėme ant grindų prie vonios. Mano nuostabai, po metų laiko pradėjo luptis pakabinomos spintelės dažai iš abiejų šonų. Tiek iš šono, kur tiesiogiai patekdavo drėgmė, tiek iš kito šono, kur yra gyvatukas. Manau, spintelė buvo brokuota.

Sienos ir grindys išklijuotos vienos kolekcijos plytelėmis. Paįvairinimui kiekvienoje sienoje įdėjome po kelias dekoruotas plyteles. Dekoracinių juostų nenaudojome. Lubas nusprendėme padaryti pakabinamas. Nebrangu ir atrodo gražiai. Taip pat norėjome sumontuoti įleidžiamus šviestuvus.

Buvo minčių įrengti šildomas vonios kambario grindis, bet dėl taupymo sumetimų atsisakėme šios įdėjos. Labiausiai vonios kambaryje džiugina apšvietimas. Sumontavome penkis šviestuvus, kad būtų tikrai šviesu.


Paulius, UAB Iris

Dažniausiai mūsų vonios kambario dydį apibrėžia ir pačio būsto kvadratūra, tačiau visada įmanoma jį pasidaryti tiek gražų, tiek funkcionalų, pagal mūsų kiekvieno poreikius. Jei vonios kambarys per mažas, reikia pažiūrėti, gal yra galimybė kurią nors sieną šiek tiek perstumti ir nesugadinti tos patalpos funkcionalumo, iš kurios atimate erdvę. Kai vonios kambarys nedidelis, dažnai kiekvienas centimetras gali turėti nemažą reikšmę teisingai ir funkcionaliai išplanuojant erdvę. Tačiau jei jums nereikia daugiau erdvės, ar papildomų išlaidų perstumiant sienas, teisingai pasirenkant produktus ir juos išdėstant, taip pat galima gauti „teisingą“ sprendimą. Kad mūsų vonia būtų tokia kokios norėjome, teko vieną sieną perkelti (nedaug ~15 cm), tačiau tai jau leido pasistatyti vonią, o ne dušo kabiną, tą darėme del poros priezasčių: mūsų šeima labiau mėgsta prausimąsi vonioje ir plius buvo mintis dėl mažų vaikų – dušo kabina netinkamas variantas su mažiukais.

Įsigijus būstą, išplanavime buvo numatytas klozetas kartu su vonia, taip ir palikome, tačiau dabar, paaugus vaikams ir naudojantis patalpa keturių asmenų šeimai, tai tampa problema, tad įsirengiant visada verta pamąstyt ir jei yra galimybė – wc įsirengti atskirai (kad ir minimalesnį).

Santechninius prietaisus ir baldus stengėmės išdėlioti taip, kad būnant bent dviems žmonėms vienu metu patalpoje, vienas kitam netrukdytume. Mūsų 3,5 m2 vonioje puikiai išsidėstė 1,7 m vonia, nedidelė originali kriauklytė, pakabinamas tualetas, 60 cm gylio skalbimo mašina, bei nemažas funkcionalus baldas visoms priemonėms laikyti. Baldus gaminomės pagal užsakymą būtent mūsų voniai, kad būtų išnaudotas kiekvienas centimetras, bei apgalvojom kur ką laikysim, pagal tai susiplanavome ir baldą.

Pakabinamą tualetą rinkomės norėdami švaresnių erdvių, nes visas tualeto bakelis pasislėpė ir liko tik pats puodas, kuris gražiau žiūrisi mažoje erdvėje, jos neapkrauna, be to ir valyti patogiau – mažiau kampų ir plokštumų kauptis dulkėms. Klozeto dangtį rinkomės SoftClose sistemos, nes tikrai patogu, kai nereikia atsargiai padėti dangčio ant puodo, ypač tai aktualu, kai šeimoje yra vaikų, kai dangtis tiesiog paleidžiamas iš aukštai, ir dažnai tenka keisti sudaužytą detalę.

Visus santechnikos prietaisus rinkomės patikimų žinomų gamintojų, kad būtų kuo ilgesnis tarnavimo laikas ir kokybišnkesnis naudojimasis, nesinorėjo kas metus kviestis santechniką ir išlaidauti, kad pakeistų kapsintį kraną ar prastai veikiantį klozetą. Be abejo, ne paskutinėje vietoje buvo ir dizainas, kuris turėjo atitikti mūsų isivaizdavimą bendroje patalpos koncepcijoje.

Plyteles sienoms ir grindims rinkomės iš vienos kolekcijos, tokiu principu renkantis ši produktą, „neprašausite“ su galutiniu rezultatu, jei nesamdote dizainerio. Kadangi patalpa maža, sienoms nenaudojome jokių sienoms siūlomų dekorų ar spalvinių išdalinimų, tiesiog ir grindis, ir sienas išklijavome vieno atspalvio plytelėmis, kad neperkrauti patalpos spalvomis, juolab, kad tų spalvų galutiniame variante atsiranda pakankamai, nuo kitų naudojamų daiktų, kaip baldai, santechniniai prietaisai ir mūsų pačių naudojami kasdieniniai daiktai. Plyteles klijavome ne iki lubų, kad vizualiai padaryti patalpą aukštesnę. Ir neklijavome ant tų sienų, kur jų tirai nereikia. Likusias plokštumas išdažėme ta pačia spalva kaip ir lubas, kad patalpa turėtų spalvinį ir neperkrautą vientisumą. Kadangi vonios patalpoje pasirinkome klasikinį stiliu, tai šiek tiek ją padekoravome putoplastiniais karnizais, kuriuos panaudojome plytelių užbaigimui vietoj dekoratyvinių juostelių siūlomų plytelių gamintojų.

Lubose po kabančia lempa uždėjome „rozetę“ iš putoplasto, kad tiktų prie dekorinių juostelių ant sienų ir kad patalpa įgautų bendrą visumą su klasikine potekste. Įvairius aksesuarus, kaip muilinė, rankšluosčių kabykla, lempa ir net vonios kilimuką, taip pat naudojome klasikinio dizaino. Nebijojome vonioje dėti naturalaus austinio kilimuko, nes grindis isirengėme šildomas, tad jokios problemos su neišdžiūnančiu kilimuku šioje vietoje neturime.

Lubos pas mus gipskartonio su centre kabančiu šviestuvu. Džiaugiamės, kad nesirinkome į lubas įleidžiamų halogenų, nes jie duoda mažiau jaukų taškinį apšvietimą, ypač kai jo patalpai būna per mažai paskaičiuota. O jei įsirenginėtume lubas šiai dienai, naudotume įtempiamas lubas su paslėptu apšvietimu. Tokios lubos paprastai įrengiamos ir šviesa pasiskirsto tolygiai po visą patalpą ir dar daug kitų privalumų.

Džiaugiamės mūsų galutiniu rezultatu. Viskas gavosi taip, kaip norėjome ir planavome tuo metu.


Antanas, UAB Iris

Mano vonia įrengta 2006 metais. Pirkau naujos statybos 4 kambarių butą su galutine apdaila, taigi su pilnai įrengta vonia. Dalį santechninės įrangos į šį daugiabutį namą buvo parduota UAB Iris (mano pačio pastangomis). Mano vonios kambarys yra 7 m2 ploto. Tokio ploto patalpos beveik užtenka mano 4 asmenų šeimai. 10–12 m2 patalpa butu patogesnė. Manau, didesnė vonios kambario patalpa turi daugiau privalumų – laisvos erdvės judėjimui, įrangos išdėstymo galimybės bei tiesiog didelės erdvės įspūdis.

Pradžioje mano bute buvo vienas vonios kambarys bei vienas tualeto kambarys su praustuvu, nes projektuotojų manymu keturių kambarių bute gyvenant 4 ir daugiau asmenų, būtinos dvi tokios patalpos. Po poros gyvenimo metų iš tualeto kambario buvo pašalintas klozetas ir šioje patalpoje įrengta skalbykla, nes šia patalpa buvo retai naudojamasi. Perkelta iš vonios kambario skalbimo mašina padidino vonios kambario erdvę ir leido sumontuoti šioje patalpoje papildomas spinteles. Vis dėlto, sutinku, kad 4 asmenų šeimai turėti didesni vonios kambarį ir mažesnį tualetą yra daug patogiau. Viena iš priežasčių – vonios kambaryje įrengtas vienintelis šiuo metu mano būste klozetas. Paaugus vaikams, reikalingas ir antras vonios kambarys arba bent nedidelis svečių tualeto kambarys. Nupirkto buto vonios kambaryje jau buvo įrengti Cersanit pastatomas klozetas, Cersanit praustuvas (be spintelės), Bellavista akrilinė vonia bei Cersanit dušo kabina su padėklu, Oras praustuvo, vonios ir dušo maišytuvai, lenkiškas Instal Project baltas ranšluosčių džiovintuvas. Nupirktame bute sumontuoti Oras maišytuvai (kuriuos pats ir pardaviau į statomą namą), įsikėlus gyventi buvo pakeisti į Hansgrohe įmonės dėl aukštesnės jų kokybės (Oras buvo panaudoti patys pigiausi modeliai), geresnio dizaino bei patogesnio naudojimosi (pvz. praustuvo maišytuvas su Bidete dušeliu ar termostatinis dušo maišytuvas). Vėliau vonios kambaryje buvo pakabinti Tiger Boston serijos aksesuarai. Kadangi esantis praustuvas su puskoje nėra pritaikytas spintelės montavimui, baldai buvo pastatyti atskirai nuo santechninių prietaisų, skalbimo mašinos vietoje. Visi baldai (pastatoma ir pakabinama spintelės, veidrodis) buvo užsakyti vietinėje baldus gaminančioje įmonėje. Vonioje išklijuotos Dvarčionių keramikos 2-os rūšies pačios pigiausios plytelės (20x25 cm sienų, 33,3x33,3 cm grindų) be jokių dekoratyvinių elementų. Grindyse yra įrengtas šildymas. Kadangi vonia buvo daroma pagal tipinį projektą ir skirta pardavimui, siekiant gauti pelną su minimaliom sąnaudom, kažkokių ypatingų privalumų ji neturi. Labiausiai man pačiam patinka Hansgrohe 150 mm Selecta dušo galvutė, padovanota Hansgrohe įmonės atstovo – patogi, įspūdingo dizaino ir su visai šeimai patinkančia masažo funkcija.

Nuo pat šios vonios eksploatacijos pradžios buvo planuoti pakeitimai bei remonto darbai, bet kol kas nepradėti dėl finansinių galimybių. Ateityje planuoju pakeisti santechninių prietaisų išdėstymą patalpoje, perkeliant klozetą ant kitos sienos ir įrengiant šalia bidę. Klozetas ir bidė bus pakabinti ant potinkinių rėmų. Praustuvo vieta nesikeis, bet spintelė po praustuvu bus padidinta pagal visos sienos ilgį. Spintelė bus pakabinama ant sienos. Vietoj durelių spintelėje bus sumontuoti stalčiai. Kitų baldų bus atsisakyta. Veidrodis virš praustuvo bus įklijuotas kartu su plytelėm. Vonios bus atsisakyta. Šiuo metų vonioje niekas nebesimaudo, tik plaunami dviračiai. Beje, iš visų UAB Iris parduotų į šį daugiabutį namą vonių, viena buvo sugadinta montuojant (matomiausioje vietoje nuskeltas 1 cm skersmens dydžio viršutinis akrilo sluoksnis). Teko pačiam važiuoti į objektą, atremti statybininkų pretenzijas dėl gamintojo ar pardavėjo broko. Deja, ši statybininkų apgadinta vonia buvo sumontuota mano nupirktame bute... Esant galimybei (kitokios finansinės galimybės bei didesnė vonios kambario patalpa) būtinai įsirengčiau masažinę vonią – dabartiniam mūsų gyvenimo būdui įprasta vonia nėra būtina, bet atsipalaidavimui ir jėgų atstatymui labai padėtų būtent masažinė vonia. Vietoj dabartinės pusapvalios 90x90 cm dydžio dušo kabinos su padėklu žadu įsirengti stačiakampę 120x90 cm dušo kabiną be padėklo (su dušo lataku). Esant kitokiai finansinei situacijai, įsirengčiau panašaus dydžio dušo kabiną su garine pirtimi ir masažiniu paneliu. Plyteles pakeisčiau modernaus dizaino su įvairiais dekoratyviniais elementais Sant‘ Agostino plytelėmis (Home arba White Album serijų).


Rima, UAB Iris

Gyvenimas suteikė šansą gyventi dviejų kambarių 49 m2 ploto bute. Bute įrengtas atskiras 1,95 m2 vonios kambarys. Tokio mažo ploto vonios kambaryje telpa tik 150x70 cm vonia ir nedidelis praustuvas. Vonia ir praustuvas nekeisti nuo tų laikų, kada buvo statomas ir įrengiamas daugiabutis, nuo 1970 metų. 1999 metais teko pasikeisti vonios vandens maišytuvą. Šiuo metu vonios kambariu naudojamės aš ir dukra. Iš vonios baldų vonios patalpoje yra tik pakabinama lentynėlė su veidrodine sienele. Po praustuvu pastatyta kampinė skalbinių dėžė. Vonios sienos ir grindys išklijuotos plytelėmis – grindys 15x15 cm plytelėmis, sienos 20x20 cm plytelėmis. Jokio dizaino. Ant grindų patiestas kilimėlis, kad išlipus iš vonios nebūtų šalta stotis ant nešildomų grindų. Mane džiugina, kad vonios kambarys visgi yra, kad nereikia naudotis bendru vonios kambariu ar bendru dušu. O labiausiai džiugina, kad stovi vonia, o ne dušas ir savaitgaliais galiu sau leisti pagulėti vonioje.

Savo vonios kambarį įsivaizduoju erdvų su langu. Jame būtinai stovėtų erdvi vonia, stovėtų vonios kambario baldai, didelis praustuvas ir didelis veidrodis. Savo vonios kambario neįsivaizduoju be šildomų grindų. Vonios kambaryje turėtų būti gera ventiliacija. Vonios kambario sienos ir grindys būtų išklijuotos šviesiomis plytelėmis su dekoratyviniais elementais.

Jeigu leistų finansinės galimybės, vonioje būtinai stovėtų erdvi masažinė Villeroy&Boch Squaro Edge 12 laisvai statoma 180x80 cm vonia. Maišytuvai Hansgrohe PuraVida kolekcijos. Baldai ir praustuvas Villeroy&Boch Joyce kolekcijos. Vonios kambarys būtų išklijuotas Sant‘ Agostino plytelėmis. Sienoms būtų naudojamos Luxor Ivory 2060 Kry, Luxor Easy, Luxor Beauty plytelės, grindims – Luxor Ivory 6060 Kry plytelės.


Mantas, UAB Iris

Bene svarbiausią namo kambarį – vonios kambarį – įrengėme 2005 metais. Šiame kambaryje pradedame ir baigiame dieną, todėl man jis turi būti jaukus, patogus, erdvus ir funkcionalus. Name įrengtas vienas vidutinio dydžio vonios kambarys, kuriuo naudojasi 4 asmenų šeima.

Man vonia asocijuojasi su švara – tarsi švaros oazė, kur norisi pailsėti ir atsipalaiduoti po visų dienos darbų. Mano manymu, ryškios spalvos ir jų gausa sukuria netvarkos įspūdį ir sumažina patalpą. Kadangi mano vonios kambarys yra nedidelis, sukūriau jį klasikinio stiliaus, kuriame dominuoja pastelinė (smėlinė) spalva, suteikianti vonios interjerui švarumo, šviesos, paprastumo pojūtį. Smėlinės spalvos sieninės plytelės pagyvintos priderintomis dekoro juostelėmis. Šildomai grindų dangai pasirinkta taip pat šviesi, rusva spalva iš tos pačios kolekcijos, todėl vonios patalpa atrodo erdvesnė, neužkrauta. Grindinės plytelės suklijuotos įstrižai, o kad patalpa atrodytų gyvesnė, tarp kitų plytelių įterptos kelios kitos spalvos. Kad nebūtų pernelyg nuobodu, vonios interjeras dar pagyvintas spalvotais aksesuarais – rankšluosčiais, kilimėliais. Klasikiniame interjere dera pasirinkti šiuolaikiški, taisyklingų formų vienodos spalvos ir dizaino santechnikos prietaisai: tualetas, praustuvas, bidė, dušo kabina, vandens maišytuvai. Siekiant taupyti erdvę, rinkausi į sieną montuojamą vonios įrangą, kuri optiškai padidino patalpos plotą. Taip pat stengiausi neapkrauti vonios patalpos nereikalingais baldais ir daiktais. Renkantis vonios baldus – spintelę bei lentynėles, taikiausi į šviesesnes spalvas, kadangi šviesa užtikrina jaukią vonios aplinką. Veidrodžiai padidina erdvę, tad nutariau virš praustuvo pakabinti vieną didelį veidrodį. Patalpoje įrengtas vienas didelis šviestuvas. Prie pagrindinio apšvietimo dar įrengtas papildomas šviestuvas virš veidrodžio, kuris prideda vonios kambariui jaukumo. Erdvumo ir šviesos voniai suteikia ir langas, kuris dar ir padeda vaduotis nuo pelėsio. Langas uždengtas vandeniui atspariomis žaliuzėmis. Vonios kambaryje patogiose vietose pritvirtinti kabliukai rankšluosčiams kabinti. Tvarkingumo suteikia gražiai sulankstyti ir lentynoje sudėlioti rankšluosčiai. Kadangi patalpos erdvė yra nedidelė, teko atsisakyti vonios ir įsirengti didelę dušo kabiną stiklo sienelėmis – kad vizualiai padidėtų erdvė. Dušas įrengtas be padėklo.

Mano vonios kambarys jaukus ir patogus, kuriame malonu leisti ir rytus, ir vakarus, tad nieko jame nekeisčiau.


Greta, Kaunas

Savo vonią įsirengiau 2009 metais. Kadangi mano būstas nėra didelis, tai ir pati vonia yra maža. Žinoma, labai norėtųsi erdvios ir didelės, bet reikia tenkintis ir 7 m2. Kol nėra vaikų, mums dviems ji pats tas. Vonioje taip pat įrengtas ir tualetas su įmontuojamu sienoje bakeliu, kuris dėl patogaus išplanavimo visiškai nemaišo. Kadangi plotas nėra didelis, norėdami efektyviau jį išnaudoti, pasirinkome dušo kabiną. Žinoma, vonia teiktų didesnį malonumą, bet šiais laikais, kai visi skuba, dušo kabina yra puikus pasirinkimas. Šalia dušo kabinos į stalviršį įmontuotas praustuvas, virš jo spintelė su veidrodžiu. Veidrodį rinkomės kuo didesnį, kad suteiktų vizualinės erdvės.

Visa vonia iki lubų išklijuota keraminėmis plytelėmis. Jas rinkomės iš vieno gamintojo ir vienos kolekcijos, kad būtų harmonija. Kadangi viena siena mozaika, papildomų elementų, tokių kaip dekoro juostelės ir pan. neklijavome. Spalvas rinkomės pastelines, neiššaukiančias. Daugiau jokių baldų vonios kambaryje nėra. Užtenka gražesnio gyvatuko rankšluosčiams padžiauti ir tų dviejų spintelių (už veidrodžio ir po praustuvu). Na ir, žinoma, šildomos vonios grindys! Nėra nieko maloniau, kai stovi ant šiltų, jaukumu dvelkiančių plytelių.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.