Plytelių dydžio parinkimas ir kiekio skaičiavimas. Matmenys

Pirmiausia išsimatuokite patalpos sienų ir (ar) grindų plotus. Nuspręskite, kokio dydžio (matmens) plyteles pasirinksite – mažai patalpai vizualiai padidinti rinkitės didesnes plyteles. Jei norite patalpą „paaukštinti“, sienoms rinkitės ne kvadratines, o pailgas plyteles ir klijuokite jas vertikaliai. Siaurai patalpai praplėsti priešingai – pailgas plyteles guldykite šonu:

Plytelių klojimo būdas Plytelių matmenys (cm) Vizualinis poveikis
  vert.png  pailgos plytelės dedamos vertikaliai 20x50,
25x50,
20x60,
25x75,
30x60,
30x90 ir kt.
patalpa atrodo aukštesnė
  horiz.png  pailgos plytelės dedamos horizontaliai

20x50,
25x50,
20x60,
25x75,
30x60,
30x90 ir kt.

patalpa atrodo platesnė
dideles.png  dedamos didelės plytelės (grindims ir sienoms) 80x80,
60x60,
30x60,
45x45,
45x90 ir kt.
mažesnė patalpa atrodo didesnė
mazos.png  dedamos mažos plytelės (grindims ir sienoms) 10x10,
10x20,
20x20 ir kt.
didesnė patalpa atrodo mažesnė

Pavyzdžiui, patalpos sienų matmenys 1,6x2x1,8 m. Patalpą vizualiai norime padidinti (praplatinti). Tam renkamės pailgas didesnio matmens plyteles ir guldome jas ant ilgosios kraštinės. Bus gražu, jei ant mažiausios sienos tilps trys pilnos plytelės. (1,6 m : 3 = 0,53 m). Artimi matmenys apskaičiuotiems yra 50x25 cm – telpa trys pilnos plytelės ir dalis ketvirtosios. Verta pasvarstyti ir apie dar didesnes plyteles – pvz., 60x20 cm. Jų ant minėtos sienos tilps tik dvi su puse, bet vizualiai patalpa dar labiau praplatės. Grindims siūlome rinktis tokio pat matmens arba kvadratines 60x60 cm plyteles (paprastai gamintojas prie sienų plytelių siūlo spalva ir matmenimis priderintas grindų plyteles).

Plytelių matmenų įvairovė yra labai didelė – griežtų taisyklių matmenų pasirinkimui nėra, juos pasirenka kiekvienas gamintojas visiškai laisvai. Verta atsižvelgti ir į vis augantį didesnių matmenų plytelių asortimentą – nors šios yra brangesnės, jos ir jų dekoratyviniai elementai geriau perteikia dizaino subtilybes.

Pasirinkę plytelių dydį, nusibraižykite ant popieriaus kiekvienos sienos ir grindų plytelių išdėstymo schemą. Iš schemos suskaičiuokite pilnų plytelių kiekį, o pjaustomas plyteles perskaičiuokite į pilnas. Parduotuvėje galite sužinoti plytelių skaičių dėžutėje ir perskaičiuoti perkamą kiekį į pilnas dėžutes. Jeigu patalpa pakankamai didelė ir kruopštus plytelių skaičiavimas užims daug laiko, pakaks suskaičiuoti sienų (grindų) plotus, bet prie rezultato reikės pridėti didesnę atsargą.

Jei yra ne pilnų plytelių, nuspręskite, ar jas klijuosite mažiausiai pastebimame kampe, ar išdėstysite skirtingose vietose. Nepamirškite, kad tinkamai parinktos dekoratyvinės juostelės ir plytelės papuoš patalpą. Jų dydį patartina derinti prie plytelių dydžio. Dekoratyvinė juostelė gali būti trumpesnė ar ilgesnė nei plytelė, bet bus gražiau, jei klijų siūlės visur sutaps. Siūlių nesutapimas tarp grindų ir sienų ne taip ryškiai matomas, jei plytelės ant grindų klijuojamos 45 °C kampu, o ne lygiagrečiai sienoms.

(Balsų: 17)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.