Tinkamas pagrindas yra: lygus, plokščias, švarus, tvirtas, sausas, kietas, glotnus ir apsaugotas nuo drėgmės veikimo. Ant pagrindo negali būti dulkių, dažų, lako, vaško, tepalo, skiediklių ar kitų pašalinių medžiagų likučių. Jos mažina klijų kibumą, o nenuvalyti ženklinimai flomasteriu, žymekliu (markeriu), šratinuku gali pakeisti dangos spalvą.
Pagrindo įtrūkimus ar tuštumas reikia užtaisyti remontiniu mišiniu cemento pagrindu. Mišiniai gipso pagrindu tam netinka.
Ypač svarbu įsitikinti, ar pagrindas yra sausas. Pro jį negali skverbtis drėgmė, o jame esantis vanduo turi būti išgaravęs. Betoninio pagrindo santykinis drėgnumas turi būti žemesnis nei 80 %, o grindinio šildymo atveju — žemesnis nei 75 %.
Būdas ne profesionalams nustatyti, ar pagrindas yra išdžiūvęs:
Be abejo, džiūvimo laikotarpiu patalpose turi būti teigiama temperatūra ir jos gerai vėdinamos.
Dar vienas būdas nustatyti ar pagrindas gerai išdžiūvęs: ant grindų ištieskite 1x1 m polietileninės plėvelės gabalą ir kuo nors prispauskite arba kraštus priklijuokite prie grindų lipnia juosta, kad nepatektų oras. Po paros patikrinkite, kiek sudrėko prie grindų prispausta pusė. Jei ranka šlapia, drėgnumas didelis, ir dangos kloti negalima.
Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.
© 2021 Visos teisės saugomos.