Plytelių klijavimas

Pagrindo paruošimas

Kiekvienas pagrindas įvertinamas tikrinant 5 jo pagrindines savybes – tvirtumą, stabilumą, švarumą, lygumą, įsigėrimą. Pagrindo tvirtumas įvertinamas įbrėžus aštriu įrankiu. Jei pagrindo dalelės lengvai nubyra, tai pagrindas silpnas, jei įbrėžiama sunkiai – pagrindas tvirtas. Jei pagrindas iš medžio ar gipskartonio plokščių nelinksta, jis yra stabilus. Visi pagrindai kruopščiai nuvalomi, pašalinamas aliejus, tepalai, vaško likučiai. Paprasčiausias pagrindo įsigėrimo vertinimo būdas – išpilti ant jo vandenį ir stebėti, kaip greitai jis įsigeria. Jei vanduo įsigeria greitai, pagrindas gruntuojamas gruntavimo emulsija ATLAS UNI-GRUNT arba ATLAS UNI-GRUNT PLUS. Klijų sluoksnis yra nedidelis (2–5 mm), todėl pirmiausia pagrindas išlyginamas. Sienoms išlyginti naudojamas ATLAS cementinis tinko mišinys (ZT), grindims – cementinis skiedinys ATLAS POSTAR 20 arba savaime išsilyginantys skiediniai. Nedideliems nelygumams mineralinio pagrindo sienose ar grindyse išlyginti naudojamas ATLAS universalus lyginamasis mišinys (ZW).

 • 1. Pradedant darbą, nuo bet kurio pagrindo būtina pašalinti dulkes, nešvarumus, riebalus, aliejinių dažų, lako, tapetų, klijų likučius bei silpnai besilaikančias detales. Tai galima padaryti mentele.
  1. Pradedant darbą, nuo bet kurio pagrindo būtina pašalinti dulkes, nešvarumus, riebalus, aliejinių dažų, lako, tapetų, klijų likučius bei silpnai besilaikančias detales. Tai galima padaryti mentele.
 • 2. ATLAS UNI-GRUNT plonai ir tolygiai užtepamas voleliu arba teptuku. Didelio įsigėrimo ir apšiurusius pagrindus gali tekti gruntuoti 2 ar 3 kartus.
  2. ATLAS UNI-GRUNT plonai ir tolygiai užtepamas voleliu arba teptuku. Didelio įsigėrimo ir apšiurusius pagrindus gali tekti gruntuoti 2 ar 3 kartus.
 • 3. 2 m aliuminio juosta tikrinamas paviršiaus lygumas. Ji pridedama skirtingose vietose prie pagrindo ir tikrinama, ar nėra didesnių nei 4–5 mm tarpų. Nelygumai pažymimi ant pagrindo.
  3. 2 m aliuminio juosta tikrinamas paviršiaus lygumas. Ji pridedama skirtingose vietose prie pagrindo ir tikrinama, ar nėra didesnių nei 4–5 mm tarpų. Nelygumai pažymimi ant pagrindo.
 • 4. Nedideli nelygumai mineralinio pagrindo (plytų, betono, silikatinių blokelių, cementinio-kalkinio tinko) sienoje užtaisomi ATLAS išlyginamuoju mišiniu.
  4. Nedideli nelygumai mineralinio pagrindo (plytų, betono, silikatinių blokelių, cementinio-kalkinio tinko) sienoje užtaisomi ATLAS išlyginamuoju mišiniu.
 • 5. ATLAS išlyginamojo mišinio skiedinys tolygiai tepamas lygia plienine trintuve, kai nelygus didelis paviršiaus plotas. Užteptas skiedinys išlyginamas, bet neužtrinamas, o ant ką tik išlyginto paviršiaus padaromos išsiplėtimo siūlės – daugiausia kas 1,5 m.
  5. ATLAS išlyginamojo mišinio skiedinys tolygiai tepamas lygia plienine trintuve, kai nelygus didelis paviršiaus plotas. Užteptas skiedinys išlyginamas, bet neužtrinamas, o ant ką tik išlyginto paviršiaus padaromos išsiplėtimo siūlės – daugiausia kas 1,5 m.

Pagrindo apsauga nuo drėgmės

Drėgnesnėse patalpose, tokiose kaip vonios kambarys, dušas, tualetas, virtuvė, skalbykla ir kt., rekomenduojama papildoma apsauga nuo drėgmės. Specialiai tam yra skirta sandarinanti masė ATLAS WODER E. Pagrindo nuolatinio drėkimo problema ypač rimta, jei yra gipso blokų ir gipso kartono plokščių pagrindų. Nuo drėgmės būtina apsaugoti pagrindą, išorines siūles, sanitarinius junginius, vamzdžius, nutekėjimo griovelius. Sandarinimo sistemą ATLAS WODER E sudaro sandarinimui skirta masė, sandarinančios juostelės ir žiedai. Išdžiūvus sandarinimo masei, susiformuoja plonas sandarus sluoksnis, pasižymintis puikiu sukibimu su plytelėmis. Vietos, nuolat veikiamos drėgmės ir vandens, vadinamos patalpos drėgnomis ir šlapiomis zonomis. Pirmiausia tai grindys bei sienos šalia dušo kabinos, vonios ar praustuvo. Šlapiajai zonai priklauso visas grindų paviršius ir 10 cm aukščio sienos dalis palei grindis. Sandarinimą būtina atlikti aukščiau kranų bei sanitarinių įrenginių jungimo vietų. Dažnai sandarinama iki pat lubų. 

 • 6. Dvi vonios sienos, kuriomis nutiesti vamzdžiai, uždengiamos prie metalinių profilių tvirtinama drėgmei atsparia gipso kartono plokšte.
  6. Dvi vonios sienos, kuriomis nutiesti vamzdžiai, uždengiamos prie metalinių profilių tvirtinama drėgmei atsparia gipso kartono plokšte.
 • 7. Sienos iš mineralinių pagrindų ir iš gipso kartono plokščių, sandarinamos hidroizoliacine mase ATLAS WODER E. Tai paruošta labai elastinga, vienkomponentė masė. Prieš naudojimą ji gerai išmaišoma. Sandarinti pradedama nuo kampų. Tam tikslui naudojami vidiniai ir išoriniai sandarinimo elementai.
  7. Sienos iš mineralinių pagrindų ir iš gipso kartono plokščių, sandarinamos hidroizoliacine mase ATLAS WODER E. Tai paruošta labai elastinga, vienkomponentė masė. Prieš naudojimą ji gerai išmaišoma. Sandarinti pradedama nuo kampų. Tam tikslui naudojami vidiniai ir išoriniai sandarinimo elementai.
 • 8. Sienų kampai bei gipso kartono plokščių sudūrimai sandarinami ATLAS WODER E mase dažymo teptuku ar voleliu.
  8. Sienų kampai bei gipso kartono plokščių sudūrimai sandarinami ATLAS WODER E mase dažymo teptuku ar voleliu.
 • 9. Užteptoje masėje „skandinam“ ATLAS sandarinimo juostą. Tai būtina, jei sienos yra iš skirtingų medžiagų, pavyzdžiui, gipso kartono plokščių ir plytų.
  9. Užteptoje masėje „skandinam“ ATLAS sandarinimo juostą. Tai būtina, jei sienos yra iš skirtingų medžiagų, pavyzdžiui, gipso kartono plokščių ir plytų.
 • 10. Ant priklijuotų sandarinimo juostų ir kampų tepamas antrasis ATLAS WODER E masės sluoksnis. Šis sluoksnis tepamas tik visiškai išdžiuvus pirmajam (maždaug po 3 val.).
  10. Ant priklijuotų sandarinimo juostų ir kampų tepamas antrasis ATLAS WODER E masės sluoksnis. Šis sluoksnis tepamas tik visiškai išdžiuvus pirmajam (maždaug po 3 val.).
 • 11. Priklijavus visus kampų sandarinimo elementus ir pačią sandarinimo juostą, ATLAS WODER E masė paskirstoma ant likusio paviršiaus, kurį reikia izoliuoti. Masė tepama du kartus. Pirmasis sluoksnis tepamas teptuku arba dažymo voleliu.
  11. Priklijavus visus kampų sandarinimo elementus ir pačią sandarinimo juostą, ATLAS WODER E masė paskirstoma ant likusio paviršiaus, kurį reikia izoliuoti. Masė tepama du kartus. Pirmasis sluoksnis tepamas teptuku arba dažymo voleliu.
 • 12. Aplink vamzdžius klijuojami sienos sandarinimo žiedai (120x120 mm).
  12. Aplink vamzdžius klijuojami sienos sandarinimo žiedai (120x120 mm).
 • 13. Antrasis sluoksnis tepamas plienine trintuve.
  13. Antrasis sluoksnis tepamas plienine trintuve.

Sieninių plytelių klijavimas

Klijų mišinio parinkimas priklauso nuo plytelių rūšies bei pagrindo, ant kurio jos klijuojamos. Detaliau: Plytelių klijai. Kaip pasirinkti tinkamus? Prieš pradėdami darbus, susipažinkite su klijų mišinio naudojimo instrukcija, esančia ant pakuotės. Patikrinkite gaminimo datą, naudojimo laiką bei išvaizdą. Jeigu nesate tikri dėl klijų mišinio tinkamumo naudoti, pavyzdžiui, mišinyje yra gniužulų, nevienalytė spalva ar konsistencija, geriau nenaudokite šio mišinio. Taip pat būtina laikytis gamintojo nustatytų technologinių reikalavimų: temperatūra, oro ir pagrindo drėgnumas, minimalus siūlių plotis, siūlių užpildymo laikas bei plytelės koregavimo laikas.

Klojant keramines plyteles, reikia atsiminti:

 • darbas atliekamas esant temperatūrai nuo +5 °C iki +25 °C;
 • prieš klijavimą nereikia drėkinti plytelių;
 • siūlių glaistymas ir paviršiaus naudojimas galimas praėjus 24 val.;
 • keraminė danga visiškai sutvirtėja po 3 dienų.
 • 14. Keraminių plytelių klijavimas pradedamas lygios medinės juostelės ar aliuminio profilio tvirtinimu prie sienos. Šiam tvirtinimui reikalingas gulsčiukas. Juostelė tvirtinama antros plytelių eilės aukštyje. Prie plytelės aukščio reikia pridėti 2 tarpų plotį.
  14. Keraminių plytelių klijavimas pradedamas lygios medinės juostelės ar aliuminio profilio tvirtinimu prie sienos. Šiam tvirtinimui reikalingas gulsčiukas. Juostelė tvirtinama antros plytelių eilės aukštyje. Prie plytelės aukščio reikia pridėti 2 tarpų plotį.
 • 15. Prie gipso kartono sienos plytelės klijuojamos ATLAS PLUS klijais. Paruoštas skiedinys tolygiai paskirstomas ant sienos plienine dantyta trintuve iš pradžių lygiu trintuvės kraštu, o po to paskirstomas paviršiumi dantytu kraštu. Trintuvės dantukų dydis priklauso nuo plytelių dydžio ir plytelės pagrindo rievių.
  15. Prie gipso kartono sienos plytelės klijuojamos ATLAS PLUS klijais. Paruoštas skiedinys tolygiai paskirstomas ant sienos plienine dantyta trintuve iš pradžių lygiu trintuvės kraštu, o po to paskirstomas paviršiumi dantytu kraštu. Trintuvės dantukų dydis priklauso nuo plytelių dydžio ir plytelės pagrindo rievių.
 • 16. Plytelės pradedamos klijuoti nuo bet kurio kampo apačios, jei iš pažiūros matyti, kad ten turi būti sveika plytelė. Jei pirma plytelė turi būti atpjauta, pradedama klijuoti nuo antros plytelės, jai skirtoje vietoje. Plytelę reikia prispausti prie sienos ranka (didelio formato plyteles reikia padaužyti guminiu plaktuku).
  16. Plytelės pradedamos klijuoti nuo bet kurio kampo apačios, jei iš pažiūros matyti, kad ten turi būti sveika plytelė. Jei pirma plytelė turi būti atpjauta, pradedama klijuoti nuo antros plytelės, jai skirtoje vietoje. Plytelę reikia prispausti prie sienos ranka (didelio formato plyteles reikia padaužyti guminiu plaktuku).
 • 17. Kampe klijuojama apdailos juostelė su vidiniu profiliu. Parinkus reikiamo aukščio profilį, apdailos juostelė įspaudžiama į klijus ir išlyginama per visą ilgį bei užglaistoma skiediniu. Po to plytelės klijuojamos kampe taip, kad neiškiltų aukščiau profilio.
  17. Kampe klijuojama apdailos juostelė su vidiniu profiliu. Parinkus reikiamo aukščio profilį, apdailos juostelė įspaudžiama į klijus ir išlyginama per visą ilgį bei užglaistoma skiediniu. Po to plytelės klijuojamos kampe taip, kad neiškiltų aukščiau profilio.
 • 18. Norint įsitikinti, ar klijai dar neprarado klijuojamų savybių, patartina prispausti pirštus prie klijais ištepto paviršiaus.
  18. Norint įsitikinti, ar klijai dar neprarado klijuojamų savybių, patartina prispausti pirštus prie klijais ištepto paviršiaus.
 • 19. Jeigu prie pirštų prilipo skiedinio, tai plyteles galima klijuoti. Jei klijai neprilipo, būtina nuimti ir išmesti senąjį sluoksnį ir užtepti naujų klijų.
  19. Jeigu prie pirštų prilipo skiedinio, tai plyteles galima klijuoti. Jei klijai neprilipo, būtina nuimti ir išmesti senąjį sluoksnį ir užtepti naujų klijų.
 • 20. Priklijuotą plytelę galima koreguoti apie 10 min. Naudojamų klijų konsistencija bei mentelės dantukų dydis turi užtikrinti, kad prispaudus plytelę, klijai sukibtų su 2/3 plytelės pagrindo. Tai patikrinama po tam tikro laiko, atlipinus ką tik priklijuotą plytelę nuo sienos.
  20. Priklijuotą plytelę galima koreguoti apie 10 min. Naudojamų klijų konsistencija bei mentelės dantukų dydis turi užtikrinti, kad prispaudus plytelę, klijai sukibtų su 2/3 plytelės pagrindo. Tai patikrinama po tam tikro laiko, atlipinus ką tik priklijuotą plytelę nuo sienos.
 • 21. Paskiausiai plytelės klijuojamos kampuose ir prie angų. Dažniausiai siekiama simetrinio plytelių išdėstymo ant sienos, todėl tokiose vietose plyteles dažniausiai tenka pjaustyti. Tai atliekant, svarbu kruopščiai išmatuoti reikiamą plytelės dydį.
  21. Paskiausiai plytelės klijuojamos kampuose ir prie angų. Dažniausiai siekiama simetrinio plytelių išdėstymo ant sienos, todėl tokiose vietose plyteles dažniausiai tenka pjaustyti. Tai atliekant, svarbu kruopščiai išmatuoti reikiamą plytelės dydį.
 • 22. Toje vietoje, kur plytelė turi būti nupjauta, nubrėžiama linija. Plytelių pjovimo įrankiu per ją daromas rėžis ir plytelė perlaužiama. Plytelių pjovimo įrankis būtinas storoms plytelėms ar siaurai, pvz. 2 cm, plytelės juostai atpjauti.
  22. Toje vietoje, kur plytelė turi būti nupjauta, nubrėžiama linija. Plytelių pjovimo įrankiu per ją daromas rėžis ir plytelė perlaužiama. Plytelių pjovimo įrankis būtinas storoms plytelėms ar siaurai, pvz. 2 cm, plytelės juostai atpjauti.
 • 23. Jei plytelės viduryje reikalinga anga, ji gręžiama gręžtuvu su specialiu priedu ir deimantiniu grąžtu arba specialiu volframiniu pjūkleliu. Antruoju būdu papildomai įtvirtintoje plytelėje anga išpjaunama pjūklelio geležtę prakišus per išgręžtą skylutę.
  23. Jei plytelės viduryje reikalinga anga, ji gręžiama gręžtuvu su specialiu priedu ir deimantiniu grąžtu arba specialiu volframiniu pjūkleliu. Antruoju būdu papildomai įtvirtintoje plytelėje anga išpjaunama pjūklelio geležtę prakišus per išgręžtą skylutę.
 • 24. Jei anga turi būti plytelės krašte, ji daroma su specialiu pjūkleliu arba elektriniu plytelių pjaustymo įrankiu.
  24. Jei anga turi būti plytelės krašte, ji daroma su specialiu pjūkleliu arba elektriniu plytelių pjaustymo įrankiu.
 • 25. Nerekomenduojame angos daryti replėmis ar panašiais rankiniais darbo įrankiais, nes nukenčia plytelių kokybė. Laužant plytelę gabaliukais, lygiai nulaužti sunku.
  25. Nerekomenduojame angos daryti replėmis ar panašiais rankiniais darbo įrankiais, nes nukenčia plytelių kokybė. Laužant plytelę gabaliukais, lygiai nulaužti sunku.
 • 26. Išklijavus viršutinę plytelių eilę, atsargiai, nepažeidžiant pirmosios klijuotos plytelių eilės, nuimama apačioje tvirtinta kreipiančioji juostelė. Jei po ja yra prikibusio skiedinio, nugramdykite jį mentele. Plytelių klijavimas baigtas, kai yra išimami kryželiai iš siūlių.
  26. Išklijavus viršutinę plytelių eilę, atsargiai, nepažeidžiant pirmosios klijuotos plytelių eilės, nuimama apačioje tvirtinta kreipiančioji juostelė. Jei po ja yra prikibusio skiedinio, nugramdykite jį mentele. Plytelių klijavimas baigtas, kai yra išimami kryželiai iš siūlių.
 • 27. Baigus dėti paskutinę plytelių eilę, ties veidrodžiu priklijuojama apdailos juostelė su išoriniu profiliu. Šios juostelės saugo plyteles nuo įskilimo, paslepia nupjautus kraštus, o prie siūlių glaisto bei plytelių spalvos priderinta juostelė yra estetiškas užbaigimas. ATLAS PVC juostelės gaminamos tų pačių spalvų kaip ir ARTIS plytelių glaistas.
  27. Baigus dėti paskutinę plytelių eilę, ties veidrodžiu priklijuojama apdailos juostelė su išoriniu profiliu. Šios juostelės saugo plyteles nuo įskilimo, paslepia nupjautus kraštus, o prie siūlių glaisto bei plytelių spalvos priderinta juostelė yra estetiškas užbaigimas. ATLAS PVC juostelės gaminamos tų pačių spalvų kaip ir ARTIS plytelių glaistas.
 • 28. Norint klijuoti plyteles ant OSB plokščių, pirmiausia reikia plokštės paviršių padengti ATLAS CERPLAST gruntu. O klijavimui naudoti tik padidinto elastingumo plytelių klijus (ATLAS PLUS).
  28. Norint klijuoti plyteles ant OSB plokščių, pirmiausia reikia plokštės paviršių padengti ATLAS CERPLAST gruntu. O klijavimui naudoti tik padidinto elastingumo plytelių klijus (ATLAS PLUS).
 • 29. Jei senos sieninės plytelės tvirtai laikosi ant pagrindo, tai naujas plyteles galite klijuoti nepašalinę jų ATLAS PLUS klijais. Tačiau iš pradžių būtina švariai nuplauti senų plytelių paviršių. ATLAS PLUS klijais taip pat galima klijuoti ant senų klinkerio, akmens masės plytelių, senų, gerai sukibusių su pagrindu klijų bei kitų mineralinių medžiagų.
  29. Jei senos sieninės plytelės tvirtai laikosi ant pagrindo, tai naujas plyteles galite klijuoti nepašalinę jų ATLAS PLUS klijais. Tačiau iš pradžių būtina švariai nuplauti senų plytelių paviršių. ATLAS PLUS klijais taip pat galima klijuoti ant senų klinkerio, akmens masės plytelių, senų, gerai sukibusių su pagrindu klijų bei kitų mineralinių medžiagų.

Grindinių plytelių klijavimas

Plytelėmis klotos grindys privalo būti tvirtos, neatšokti esant temperatūros pokyčiams, drėgmei, atsparios apkrovoms, smūgiams, cheminiam poveikiui. Svarbus veiksnys yra tinkamas visų sluoksnių parinkimas ir jų tarpusavio parametrų sąveika: šiluminis plėtimasis, kietumas ar plastiškumas. Šie parametrai turi įtakos pagrindo ir plytelių tarpusavio ryšiui, taip pat išsiplėtimo siūlių išdėstymui.

 • 30. Teptuko ar volelio pagalba, gruntu ATLAS UNI-GRUNT padengiam grindų pagrindą. Esant didelio įsigėrimo pagrindams, gali tekti gruntuoti ir 2 kartus. Paruoštas ATLAS klijų skiedinys tolygiai paskirstomas ant grindų plienine dantyta trintuve iš pradžių lygiu trintuvės kraštu, o po to paskirstomas paviršiumi dantytu kraštu. Trintuvės dantukų dydis priklauso nuo plytelių dydžio ir plytelės pagrindo rievių gylio.
  30. Teptuko ar volelio pagalba, gruntu ATLAS UNI-GRUNT padengiam grindų pagrindą. Esant didelio įsigėrimo pagrindams, gali tekti gruntuoti ir 2 kartus. Paruoštas ATLAS klijų skiedinys tolygiai paskirstomas ant grindų plienine dantyta trintuve iš pradžių lygiu trintuvės kraštu, o po to paskirstomas paviršiumi dantytu kraštu. Trintuvės dantukų dydis priklauso nuo plytelių dydžio ir plytelės pagrindo rievių gylio.
 • 31. Grindų plytelės klojamos taip pat kaip ir sienų. Akmens masės ar kitų grindinių plytelių klojimas visada pradedamas nuo labiausiai į akis krintančio kampo. Ant išteptų klijų klojamos plytelės ir pakalamos guminiu plaktuku (tai labai svarbu klijuojant didelio formato plyteles).
  31. Grindų plytelės klojamos taip pat kaip ir sienų. Akmens masės ar kitų grindinių plytelių klojimas visada pradedamas nuo labiausiai į akis krintančio kampo. Ant išteptų klijų klojamos plytelės ir pakalamos guminiu plaktuku (tai labai svarbu klijuojant didelio formato plyteles).

32. Priklijavus keletą eilių, gulsčiuku būtina patikrinti plytelių horizontalumą. Jei yra išsikišusių iš plokštumos plytelių, jos pakalamos guminiu plaktuku. Klijų perteklius iš tarpų pašalinamas iki jam sustingstant.

33. Be tradicinių plytelių klijų, grindų plytelėms klijuoti plačiai naudojami vidutinio storio sluoksnio klijai ATLAS MEGA PLUS (CAL N). Šie klijai skiriasi nuo kitų tuo, kad jų galimas sluoksnio storis 4–20 mm. Todėl juos ypač patogu naudoti, kai grindų pagrindas nėra lygus, ar kai reikia formuoti nedidelius nuolydžius. Klijai tinka šildomoms grindims. Šis skiedinys ruošiamas supilant į mišinį vandenį ir išmaišant jį mechaniniu būdu. Plačiau: Plytelių klijai. Kaip pasirinkti tinkamus?

 
 • 34. Klijai tinkami naudoti po 5 min. dar kartą išmaišius. Savo savybes paruoštas skiedinys išlaiko 4 valandas. Klijai MEGA PLUS (CAL N) turi kitokią konsistenciją nei plonasluoksniai klijai. Darbinės produkto savybės užtikrina lengvą klijų pasiskirstymą po klijuojama plytele ir jos prilipimą pilnu pagrindu be oro burbuliukų. Klijus galima lieti iš kibiro tiesiai ant grindų.
  34. Klijai tinkami naudoti po 5 min. dar kartą išmaišius. Savo savybes paruoštas skiedinys išlaiko 4 valandas. Klijai MEGA PLUS (CAL N) turi kitokią konsistenciją nei plonasluoksniai klijai. Darbinės produkto savybės užtikrina lengvą klijų pasiskirstymą po klijuojama plytele ir jos prilipimą pilnu pagrindu be oro burbuliukų. Klijus galima lieti iš kibiro tiesiai ant grindų.
 • 35. Ant paruošto pagrindo klijai tepami reikiamu storiu (4–20 mm) ir tolygiai paskirstomi (pageidautina viena kryptimi) dantyta mentele.
  35. Ant paruošto pagrindo klijai tepami reikiamu storiu (4–20 mm) ir tolygiai paskirstomi (pageidautina viena kryptimi) dantyta mentele.
 • 36. Klijuojant klijais MEGA PLUS (CAL N) pakanka lengvo plytelių pakalimo ar paspaudimo ranka.
  36. Klijuojant klijais MEGA PLUS (CAL N) pakanka lengvo plytelių pakalimo ar paspaudimo ranka.
 • 37. Tankesnė ir plastiškesnė skiedinio konsistencija leidžia klijams tolygiai pasiskirstyti po visa plytele.
  37. Tankesnė ir plastiškesnė skiedinio konsistencija leidžia klijams tolygiai pasiskirstyti po visa plytele.
 • 38. Jei plytelėmis norite išklijuoti intensyviai naudojamą patalpą, pvz., koridorių, prekybos salę, banko holą ir pan., ir kurios neeksploatuoti galite tik labai trumpą laiką, naudokite greitai kietėjančius klijus ATLAS MIG. Patalpoje galėsite vaikščioti ir plyteles glaistyti jau po 4 val. ATLAS MIG klijus galite naudoti ir sieninėms plytelėms klijuoti.
  38. Jei plytelėmis norite išklijuoti intensyviai naudojamą patalpą, pvz., koridorių, prekybos salę, banko holą ir pan., ir kurios neeksploatuoti galite tik labai trumpą laiką, naudokite greitai kietėjančius klijus ATLAS MIG. Patalpoje galėsite vaikščioti ir plyteles glaistyti jau po 4 val. ATLAS MIG klijus galite naudoti ir sieninėms plytelėms klijuoti.
 • 39. Pirmoji plytelių eilė (cokolinė) klijuojama paklojus grindų plyteles. Plytelės atpjaunamos reikiamo matmens. Nustatykite kiekvienos plytelės dydį, nes dėl pagrindo nelygumo jų dažniausiai reikia nevienodų.
  39. Pirmoji plytelių eilė (cokolinė) klijuojama paklojus grindų plyteles. Plytelės atpjaunamos reikiamo matmens. Nustatykite kiekvienos plytelės dydį, nes dėl pagrindo nelygumo jų dažniausiai reikia nevienodų.
 • 40. Klijai užtepami ant sienos kur klijuojama pirmoji plytelių eilė, o plytelės klijuojamos kaip aprašyta anksčiau. Sienų ir grindų sandūroje galima priklijuoti apdailos juostelę su vidiniu profiliu. Grindinės plytelės dėl savo kietumo yra šiek tiek sunkiau apdirbama medžiaga, todėl klijuojant pirmąją sieninių plytelių eilę, pačioje pabaigoje galima paslėpti pjovimų nelygumus.
  40. Klijai užtepami ant sienos kur klijuojama pirmoji plytelių eilė, o plytelės klijuojamos kaip aprašyta anksčiau. Sienų ir grindų sandūroje galima priklijuoti apdailos juostelę su vidiniu profiliu. Grindinės plytelės dėl savo kietumo yra šiek tiek sunkiau apdirbama medžiaga, todėl klijuojant pirmąją sieninių plytelių eilę, pačioje pabaigoje galima paslėpti pjovimų nelygumus.

Plytelių tarpų glaistymas ir plytelių priežiūra

 • 41. Norėdami paruošti plytelių glaistą, supilkite sausą mišinį į švarų šaltą vandenį (proporcija 1 kg mišinio 0,3–0,33 l vandens) ir išmaišykite rankiniu arba mechaniniu būdu iki vienalytės masės. Vonios ir virtuvės kambariams rekomenduojame naudoti ATLAS ARTIS plytelių tarpų glaistą. Galimas tarpelių plotis 1–25 mm. Tai neblunkantis, elastingas ir greitai kietėjantis glaistas, pagamintas naudojant pažangias Color Protect, Efekt Perlenia ir Myko Bariera technologojas. Jeigu neturit darbo įgūdžių, naudokit paprastą ATLAS plytelių glaistą siauriems tarpams (2–6 mm). Tai tradicinis plytelių tarpų glaistas.
  41. Norėdami paruošti plytelių glaistą, supilkite sausą mišinį į švarų šaltą vandenį (proporcija 1 kg mišinio 0,3–0,33 l vandens) ir išmaišykite rankiniu arba mechaniniu būdu iki vienalytės masės. Vonios ir virtuvės kambariams rekomenduojame naudoti ATLAS ARTIS plytelių tarpų glaistą. Galimas tarpelių plotis 1–25 mm. Tai neblunkantis, elastingas ir greitai kietėjantis glaistas, pagamintas naudojant pažangias Color Protect, Efekt Perlenia ir Myko Bariera technologojas. Jeigu neturit darbo įgūdžių, naudokit paprastą ATLAS plytelių glaistą siauriems tarpams (2–6 mm). Tai tradicinis plytelių tarpų glaistas.
 • 42. Pasirinkę atitinkamą glaistą, atidžiai perskaitykite jo paruošimo ir naudojimo instrukciją. Atkreipkite dėmesį į reikiamą vandens kiekį. Glaistas bus tinkamas naudoti po 5 min. dar kartą išmaišius.
  42. Pasirinkę atitinkamą glaistą, atidžiai perskaitykite jo paruošimo ir naudojimo instrukciją. Atkreipkite dėmesį į reikiamą vandens kiekį. Glaistas bus tinkamas naudoti po 5 min. dar kartą išmaišius.
 • 43. Paruoštą glaistą gumine trintuve reikia paskirstyti ant plytelių paviršiaus. Prieš glaistymą tinkamai paruoškite siūles. Jos turi būti vienodo gylio, švarios, be dulkių ir sudrėkintos vandeniu. Kad siūlės būtų vienodo gylio, klijuodami plyteles nepamirškite iš siūlių išvalyti klijų.
  43. Paruoštą glaistą gumine trintuve reikia paskirstyti ant plytelių paviršiaus. Prieš glaistymą tinkamai paruoškite siūles. Jos turi būti vienodo gylio, švarios, be dulkių ir sudrėkintos vandeniu. Kad siūlės būtų vienodo gylio, klijuodami plyteles nepamirškite iš siūlių išvalyti klijų.
 • 44. Paskirsčius plytelių glaistą ATLAS ant plytelių paviršiaus, jo perteklius pašalinamas gumine mentele braukiant įstrižai siūlių. Glaisto paskirstymo metu pasistenkite, kad jis giliai ir glotniai užpildytų plytelių tarpus. Šitie veiksmai kartojami, kol tarpai visiškai užsipildo. Šio darbo metu reikia vengti tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų. Pasirinkus glaistą, atkreipkite dėmesį, kokį maksimalų plytelių plotą rekomenduojama padengti glaistu. Tai svarbu, nes patalpos temperatūra ir praėjęs laikas, gali įtakoti tarpelio siūlės kokybę.
  44. Paskirsčius plytelių glaistą ATLAS ant plytelių paviršiaus, jo perteklius pašalinamas gumine mentele braukiant įstrižai siūlių. Glaisto paskirstymo metu pasistenkite, kad jis giliai ir glotniai užpildytų plytelių tarpus. Šitie veiksmai kartojami, kol tarpai visiškai užsipildo. Šio darbo metu reikia vengti tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų. Pasirinkus glaistą, atkreipkite dėmesį, kokį maksimalų plytelių plotą rekomenduojama padengti glaistu. Tai svarbu, nes patalpos temperatūra ir praėjęs laikas, gali įtakoti tarpelio siūlės kokybę.
 • 45. Po pirminio sukietėjimo galima pradėti valyti plytelių paviršių. Tai atliekama kieta, drėgna su didelėmis poromis kempine ar trintuve su kempine. Negalima plytelių valyti sausa kempine, ypač po glaistymo, nes sausos dalelytės, įtrintos į šviežią glaistą, gali pakeisti jo spalvą.
  45. Po pirminio sukietėjimo galima pradėti valyti plytelių paviršių. Tai atliekama kieta, drėgna su didelėmis poromis kempine ar trintuve su kempine. Negalima plytelių valyti sausa kempine, ypač po glaistymo, nes sausos dalelytės, įtrintos į šviežią glaistą, gali pakeisti jo spalvą.
 • 46. Rekomenduojama kuo dažniau drėkinti ir skalauti kempines, kuriomis valomos plytelės nuo glaisto pertekliaus. Plytelės plaunamos gerai nusausinta kempine, kuri nuolat turi būti švari. Užpildydami siūles, sekite, kad jos nebūtų šlapios, nes vandens perteklius gali išplauti pigmentą ir glaistą iš siūlių.
  46. Rekomenduojama kuo dažniau drėkinti ir skalauti kempines, kuriomis valomos plytelės nuo glaisto pertekliaus. Plytelės plaunamos gerai nusausinta kempine, kuri nuolat turi būti švari. Užpildydami siūles, sekite, kad jos nebūtų šlapios, nes vandens perteklius gali išplauti pigmentą ir glaistą iš siūlių.
 • 47. Galutinis plytelių valymas atliekamas specialiais skudurėliais arba kietomis kempinėmis su smulkiomis poromis. Švariai nuvalius plyteles, siūlių paviršius išlyginamas ir atsargiai perbraukiamas išilgai siūlės. Glaistui išdžiūvus plytelių paviršius poliruojamas sausu minkštu skudurėliu.
  47. Galutinis plytelių valymas atliekamas specialiais skudurėliais arba kietomis kempinėmis su smulkiomis poromis. Švariai nuvalius plyteles, siūlių paviršius išlyginamas ir atsargiai perbraukiamas išilgai siūlės. Glaistui išdžiūvus plytelių paviršius poliruojamas sausu minkštu skudurėliu.
 • 48. Siekiant užtikrinti optimalias glaisto kietėjimo sąlygas, naujas siūles reikia saugoti kelias dienas ir po truputį drėkinti. Plytelių tarpus reikia suvilginti švariu, dažnai keičiamu vandeniu. Tai pagerina glaisto kietėjimą ir apsaugo nuo spalvos pakeitimo.
  48. Siekiant užtikrinti optimalias glaisto kietėjimo sąlygas, naujas siūles reikia saugoti kelias dienas ir po truputį drėkinti. Plytelių tarpus reikia suvilginti švariu, dažnai keičiamu vandeniu. Tai pagerina glaisto kietėjimą ir apsaugo nuo spalvos pakeitimo.
 • 49. Naudojant įprastą plytelių tarpų glaistą, jam visiškai išdžiūvus rekomenduojame siūles impregnuoti specialiu skysčiu ATLAS DELFIN. Tai padės ilgesniam laikui apsaugoti tarpelį nuo užteršimų. Naudojant glaistą ATLAS ARTIS, papildomai naudoti šio preparato nebereikia.
  49. Naudojant įprastą plytelių tarpų glaistą, jam visiškai išdžiūvus rekomenduojame siūles impregnuoti specialiu skysčiu ATLAS DELFIN. Tai padės ilgesniam laikui apsaugoti tarpelį nuo užteršimų. Naudojant glaistą ATLAS ARTIS, papildomai naudoti šio preparato nebereikia.
 • 50. Prieš siūlių glaistymą grindų paviršių reikia kruopščiai nuvalyti. Klijų likučius galima nuvalyti skiediniu ATLAS SZOP. Užterštos vietos iš pradžių lengvai sudrėkinamos vandeniu, o paskui šia priemone. Po kelių minučių nešvarumai nuplaunami švariu vandeniu. Naudojant skiedinį ATLAS SZOP reikia stebėti, kad valiklis nepatektų ten, kur klijų pašalinti nereikia.
  50. Prieš siūlių glaistymą grindų paviršių reikia kruopščiai nuvalyti. Klijų likučius galima nuvalyti skiediniu ATLAS SZOP. Užterštos vietos iš pradžių lengvai sudrėkinamos vandeniu, o paskui šia priemone. Po kelių minučių nešvarumai nuplaunami švariu vandeniu. Naudojant skiedinį ATLAS SZOP reikia stebėti, kad valiklis nepatektų ten, kur klijų pašalinti nereikia.
 • 51. Jei plytelės neglazūruotos, jas taip pat patartina impregnuoti preparatu ATLAS DELFIN. Jis nepraskiestas tolygiai tepamas plonu sluoksniu kempine arba teptuku. Reikia stebėti, kad ant plytelės neliktų balučių. Apsauginis sluoksnis suteikia plytelėms malonų blizgesį, sumažina slydimą, jis atsparus valymui vandeniu su valymo priemonėmis.
  51. Jei plytelės neglazūruotos, jas taip pat patartina impregnuoti preparatu ATLAS DELFIN. Jis nepraskiestas tolygiai tepamas plonu sluoksniu kempine arba teptuku. Reikia stebėti, kad ant plytelės neliktų balučių. Apsauginis sluoksnis suteikia plytelėms malonų blizgesį, sumažina slydimą, jis atsparus valymui vandeniu su valymo priemonėmis.
 • 52. Grindims dažniausiai naudojamas plytelių glaistas ATLAS ARTIS, rečiau pasirenkama ATLAS glaistas platiems tarpams (4–16 mm).
  52. Grindims dažniausiai naudojamas plytelių glaistas ATLAS ARTIS, rečiau pasirenkama ATLAS glaistas platiems tarpams (4–16 mm).
 • 53. Paskirsčius glaistą grindų plytelių siūlėse, jo likutis pašalinamas su gumine mentele iš pradžių skersai, o po to išilgai siūlių. Glaistant reikia stengtis, kad jis giliai ir tankiai įsiterptų į plytelių tarpelius. Esant dideliems paviršiams darbus atlikite etapais.
  53. Paskirsčius glaistą grindų plytelių siūlėse, jo likutis pašalinamas su gumine mentele iš pradžių skersai, o po to išilgai siūlių. Glaistant reikia stengtis, kad jis giliai ir tankiai įsiterptų į plytelių tarpelius. Esant dideliems paviršiams darbus atlikite etapais.
 • 54. Plačių plytelių tarpų valymas atliekamas taip pat, kaip ir siaurų tarpų valymas. Plytelės plaunamos gerai nusausinta kempine, kuri nuolat turi būti švari. Reikia stebėti, kad neišsiplautų naujas glaistas. Per anksti ir intensyviai pradėjus plauti, galima išplauti iš glaisto cementą, o tai jį susilpnina. Reikia išlyginti siūlių paviršių, o glaistui išdžiūvus visas paviršius poliruojamas sausu minkštu skudurėliu.
  54. Plačių plytelių tarpų valymas atliekamas taip pat, kaip ir siaurų tarpų valymas. Plytelės plaunamos gerai nusausinta kempine, kuri nuolat turi būti švari. Reikia stebėti, kad neišsiplautų naujas glaistas. Per anksti ir intensyviai pradėjus plauti, galima išplauti iš glaisto cementą, o tai jį susilpnina. Reikia išlyginti siūlių paviršių, o glaistui išdžiūvus visas paviršius poliruojamas sausu minkštu skudurėliu.
 • 55. Jei plytelių siūlės dėl vienokių ar kitokių priežasčių užsiteršė ar nusidažė arba norite pakeisti jų spalvą, pasinaudokite ATLAS FUGERO priemone, atnaujinančią glaistą. Ši priemonė gaminama paruošta naudoti, ja plytelių tarpai šiek tiek užeinant ant plytelių kraštų sutepami 1 ar 2 kartus komplekte esančiu teptuku ar kempine.
  55. Jei plytelių siūlės dėl vienokių ar kitokių priežasčių užsiteršė ar nusidažė arba norite pakeisti jų spalvą, pasinaudokite ATLAS FUGERO priemone, atnaujinančią glaistą. Ši priemonė gaminama paruošta naudoti, ja plytelių tarpai šiek tiek užeinant ant plytelių kraštų sutepami 1 ar 2 kartus komplekte esančiu teptuku ar kempine.
 • 56. Ant lentynos, po kuria paslėptas vandentiekio įrengimas, dedamas sintetinis mėlynos spalvos marmuras. Jam pritvirtinti naudojami balti klijai ATLAS PLUS BALTAS.
  56. Ant lentynos, po kuria paslėptas vandentiekio įrengimas, dedamas sintetinis mėlynos spalvos marmuras. Jam pritvirtinti naudojami balti klijai ATLAS PLUS BALTAS.
 • 57. Paruošti klijai ant lentynėlės pagrindo užtepami dantyta plienine mentele. ATLAS PLUS BALTAS mišinys gaminamas baltojo cemento pagrindu. Juo taip pat galima klijuoti plyteles iš natūralaus ar dirbtinio marmuro, natūralaus akmens, taip pat plyteles, pagamintas iš gerai įgeriančių medžiagų, ir kurios gali keisti spalvą, kai klijuojamos įprastais klijais, pagamintais „pilkojo“ cemento pagrindu.
  57. Paruošti klijai ant lentynėlės pagrindo užtepami dantyta plienine mentele. ATLAS PLUS BALTAS mišinys gaminamas baltojo cemento pagrindu. Juo taip pat galima klijuoti plyteles iš natūralaus ar dirbtinio marmuro, natūralaus akmens, taip pat plyteles, pagamintas iš gerai įgeriančių medžiagų, ir kurios gali keisti spalvą, kai klijuojamos įprastais klijais, pagamintais „pilkojo“ cemento pagrindu.
 • 58. Marmurinę plytelę reikia prispausti prie pagrindo, o po to pakalti guminiu plaktuku. Plytelę koreguoti galima apytikriai apie 10 min. nuo jos padėjimo. Klijuojant plonas marmurines plyteles, gali laikinai pakisti jų spalva dėl didelio marmuro įgeriamumo. Priklijuotos plytelės įgaus savo spalvą apytikriai po 7 dienų, kai visiškai išdžius klijai.
  58. Marmurinę plytelę reikia prispausti prie pagrindo, o po to pakalti guminiu plaktuku. Plytelę koreguoti galima apytikriai apie 10 min. nuo jos padėjimo. Klijuojant plonas marmurines plyteles, gali laikinai pakisti jų spalva dėl didelio marmuro įgeriamumo. Priklijuotos plytelės įgaus savo spalvą apytikriai po 7 dienų, kai visiškai išdžius klijai.
 • 59. Vietas, kur sueina skirtingų dangų paviršiai, pvz., siūles aplink sanitarinę įrangą, sienų kampus, sienų jungimąsi su grindimis, taip pat išsiplėtimo siūles, rekomenduotina užpildyti silikoniniu hermetiku. Tarpus, skirtus silikoniniam hermetikui, galima iš anksto iš abiejų pusių apklijuoti savaime prisiklijuojančia popierine juosta. Tai pagerins hermetiko tepimą ir saugos nuo nereikalingo sienos ištepliojimo.
  59. Vietas, kur sueina skirtingų dangų paviršiai, pvz., siūles aplink sanitarinę įrangą, sienų kampus, sienų jungimąsi su grindimis, taip pat išsiplėtimo siūles, rekomenduotina užpildyti silikoniniu hermetiku. Tarpus, skirtus silikoniniam hermetikui, galima iš anksto iš abiejų pusių apklijuoti savaime prisiklijuojančia popierine juosta. Tai pagerins hermetiko tepimą ir saugos nuo nereikalingo sienos ištepliojimo.
 • 60. Peiliu nupjaukite plastmasinį galiuką, o po to ant jo pritvirtinkite aplikatorių. Silikoninį ATLAS SILTON S hermetiką įspauskite į siūles su pistoletu. Rekomenduojame naudoti palėsiams ir grybeliui atsparius sandariklius.
  60. Peiliu nupjaukite plastmasinį galiuką, o po to ant jo pritvirtinkite aplikatorių. Silikoninį ATLAS SILTON S hermetiką įspauskite į siūles su pistoletu. Rekomenduojame naudoti palėsiams ir grybeliui atsparius sandariklius.
 • 61. Užpildytą silikoniniu hermetiku siūlę reikia sudrėkinti vandeniu su plovimo priemone, pvz., skysčiu indams plauti, o po to su pirštu ar specialiu įrankiu suformuokite siūlės formą. Retkarčiais pirštą reikia sudrėkinti paruoštame tirpale, kad geriau slystų. Be pertraukos būtina suformuoti bent vieną vonios ar dušo padėklo siūlę.
  61. Užpildytą silikoniniu hermetiku siūlę reikia sudrėkinti vandeniu su plovimo priemone, pvz., skysčiu indams plauti, o po to su pirštu ar specialiu įrankiu suformuokite siūlės formą. Retkarčiais pirštą reikia sudrėkinti paruoštame tirpale, kad geriau slystų. Be pertraukos būtina suformuoti bent vieną vonios ar dušo padėklo siūlę.
 • 62. Baigus sandarinti siūles, popierinė juostelė pašalinama, o silikoninio hermetiko likučiai pašalinami popieriniu rankšluosčiu. Visa tai atlikę, gauname vienodo pločio su lygiais kraštais siūles.
  62. Baigus sandarinti siūles, popierinė juostelė pašalinama, o silikoninio hermetiko likučiai pašalinami popieriniu rankšluosčiu. Visa tai atlikę, gauname vienodo pločio su lygiais kraštais siūles.
(Balsų: 30)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Arūnas
Labai geras ir išsamus aprašymas, kuris tikrai pravertė nesukant galvos teisingai ir kokybiškai atlikti vonios remontą.
Paulius
Puikus aprašymas
Vaidas
aprasymas gal geras tik kljavimo technologija pasenus
grazina
Nupirkau pliteles is sonu padaryti dantukai"manhattan negro".ar reikia tarp ju daryti tarpelius
Iris (Mindaugas)
Gražina,
Tarpeliai reikalingi. Rekomenduojame tarpelius daryti tokio pat pločio, kokio yra tarpas tarp plytelėje esančių juostelių – tuomet gausis vientisas mozaikos efektas.
fatyma
kokius klyjus naudoti kambario grindims kad greičiau išdžūtu
fatyma
kiek reikia pirkti kliju 10kv.kambariu,plytelėms sudėti
Iris (Saulius)
Greičiau išdžius greito stingimo plytelių klijai ATLAS MIG-2.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/mig-2-mig-25-kg-plyteliu-klijai

Vidutinės skaičiuotinos klijų sąnaudos yra apie 5kg/1m2, kai klijavimo šukų mentės dantukų dydis ~4,0-6,0mm, o grindys yra pakankamai lygios.
Jums turi užtekti 2 maišų po 25kg.
Solvita
kokio dydžio plyteles naudojot?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
20x20 cm
Anelė
Laba diena,
norėjau paklausti ar reikia dėti perforuotus aliuminius kampus, 23_L-3 m ant gipso kartono plokščių konstrukcijos kampų prieš klijuojant plyteles, nes tokie reikalavimai mokinių konkursui
Iris (Saulius)
Laba diena,
Taip, reikia dėti.
Rimis
Pirma kaip uztaisos tas skiles kur prisukot pagali jus automatiskai pazeidet mambrama taip neturetu buti
Algirdas
Laba diena,
1.Ar tinka klijoti vonios sienas (sienos yra žalio gipso kartono) keraminės sienų plytelės "1146", pagamintos Indijoje (LEXONA),nes atrodo kad jos sugeria drėgmę? Gal jos skirtos tik sausoms patalpoms?
2.Rašoma kad prieš klijavimą jas reikia mirkyti vandenyje.Kodėl?
Ačiū
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Teoriškai klijuoti vonioje galima, bet praktiškai tokių plytelių nereiktų naudoti niekur.
1. Šiose plytelėse nėra apsauginio tarpsluoksnio po glazūra, todėl po plytele nuo patekusios drėgmės patamsėjęs pagrindas bus matomas pro glazūrą. Tai atrodys kaip atsirandančios ir džiūstant pranykstančios tamsios dėmės ant plytelės.
2. Mirkomos plytelės gali būti dėl labai didelės vandens įgerties (neatitinka ES standartams). Todėl sausos plytelės gali per greitai ištraukti drėgmę iš klijų ir nesulipti su jais.
Tokios plytelės patenka į Lietuvą apeinant ES reikalavimus ir naudoti netinkamos.
Antanas
Laba diena, tarp keramikinių plytelių norime įklijuoti dekoratyvinius keramikinius elementus. Ar reikia tarp tų elementų palikti siūles/tarpelius kaip ir tarp plytelių? Gal juos klijuoti ištisai, be jokio tarpelio? Ačiū už atsakymą
Antanas
Sveiki, ar klijuojant keramines dekoruotas juosteles reikia tarp jų palikti siūles/tarpus. Dėkoju už atsakymą
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Tarpai tarp plytelių ar dekoratyvinių elementų reikalingi jų matmenų nukrypimams išlyginti ir dideliems temperatūriniams pokyčiams kompensuoti. Gražiai išlyginti plyteles be tarpų - neįmanoma.
Dekoratyvinius elementus galite įklijuoti su tarpeliais ar be tarpelių. Nebent klijuojamos sienos plotis būtų didesnis nei 6 m arba ji būtų židinio siena. Tada tarpai būtini.
Sigita
Sveiki,
Ar tinka (ir ar reikia) tarpeliu tarp plyteliu impregnavimui Atlas Delfin, jei naudotas glaistas ceresit aquastatic?
Aciu
Iris (Saulius)
Laba diena,
Šių Ceresit glaistų – CE-40 aquastatic ir CE-43 aquastatic papildomai impregnuoti nereikia.
Antanas
Laba diena,

Norime klijuoti 8mm storii pkyteles ant sienu ir grindu. Sienu plyteles 10×35, o grindu 40x40. Kokio dydzio reiktu rinktis kliju sukas? Pavirsius lygus.
Taip pat domina kokio storio aliuminio kampukus deti kad palikt ir klijams vietos ir butu lygu su plytelemis jei plytele 8mm storio?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Rinkitės 6 mm klijų šukas. 8 mm storio plytelei dėkite 10 mm aliuminio kampus.
Andrius
Sveiki, norėčiau klijuoti sienų plyteles virtuvėje. Siena gipskartonio glaistyta ir dažyta. Ar reikia slifuoti dažus ar tiesiog gruntuoti ir galima klijuoti? Ačiū.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jeigu siena dažyta bet kuriais dažais (tik ne emaliniais), senus dažus padenkite gruntu GRUNTO-PLAST, 5kg. Rinkitės C2 klasės cementinius plytelių klijus (pvz., Atlas Elastyk, Atlas Geoflex arba Ceresit CM-12).
Jeigu siena dažyta emaliniais dažais (blizgus paviršius), su švitriniu popieriumi "pašiauškite" visą sienos pagrindą. Toliau seka tokia pati - Grunto Plast ir anksčiau nurodyti plytelių klijai.
Mindaugas
Sveiki, noriu klijuoti grindis marmuro tipo plytelėmis 60×60 dydžio. Ar reikia daryti siūles tarp plytelių ir kokias minimalias siūles mm patartumėte daryti, kad gražiai atrodytų? Ačiū
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Glaisto siūlės plotis priklauso ar plytelės rektifikuotos (pjautos), ar nerektifikuotos.
Jeigu nerektifikuotos – rekomenduojamas glaisto tarpas ~4 mm.
Jeigu rektifikuotos – gamintojai rekomenduoja bent 2 mm glaisto tarpus. Rektifikuotas plyteles galima bandyti sudėti ir su mažesniu glaisto tarpu. Bet kuriuo atveju, prieš pradedant darbus reikia padėti 6-8 plyteles ant lygaus paviršiaus be tarpų ir įvertinti plytelių kraštinių tiesumą ir stačiakampiškumą bei plytelių paviršiaus išlinkius. Didesnis glaisto tarpas "neutralizuoja" minėtus niuansus.
???
Laba diena, ar klijuojant plyteles vonios kambaryje geriau išsiklijuoti siena esancia už vonios pilnai iki zemes ar uzleisti plyteles ant vonios krasto?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Jeigu sienos už vonios nesimato, klijuoti plyteles nebūtina. Siūlė tarp sienos ir vonios krašto hermetizuojama silikonu.
Ji bus siauresnė ir mažiau pastebima, užleidus plyteles ant vonios krašto, bet tada gali kilti problemų keičiant vonią.
Mantas
Sveiki.
Priklijavome nelygiai (plokstumoj) plyteles. kai nera apsvietimo atrodo gerai. Bet apsvietus viskas matosi, aki rezia. Ar uzglaiscius plyteliu siules plokstumos nelygumai nesimatys taip ryskai, ar kaip tik, labiau isryskes?
Aciu
Iris (Saulius)
Laba diena,
Užglaisčius plytelių siūles, nelygumai išliks matomi, tik truputį mažiau.
Tomas
Sveiki,
Įsigijau plyteles cerrad 90*175*8. Antroje plytelės pusėje rodyklė su ja viskas aisku bet virš jos yra skaiciai 1234 vienoje eileje, 567 zemiau jų. Imant iš dėžės ant skirtingų plytelių vieno iš tų skaičių nėra, kartais ir kelių. Ar čia tik liejinys neatsispaudęs ar kažkokia nuoroda į plytelių išdėstymą? Išanksto dėkui.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Gana dažnai manoma, kad skaičiai ir rodyklė antroje plytelės pusėje nurodo klojimo tvarką ir kryptį.
Tokia nuomonė klaidinga. Nekreipkite į ženklus ir skaičius dėmesio.
Aurelijus
Laba diena,
Vonios sienos yra dažytos dažais (slidžiais). Ar reikia sienas pašiaušti prieš plytelių klijavimą ar užtenka, bet kokį paviršių gruntuoti giluminiu gruntu ir klijuoti plyteles? Ar nugrandžius dažus vistiek reikėtų pašiaušti paviršių?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Veiksmų seka:
1. Dažai turi tvirtai laikytis prie pagrindo, neatsilupę, be riebalinių dėmių. Visus silpnai besilaikančius paviršius reikia pašalinti.
2. Su aštriu įrankiu (atsuktuvu ar vinimi) pašiaušti sieną (1 m2 apie 4-5 rėžiai).
3. Su šepečiu nuvalyti silpnai besilaikančius paviršius.
4. Nugruntuoti sienos paviršių su sudėtingų pagrindų kvarciniu gruntu, pavyzdžiui, Atlas Grunto-Plast. Giluminiai gruntai netinka.
5. Išdžiūvus gruntui, klijuoti plyteles.
Marius
Laba diena,
Klijuoju laiptų pakopas, stati pakopos dalis su kampų į vidų apie 4cm, tad padėkite išspręsti problemą betonuoti ar tinkuoti galima bet betono stingimo laikas 28 paros, gal tepti storą plytelių klijų sluoksnį apie 4 cm., bet nežinau ar tai gera įdėja, žodžių kuo užpildyti laiptų pakopą kad būtu greita ir patikima.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Užpildyti reikiamus 4 cm su plytelių klijais negalima.
Siūlome pakopą "priauginti" ~3-3,5 cm su Atlas greitai kietėjančiu cementiniu skiediniu TEN-10. Tai greitai džiūstantis mišinys, turintis didelį atsparumo gniuždymui koeficientą (>40 N/mm2).
Ypač svarbu tinkamai paruošti kontaktinį sluoksnį su betonu. Kontaktiniam sluoksniui reikia sumaišyti medžiagas nurodytom proporcijom: 10 kg Atlas TEN-10 + 1,8 L vandens + 0,9 L elastinės Atlas emulsijos ir ištepti juo betoną prieš pakopos "priauginimą". Likusį trūkstamą aukštį (5-10 mm) pasieksite klijuodami plytelių klijais. Rekomenduojame klijuoti su plytelių klijais, kurie turi S1 parametrą. http://www.iris.lt/prekes/klijai-glaistai-ir-kt/plyteliu-klijai/
Plytelių klijus tepkite ir ant pakopos, ir ant plytelės.
Neringa
Sveiki,ar labai blogai jei pirmiau suklijavom grindu plyteles o po to klijuosim sienu?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Nieko blogo. Nepamirškite siūlę tarp sienų ir grindų ne glaistyti plytelių glaistu, bet užpildyti tos pačios spalvos silikonu.
Jei sėda namo pamatai, sienos karu su sienų plytelėmis gali slinktis žemyn ir dėl įsirėmimo į grindų plyteles suskilti.
Nuo to saugo didesnis silikonu užpildytas tarpas.
As
Sveiki. Ar reikia nutinkuoti plytines vonios sienas, ar galima iskarto su plyteliu klyjais storiau tepti ir klijuoti, nes senos plyteles nusilupo su visu tinku.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Taip, plytines vonios sienas reikia nugruntuoti ir nutinkuoti (išlyginti) specialiais sienų lyginimo mišiniais.
Taip pat, reikia įvertinti (pamatuoti) kurioje vietoje ir kiek (mm) yra didžiausi bei mažiausi sienos nelygumai ir pagal tai pasirinkti mišinius.

Rekomenduojame išlyginti sieną su:
ZW 330, 25 kg, išlyginamuoju remontiniu mišiniu. http://www.iris.lt/e-parduotuve/zw-330-25-kg-islyginamasis-remontinis-misinys
Šio skiedinio min. sluoksnio storis 3mm, o max.- 30mm.

Sienos gruntavimui siūlome šiuos gruntus:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/uni-grunt-1-kg-gruntas (UNI-GRUNT, 1 kg, gruntas)
http://www.iris.lt/e-parduotuve/ceresit-ct17-2-l-gruntas-1 (CERESIT CT17, 2 L, gruntas)
Vytautas
Sveiki Vonios sienas išlyginau gipsiniu Rotband tinku Ar galiu ant tokio tinko klijuoti plyteles
Iris (Saulius)
Laba diena,
Nugruntuokite giluminiu gruntu (pavyzdžiui, Atlas Uni-Grunt arba Ceresit CT- 17) ir klijuokite plyeles.
Daugiau papildomos informacijos rasite; http://www.iris.lt/prekes/vonios/kambarys/hidroizoliacija/
Ann
Laba diena,
užklijavome sieną virš vonios (su dušo zona) 1 cm storio granito plytelėmis - be hidroizoliacijos, - ar užtektų tepti jas kartą per metus impregnantu, pvz. Ceresit CT10, ar reikėtų viską perdaryti iš naujo, jau naudojant hidroizoliaciją? (Ventiliacija vonioje gera).
Iris (Saulius)
Laba diena,
Viską perdarinėti iš naujo nereikia. Sieną impregnantu gali prireikti tepti 1-3 kartus per metus.
Ypač plytelių tarpelių siūles. Papildomą informaciją apie pasirinktą produktą galite gauti pas Ceresit techninį darbuotoją Arūną Mingailą +370 616 20960
Lina
Sveiki.norejau paklaust ar yra koks standartas wc remo auksciuj..ir kaip reikia isskaiciuoti plyteles kad virs wc remo prasidetu pilna plytele?
Plyteliu matmuo 25×75,sienos aukstis 2.60m aciu
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
WC rėmo aukščiai būna labai įvairūs. Gali būti 1,13 m, bet yra ir 1 m, 0,82 m ir t. t. Sveikas plyteles pradėkite klijuoti nuo rėmo į viršų, po to į apačią.
Pavyzdžiai kaip klijuoti 25*75 plyteles vertikaliai ir horizontaliai.
http://www.iris.lt/files/1215/4236/6434/Pavyzdys.JPG
Mindaugas
Jei patalpa plytelėmis bus klijuojama tik iki tam tikro aukščio, o viskas, kas aukščiau - glaistoma, šveičiama ir dažoma - ką atlikti pirmiau? Paruošti viršutinę patalpos dalį, ar išklijuoti plyteles ir tik po to tvarkyti viršų? Jei 2 variantas - ar reikia apdangstyti išklijuotas plyteles?
Kitas klausimas - ar pirmiau reikia sumontuoti gipso lubų karkasą bei prisukti gipsą ar išklijuoti sienas, o tada daryti lubas?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Pirmiau klijuokite plyteles, jas uždengę, sumontuokite ir paruoškite lubas, po to paruoškite sienas virš plytelių ir viską dažykite.
Galima pirmiausia iki dažymo paruošti lubas ir dažomą sienų dalį, suklijuoti plyteles, jas uždengti, po to liks tik nudažyti.
Zigmantas
Sveiki,
Dušo patalpoje su šildomomis grindimis įrengtas trapas. Ar galima tiesiog suklijuoti akmens masės grindines plyteles 40x40 dušo kabinoje ir nerengti dušo padėklo. Ir kaip tai teisingai padaryti? Ačiū.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Nuorodoje nurodyta kaip teisingai įrengti ir kokias medžiagas naudoti dušo kabinai be pado: http://www.iris.lt/files/7615/5127/5327/Plyteliu_klijimas_dusuose.pdf
Nurodytus produktus galite įsigyti mūsų salonuose.
Donatas
Sveiki ar galima grindų plyteles klijuoti ant gipso sienos? Ačiū
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Grindų plytelės yra universalios - tinka ir sienoms ar luboms, tik reikia parinkti tinkamus klijus. Ant gipso siensos tiks klijai ATLAS ELASTINGAS: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=880002
Sienų plytelėmis grindų klijuoti negalima.
Vanda Radvilienė
Laba diena, Ar galima klinkerio sienines plyteles klijuoti ant baltų plytų sienos , ar prieš tai reikia sieną tinkuoti. Jei galima kokias medžiagas reikia naudoti klijavimui. Ačiū.
Iris (Saulius)
Galima klijuoti tiesiai ant silikatinių plytų, bet plytelės atkartos sienos nelygumus.
Sieną galima išlyginti su Atlas ZW 330 mišiniu: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=Atlas+ZW+330, o plyteles klijuoti su Atlas Plus arba Ceresit CM-17 plytelių klijais: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?cat=70%3A70&q=Atlas+Plus&store=
Sieną prieš plytelių klijavimą arba tinkavimą privalu nugruntuoti giluminiu gruntu Atlas Uni-Grunt: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=Atlas+Uni-Grunt arba Ceresit CT-16: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=Ceresit+CT-16
Vitoldas
Sveiki, ruošiuosi pirkti akmens masės plyteles Tilia mist (Cerrard) ilgis 60 cm, plotis17 cm Jos imituoja medį. Ar bus skirtumas tarp to, jei klijuosiu išilgai šviesos šaltinio (lango) ir jei klijuosiu statmenai šviesos šaltinio? Nes dedant medžio laminatą primygtinai siūloma dėti statmenai, kad gražiau išryškėtu tekstūra. Ar tas galioja šioms plytelėms?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Tilia serijos plytelių faktūra gan ryški nepriklausomai nuo šviesos krypties. Pailgų plytelių klojimo kryptis vizualiai platina arba siaurina patalpą.
Paeksperimentuokite - paimkite kelias dėžutes ir padėliokite greta patalpoje vieną plotą išilgai, kitą statmenai ar net ir įstrižai. Pažiūrėkite šviečiant saulei ir be jos. Taip pat įvertinkite kur stovės baldai. Rinkitės Jums gražiausią variantą.
Karolis
Sveiki koks turetu buti paliekamas tarpas tarp plyteliu sienu kampuose?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Tarpelio plotis tarp plytelių sienų kampuose gali būti, priklausomai, nuo numatytos (suplanuotos) kampinių plytelių apdailos formos:
1. Jeigu tarpelis (kampas tarp plytelių) bus užglaistomas tuo pačiu plytelių tarpų glaistu, tai kampinės siūlės plotis daromas identiškas kaip ir sienos tarpelių plotis.
2. Jeigu tarpelis (kampas tarp plytelių) bus užglaistomas spalvotu sanitariniu silikonu, tai tarpelis paliekamas min 4 mm.
3. Jeigu plytelės bus supjautos kampu, tarpelis automatiškai liks (gausis) apie 1-1,5 mm, nes kitaip techniškai neįmanoma atlikti šio darbo.
4. Jeigu kampinėje siūlėje montuosis PVC, ALU ar kitas profilis, tai tarpelis paliekamas min 5 mm mažesnis, nei pasirinkto profilio plotis.
Karolis
Sveiki, ar vonios kambario vidinius kampu tarpus reikia užtepti silikonu ar tiesiog tuo pačiu siūlių glaistu?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Zonas (vidinius kampus), kur bus kontaktas su vandeniu, praktiškiau užtepti silikonu, Jeigu tokių zonų nėra - galima ir siūlių glaistu.
Mindaugas
Jei sienos techninės paskirties patalpose (ne vonioje) dažomos atspariais vandeniui dažais, o grindys bus klojamos plytelėmis, su mastika hidroizoliuojamos tik grindys? Į kampus hidroizoliacinė juosta nebemerkiama (sienos jau išdažytos)?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Vonios kambario grindis, sienas ir kampus hidroizoliuoti yra privaloma.
Kaip atliksite sandarinimo darbus techninės paskirties patalpoje - Jūsų sprendimas.
justina
sienos tinko dekoras ir nudazytos plaunamais dazais, ar imanoma klijuoti stiklo mozaikos plyteli juosta is karto ar reik spec paruosti
Kamilė
Ar galima nepjauti apatinės plytelės, jei plytelės klijuojamos ne per visą sienos aukštį? (dedamos tik dvi 60x60 dydžio plytelės į aukštį).
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Galima nepjauti ir nereikia, jeigu grindys yra lygios ir be dirbtinio nuolydžio vandeniui nutekėti.
Mindaugas
O pagal kurią kraštinę reikia parinkti trintuvės dantukų dydį, jei plytelė pvz. 20x80 cm dydžio? Pagal mažesniąją kraštinę būtų mažesni dantukai, o pagal didesnę - didesni. Sieninėms ir grindinėms plytelėms dantukų parinkimas vienodas?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Mentės dantukų dydį rinkitės pagal ilgosios kraštinės matmenį. Dantukų dydžio parinkimui įtaką daro ir pagrindo lygumas. Grindims dažnokai naudojami apie 2 mm didesni dantukai nei sienoms.
Jei grindys labai lygios, galima naudoti vienodo matmens "šukas".
Aleksas
Sveiki,
Gal galite pasiulyti gera plyteliu klijuotoja duso kabinos remontui?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Atrašėme Jums el. paštu.
Remis
Sveiki. Prieš porą savaičių atliktas vonios kambario remontas ir jau atsirado įtrukimai kampuose tarpeliuose tarp plyteliu. Ar čia blogai kažkas padaryta ar tiesiog reikia pertepti tarpeliu glaistu naujai?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Panašu, kad padaryta kažkuri technologinė klaida: netinkamai paruoštas glaistas arba netinkamas glaisto sluoksnio storis. Gali būti ir labai greitas glaisto išdžiūvimas.
Jei įtrūkimų daugės, tikėtina, kad glaistas pradės trupėti. Tokiu atveju, kreipkitės į meistrus, kad išvalytų brokuotas siūles ir glaistytų pakartotinai.
Siūles sienos kampuose rekomenduojama užsilikonuoti tos pačios spalvos sanitariniu silikonu, o ne glaistu.
Lina
Po kiek laiko po plyteliu išklyjavimo galima statyti vonia ir kabinti glozetą?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jei temperatūra patalpoje 23°C ir santykinis oro drėgnumas 55%, galima dirbti po 24 val. Prie žemesnės temperatūros ar didesnės santykinės drėgmės reikia laukti ilgiau.
Po trijų parų nėra jokių apribojimų.
Rima
Laba diena.Ar galima klijuoti sienu plyteles,ant tiesiai pamūrintos silikatinės sienos
Iris (Saulius)
Laba diena,
Negalima, nes pagrindas plytelei turi būti lygus. Jei netinkuosit, sieną reiks lyginti klijais: ir sunkiau ir brangiau.
Esant nelygiam pagrindui ir dėl to netolygiam klijų po plytele pasiskirstymui, galimi plytelės paviršiaus įtrūkimai ar plytelės skilimai.
Dainius
Ar galima ant mediniu grindu klijuoti pliteles?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Medinės grindys yra problematiškas pagrindas. Tiesiai ant jų klijuoti plytelių negalima. Jas būtina padengti cementiniu išlyginamuoju mišiniu su mikropluoštu.
Tai galėtų būti Ceresit CN-75 arba analogiškas grindų mišinys: https://www.iris.lt/files/5316/1769/2783/CN_75_TDS_LT_06_16.pdf
Grindims supuvus, darbas nueis perniek.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.