Plytelių tarpų glaistymas

Čia pateikti pagrindiniai reikalavimai glaistant plytelių siūles, o detalų aprašymą skaitykite nuo 41 pozicijos Plytelių klijavimas

Pagrindo paruošimas

Tarpus tarp plytelių reikia gerai nuvalyti. Jie turėtų būti vienodo gylio – klojant plyteles būtina iš jų sistemingai šalinti klijų perteklių. Siūles galima pradėti glaistyti tik sustingus klijams: ne anksčiau nei po 24 valandų nuo plytelių paklojimo. Jeigu naudojami ATLAS MIG arba PROGRES EXPRESS klijai, siūles galima pradėti glaistyti jau po 4 valandų. Prieš glaistymą plytelių paviršių reikia nuvalyti drėgna kempine ir šiek tiek sudrėkinti pačias siūles (ypač jeigu klijai visiškai išdžiūvę).

Siūlių skiedinio paruošimas

Pakuotės turinį suberkite į indą su nurodytu vandens kiekiu (proporcijoms nurodytos aprašyme ant pakuotės) ir maišyti iki vientisos konsistencijos. Maišoma rankiniu arba mechaniniu būdu. Masė tinkama naudoti po 5 minučių, kai pakartotinai išmaišoma. Paruoštą masę būtina sunaudoti per 2 valandas.

Siūlių glaistymas

Masę būtina giliai ir gerai įsprausti į tarpus gumine glaistykle. Mente reikia braukti įstrižai plytelių briaunos, laikant ją 45° kampu dangos paviršiui.

Valymas ir priežiūra

Dangą pradėkite valyti glaistui šiek tiek sustingus, t. y. po 10-20 minučių. Naudokite drėgnas, kietas kempines su didesnėmis poromis. Ne mažiau kaip pirmas 3 dienas stingstantis skiedinys negali būti veikiamas kritulių, didelės oro drėgmės ir žemos temperatūros (žemiau +5oC). Siūlių glaistą būtina saugoti, kad pernelyg smarkiai nedžiūtų. Kelias pirmas dienas šviežias siūles reikia laikyti drėgnas: paviršių drėkinti arba plauti švariu vandeniu. Tikroji glaisto spalva atsiranda pilnai išdžiuvus, maždaug po 2-3 dienų.

Ant plytelių patekusį glaistą, kuo skubiau nuvalykite. Laiku to nepadarius, glaistas uždžius, jį bus sunkiau nuvalyti. Plytelių nešvarumams panaikinti tinka cemento ir kalkių likučių šalinimo priemonė - ATLAS SZOP

Dangos naudojimas

Danga vaikščioti galima praėjus 24 valandoms po glaistymo. Glaistytos siūlės bus atsparesnės nešvarumams ir mažiau įgers vandenį, jei po poros savaičių jas ištepsite apsaugine priemone ATLAS DELFIN. Epoksidiniu glaistu užteptų siūlių apsaugoti nereikia.

Sąnaudos

Sąnaudos priklauso nuo siūlių pločio ir gylio, naudojamų plytelių rūšies ir matmenų.

Svarbi papildoma informacija

  • prieš glaistymą išbandykite glaisto poveikį naudojamoms plytelėms: ištepkite plytelės nuolaužą glaistu, po kiek laiko nuplaukite. Įsitikinkite, kad plytelė nepaveikta.
  • nenaudokite vienam paviršiui skirtingų silikonų ir siūlių glaistų – skirsis glotnumas ir atspalvis
  • spalvų skirtumų išvengsite visą paviršių glaistydami iš to paties įpakavimo.
  • įpylus netinkamą vandens kiekį ruošiant skiedinį gali pablogėti skiedinio parametrai ir pakisti spalva.
  • esant skirtingam siūlių gyliui ar pernelyg anksti nuplovus dangą, siūlių atspalvis gali būti netolygus.
  • įrankius valykite vandeniu iškart po darbų baigimo. Sunkiai pašalinamus jau sustingusio skiedinio likučius valykite preparatu ATLAS SZOP.
  • plytelių glaistas yra odą ir kvėpavimo takus dirginantis preparatas.
(Balsų: 7)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

algimantas
sveiki, po plyteliu tarpu glaistimo ir isvalius plyteles siules pasidare baltos ir prapuole glaisto spalva, ka galetum patarti, kad atgauti glaisto spalva, aciu......
Iris (Saulius)
Laba diena,
Glaisto spalva pakito dėl per didelio vandens kiekio ruošiant glaistą arba valant su stipriais valikliais ne tik plyteles, bet ir pačias siūles.
Plytelių tarpų cementinio glaisto spalvą galima atnaujinti Atlas Fugero preparatu, bet yra tik trys spalvos: balta, šviesiai pilka ir šviesiai smėlinė.
Produkto aprašymas: http://www.iris.lt/files/5914/8109/4214/Atlas_Fugero_TDL.pdf
arvydas
sveiki. kaip patartumėt glaistyti plytelių tarpus kai yra labai grublėtos plytelės, kad paskui ir iš pačių plytelių eitų glaistą išvalyti. ačiu
Iris (Saulius)
Laba diena,
Kad glaistas lengviau nusivalytų prieš glaistymą plyteles apsaugokite priemone ATLAS DELFIN (priemonę išbandykite nedideliame plote mažiau matomoje vietoje, nes gali suteikti plytelei blizgesį).
Labai svarbu iškart po glaistymo plytelę nuvalyti.
Gintarė
Sveiki.
Išsiklijavome plytelėmis vonios ir dušo su nuolydžiu grindis bei pasirinkime pilkšvą glaistą. Ir pasirodo neapgalvojome, jog sušlapęs glaistas keis spalvą ir taip matysis lyginant su sausomis vietomis. Atrodo tikrai nekaip. Gal pavyktų situaciją ištaisyti?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Visi cementiniai plytelių tarpų glaistai sušlapę pakeičia spalvą (patamsėja). Tačiau išdžiūvęs glaistas įgauna įprastą spalvos toną.
Suvienodinti sauso ir šlapio glaisto spalvos atspalvių, nepavyks.
Lina
Ar galima plyteliu tarpu glaista valyti su valgomojo acto ir vandens skiediniu? Glaistas rudos spalvos. Ar gali actas isbalinti ruda plyteliu glaista?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Actu valyti plytelių tarpų negalima.
Actas - organinė rūgštis. Bet kokia rūgštis veikia cementą - tirpdo šarmines medžiagas, esančias skiedinyje.
Išlieka tikimybė, kad ypač tamsesnių spalvų glaistas gali išbalti, o pati siūlė taps trapesnė.
Eglė
Sveiki, netinka plyteliu glaisto spalva. Ar Galima dėti ant viršaus kitos spalvos glaistą?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Būtinos sąlygos gražiai siūlei - gerai išvalyti ir vienodo gylio tarpai tarp plytelių. Ant seno glaisto to padaryti neįmanoma.
Valda
Sveiki, ar yra kokia priemonė, kuri padėtų senus plytelių tarpus išvalyti, kad būtų galima naujai užglaistyti? Mechaniškai tai pakankamai sudėtinga.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Deja, tokios priemonės nėra. Vienintelis būdas - mechaninis.
Grazina
Sveiki, vyras dėdamas plyteles, laiku nenuvalė tarpų glaisto ir tas sustingo. Kaip butu paprasčiau jį nuvalyti.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Valykite su Atlas Szop priemone.
Tai rūgštinis preparatas (koncentratas), tad bandyminiam valymui jį praskieskite vandeniu. Paviršių iš pradžių sudrėkinkite vandeniu.
Priemonės netepkite ant plytelių siūlių tarpų, o tik ant pačių plytelių.
Valymą pradėkite nuo atokesnės (ne pagrindinės) grindų vietos.
Plačiau apie Atlas Szop priemonę: http://www.iris.lt/files/7414/8515/4672/Atlas_Szop.pdf
Aidas
Sveiki,

Ar yra galimybė patamsinti siūles? Pas mus jos šviesiai smėlines, o norime, kad taptu tamsiai smėlynes, tai yra tokios spalvos kaip siūlės tampa sušlapusios. Gal kokiu, alieju, riebalu, ar pan..sutepus siules jos igaus tamsesni atspalvi? Labai dekoju uz atsakyma is anskto!
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Patikimo būdo patamsinti siūlę nėra.
Karolina
Sveiki, plytelių siūlės persiko spalvos, ar naudojant šį renovatorių baltos spalvos, įmanoma kad siūlė liktų tolygiai balta?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Baltos spalvos siūlių renovatorius, skirtas tik baltos spalvos plytelių tarpų glaistams.
Tad Jūsų atveju, baltos spalvos renovatorius netinka.
Vilija
Sveiki. Ar galima pačiam pasidartyti norimos spalvos glaistą? Gal galima naudoti dažų pigmentą į plytelių klijus norint gauti tinkamą atspalvį.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Cementinių plytelių klijų ir cementinių glaistų cheminė sudėtis skiriasi. Naudojant dažų pigmentus formaliai galite išgauti norimą spalvą, bet medžiaga neturės glaistams būdingų savybių.
Paprasčiau ir patikimiau išsirinkti norimą spalvą iš gana plačios parduodamų glaistų spalvų paletės.
Evaldas
Laba diena ,

Kai yra stiklo skaidrios mozaikos plyteles . Koks yra glaistas tarpams ? Ar yra koks bespalvis ? Ar dedami tokie pat kaip paprastoms plytelems ?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Stiklinei mozaikai tinka tiek įprastas (spalvotas), tiek bespalvis plytelių tarpų glaistas. Kokį pasirinksite priklauso nuo bendros Jūsų vizijos – kas svarbu mozaikoje ir ką norėtumėte joje akcentuoti.
Mes galime pasiūlyti tik įprastus (spalvotus) plytelių tarpų glaistus.
Rasa
Laba diena,
plyteles lauko terasoje klijavome be tarpų, kai kur milimetro tarpeliai atsirado, ar būtinas glaistymas?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Atviroje terasoje glaistymas yra būtinas, uždaroje - ne.
Lauko terasose (ypač atvirose) rekomenduojamas tarpas tarp plytelių 3-5 mm. Jis reikalingas galimoms deformacijoms kompensuoti.
Deformacijos atsiranda dėl: aplinkos temperatūros pokyčių, skirtingo pačių plytelių įkaitimo, jei plytelės ne vienspalvės, neteisingo terasos pagrindo paruošimo, neteisingo plytelių klijavimo ir neteisingo pačių klijų parinkimo.
Jei Jūsų terasa atvira, atsiradusius tarpus glaistyti būtina (kitaip vanduo/ledas prasiskverbs po plytele ir ją atkels).
Kaip teisingai kloti plyteles terasoje skaitykite: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/plyteliu-klojimas/plytelemis-isklotos-terasos-grindys/
Loreta
Laba diena. Norejau paklausti, neseniai vonioje isdetos grindis, po menesio is plyteliu tarpo viskas isbirejo, kas galetu buti, ir ar reikia viska svariai isvalyti is tarpu dabar ir naujai pertepti? Viena plytele net suskilo , o isimti baisu kad nesuduztu kitos, kaip pataisyti ? Labai reikia patarimo. Aciu
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galimos glaisto ištrupėjimo priežastys: plytelės klijuotos ir glaistytos ant neišdžiūvusio betoninio pagrindo (drėgnumas turi būti ne daugiau 3 %-6 %) arba ruošiant glaistą nesilaikyta ruošimo taisyklių (vandens perteklius).
Plytelė galėjo suskilti dėl netinkamai paruošto pagrindo.
Suskilusią plytelę reikia sudaužyti ir išimti dalimis, o plytelių tarpus - mechaniškai išvalyti ir glaistyti iš naujo. Darbus atlikti patikėkite aukštesnės kvalifikacijos meistrams. Jie tokių klaidų nepadarytų.
Mūsų tinklapyje yra detaliai aprašyti reikalavimai visiems darbams: http://www.iris.lt/prekes/plyteles/info/plyteliu-tarpu-glaistymas/
Darius
Sveiki nutepus pliteliu tarpus is tamsiai rudos fugos ji igavo rozini atspalvi,ir praejo 3 dienos plaunant tarpelius visvien spalva plaunasi kiek laiko turi praeiti kad pilnai isdziutu?kas ne taip?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Glaistas džiūsta 2-3 dienas. Džiūvimo laiką lemia oro temperatūra, santykinis oro drėgnumas ir pasirinktas glaistas.
Glaistas paprastai nekeičia spalvos. Ryškus spalvos pasikeitimas galimas dėl netinkamo glaisto paruošimo arba nekokybiško glaisto.
Marius
Sveiki,gal zinote kodel fuguojant siules isdziuvusios jos buna siurkscios?daznai uztepus siule jinai ydumba dziudama,reikia papildomai pritepti
Iris (Saulius)
Laba diena,
Netinkamai paruošta glaisto masė.
Įtrynus glaistą į plytelių tarpus, jis neturi sukristi ar įdubti, jokie papildomi pritepimai neatliekami.
Siūlių skiedinio išsamus paruošimas būna nurodytas ant pakuotės (maišelio) nugarinės dalies, o jeigu tai kibirėlis - lipdukas ant dangtelio viršaus.
Janina
Sveiki.Kodėl tarpeliuose fuga šiurkšti?Ar neištrūpės po kiek laiko?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jeigu tarpelių glaistas šiurkštus, tikėtina, kad buvo padaryta klaidų. Jos gali turėti įtakos galutiniam glaisto tvirtumui.
Galimos klaidos:
--ruošiant glaisto masę įpiltas netinkamas kiekis vandens arba neišlauktas reikalingas laikas (~5 min) po masės paruošimo;
--neteisingas siūlės formavimas su kempine.
Alvydas
aš vistiek niekur nerandu po kiek laiko nuo užglaistymo reikia pradėti valyti kempine?po trijų valandų ar po pusė valandos niekur nerandu tokios informacijos
Iris (Saulius)
Laba diena,
Cementinis plytelių glaistas.
Suformuota siūlė valoma dviem etapais. Pradinis plovima s- šiek tiek sustingus siūlių glaistui (kai jis pasidaro matinis, maždaug po 20-30 min.) visą paviršių nuplauti drėgna kempine.
Vėliau siūlę rekomenduojama papildomai, bet negausiai sudrėkinti vandeniu (purškiant ant siūlės) ir palaukti kol pilnai išdžius. Galutinis plovimas atliekamas maždaug po 3 val. Paviršių reikia dar kartą nuplauti drėgna kempine.
Epoksidinio plytelių glaisto valymas.
Glaisto masę į siūles tepti gumine mente, nedelsiant nubraukti jos perteklių. Dangos paviršių iš karto nuvalyti, kai tik užglaistomos siūlės (ne vėliau nei praėjus 15-20 min.): naudoti švarų vandenį ir kietas kempines, geriausia sukamaisiais judesiais, nepažeisti anksčiau pakloto glaisto.
Glaistą siūlėse pradėti profiliuoti (jeigu būtina) praėjus maždaug 1 valandai: naudoti geriausia celiuliozės kempinę, kol gaunamas idealiai lygus paviršius. Paskui visą dangą nuvalyti sudrėkinta kempine, kurią reikia dažnai skalauti švariame vandenyje. Jeigu šiek tiek sukietėjus glaistui, ant plytelių atsiranda apnašų – paviršių nuplauti karštu vandeniu su plovikliu arba spiritu.
Rekomendacijos pateiktos, kai darbinė oro temperatūra yra 23°C, o santykinis oro drėgnumas 55 %.
Teresė
Sveiki,
Kada galima impregnuoti akmens masės plyteles ir siūles po fugavimo? Ar tinka akmens masės plytelėms impregnantas Fila STONEPLUS (šlapias efektas), ant kurio parašyta, jog skirtas akmeniui ir marmurui? Ačiū
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Glaisto siūles impregnuoti galima tik joms pilnai išdžiūvus. Įprastomis sąlygomis ne anksčiau kaip po 24 val.
Akmens masės plytelėms rekomeduojame naudoti Atlas Delfin priemonę. Jūsų minimas impregnantas plytelėms netinka.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=delfin
http://lt.baza.atlas.com.pl/pliki/pl_3310_20151105_124507.pdf
Kristina
Sveiki.
Vonioje atsokineja, krenta plyteliu fuga, bet ne grindu zonoje, o sienu kampuose ir palei lubas.
Meistras, nesu isitikinus, ar galeciau tikrai ji taip pavadinti, sako, jog taip darosi todel,jog yra "judanti" siena, t.y.iskilusi siena. Labai Jusu prasau, ar taip gali buti ir ar yra budas kaip tai istaisyti?
Aciu Jums uz atsakyma.
Pagarbiai, Kristina
Iris (Saulius)
Laba diena,
Judant sienoms, pirmiausia, problemų atsiranda sienų kampuose, sujungimuose, prie lubų. Reikia naudoti silikoną.
Sienų kampus ir viršutinę sienos siūlę (prie lubų) rekomenduojama užsilikonuoti analogiškos spalvos silikonu (pvz.: Atlas Silton S arba Ceresit CS-25) http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=Atlas+Silton+S+
Silikonas yra tampresnis nei cementinis plytelių tarpų glaistas. Visas kitas vietas su pažeistomis siūlėmis, reikėtų perglaistyti iš naujo.
Algis
Nelygių klnkerinlų plytelių glaistimas 1,5mm storio juodu glaistu, kaip lengviau nuvalyti?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Bandykite valyti su Cleaner Remont. Prieš valydami, sudrėkinkite paviršių šiltu vandeniu (padidina priemonės efektyvumą). Preparatą užtepkite ant nešvaraus paviršiaus, pageidautina, putų pavidalu (naudojant purkštuvą ). Palaukite 5-10 minučių. Patrinkite šepečiu arba šiurkščia kempine. Nuplaukite vandeniu. Prieš pradedant naudoti visame plote, rekomenduojame išbandyti pagrindo reakciją į preparatą mažiau matomoje vietoje.
Daugiau informacijos apie priemonę: https://www.iris.lt/files/1715/8261/8218/CLEANER-REMONT.pdf
Ramune
Sveiki, ar turite atlas fugero preparato, skirto atnaujinti plytelių siūles, jusu puslapyje ieškojau, bet neradau.Ačiū.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Fugero jau nebegaminamas.
Galime pasiūlyti kitą preparatą cementinėms siūlėms valyti: Atlas cementinių siūlių valiklis, 0,5 L.
Vytautas
Sveiki, uzglaiscius plytelių tarpus viskas atrodė labai gražiai, tačiau po keletą dienų pastebėjome kad glaistas pradėjo tamseti, tačiau ne visur, o įvairiose vietose išmėtytai. Kodėl taip yra?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galimos priežastys:
1. Didesnis nei nurodyta vandens kiekis ruošiant glaistą (vanduo vietomis išplauna pigmentą) arba skirtingas vandens kiekis atskiruose glaisto maišymuose.
2. Glaistyta ne pilnai išdžiūvus plytelių klijams.
Vytis
Sveiki, ar fuga glaistas tinka naudoti vietoje plyteliu kliju? Liko nemazai, ismesti gaila :) Aciu uz atsakyma.
Vytis
Sveiki, ar fuga glaistas tinka naudoti vietoje plyteliu kliju? Liko nemazai, ismesti gaila :) Aciu uz atsakyma.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Glaistas negali būti naudojamas vietoj klijų. Jis neturi klijų savybių.
Eglė
Sveiki,
Glaistėme akmens masės plyteles su Atlas Fuga glaistu, gaila bet nepasisekė ir tamsus glaistas vietomis įsigė į plyteles, ar įmanoma kuo nors jas išvalyti? Gal jūsų minėtas Atlas Szop padėtų?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Su preparatu Atlas SZOP galima bandyti išvalyti glaisto likučius.
Preparatas Atlas SZOP yra rūgštinis koncentratas, tad reikia saugoti, kad preparato nepatektų ant plytelių siūlių glaisto, nes stipri jo koncentracija gali pakeisti glaisto atspalvį.
Rekomenduojama pradžioje preparatą skiesti vandeniu - santykiu 1:3 ir atlikti bandomąjį plytelės valymą ne pagrindinėje grindų/sienų zonoje. Preparato veiksmingumas didės mažinant vandens kiekį.
https://www.iris.lt/files/7816/0128/5463/Szop_TDS.pdf
Artururas
Sveiki. Meistras išglaistė siūles tamsiu glaistu. Tačiau siūlės vietomis išbalo, o vietomis gera spalva. Kame reikalas?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galimos priežastys glaistant vidaus patalpose:
1. Didesnis nei nurodyta vandens kiekis ruošiant glaistą (vanduo vietomis išplauna pigmentą) arba skirtingas vandens kiekis atskiruose glaisto maišymuose.
2. Glaistyta ne pilnai išdžiūvus plytelių klijams.
3. Užteptas netinkamas glaisto sluoksnio storis.
Jeigu glaistyta lauke, priežastis gali būti netinkamos oro sąlygos – labai didelis santykinis oro drėgnumas ir žema temperatūra.
Simona
Laba diena,
Kai kuriose vietose vonioje tarpai tarp plytelių ištrupėjo. Toje vietoje kur daugiausia bėga vanduo. Kartais vonią šveičiu su actu - gal ir jis išgraužė... Kaip galima ištaisysi tas vietas? Ar reikia iš naujo viską išvalyti ir glaistytii, ar užtektų ant viršaus užtepti naują glaistą, ar pagelbėtų tarpų atnaujinimo priemonės? iš ankso dėkoju už atsakymą.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Atnaujinimo priemonė nepadės. Pagilinkite ir išvalykite tarpelius, nugruntuokite giluminiu gruntu Atlas Uni-Grunt ir perglaistykite glaistu Atlas Keraminis naujai.
Naujo glaisto spalva nuo senojo skirsis. Suvienodinti neįmanoma. Spalvotų glaisto siūlių ir plytelių valyti su actu negalima. Actas keičia siūlės atspalvį ir techninius parametrus.
Daiva
Sveiki, ar yra galimybė sumaišyti spec spalvos glaistą, jei iš paletės nepavyksta priderinti spalvą? Kitas klausimas - Ar galima klijuoti plyteles be tarpų, tam kad nereikėtų glaisto wc patalpoje?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Gamintojai rekomenduoja minimalų 2 mm tarpą rektifikuotoms (pjautoms) plytelėms. Meistrai kloja rektifikuotas plyteles su 1,5 mm ar ir su 1 mm tarpais, bet yra rizika.
Pjautų plytelių pjovimo linija nėra idealiai lygi. Sudėjus plyteles be tarpų tikėtini maži tarpeliai, kurių neįmanoma užglaistyti. Tai matoma. Be to plytelių plokštuma nėra absoliučiai lygi, ir šie nelygumai taip pat išryškės sudėjus be tarpų.
Susidėkite kelias ar keliolika plytelių ant lygaus paviršiaus ir pamatysite galimą rezultatą.
Jeigu kažkiek sujudės patalpos sienos, sutruks be tarpų sudėtos sienų plytelės. Glaisto tarpeliai dalinai kompensuoja sienų judėjimą ir apsaugo plyteles.
Plytelių glaistų nemaišome. Teoriškai įmanoma meistrui susimaišyti kelis glaistus ir gauti kitą spalvą. Negalima maišyti skirtingų gamintojų glaistų.
Glaistų pasirinkimas platus, vargu, ar realiomis sąlygomis pastebėsite minimalų skirtumą tarp esamų glaistų.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.