Klausimai ir atsakymai apie laminatą

Iš savo klientų sulaukiame nemažai klausimų apie laminatą. Jūsų patogumui pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.

Norėdami rasti atsakymą pateiktame sąraše, spustelėkite ant Jus dominančio klausimo. Jei turite savo klausimą, parašykite mums. Atsakymą atsiųsime į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

Klausimai:

1) Ar galima kloti laminatą vonioje ar kitoje drėgnoje patalpoje?

Ne, vonioje ar kitoje drėgnoje patalpoje laminato kloti negalima.

2) Kokios gali būti grindjuostės laminatui?

Paprastai laminato gamintojai siūlo su savo grindų danga suderintas grindjuostes. Rinktis galima ir universalias kitų gamintojų grindjuostes. Jos būna plastikinės, MDF (laminuotos), faneruotos, medinės. Grindjuostės skiriasi forma, dydžiu, tvirtinimu. Dauguma jų būna su didesniais ar mažesniais kanalais laidų pravedimui. Vienos tvirtinamos specialiais laikikliais, kitos – tiesiogiai savisriegiais per tam skirtas vietas. Plastikinės grindjuostės komplektuojamos su joms skirtais priedais: sujungimais, galų užbaigimais, vidiniais ir išoriniais kampais. Kitų tipų grindjuostės priedų neturi.

3) Kaip išsirinkti laminatą?

Laminatas pasirenkamas pagal keletą kriterijų – tinkamą raštą, lentelių matmenis (storis, ilgis, plotis), atsparumą ir priklausomai nuo patalpos paskirties. Praktiškai visas dabar gaminamas laminatas yra universalios paskirties, t. y. tinkamas naudoti tiek visuomeninėse patalpose, tiek ir privačiuose būstuose. Pagal atsparumą laminatas skirstomas į klases, dažniausiai gaminamas 31 ir 32 klasės, kiek rečiau 33 ir visai retai 34 atsparumo klasės. 31 klasė yra skirta mažiems biurams, viešbučių kambariams, 32 klasė skirta mažoms parduotuovėms, kavinėms, 33 klasė – dideliems biurams bei parduotuvėms, o 34 klasės laminatą galima kloti ir prekybos centruose, oro uostuose ir pan. Be abejo, kad visų išvardintų klasių laminatas puikiai tiks asmeniniams būstams įrengti. Nerekomenduojame rinktis 6 mm storio laminato, nes jis itin plonas, jo surakinimo briaunos silpnos. Dėl to padidėja tikimybė, kad atsiras plyšiai tarp atskirų lentų. Didesnėje patalpoje gražiau atrodys didesnio ilgio bei pločio laminato paneliai, mažesnėje – mažesnio.

4) Kaip prižiūrėti laminatą?

Naudoti specialiai laminuotoms grindims valyti skirtas priemones, kurių galima įsigyti daugumoje prekybos centrų. Kadangi laminatas nėra atsparus drėgmei, grindis reikėtų plauti tik labai gerai išgręžtu skuduru.

5) Ar galima kloti laminatą ant šildomų grindų?

Gamintojai leidžia laminatą kloti ant šildomų grindų, jeigu grindų temperatūra neviršija 27–28 °C. Laminato paklotas turi būti tinkamas šildomoms grindims. Daugiau informacijos: Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

6) Kaip sujungti laminatą ir plyteles?

Laminato ir plytelių sujungimui naudokite aliuminius arba plastikinius profilius, skirtus sujungti skirtingo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

7) Kaip sujungti laminatą tarp kambarių?

Laminatą tarp kambarių galima sujungti metaliniu paguldytos H raidės formos profiliu arba aliuminio ar plastiko profiliais, skirtais sujungti vienodo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

8) Ar galima kloti laminatą be klijų?

Laminuotos grindys visada klojamos be klijų. Ši grindų danga briaunose turi specialius užraktus, kuriais lentos greitai ir patikimai sujungiamos. Iš to ir pavadinimas – plaukiojančios grindys. Detaliau: Laminato kojimas.

9) Kaip kloti laminatą kampu?

Paprastai tai neįmanoma, nes ilgosios ir trumposios laminato kraštinės yra su skirtingos formos užraktais. Jei klojama įstrižai patalpos, tai klojama įprastai, tik kraštines lentas reikia nupjauti reikalingu kampu. Detaliau: Laminato kojimas.

10) Kaip kloti laminatą ant betono ar polistirolo plokščių?

Klojant laminatą ant betono reikia naudoti paklotą su drėgmę izoliuojančiu plėvelės sluoksniu.
Kloti laminatą ant polistirolo negalima. Detaliau: Laminato kojimas.

11) Kaip kloti laminatą aplink vamzdžius?

Palikti 8–10 mm tarpus aplink vamzdį, o tarpo uždengimui naudoti specialius uždengimo žiedus.

12) Ar galima laminatą kloti ant kitų dangų (kiliminės dangos, plytelių, medinių grindų ir t.t.)

Paviršius ant kurio klojamas laminatas turi būti kietas, stabilus ir lygus. Taigi reikia įvertinti, ar sena danga pakankamai kieta ir lygi. Jei taip, galima. Kloti laminatą ant kiliminės dangos negalima visais atvejais. Detaliau: Laminato kojimas.

13) Kaip pradėti kloti laminatą? Nuo kurios patalpos vietos?

Grindų kokybei klojimo pradžios pasirinkimas neturi reikšmės. Paprastai kloti pradedama nuo kurio nors patalpos kampo. Pradžiai gali būti pasirinkta ir geriausiai matoma patalpos dalis – pradedama kloti sveikais lentų paneliais, o jie pjaunami mažiau matomose vietose. Detaliau: Laminato kojimas.

14) Kokio dydžio tarpas turėtų būti tarp dangos ir sienos, ir kam jis reikalingas?

Tarpas tarp laminato dangos ir sienos turi būti 8–12 mm. Jis būtinas, kad dėl drėgmės bei temperatūros pokyčių laminuotos grindys turėtų vietos plėtimuisi. Detaliau: Laminato kojimas.

15) Kuo skiriasi laminatas nuo parketo?

Laminatas ir parketas savo savybėmis labai skirtingos medžiagos. Parketas – tai natūralaus medžio grindys. Laminatas – tai natūralaus medžio grindis imituojantis gaminys. Pagrindinės sudėtinės laminato medžiagos – medžio plaušo plokštė ir įvairios dervos. Dervos su priedais garantuoja geresnį atsparumą lyginant su medžiu. Laminato ir parketo panašumai – jautrūs temperatūros ir drėgmės pokyčiams. Detaliau: Laminatas ir Dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Medžio masyvo parketas.

16) Koks laminato klojimas ties durimis ar slenksčiu?

Laminatą tarp kambarių galima sujungti metaliniu paguldytos H raidės formos profiliu arba aliuminio ar plastiko profiliais, skirtais sujungti vienodo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.
Jei tarpduryje yra slenkstis, laminato užbaigimui reikia naudoti J formos profilį. Nepamirškite tarp laminato ir slenksčio palikti tarpo. Plačiau: Laminato klojimas.

17) Kaip pasirinkti pakloto storį?

Storis nėra labai svarbu, nebent reikia suvienodinti aukštį tarp skirtingų dangų. Patariama rinktis laminato gamintojo rekomenduojamus paklotus. Gamintojų garantinės sąlygos įpareigoja naudoti nurodytus paklotus arba jų analogus su atitinkamomis savybėmis. Vienas svarbiausių – atsparumas gniuždymui. Šildomų grindų paklotams – papildomi reikalavimai, apie tai skaitykite: Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

18) Kas geriau – plytelės, kiliminė danga, parketas, medinės grindys ar laminatas?

Nėra vienos geriausios dangos. Galima tik pasirinkti Jūsų poreikius ir galimybes geriausiai atitinkančią dangą. Skaitykite: Grindys. Kaip pasirinkti tinkamas? ir Skirtingos grindys. Kaina. Darbai ir jų kaina.

(Balsų: 16)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Reda
laba diena,dukra suliejo laminuotas grindis ir kur buvo dregme laminato krastai uzsilenke,ar galima tai atitaisyti,?jis neatsokinejo tik truputeli pakilo krastai,aciu
Iris (Laurynas)
Reda,
Laminato lentų kraštams užsilenkus, drėgmė laminato struktūrą pažeidžia negrįžtamai. Buitinis bandymas sunkiu daiktu prislėgtą pažeistą vietą išdžiovinti (pavyzdžiui fenu) gali pasirodyti sėkmingas, bet ilgainiui viršutinis laminato sluoksnis ištrupės.
Alvydas
Ar galima jau ant nudeveto laminato,kloti ant jo antra sluoksni
Iris (Laurynas)
Alvydai,
Prieš klojant naują laminatą, senąjį laminatą bei jo paklotą reikia išmontuoti. Senasis grindų bei pakloto sluoksnis gali būti nepakankamai tvirtas ir stabilus, o tai gali neigiamai įtakoti naujojo laminato sujungimų patvarumą ir ilgaamžiškumą.
Algirdas
Laba diena , ar galima kloti laminatą ant 1963m. statybos namo parketinių grindų , kurios labai girgžda ir susidėvėjusios.
Iris (Laurynas)
Algirdai,
Susidėvėjęs ir girgždantis senas parketas nėra tinkamas pagrindas naujai laminuotai grindų dangai.
Pagrindas laminatui turi būti kietas, stabilus, lygus ir sausas.
rolandas
labas koki laminato stori geriausia pasirinkti namuose ? nes kiek nedadam po kiek laiko ir dazdo grindu plovimo kyla,
Iris (Laurynas)
Namų sąlygomis tinka 7 ir daugiau milimetrų storio laminuotos grindų dangos.
Laminuotos grindų dangos brinksta dėl į jas įsigėrusios drėgmės. Pagrindinė priežastis - grindų plovimui naudojate pernelyg daug vandens. Jis papuola į tarpus tarp lentų, jos sudrėksta ir dėl to išsipučia.
Visi laminuotų grindų gamintojai savo instrukcijose nurodo, kad tokio tipo grindys valomos tik labai gerai išgręžta (vos drėgna) šluoste.
Kaip pavyzdį galite perskaityti šią klojimo ir priežiūros instrukcijos skiltį "Valymas ir priežiūra": www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
virginija
Po kiek laiko po grindu betonavimo galima montuoti gipso perimetrus
Iris (Rytis)
Virginija,
Apdailos darbus rekomenduojama atlikti tik pilnai sukietėjus betono sluoksniui. Betono sukietėjimo laikas, priklausomai nuo pasirinktų medžiagų, išlieto sluoksnio storio, patalpos drėgmės ir temperatūros, gali būti nuo 24 val., iki 7 dienų.
Karolis
Laba diena, sudejus laminata, dar nesudejo sujungimo tarp plyteliu ir grindjuosciu, taiciau ties sujingimais laminatas issirietes ir pakiles apie 1cm, nors ji prispaudus jie issilygina ar taip ir turi buti?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Po patikslintos informacijos gavimo sprendžiame, kad grindų danga ties siena pakyla dėl patalpos drėgmės ar (ir) temperatūros poveikio. Kadangi grindys yra šildomos, gali būti, kad nevienodai šyla atskiri grindų plotai, todėl vienur grindys guli horizontaliai, o prie sienos riečiasi į viršų. Grindjuosčių uždėjimas turėtų šią problemą išspręsti.
Kristina
Sveiki, Jūsų puslapyje patalpintame straipsnyje apie laminato klojimą nurodyta, kad "Nėra gerai, jei panelis trumpesnis nei 30 cm ar ilgesnis nei 95 cm, o atstumas tarp gretimų siūlių suduriant galais turi būti mažiausiai 30 cm." Kodėl tas nėra gerai. Kas nutiktų jei atstumai būtų mažesni negu 30 cm arba panelis būtų paliktas ilgesnis nei 95 cm?
Iris (Laurynas)
Laba diena, Kristina,
Kiekviena lenta yra veikiama įvairių jėgų. Stabilią lentos padėtį užtikrina užraktas. Trumpesnis nei 30 cm užraktas yra nepakankamas stabilumui išlaikyti.
Didesnis nei 95 cm lentos ilgis reiškia tą patį: iš dažniausiai pasitaikančių 125 cm lentų nupjovus daugiau nei 95 cm, likutis bus trumpesnis nei 30 cm, kurio nebus galima panaudoti.
martynas
sveiki ,mane domina jusu nuomone,esu girdejas kad laminata dar lakuoja laku. Turiu vandeninio lako galvoju nulakuotii ,bet bijau prisidirbti. ar bus teigiamo poveikio jei nulakuosiu? aciu uz atsakyma
Iris (Laurynas)
Laba diena,

Laminato grindys nelakuojamos. Jų paviršius gamykloje padengtas skaidriu apsauginiu melamino sluoksniu ir pakankamai apsaugotas. Papildoma apsauga nereikalinga.
Lakavimas gali tik pakenkti: pro lentelių sujungimus patekęs lakas įsigers į pačią plokštę, dėl ko ji išbrinks ir deformuosis.
andrius
laba diena
Norėjau paklausti naujos statybos name antrame aukšte sudėjo laminata o jis po kurio laiko isikraipe (išmete bangas) idomu kas turėjo įtakos ir kaip ispresti šia problemą? ar nuo drėgmes ar kad atsiremes kur i siena yra?
Iris (Laurynas)
Teoriškai išsikraipymą lemia drėgmė arba lentelių įveržimas. Jei ant grindų neišpylėte keleto kibirų vandens, priežastis - ne drėgmė. Lieka: lentelės įsirėmė į sienas, vamzdžius, durų staktas ar kitus paslankumą ribojančius daiktus.
Neretai tarpai paslankumui paliekami, bet pačios lentelės prisukamos medsriegiais (pvz.: laiptų turėklai ar juostelės, sujungiant skirtingas dangas) arba stipriai prispaudžiamos durų staktomis ar grindjuostėmis.
Nuimkite grindjuostes, patikrinkite kitas galimas įveržimo ar prispaudimo vietas ir priežastį surasite. Beje, bangos gali būti gana toli nuo įvaržos vietos. Pašalinus priežastį, grindys atsistatys. Reikalavimai, kurių reikia laikytis: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Jei išpilta daug vandens, džiūstant per ilgesnį laiką išsikraipymas daugmaž atsistatys, bet ta vieta bus pastebima. Vienintelis būdas - lentelių keitimas. Tam reiks ardyti grindis.
Romas
Paklojo laminata an betono,su plevelia viskas pagal reikalavimus.Bet vietomis kai vaikstai isduoda garsus kaip sproginetu burbuliukai,
Grindis sildomos.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Priežastis gali būti netinkamas (per minkštas) paklotas arba/ir per didelis pagrindo nelygumas. Vaikštant grindys linguoja ir slegiami laminato sujungimai skleidžia garsą.
Virginija
Ar laminatas būtinai turi būti su grioveliais ? Kurie geresni?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Laminatas nebūtinai turi būti su grioveliais. Dangos kokybę lemia ne jie.

Griovelių privalumai:
1. Vaizdas. Grioveliai išskiria atskiras lentas grindų fone – primena natūralaus medžio grindis.
2. Dėl netinkamos priežiūros (per šlapio valymo), laminuotų grindų lentų kraštai pabrinksta, pajuoduoja. Jei lentos lygios, tai labai pastebima, o jei su grioveliais – ne.
3. Jeigu ant lygių grindų paklius mažas akmenukas (smiltelė), jis bus stumdomas ant grindų tol, kol bus išvalytas. Dėl to atsiras daug mikro įbrėžimų grindų paviršiuje. Jei lentos su grioveliais – greičiausiai jis paklius į griovelį ir liks ten iki valymo.
Virginija
Sveiki. Dėkoju už išsamius atsakymus. Dar vienas klausimėlis.Koks geriausias paklotas (ir ekonomiškiausias)
Ar būtina PE-folija daugiabučio virtuvėje ?
Iris (Dalius)
Laba diena,
Virtuvėje kaupiasi drėgmė, todėl PE-folija yra būtina. Ekonomiškas variantas: paklotas kartu su drėgmės izoliacija (du viename) - Provent 3 mm. Tinkamas ir šildomoms grindims.
Tautvydas
Laba diena, norėjau paklausti ar galima dėti parketlentes ant linoleumo?
Iris (Dalius)
Laba diena,
Parketlentėms reikalingas stabilus, kietas pagrindas, todėl linoleumą būtina pašalinti.
Jurgita
Laba diena,
Norėjau pasiteirauti - kodėl girgžda naujai paklotas laminatas? Ar priklauso tai nuo pakloto (amortizacines dangos) storio? Girgždesio pašalinimui būtina iš naujo kloti laminatą ar yra koks nors kitoks girgždesio pašalinimo būdas?
Dėkoju iš anksto už atsakymus.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Girgždėjimo priežastimi gali būti per minkštas paklotas. Jis nesuteikia pakankamai stabilaus/tvirto pagrindo laminuotai grindų dangai, todėl danga per sujungimus juda. Šis judėjimas ir sukelia girgždėjimą.
Kita girgždėjimo priežastimi gali būti pernelyg nelygus pagrindas, kurio nelygumų paklotas negali kompensuoti. Paprastai leidžiamas pagrindo nelygumas būna iki 2-3 mm vienam metrui.
Girgždėjimą pašalinti galima tik išsprendus pagrindo ar/ir pakloto klausimus. Jei girgžda - vadinasi juda. Jei juda - dėvisi. Po kažkurio laiko gali sulūžti lentas jungiantys sujungimai ir tarp jų atsivers plyšiai.
Edvinas
Laba diena, prieš tris metus sudėtas laminatas pradėjo labai traškėti, kokie galimi sprendimo būdai ? Ačiū !
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Viena iš pagrindinių traškėjimo priežasčių – nuo drėgmės deformuotos (išsipūtusios) lentos prie sujungimų. Taip nutinka, kai grindys valomos per šlapiai.
Traškėjimui įtakos gali turėti grindų perkaitinimas. Jei grindys šildomos – pagrindo temperatūra negali būti aukštesnė nei 28°C.
Traškėjimas gali atsirasti ir dėl grindų paviršiaus įtempimų. Pavyzdžiui, jei tarp grindų dangos ir sienos (ar kitų stacionarių kliūčių: kolona, vamzdis ir t.t.) nebuvo paliktas pakankamo pločio tarpelis (8-10 mm) išsiplėtimui.
Taip pat tam įtakos gali turėti nestabilus (linguojantis) pagrindas ar prastos kokybės grindų paklotas.
Bėgant laikui, vienos ar kelių iš šių priežasčių poveikis pasiekė kritinę ribą ir atsirado traškėjimas.
Ernesta
Sveiki, Kokiu storiu buna paklotai? Radau storiausia 5mm, ar buna storesni? Ar storesnis paklotas yra tinkamas pasirinkimas suvienodinti grindu auksti ties plytelemis?
Iris (Dalius)
Laba diena,
Pakloto storis gali būti nuo 1 iki 6 mm ar net ir daugiau. Storesnis kaip 5 mm paklotas nėra gera išeitis, norint sulyginti laminato aukštį su plytelėmis. Gali labiau pradėti vaikščioti grindys, atsirasti tarpeliai. Sprendimas: pakelti aukštį su išlyginamuoju grindų mišiniu. Jų yra įvairių: 5-30 mm http://www.iris.lt/e-parduotuve/statybiniai-misiniai/grindims-lieti-lyginti
Paulius
Labadiena, norejau paklausti ar prekiaujate sujungimo tarp plyteliu ir lamonato profiliais kur yra jusu punkte apie sujungima?
Iris (Dalius)
Laba diena,
Taip, prekiaujame. Detaliau profilius galite apžiūrėti: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita?p=10&store=
Ignas
Sveiki, norejau paklausti koks yra leidziamas grindu nelygumas klojant laminata
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Leistinas pagrindo nelygumas – iki 3 mm/1 m.
http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Deimantas
Sveiki. Planuoju kloti laminatą. Bupas pirmame aukšte ir yra betoninės grindys. dabar neapsisprendžiu kokį paklotą naudoti. Galvojau apie provent 3mm. Jis su kartu su drėgmės apsauga ir oro ventiliaciją. Ar reikia šio pakloto krastus palikti irgi užriestus prie sienų? Taip pat svarstau apie plėvelę ir kamštinį paklotą. Tik girdėjau, kad po plėvele kondensatas atsiranda ir gali pelėsis formuotis. Taip pat norėjau paklausti, ką manote apie laminato siūlių apsaugą. Ar ji naudinga? Kokią patarumėte naudoti jei manote, kad naudinga? Ar ji apsaugo nuo patenkančios drėgmės? Ačiū.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Jei rinksitės „ProVent“ paklotą, jo užlenkti ant sienų nereikėtų. Palikite 10 mm tarpą tarp sienos ir pakloto.
Kamštinio pakloto ir plėvelės atveju, taip – plėvelė ant betoninio pagrindo privaloma, tačiau taip pat tai reiškia, kad jei po ja kondensuosis drėgmė, gali atsirasti ir pelėsis, todėl geriau rinktis paklotus, kurie išsprendžia šią problemą, kaip pvz., „ProVent“.
„ProVent“ pagrindas yra dengtas plėvele ir yra banguotas t. y. paklotas į pagrindą remiasi ne visu paviršiaus plotu, o tik dalinai. Vaikštant oras pumpuojamas. Drėgmė pasišalina per tarpą tarp pakloto ir sienos.
Patikimi laminato gamintojai drėgmės poveikio jų gaminiams klausimą sprendžia plokštės sandaros, tankio, sujungimo tikslumo bei briaunų apdirbimo metodais, todėl savo pasiūlymuose tokių priemonių, kaip papildoma siūlių apsauga, neteikia. Vienu ar kitu atveju reikia žinoti, kad vis vien laminuotų grindų pagrindą sudaro presuotos medžio dulkės ir kontaktas su vandeniu yra nepageidautinas. Laminuotas grindis reikia valyti gerai išgręžta, vos drėgna šluoste, o bet kokius išsiliejusius skysčius pašalinti nedelsiant.
Agnė
Laba diena, isbetonavome grindis, dregnuma rodo 65%. ar galima dedilaminata, jei ant jo nurodyta kad galma deti esant 70 & dregmei. Isbetonavom pries 12 dienu.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Laminato gamintojai nurodo optimalią santykinę oro drėgmę. Paprastai tai 50-60 %, bet vadovaukitės konkrečiu gamintojo nurodymu.
Šis rodiklis yra svarbus klojimo ir eksploatavimo metu, bet dar svarbiau - išdžiūvęs pagrindas. Tai skirtingi dalykai. Ant neišdžiūvusio pagrindo paklota danga bus sugadinta nepataisomai.
Per 12 dienų pagrindas išdžiūti negalėjo. Paprastas būdas pagrindo įvertinimui aprašytas: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Audrius
Laba diena,klosiu laminatą ant OSB,bet ne tame esmė.Problema- kaip gražiai užtaisyti tarpą tarp dekoruoto akmens plytelėmis židinio ir laminato (rekomenduojama 8-12mm).Su kuo užtaisyti tą tarpą? Grindjuoste neišeina,gali pažeisti židinio plytelių dekorą(gręžiant skyles į plyteles),o dedant metalinę juostelę-negalima tvirtinti prie laminato.
ačiū
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Sprendimas – aliumininis užbaigimo profiliukas, kurio pagrindas tvirtinasi į grindis, o viršutinė dalis į jį įsistato, taip tik pridengdama grindų dangos kraštą ir leisdama dangai laisvai judėti: http://www.iris.lt/files/3614/7807/8585/suj._profilis.pdf
Daugiau informacijos ir kainos pasiūlymas Jums išsiųstas el. paštu.
Tomas
Sveiki. Planuojame kloti 33 klases, 10mm laminata. Taciau turime labai nelygu grindu pavirsiu. Yra ir kalnu ir duobiu. Duobiu gylis svyruoja iki 5mm. Ka patartumete daryti? Imti 5mm paklota, ar bandyti lygintis grindis?
Laima
Laba diena,
Ar galima dėti laminatą ant linoleumo ? Ar geriau pašalinti ?
Iris (Laurynas)
Sveiki, Tomai,
Nelygumai yra per dideli, kad juos kompensuotų paklotas.
Pagrindą būtina išlyginti mišiniais ar lagių sistema.
Iris (Laurynas)
Laba diena, Laima,
Seną linoleumą būtina pašalinti.
Audrius
Sveiki,
ar 33 klasės laminatas "bijo" užkritusios iš židinio žarijos (ji tuoj bus pašalinta) ?
ačiū
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Iš židinio iškritusi žarija gali pažeisti bet kokios atsparumo klasės laminatą.
Austėja
Laba diena, norėjau paklausti ar iškilus laminato grindims (ne krašte) galima ji kaip nors pataisyti ar ištiesinti, kad nereikėtu ardyti ir keisti iš naujo?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Ne, negalima.
ginte
Laba diena, kokios atsparumo klases ir storio laminatas geriausiai tinka sildomoms grindims? Norint deti virtuveje koki pasirinkti
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Atsparumo klasė neturi įtakos šiluminiams laminuotų grindų parametrams – storis turi.
Daugiau informacijos apie grindų dangų parinkimą šildomoms grindims rasite: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys
Virtuvei, pagal vaikščiojimo intensyvumą, tinka bet kuris iš laminatų: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/istaigoms-buitinis
Didžiausią pavojų laminuotoms grindims kelia ne dėvėjimas, o drėgmė (vanduo ir kiti skysčiai). Grindys paveiktos drėgmės išbrinksta ir iškilusios vietos greičiau nudėvimos.
Kaip sprendimą, virtuvei galime pasiūlyti PVC lenteles. Jos klojamos kaip laminatas t. y. plaukiojančiu būdu (nereikia klijuoti). Taip pat joms nereikia ir pakloto.
Šis gaminys yra atsparus ne tik dėvėjimui, bet ir vandeniui. Kadangi dangos storis – 5 mm ir nereikalingas paklotas – ji tinka šildomoms grindims labiau nei laminatas.
Daugiau informacijos rasite http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
PVC lenteles galite įsigyti mūsų salonuose ir internetinėje parduotuvėje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles?gamintojas=1337&store=
Loreta
Laba diena.Per rusišką kanalą mačiau kaip ant seno laminato klijuoja naują,minkštą laminatą.Ar prekyboje toks yra pas mus ir kur?
Deimante
Sveiki, sudejo laminata patalpose, kuriose nevyksta joks judejimas. Bet matomai nuo temperaturu kaitos jos vietom issikilnojo. Ijungem papildoma sildyma, tikiuos gal isnyks dregme ir temperatura normaliziuosis. Ar yra kazkokia priemone pvz: kaip silikonas, kad butu galima pertepti tas vietas, kad susvelninti nelyguma?
Iris (Laurynas)
Laba diena, Loreta,
Nauja ir minkšta grindų danga nėra įprastas laminatas. Tai – PVC lentelės:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles?gamintojas=105_1337&store=
Šias lenteles galima kloti ant senų laminuotų grindų, jei jos yra stabilios (nelinguoja) ir lygios.
PVC lentelių savybės yra žymiai geresnės už laminato: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
Iris (Laurynas)
Laba diena, Deimante,
Jei laminuotos grindų dangos lentas "iškilnojo", tai greičiausiai nebuvo palikta pakankamai vietos iki sienų http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Šildymas turėtų dar labiau paskatinti lentelių plėtimąsi t. y. jos dar labiau išsikilnos.
Jei išsikilnojimą lėmė drėgmės perteklius (lentų kraštai pabrinko), drėgmės sumažinimas gali pabrinkimą sumažinti, tačiau mažai tikėtina, kad iki visiškai lygaus paviršiaus. Paprastai šis procesas negrįžtamas.
Produkto, padedančio išspręsti tokią problemą, nėra.
Iš kelių pasakymų ("nevyksta joks judėjimas" ir " temperatūrų kaitos") galima spręsti, kad grindys suklotos patalpoje, kurioje šaltuoju metų laiku tai šildoma, tai nešildoma. Tokios sąlygos laminuotai grindų dangai itin kenkia, todėl vertėtų pagalvoti apie kitokios rūšies grindų dangos įsigijimą.
Mantas
Sveiki, pas mane sudėta quik step laminato danga su raktu ir grioveliais raktų. Praėjus 2metams laiko 1oje vietoj kuridoriuje kur susijungia 2 patalpos 1 miegamas kita vonia atsirado toje vietoje visose lentose padideje tarpeliai tarp raktų ir būtent tik šioje vietoje. Vonia plytelės, o koridorius kartu sujungtas su miegamu laminatu. Kokia galima priežastis ir koks suvarymas ar imanomas atgal i savo vietas lentų. Tarpeliai visur kaip reikalauja gamintojas tarp sienų ir galų.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Plyšiai atsiranda, kai kažkas neleidžia laminuotoms grindims trauktis. Gali būti, kad tarp koridoriaus ir miegamojo nedarėte atskyrimo, o klojote laminuotą dangą be pertrūkio.
Gali būti, kad ant laminuotų grindų, priešingose įtrūkimui pusėse, padėta ar sumontuota kažkas itin sunkaus, kas neleidžia grindims trauktis bendru plotu. Pvz., ir miegamajame, ir koridoriuje sumontuotos sunkios spintos.
Kita priežastis, kad grindinio šildymo (jei toks yra) temperatūra per aukšta. Daugelio tipų grindims, pagrindo temperatūra apribojama iki 27-28 °C.
Alma
sveiki, kaip apsimokiau deti laminata? ar istrizai ar iprastai?pagal kvadratus saiciuojant kaip maziau sunaudojama laminato.Aciu.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Klojant įstrižai sunaudojama daugiau grindų dangos tam pačiam plotui uždengti.
Alma
o ar tiesa, kad ant sildomu grindu isklojus laminata jis ima po kiek laiko banguoti ir vaikscioti, ir kaip to isvengti?Ar yra tam specialus sildomoms grindims laminatas? Aciū.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Visos laminuotos grindų dangos yra tinkamos kloti ant šildomų grindų. Laminatas, veikiamas temperatūros ir drėgmės, traukiasi ir plečiasi, bet įrengus grindis pagal gamintojo instrukciją bei vadovaujantis eksploatacinėmis rekomendacijomis – nei bangavimų, nei kitų problemų atsirasti negali.
Daugiau informacijos rasite mūsų internetiniame puslapyje:
http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Vita
Sveiki,sakykite nusipirkus laminata,ar galima ji palikti pakrauta automobilyje iki rytdienos,kai lauke nakti apie -10 ir daugiau? Dekui
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Vienkartinis laikymas -10 laipsnių šaltyje pakenkti laminuotai grindų dangai negali, tačiau nuolatinis temperatūrų keitimas – negerai.
Po laikymo žemoje temperatūroje neišpakuotas lentas sudėkite patalpoje, kurioje jos bus klojamos, aklimatizacijai. Daugiau: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Indrė
Laba diena, norėjau paklausti, koks laminato paklotas yra geriausias? Vieni sako dėti žalią, kiti baltą, dar kiti žalią ir baltą kartu..
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Spalva pakloto savybėms įtakos neturi, nebent padeda išskirti vieno gamintojo skirtingus gaminius.
Paklotą reikėtų rinktis pagal norimą gauti rezultatą: tinkamą šildomoms grindims (turi būti laidus šilumai) ar atvirkščiai – kuo labiau izoliuojantį nuo šalto pagrindo, izoliuojantį nuo drėgmės ar su geresne garso izoliacija ir t. t.
Daugiau informacijos rasite: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Audrone
sveiki,noreciau paklaus koki paklota naudoti garso izoliacijai po laminatu.laminata klosiu virtuveje,aciu
Kristina
Ar galima klijuoti laminuotas grindis ant plyteliu?
Irma
Laba diena,
Kokie yra laminato su grioveliais privalumai ir trūkumai? Ačiū.
Iris (Laurynas)
Laba diena, Irma,
Griovelių privalumai:
1. Vaizdas: grioveliai išskiria atskiras lentas grindų fone – primena natūralaus medžio grindis.
2. Dėl netinkamos priežiūros (per šlapio valymo), laminuotų grindų lentų kraštai pabrinksta, pajuoduoja. Jei lentos lygios, tai labiau pastebima, o jei su grioveliais – ne.
3. Jeigu ant lygių grindų paklius mažas akmenukas (smiltelė), jis bus stumdomas ant grindų tol, kol bus išvalytas. Dėl to atsiras daug mikro įbrėžimų grindų paviršiuje. Jei lentos su grioveliais – greičiausiai jis paklius į griovelį ir liks ten iki valymo.

Griovelių trūkumų nėra.
Iris (Laurynas)
Laba diena, Kristina,
Laminuota grindų danga klojama tik plaukiojančiu būdu t. y. naudojant paklotą. Jis neklijuojamas!

Pagrindas laminuotai grindų dangai privalo būti kietas, stabilus, sausas, švarus ir lygus. Jei plytelės suklotos lygiai ir nėra staigių aukščio pasikeitimų ar aštrių iškilimų – galima.
Prieš klojant rekomenduojame perskaityti laminato klojimo instrukciją: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Vidas.
Sveiki.noriu sujungti vienodu laminatu kolidoriu su svetaine.kolidoriui jau isklotas laminatas ir su svetaine nesutmpa aukstis apie 0.7cm.ka galetut patarti?dekui.
Vidas.
Kolidoriu zemesnis.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Laminuotos grindys negali būti klojamos ištisu plotu į kitą patalpą. Tarpduryje (ar kitame praėjime į patalpą) grindys turi užsibaigti, tada paliekamas apie 1-2 cm tarpelis iki kitos patalpos laminato. Šis tarpas uždengiamas slenkstuku.
Jūsų atveju, skirtingų patalpų aukštis skiriasi, todėl galima panaudoti slenkstuką, kuris jungia skirtingo aukščio grindis, pvz., http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita/mfaf-4001-suj-juosta-40x0-9-azuolas-1
Algis
Laba diena,
grindys isbetonuotos pries 18 dienu. Dabar grindu dregme 2-3% (grindinis sildymas), ar galima deti laminata ir ar labai gali pakenkti ta 1% per didele dregme?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Negalima: perteklinė drėgmė laminatą sugadins negrįžtamai. Klojimas galimas esant pagrindo drėgmei normos ribose.
Plačiau apie grindų drėgnumą, džiūvimo laiką ir kitą klojimo informaciją rasite adresu: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Kestas
Labas diena noriau paklaust kaip isligint laminuotas grindys yra griovelis
Iris (Egesta)
Laba diena,
Parašėme Jums į el. paštą.
Ruta
Sveiki, planuojame bute kloti laminata ir noriu paklausti, ar reiketu ivertinti kokias nors dangos savybes, nes namuose laikome dideli suni? Ar yra danga, kuri butu atsparesne nagu ibrezinams, sokinejimui ir panasiai. Aciu.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Atspariausia braižymui grindų danga yra keraminės plytelės, po jų – laminuotos grindys. Tačiau pastarosios nėra neįbrėžiamos.
Įvertinkite ir tai, kad laminuotos grindys nėra atsparios drėgmei ir joms pavojų kelia: indelis vandeniui, šlapios pėdos ir kailis, ir t. t.
Ingrida
Laba diena. Maziukas vazinėdamas su vaikstine subraizė laminuotas grindys. Gal galėtumėte patart kaip visa tai sutvarkyt? Dėkoju jums.
Jelena
sveiki, koks laminuotu grindu dregnumas galetu buti normaliai sildomam bute ziemos metu? ar turetu but 00? mums suliejo grindis ir rodo dregme 5.3prc, ar tai daug?
Iris (Laurynas)
Laba diena, Jelena,
Apie reikalavimus pagrindo drėgnumui bei kitas laminuotų grindų ypatybes perskaityti galite: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Laimonas
sveiki, norėjau paklausti dėl grindų sujungimo juostos tarp laminato ir plytelių. Plytelės truputį aukščiau nei laminatas (max 5 mm), įdomu ar būna klijuojamų juostelių ir ar jos tiktų mano atveju kai grindų aukštis nevienodas? Montuoti juostas tvirtinamas varžtais nesinori nes kiek teko matyti tie varžtai gana ilgi, baisu, kad tokiu gyliu pragręžus grindis galiu pažeisti vamzdžius
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Tiktų Vokietijos gamintojo “Dural” proflių serija “Multifloor”.

Paspaudę nuorodą galėsite pasirinkti Jums tinkamiausią ilgį, plotį bei spalvą.

Galite rinktis tvirtinamus kaiščiais ar saviklijus. Pasirinktą variantą užsakysime ir pristatysime per 2-4 savaites.

https://www.dural.de/uploads/products/download/143678438662_en_MULTIFLOOR_Produktinformation_EN.pdf
Gedas
Sveiki, kaip galima pataisyti subraizyto laminato pavirsiu?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Galime pasiūlyti laminuotų grindų paviršiaus remonto komplektą “Repair Set”.
Komplekte 10 spalvotų užpildų, elektrinė mentelė ir kt. Elektrine mentele lydomi pasirinktų spalvų užpildai (gali būti maišomi) ir tepami ant norimos sutvarkyti vietos. Procedūra užbaigiama kitais rinkinio elementais.
linas
pirmame aukšte pirtis, priešpirtis, dušas. Perdanga medinė; OSB 3+PAROC+OSB 3. Ar reikalinga dėti Pro Vent paklotą po laminatu antro aukšto kambariuose ant OSB pagrindo?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Paklotas reikalingas bet kuriuo atveju. ProVent yra geras universalus paklotas su drėgmės izoliacija.
Pasirinkimas tinkamas.
Tomas
Laba diena ,
koks paklotas geresnis šildomoms grindims? Mėlynas ,,arbiton" ar raudonas ?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Arbiton produkcija neprekiaujame visų savybių nežinome. Bet kuriuo atveju rinktis reikėtų paklotą su mažesne šilumine varža.
http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
D.
Laba diena, norime 70 kv. m bute dėti laminuotas grindis. Ar galima dėti visame bute ištisai be sujungimų prie kambarių slenksčio? (išskyrus virtuvę ir vonios kambarį) Ilgiausia vieta bute būtų apie 13 m skaičiuojant kambarys-koridorius-kambarys. Ar nepradės darytis tarpai ir ar nepasislinks laminato lentos per tokį ilgį laikui bėgant?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Sujungimai privalomi kiekviename tarpduryje, nes gali atsirasti Jūsų išvardintos problemos.
Daugiau sujungimų – patikimiau.
Edita
sweiki, vakarsudejom laminata, ir netycia vidury kambario viena lenta su lova subraizem kol stumdem,ar imanoma kaip nors uztusuoti su jkuo nors ta ibrezima? pirkom tikrai labai kokybiska laminata 33 klases. buciau dekiinga uz atsakyma.
Iris (Laurynas)
Laba diena
Galime pasiūlyti laminuotų grindų paviršiaus remonto komplektą “Repair Set”.
Komplekte 10 spalvotų užpildų, elektrinė mentelė ir kt. Elektrine mentele lydomi pasirinktų spalvų užpildai (gali būti maišomi) ir tepami ant norimos sutvarkyti vietos. Procedūra užbaigiama kitais rinkinio elementais. Ir visgi įbrėžimas gali išlikti vistiek matomas. Kainas atsiųsime asmeniškai el. paštu.
Asta
Laba diena norėjau paklaust kaip dėti platu parketa .ir dar jis taikomas
Svetlana
Sveiki. Ka daryti laminatas nepraejus 2 metams po remonto pasidare nežmoniškai slidus?
Iris (Laurynas)
Laba diena, Asta,
Patikslinkite, prašau, kas yra "platus parketas"?
Iris (Laurynas)
Laba diena, Svetlana,
Greičiausiai atsakymo reikėtų ieškoti jūsų naudojamose grindų plovimo priemonėse, nes pati laminuota grindų danga slidžia tapti neturėtų.
Gal papildomai kuo nors dengiate grindis? Pavyzdžiui – vaškuojate?
Vida
Sveiki,
Sudėjo meistras Haro laminatą ant šildomų grindų.Ir vietomis matyti tarpai,kad grindjuostės nesiekia laminato,pataisymui siūlo uždėti grindų hermetiką.Ar taip galima ir kokios tolimesnės pasekmės,perdėti grindų nesutinka siūlo hermetiką.Maloniai prašau atsakymo esu pasimetusi,ką tokiu atveju daryti.(dar palei sienas laminato lentos kur reikėjo pjauti iškreivintos gal dėlto tarpai susidarė)
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Laminuota grindų danga, veikiama temperatūros bei santykinės oro drėgmės, traukiasi ir plečiasi.
Pataisymas hermetiku gali duoti tik laikiną efektą. Žiemos viduryje, kai šalta, kai labiausia šildoma, patalpos oras dar labiau išsausės ir grindys dar labiau susitrauks, todėl tarpai iki grindjuosčių tik padidės.
Sprendimas – grindų perklojimas.
Galimos šios problemos atsiradimo priežastys (jei atmestume tiesiog meistro blogai atpjautas lenteles):
1. Išklotas didesnis nei gamintojas leidžia grindų plotas be temperatūrinės siūlės. Priklausomai nuo gamintojo, maksimalus ištiso ploto ilgis/plotis gali svyruoti nuo 8 iki 13 metrų.
2. Pagrindo temperatūra. Laminuotų grindų gamintojai riboja pagrindo (betono paviršiaus) temperatūrą iki 27°C. Jei grindis įšildote iki aukštesnės temperatūros – laminuota grindų danga susitraukia labiau nei turėtų.
Asta
Sveiki,

Noreciau paklausti koki paklota geriau rinktis ant cementiniu grindu,kad grindys butu siltesnes ir praleistu maziau garso ar kamstines (nuoroda pašalinta) ar auksines SONIC GOLD (nuoroda pašalinta)
Labai aciu is anksto uz atsakyma.
Asta
O gal tiesiog patartumete koki paklota deti geriausiai uz gera kaina? Grindys nesildomos.

Aciu!
Jurka
Laba diena
Norėčiau paklausti kaip kloti laminatą jei patalpa yra didelė ir ilga, ar būtina jungti ties kito kambario pradžia ir gal galit paaakyti ar tam reikia naudoti H profilį, kaip jis atrodo ir kaip tai daryti. Ir ar dideliame plote reikia palikti kažkokius tarpus.
Ačiū iš anksto už atsakymą.
Iris (Laurynas)
Laba diena, Asta,
Nuorodoje į kamštinį paklotą nėra jokių techninių duomenų, todėl nieko negaliu atsakyti.
Sonic Gold paklotas yra pritaikytas šildomoms grindims, todėl jo šiluminis laidumas yra aukštas – tai reiškia, kad grindys bus šaltos.
Rekomenduotume naudoti paklotą Thermolevel (5 mm). Jo labai žemas šiluminis laidumas ir gera garso izoliacija.
Iris (Laurynas)
Laba diena, Jurka,
Ribojamo ištiso laminuotos dangos ploto dydis priklauso nuo gamintojo (reikia vadovautis konkretaus gamintojo montavimo instrukcija).
Bendrą informaciją apie laminuotos dangos klojimą rasite paspaudę šią nuorodą: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Grindų sujungimui nebūtinai naudoti "H" tipo profilį, galima rinktis, kad ir tokį: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita/ufae-3000-suj-juosta-30x2-7-sidabro-1
Daugiau profilių rasite: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita?gamintojas=110&p=1&store=
Rasa
Laba diena,
Planuojame remontuoti buta ir galvojame ką keisime. Žinoma pirmiausia norime nusidažyti sienas ir susidėti laminata, o ateityje pagal galimybes keisti ir kambarių dursi su visomis staktomis. Tad klausimas:Ar sudejus laminata po to bus patogu keisti duris? Ar geriau esamas išimti ir tik tada dėti laminata?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Dažomos sienos, dedamos grindys, įstatomos durys (kol nėra grindų dangos, negalėsite prie jos tiksliai priderinti staktos aukščio). Išimant senas duris, reikės saugoti nuo subraižymo grindis, o įstačius naujas duris, pataisyti sienų dažus prie durų apvadų.
Gintas
Laba diena. Ar turi kokią nors reikšmę kamštinio pakloto klojimo kryptis laminato klojimo krypčiai. Ar reikia paklotą kloti ta pačia kryptimi, kaip ir lenteles? Ir ar reikia palikti kamštinės dangos užlenkimą ant sienos, kuris pasislėps po grindjuoste? Ir paskutinis klausimas: ar kamštinės dangos sluoksnių kraštai neturi persidengti.
Gintas
Ačiū už operatyvų ir išsamų atsakymą #sarcasm. Persidengti kraštai neturi, užlenkimo palikti nereikia, priešingai, reikia palikti bent 1 cm tarpą iki sienos, kaip ir pačių laminuotų grindų. Dėl pakloto klojimo krypties grindų lentelių atžvilgiu yra kelios nuomonės, bet jos esmės nesudaro, tai nėra taip svarbu. Čia aš pats parašiau, jei kas bus susidomėjęs mano klausimu, nes Iris ekspertai per visą šį laiką atsakyti nesugebėjo. Sėkmės visiems.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Labai atsiprašome už patirtus nepatogumus ir ilgą laukimą.
Jūsų patarimas yra geras – mes neturime ko pridėti.
Rem
Kaip pasirinkti laminato klojimo krypti kai name du vitrininiai langai ir per viena saule sviecia per pietus per kita vakare. Iejimas is rytu.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Kloti galais į duris.
Mindaugas
Sveiki, ar imanoma naujai sudeta laminata graziai isrinkti, kad vel galetu ji kloti?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Taip, įmanoma.
Rasa
Sveiki. Ant laminato grindu suduzo butelis degtines ir vietode per sujungimus ispute lenteles ar yra kokia.nors galimybe tai sutvarkyti?
Iris (Dalius)
Laba diena,
Bet koks skystis prasiskverbęs per lentelių užraktą jas sugadina nepataisomai. Išeitis tik viena – ardyti ir pakeisti kita lentele.
Gražina
Sveiki. Laminatas, kurį rinkausi butui yra 33 klasės, 8 mm storio, grindys nešildomos, betonuotos. Kiek įtakos dėvėjimui turės tik 8 mm storio. Baiminuos, kad jos per plonos.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Atsparumą dėvėjimui nusako ne laminuotos grindų dangos storis, o atsparumo dėvėjimui klasė. Jūsų pasirinkta 33 klasė daugiau nei pakankama privačiam būstui.
33 klasės dangos tinka intensyvaus praeinamumo visuomeninėms patalpoms.
8 mm yra optimaliausias storis laminuotai grindų dangai.
Milda
Domina laminuotu grindu garso izoliacija. Butas 2 aukste, pries isikeldami bute senas grindis (parketa) pakeitem i laminuota (nuemem parketlentes, apatines lentas, ant esamu lagiu pritvirtinom osb, tada dejom paklita anr jo laminata). Apacioj kaimynai skundziasi, kad jiem dabar viskas girdisi kai vaikstom. Ar galwjom ka nors ne taip padaryti, jei taip tai ka pasiulytumete daryti kad max sustiprinti garso izoliacija?.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Norint maksimaliai sumažinti žemyn perduodamo garso kiekį, reikia naudoti kuo daugiau įvairios garso izoliacijos.
Pirmiausia, jei yra galimybė, po lagėmis pakiškite izoliacinės medžiagos (pvz., termokompensacinės juostos, kuri dedama palei sienas, kai liejamos grindys).
Tarp OSB plokštės ir lagių taip pat galite naudoti tokias pačias juostas.
Tarp betoninio pagrindo ir OSB plokštės esančiame tarpe paklokite mineralinės vatos.
O po pačia laminuota danga naudokite grindų paklotą su kuo didesne, žemyn perduodamo garso, izoliacija, pvz: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita/provent-2-3mm-100x1-3m-130-m2-rul-paklotas-su-dregmes-izoliacija
Agne
Sveiki,norime virtuveje susideti laminata,bet ten yra sudetos plyteles. Ar galima laminata deti ant plyteliu? Plyteles nera lygios. Gal galima kazka deti ant ju,kad butu lygiau ir tada jau kloti laminata?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Po laminuotomis grindimis visada naudojamas paklotas. Viena iš jo funkcijų – pagrindo nelygumų kompensavimas, tačiau jis yra ribotas – apie 2-3 mm vienam ilgio metrui. Dvigubo pakloto sluoksnio kloti negalima. Jei nelygumai didesni, reiktų rinktis kitus pagrindo išlyginimo variantus: savaiminio išlyginimo mišinius, MDF ar OSB plokštes. Kitas variantas – ant esamų plytelių klijuoti naujas.
Kęstutis
Laba diena,
Norime sujungti laminuotas grindis su plytelėmis. Plytelės šešiakampės todėl jokie profiliai netiks. Ką galite patarti dėti į tarpą tarp plytelių ir laminato? Ar galimas koks papildomas apipjaustytų laminato kraštų izoliavimas - laku, silikonu ar panašiai, kad vaikščiojant nenusitrintų?
Iris (Mindaugas)
Sveiki,
Visas plyteles galima supjauti, kad gautumėte ištisinę liniją su kitomis besijungiančiomis grindimis (laminatu, parketu, kilimine, PVC dangomis ir t. t.). Galimi sujungimo būdai:
* Profilis. Dažniausiai tai jungiamasis T profilis arba ant dangų viršaus profilis slenkstelis.
* Silikono siūlė (parenkant spalvą pagal plytelių glaisto spalvą, pagal plytelių spalvą arba pagal jungiamųjų grindų spalvą). Jungiamosios grindys negali būti aukštesnės negu plytelės, nes kitaip dėvėsis jų sujungimo briauna.
Laminatui šis būdas netiks, jeigu laminatas ant pakloto ir neišeina laminato tvirtai pritvirtinti prie pagrindo, kad jis neiškiltų aukščiau plytelių lygio.

Tačiau jeigu norite plyteles palikti šešiakampes ir pagal jų formą pripjauti laminatą, tai tinka tik silikoninės siūlės variantas ir būtinai pritvirtinant laminato grindis prie pagrindo.
Brigita
Sveiki
Nupirkome senukuose paklota laminatui, žalios spalvos presuotos medžio dulkės, namuose išpakavus pasirodė baisus kvapas, parašyta nekenksmingas, bet aliuminio sulfatas perskaičiau kad yra, klosim vaiko kambarį, smarvė ant viso namo. Ar kol nesudėjo laimanto ji grąžinti ar taip visi medžio dulkių paklotai turi tokį kvapą? Ar visgi keisti i kitą? Kokį paklota rekomenduosite betoniniam pagrindui?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Mūsų parduodamas medžio plaušo paklotas Konstruktor: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita?gamintojas=1002&store= stipraus kvapo neturi. Dėl įsigyto pakloto kvapo kreipkitės į jį pardavusią įmonę.
Paklotas betoniniam pagrindui privalo turėti drėgmę izoliuojantį sluoksnį, o jei neturi, po paklotu būtina kloti bent jau polietileno plėvelę, tačiau tai blogiau nei kombinuotas paklotas.
Medžio plaušo paklotai (kaip ir Jūsų įsigytasis) neturi drėgmę izoliuojančio sluoksnio, o 7 mm storis, dėl per didelės šiluminės varžos, netinka ir ant šildomų grindų. Šildomoms grindims tinka ne kiekvienas paklotas. Keletas paklotų su hidroizoliaciniu sluoksniu ir tinkančių šildomoms grindims:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita?gamintojas=1001&store=
http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita?gamintojas=1003&store=
sarunas
Laba diena,klosiu laminata ant mediniu grindu,laminatas yra kartu su akustiniu paklotu.ar reikia po laminatu deti standartini paklota? Gamintojo rekomendaciju neturiu.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Gamintojo instrukcija turėtų būti laminato dėžutėje, kitoje, lenteles dengiančio, informacinio lapo pusėje. Arba reikėtų teirautis Jums grindis pardavusioje įmonėje.
Kotryna
Laba diena, norėčiau paklausti, kodėl laminuotos grindys negali būti klojamos ištisu plotu į kitą patalpą ir tarpduryje (ar kitame praėjime į patalpą) grindys turi užsibaigti, tada paliekamas apie 1-2 cm tarpelis iki kitos patalpos laminato. Šis tarpas uždengiamas slenkstuku? Iš anksto dėkoju.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Laminuotos grindys, veikiamos temperatūros bei santykinės oro drėgmės, traukiasi ir plečiasi. Tarpduris tampa siauru jungiamuoju elementu tarp dviejų grindų plotų, kurie juda, todėl didžiausia tikimybė atsiverti plyšiui yra būtent ten. Jei tarpduryje yra paliekamas plyšys ir jis uždengiamas profiliu - danga juda po juo ir plyšio didėjimo/mažėjimo nesimato.
Romaida
Sveiki.noriu det i virtuve laminata.noriu kaip plyteles jos yra biski kaip graviruoti grioveliai.pardavejas sake nedet .netinka ka patarsit
Romaida
Sveiki.noriu det i virtuve laminata.noriu kaip plyteles jos yra biski kaip graviruoti grioveliai.pardavejas sake nedet .netinka ka patarsit
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Laminatas dažnai naudojamas individualiuose būstuose, bet tai nėra pats geriausias sprendimas virtuvės grindims.
Nuo laminato grindų paviršiaus laiku nepašalinta drėgmė gana greit įsigeria į dangą ir ją sugadina.
Drėgmės “nebijo“ PVC dangos. Galimi du variantai:
1. PVC lentelės http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
arba
2. Ruloninės dangos http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/buitinis
Olga
Laba diena,
ar gamintojų nurodomas kaip vandeniui atsparus laminatas (tinkamas net voniai) taip pat nėra geras pasirinkimas virtuvės grindims?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Ilgalaikiam vandens veikimui atsparaus laminato negali būti , nes jis gaminamas iš neatsparios drėgmei medžiagos.
Gamintojai impregnuoja laminato paviršių ir padidina jo atsparumą tik trumpalaikiam vandens poveikiui. Laiku nepašalinta drėgmė ir tokį laminatą sugadins.
Liudvika
Sveiki,
Jeigu laminuotos grindys buvo neatsakingai subraižytos ofisinės kėdės ratukais, ar yra galimybė tai kaip nors sutaisyti? Ar tas "repair set", apie kurį buvo kalbama kažkur anksčiau komentaruose, galėtų išspręsti šią problemą? Kiek kainuotų situacijos taisymas?
Iris (Laurynas)
Situaciją dalinai pagerinti galima su rinkiniu “Repair Set”. Remonto rezultatą nusakyti prieš remontą neįmanoma. Tą lems subraižymo lygis ir užpildų spalvos atitikimas laminato spalvai. Subraižymų sumažės, bet jie visiškai panaikinti nebus.
Komplekte 10 spalvotų užpildų, elektrinė mentelė ir kt. Elektrine mentele lydomi pasirinktų spalvų užpildai (gali būti maišomi) ir tepami ant norimos sutvarkyti vietos. Procedūra užbaigiama kitais rinkinio elementais.
Komplekto kaina 43,90 € su PVM.
Indrė
Sveiki,

Sodyboje šiuo metu sudėtos pušinės grindų lentos. Ar galima ant jų dėt laminatą? Sodyba žiemos metu bus nešildoma, tik kartais savaitgaliais būnant, bus kūrenama krosnelė. Jei laminatas netinkamas šiuo atveju-ką dar patartumėt? Pušinės lentos nepatinka dėl savo minkštumo ir plyšių atsiradusių tarp jų. Ačiū!
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Laminuotų grindų negalima kloti žiemą nešildomose patalpose. Jos suges.
Netinka ir PVC dangos. Tinka keraminės plytelės (reikalingas stabilus pagrindas) ir medinės lentos.
Greta
Laba diena,
Noriu paklausti ar gerai būtų palikti senas lentas (daugiabutis 1970 m. statybos) klojant laminatą. Grindys nėra labai lygios, bet planuojama jas palyginti ir kloti paklotą, o ant jo laminatą. Ar geriau viską plėšti (senas lentas, lages) ir naujai betonuoti, kloti lages, plokštes ir t.t.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Labai svarbu, kad medinės lentos nejudėtų. Jei išlyginus grindis, jos bus lygios ir stabilios – pagrindas tinkamas. Nelygumai turi būti ne didesni nei 3 mm vienam metrui.
Prieš klojant laminatą siūlome perskaityti straipsnį: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Andrius
Sveiki,
Kokį paklota geriausiai pasirinkti ant betono grindų, bute? Grindys naujai betonuotos, lygios.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Paklotą reikėtų rinktis pagal norimą gauti rezultatą: tinkamą šildomoms grindims (turi būti laidus šilumai) ar atvirkščiai – kuo labiau izoliuojantį nuo šalto pagrindo, izoliuojantį nuo drėgmės ar su geresne garso izoliacija ir t. t.
Jeigu grindų nelygumai nedideli 3 mm / 1 m – paklotas gali būti plonesnis, pvz., Comfort sound BASE 2,2 mm ar Provent 3 mm: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=provent Jeigu nelygumai didesni – rinkitės storesnį paklotą.
Daugiau informacijos rasite: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Pavel
Sveiki,
Kokį paklotą bei grindis rekomenduotume dėti senos statybos bute, kur drėgmės lygis yra 50-70%?
Ir ar galima jas dėti ant esamo seno linoleumo?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Prieš klojant laminuotas grindis, seną linoleumą reikia pašalinti.
Nesvarbu, kokį paklotą klosite, būtina pakloti drėgmę izoliuojančią plėvelę (PE-folija), išskyrus atvejus, kai pats paklotas turi drėgmę izoliuojantį sluoksnį. Ekonomiškas variantas: paklotas kartu su drėgmės izoliacija (du viename) - Provent 3 mm: http://www.iris.lt/e-parduotuve/provent-2-3mm-100x1-3m-130-m2-rul-paklotas-su-dregmes-izoliacija
Buto grindims tik bet kuris laminatas, esantis šiame puslapyje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/istaigoms-buitinis
Taip pat siūlome pasiskaityti straipsnį apie laminato klojimą ir būtinas sąlygas: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Vytautas
Laba diena,
namie virtuvėje pasiklojau laminatą ( Swiss Krono "MAMMUT" 1845) 33 klasė, noriu jūsų patarimo, ar man vertėtų jį nulakuoti laku parketui, kad( jeigu kas nors prasilietų būtų lengviau tai nuvalyti) ar jo lakuoti negalima?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Laminato grindų lakuoti negalima. Jų paviršius gamykloje padengtas skaidriu apsauginiu melamino sluoksniu ir pakankamai apsaugotas. Papildoma apsauga nereikalinga.
Lakavimas gali tik pakenkti: pro lentelių sujungimus patekęs lakas įsigers į pačią plokštę, ji išbrinks ir deformuosis.
Darius
Laba diena,
Norėjau paklausti apie laminata iš (nuoroda pašalinta). Kokie atsiliepimai? Gal kas turit ilgiau nei porą metų ir galit kažką pakomentuoti. Ten yra ir ekologiškas, bet mes prie klasikinio žadam likti. Žadam į svetainę dėti, nedidelis plotas.
Marius
Sveiki,
viduryje kambario pasitaikė nekokybiškas laminato "surakinimas" ir viena lentutė tarsi išlipusi į viršų. Kokios galimybės neardant laminato tai sutvarkyti? Ar galite nurodyti Jūsų meistrų kontaktus dėl išsamesnės konsultacijos?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Labai tikėtina, kad lentelės iškilimo priežastis yra padidėję įtempimai dėl drėgmės arba netinkamo sudėjimo.
Ištaisyti galima tik išardžius ir perklojus naujai: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Adomas
Laba vakara ar galima kloti laminata be pakloto ant mediniu grindu
Iris (Egesta)
Laba diena,
Paklotas po laminatu yra būtinas visada. Be to paviršius ant kurio klojamas laminatas turi būti kietas, stabilus ir lygus.
Apie laminato klojimą skaitykite: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Gintaras
Laba diena at galima laminata perdeti antra karta nes per kvailuma neidejau prie sienos plasmasiuku ir palikau per didelius tarpus ir po poros dienu atsirado tarpai tarp sujungimu ne visur bet yra nemazai :(
Gintė
Laba diena. Kur būtu galima įsigyti "repair set". Ir kokia rinkinio kaina.
Ausra
Laba diena,sudejom laminata praejo kazkiek laiko vietomis laminata ismete burbuliukais ,stipriau berbraukus is burbuliuku eina vandens laseliai, tos vietos ira prie langu,langai iki zemes ar gali buti kad vanduo patenka pro lauko palanges,ka reiketu daryti
Iris (Egesta)
Laba diena, Ginte,
Repair Set galite užsisakyti mūsų salonuose: http://www.iris.lt/iris/kontaktai/prekybos-salonai/
Komplekto kaina 43,90 € su PVM.
Iris (Algirdas)
Laba diena, Aušra,
Su Naujais,
Vandens atsiradimo laminate priežastys: laminatas suklotas ant drėgno pagrindo be apsauginės PE izoliacijos, išpylus didelį kiekį vandens ant grindų ir greit jo neišvalius arba prasiskverbė pro lauko palanges.
Atmetimo būdu galite nustatyti pagrindinę priežastį. Labai tikėtina, kad problema yra palangių įrengime, nes tai yra ypač sudėtingas mazgas. Neteisingai įrengtos palangės praleis ne tik drėgmę, bet ir šaltį. Sprendimui reikėtų pasitelkti rimtus specialistus.
Įmirkęs laminatas suges nepataisomai.
Iris (Algirdas)
Laba diena, Gintarai,
Su Naujais,
Laminatą galima perdėti keletą kartų. Svarbu, kad nebūtų pažeisti sujungimo užraktai.
Andrius
Sveiki,
Kodėl taip lengvai lūžta laminato sujungimo užraktai? Po sujungimo, pajudinus laminatą į kuri nors šoną jis iškarto lūžta, pakartoninai jau nebesujungsi. Laminatas Kronopol(Swiss Krono), 8mm storio, 33 atsparumo klasė.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Tokiu laminatu neprekiaujame ir jo užraktų silpnumo priežasčių pakomentuoti negalime. Nors užrakto patvarumas labai svarbus laminato eksploatacijai, galbūt, situacija nėra kritiška.
Išbandykite užraktų stiprumą vaikščiodami ant grindų atsargiai sujungę kiek didesnį lentelių kiekį. Gal šio laminato užraktai ypač jautrūs horizontaliam judesiui, bet gerai išlaiko vertikalų?
Neringa
Sveiki, pries savaite sudetas naujai laminatas bet kai kurios lentos kambario viduryje per siules issipute, islipo i virsu, galai uzsiriete. Grindys sildomos. Atsalus orams sildyma namo administratorius suintensyvino. Ar per auksta sildomu grindu temperatura galejo tureti itakos laminato issiputimui, issirietimui?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Taip atsitinka, kai laminuota grindų danga kažkur remiasi į sieną, koloną, t. y., tarp sienos ir laminato lentelės nepaliktas reikalingo pločio tarpas: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/ Tokia kliūtis neleidžia grindims plėstis dėl drėgmės/temperatūros pokyčių, todėl lentelės stumdamos viena kitą kai kur pakyla. Grindų šildymas dar labiau paskatino lentelių plėtimąsi.
Marius
Laba diena nuriejau paklausti ar tinkamas ira laminato paminkstinimas? konstruktor 4.8mm sildumos betonines grindys naujos statybos namas ar labai jis ta siluma sulaikys?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Šio pakloto šiluminė varža 0,07 m2*K/W. Jis tiks šildomoms grindims.
Paaiškinimai: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Tomas
Laba diena, ar galima prie laminuotų grindų prisukti laiptų turėklus?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Prie laminuotų grindų prisukti laiptų turėklų negalima, nes pritvirtinimas trukdytų laminato lentelėms laisvai judėti. (Jos nuolat juda dėl temperatūros ir drėgnumo kitimo patalpoje).
Turėklą reikia tvirtinti prie grindų pagrindo, o tarp laminato ir turėklo būtina palikti tarpą. http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Aurelija
virtuveje sudetas laminatas ir pastebejau kad viena lenta yra itrukes virsutinis laminato sluoksnis ar cia galejo taip atsitiktu nuo smugio at del kazkokios kitos priezasties ir bijau kad toliau neskiltu ar nepradetu trupeti gal galima ta vieta kazkuo skaidriu uzlakuoti ?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Įtrūkęs viršutinis laminato sluoksnis vargu, ar skils toliau. Jei atsiradęs tarpelis didesnis, kad nesikauptų purvas/drėgmė, jį galima užpildyti skaidriu laku ar klijais.
Vilma
planuojam laminatu isdeti toleto grindis ,patalpa nesildoma,jusu patarimas
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Nešildomoje patalpoje laminatas netinka. Joje keisis temperatūra ir drėgmė, o laminatas tam ypač jautrus: išbrinks ir išsikraipys.
Geriau medžio lentos arba akmens masės plytelės: http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/akmens-mases-plyteles
Paulius
Laba Diena,
Namas yra anglijoj statytas pries 10 metu, buve kilimai , dabar norim juos keisti Laminatu ( 12mm aukscio) nulupus kilimus po jeis yra kazkokia kilimui skirta medziaga ant kurios buvo kilimai 3~4mm aukscio ,minkstoka. ar galima ant jos tiesti 2mm medziaga skirta laminatui ir poto pati laminate?

Dekui labia uz betkokia pagalba
Iris (Egesta)
Laba diena,
Negalima. Paviršius turi būti kietas, švarus, tvirtas ir lygus. Esant minkštam pagrindui, nuluš lentelių sukabinimo liežuvėliai.
Daugiau apie laminato klojimą skaitykite: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Dalia
Labas vakaras. Kodel ziema atsiranda tarpeliai (1-2mm) laminuotoms grindims. Sujungimuose tarp kambario i koridoriaus ir lentelems is galu. Laminatas buvo perklotas, nes butas buvo uzpiltas. Tarpeliai atsirado esant didesniam apsildymui per salcius. Vasara ju nebuna. Tarpas tarp sienos ir laminato yra.
Ausra
Laba diena, laminata paklojome pries 2metus. Neseniai atsirado nemazi tarpai tarp laminato lentu. Grindys yra sildomos. Atsirado tarpai kai lauke temperatura labai daug Nukrito. Kas galejo taip nulemti? Ka dabar reiketu daryti?
Vytene
Laba diena. Situacija tokia, kad buvo trukes radijatorius, issiliejo nemazai vandens po laminuotomis grindimis. Dabar kai vaikstai, tai tryksta vanduo. Ar imanoma kokiu budu isdziovinti ta vandeni? Butas nuomojamas. Niekas nauju grindu nedes. Ar yra kokiu ternatyvu?
Iris (Egesta)
Laba diena, Dalia,
Plyšiai atsiranda, kai kažkas neleidžia laminuotoms grindims trauktis. Gali būti, kad tarp koridoriaus ir kambario nedarėte atskyrimo, o klojote laminuotą dangą be pertrūkio. Priklausomai nuo gamintojo, maksimalus ištiso ploto ilgis/plotis gali svyruoti nuo 8 iki 13 metrų.
Pagrindo temperatūra. Laminuotų grindų gamintojai riboja pagrindo (betono paviršiaus) temperatūrą iki 27°C. Jei grindis įšildote iki aukštesnės temperatūros – laminuota grindų danga susitraukia labiau nei turėtų.
Iris (Egesta)
Laba diena, Aušra,
Plyšiai atsiranda, kai kažkas neleidžia laminuotoms grindims trauktis. Jūsų atveju, tikėtina, kad grindininio šildymo temperatūra yra per aukšta. Laminuotų grindų gamintojai riboja pagrindo (betono paviršiaus) temperatūrą iki 27°C. Jei grindis įšildote iki aukštesnės temperatūros – laminuota grindų danga susitraukia labiau nei turėtų.
Iris (Marius)
Laba diena, Vytene,
Vienintelis būdas – grindis išardyti, išdžiovinti bei išsausinti – tiek lentas, tiek pagrindą, ir vėl sudėti, jei dar vanduo nespėjo pakenkti laminatui.
Jeigu vanduo spėjo įsigerti į laminatą, jis bus sugadintas nepataisomai, gali išsipūsti.
Regina Zimontiene
Labas,kaip atnaujinti laminatą išklotas priš 15metų nebèra blizgesio nu žodžiu ne kažką
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Mes tokio būdo nežinome.
Gintas
Laba diena. Mano laminatas 8mm storio su grioveliais, grindys iskaltos popieriaus danga, bet gana lygios. Ar uztektu deti sintetini paklota 1mm storio ?
Gintas
Ir dar vienas klausimas: visur rasoma deti laminata isilgai lango, o kodel negalima deti skersai ?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Dedant išilgai lango, mažiau matomi nelygumai sujungimuose.
Iris (Marius)
Laba diena,
Jei grindų nelygumai yra ne didesni nei 3 mm vienam metrui, užtenka ir 1 mm storio pakloto. Paklotas skirtas ne tik nelygumams kompensuoti, bet ir garso izoliacijai pagerinti.
Daugiau apie laminato klojimą galite pasiskaityti čia: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/
Arūnas
Laba diena, norejau paklausti, kaip issitinkti laminata kuriuo vaikstant basom kojom neliktu pedsaku, ar plaunat ir isdziuvus neliktu demiu,gal yra kokie nors specialus pavirsiai laminato, ar techniniam aprasyme reikia atkreipti demesio? Ačiū
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Ne tik ant laminato, bet ir ant daugumos kitų grindų dangų, ypač, jei jos yra blizgios/atstumiančios vandenį lieka basų kojų pėdsakai. To išvengti neįmanoma. Pėdos mažiau matomos ant margo paviršiaus.
Kad po valymo neliktų dėmių, laminatą reikia valyti su specialiomis, šiai grindų dangai skirtomis priemonėmis. Valikliu išvalytas grindis būtina nusausinti švariu vandeniu praplaunama vos drėgna šluoste, kad grindų paviršius liktų beveik sausas.
Vaidas
Laba diena, norėjau paklausti, ką reikia daryti, kad per kambario plotį dedasi trys sveikos laminato lentos, bet palei viena kraštą yra nišą 7cm radiatoriaus, o palei kita durų nišą 24cm ir dedant pakeitimo būdu kas antrą lentelė išeina 7cm prie radiatoriaus ir 24cm prie durų, o skaičiau ,kad turi būti nemaziau kaip 30cm?
Iris (Marius)
Laba diena,
Nestandartinė situacija – reikalauja nestandartinių sprendimų. Jūsų situacijoje, rekomenduojame pjaustyti laminatą, kad abiejuose galuose liktų panašaus ilgio lentos.
Andrius
Sveiki,kokios kokybes kronopol laminatas ar verta detis.
Iris (Marius)
Laba diena,
Kronopol laminatas yra ekonominio segmento. Kaip ir kiti gamintojai, Kronopol gamina įvairių storių bei skirtingų atsparumų laminatą. Pačio ploniausio (7 mm, 31 atsparumo klasė) dėti nerekomenduojame.
Rekomenduojame rinktis laminatą 8-10 mm storio. Jis bus patvaresnis, o kaina pagal parametrus gali svyruoti nuo 8,30 iki 17,00 €/m2. Kaina, taip pat, gali priklausyti nuo atsparumo klasės, griovelių, užrakto tipo ar dizaino.
Lukas
Laba diena. Ar normalu kad laminates pats kreivas?
Iris (Marius)
Laba diena,
Lengvas laminato lentos išlinkimas yra galimas. Didesnes deformacijas gali sukelti drėgmė, todėl laminatą sukloti gali būti sudėtinga arba neįmanoma.
Tomas
Sveiki, koks leistinas yra ilgis ir plotis klojant laminata?
Iris (Marius)
Laba diena,
Be kompensacinių siūlių maksimalus grindų plotis gali būti 7-8 m, ilgis iki 10 m. Ilgesnių kraštinių plotai privalo būti atskirti bent 15 mm plyšiu, dedant jungimo apdailos profilį.
Danas
ka daryti kad negirgzdetu laminatas
Iris (Marius)
Laba diena,
Prieš klojant reikia kuo švariau nuvalyti pagrindą, naudoti paklotą ir laikytis klojimo reikalavimų. Girgždėjimas gali atsirasti dėl nekokybiško suklojimo ar laminatą paveikusios drėgmės.
Girgždėjimą panaikinti galima tik naujai perklojus.
Irmantas
Sveiki, kuo skiriasi laminato 32 klasė nuo 33 klasės. Dėkui.
Iris (Inga)
Laba diena,
Ir 32, ir 33 klasės laminuota grindų danga, pagal gamintojų rekomendacijas, skirta kloti komercinėse patalpose. Šių klasių laminatas pasižymi padidintu atsparumu nusidėvėjimui ir smūgiams. 32 klasės laminuota grindų danga yra mažiau atspari nusidėvėjimui ir smūgiams, todėl rekomenduojama kloti vidutiniško intensyvumo patalpose, o 33 klasės laminuotą grindų dangą galima kloti intensyviai naudojamose patalpose.
Tiek 32, tiek 33 klasės laminuota grindų danga puikiai tinka ir namams.
Katažina
Sveiki. Ka daryti, jeigu laminatas pasidare nezmoniskai slidus? Ar cia zenklas kad reikia keisti? Nes pats laminatas dar tikrai labai graziai atrodo, bet toks slidus, kad net baisu vaiksciuoti...
Iris (Egesta)
Laba diena,
Greičiausiai atsakymo reikėtų ieškoti jūsų naudojamose grindų plovimo priemonėse, nes pati laminuota grindų danga slidžia tapti neturėtų.
Edita
Laba diena, norėčiau paklausti, ar galima sudėtą laminuotą grindų dangą išardyti ir perdėti kitur?
Iris (Marius)
Laba diena,
Galima, jei ardant išsaugomi užraktai.
Dalia
Laba diena,
Po vandentiekio avarijos mano bute nukentejo kaimynu laminatas.Jam apsaugoti, jis buvo padengtas apsaugine plevele. Ar teisinga padengti apsaugine plevele?
Skaiciau, kad neleidus jam isdziuti, gali susidaryti pelesis ir veliau laminatas gali deformuotis.Ar tai tiesa?
Dekoju.
Iris (Marius)
Laba diena,
Laminatas visada deformuosis po juo pakliuvus drėgmei. Nepašalinus drėgmės iš po jo, greičiausiai atsiras ir pelėsis. Su plėvele bus laminatas ar be jos visa drėgmė neišgaruos, dalis tikrai susigers į laminatą, ir jis deformuosis.
Sulieto laminato padengimas plėvele neturi jokios prasmės. Geriausias būdas pašalinti drėgmę iš po laminato yra nedelsiant jį išardyti, viską išvalyti, laminatą nusausinti ir sudėti atgal. Ar į laminatą spėjo įsigerti drėgmė parodys tik laikas.
Ruslanas
I ir II laminato rusys. Kaip atskirti? Ar yra LT kurie II rusy parduoda, kaip I? Kaip markiruoja I / II rusys ant ipakavimo.
Dekui.
Iris (Marius)
Laba diena,
Rūšis paprastai būna pažymėta ant pakuotės. Skirtingų gamintojų žymėjimai skiriasi.
Galimi atvejai, kai žymėjimo nėra.
Ingrida
Sveiki,sudehome pries savaite laminata,ties sujungimais atsirado tarpukai,nors pries tai imusome visas ir ju nebuvo.Tarpai palikti prie sienu,grindjuostes dar neuzdetos.Kur beda? Ar gali buti,kad pats laminatas brokuotas?aciu uz atsakyma
Iris (Egesta)
Laba diena,
Plyšiai atsiranda, kai kažkas neleidžia laminuotoms grindims trauktis. Tarpus reikia palikti ne tik prie sienų, bet ir tarp kambarių (slenksčių). Maksimalus ištiso ploto ilgis/plotis gali svyruoti nuo 8 iki 13 metrų.
Tarpai gali atsirasti ir dėl grindų šildymo. Jei grindys įšildomos virš 27°C temperatūros – laminuota grindų danga susitraukia labiau nei turėtų.
Tarpukai gali atsirasti ir dėl nekokybiško klojimo, ir dėl gamyklinio broko. Reikėtų kreiptis į parduotuvę, kurioje pirkote laminatą.
MAREK
Sveiki
Noreciau paklaust. Kaip isvengt laminotu grindu purvo, nes tik isplaunam pavaikstom ir jau zinksnei matosi. Gal yra koks nors impregnantas? Ar lakas matinis?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Ne tik ant laminato, bet ir daugumos kitų dangų lieka žingsnių pėdsakai. To išvengti neįmanoma.
Laminato negalima dengti laku ar impregnantu. Grindis valykite su specialiomis, laminatui skirtomis priemonėmis. Valikliu išvalytas grindis būtinai nusausinkite švariu vandeniu praplaunama vos drėgna šluoste, kad grindų paviršius liktų beveik sausas.
Arūnas
Laba diena.
Noriu ant betono kloti laminatą. Grindys nešildomos. Kadangi grindys šaltos ir siekiant pagerinti akustines savybes noriu naudoti kamštinį paklotą. Ką patartumėte naudoti kaip garo plėvelę, nes skaičiau, kad po paprasta lygia plėvele vistiek gali susidaryti pelėsis dėl drėgmės.
Ar galimas variantas kaip garo plėvelę naudoti paklotus su garo plėvele kaip paklotai turintis banguotą ar su skylutėmis apatinį sluoksnį:
SECURA AQUASTOP SMART 3in1, SD >150, 2,2 mm storio, 1,18 x 5,1 m, pakuotėje 6m2
PROVENT, šildomoms grindims, 2,3 mm storio, tankis 35 kg/m3, 1,3 x 100 m, rulone 130 m2, o ant viršaus dėti kamštinį paklotą.
Koki geriausia sprendimą pasiūlytumėte kamštiniam paklotui.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Plėvelė po kamštiniu paklotu ant betoninio pagrindo yra privaloma, tačiau taip pat tai reiškia, kad jei po ja kondensuosis drėgmė, gali atsirasti ir pelėsis. Todėl rekomenduotume įsigyti grindų paklotą kombinuotą su hidroizoliacija, nes juose yra apgalvotas drėgmės, galimai atsirandančios iš pagrindo, pašalinimo būdas, pvz., ProVent, Tuplex: http://www.iris.lt/e-parduotuve/tuplex-3mm-30x1-1m-33-m2-rul-paklotas-su-dregmes-izoliacija-1
Tiesdami tokį paklotą, palikite 10 mm tarpą tarp sienos ir pakloto. Paklotai su drėgmės izoliacija yra banguoti t. y. paklotas į pagrindą remiasi ne visu paviršiaus plotu, o tik dalinai. Vaikštant oras pumpuojamas. Drėgmė pasišalina per tarpą tarp pakloto ir sienos.
Kelių sluoksnių paklotų kloti negalima. Turite pasirinkti vieną: arba paklotą su drėgmės izoliacija, arba kamštinį paklotą su plėvele.
Remigijus
Sveiki, sudetas laminatas virtuveje, padetas paklotas, palikti tarpeliai prie sienu, ir atsirado problema, kad pradejo atsirasti nezymus iskilimai, bet ne per lenteliu sujungimus o mazdaug ties viduriu lenteles, tiesiog akivaizdziai matosi kad vietomis lentele yra yra siektiek pakelta ? Nuo kokiu priezasciu tai vyksta? Ir kaip galima istaisyti ?
Iris (Marius)
Laba diena,
Priežastys gali būti kelios: drėgmė, nekokybiškas klojimas, gamyklinis brokas. Vienintelis variantas ištaisyti - išrinkti laminatą ir pakeisti pažeistą lentą.
Jonas
Sveiki,
Dėl ko naujai sudėtas laminatas po kelių mėnesių pradėjo nepakenčiamai girgždėti, ką patartumėt daryti ?
Iš anksto dėkoju už atsakymą
Iris (Egesta)
Laba diena,
Girgždėjimo priežastimi gali būti per minkštas paklotas. Jis nesuteikia pakankamai stabilaus/tvirto pagrindo laminuotai grindų dangai, todėl danga per sujungimus juda. Šis judėjimas ir sukelia girgždėjimą.
Kita girgždėjimo priežastimi gali būti pernelyg nelygus pagrindas, kurio nelygumų paklotas negali kompensuoti. Paprastai leidžiamas pagrindo nelygumas būna iki 2-3 mm vienam metrui.
Girgždėjimą pašalinti galima tik išsprendus pagrindo ar/ir pakloto klausimus. Jei girgžda - vadinasi juda. Jei juda - dėvisi. Po kažkurio laiko gali sulūžti lentas jungiantys sujungimai ir tarp jų atsivers plyšiai.
Milda
Laba diena ar reikia gruntuoti grindis pries dedant laminata?
Iris (Marius)
Laba diena,
Kadangi laminatas neklijuojamas prie pagrindo - nereikia. Užtenka tik švariai nuvalyti pagrindą.
Rima
Sveiki,
pas mus šildomos grindys. Norime kloti laminatą. Pardavime yra laminatas su grioveliais, be griovelių. Ar yra rekomendacija kuris labiau tinka? Ir kuo jiie skiriasi?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Klojant laminatą ant šildomų grindų svarbu, kad grindų temperatūra neviršytų 27–28 °C. Be to laminato paklotas turi būti tinkamas šildomoms grindims: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/.
Laminatas nebūtinai turi būti su grioveliais. Dangos kokybę lemia ne jie.
Griovelių privalumai:
1. Vaizdas. Grioveliai išskiria atskiras lentas grindų fone – primena natūralaus medžio grindis.
2. Dėl netinkamos priežiūros (per šlapio valymo), laminuotų grindų lentų kraštai pabrinksta, pajuoduoja. Jei lentos lygios, tai labai pastebima, o jei su grioveliais – ne.
3. Jeigu ant lygių grindų paklius mažas akmenukas (smiltelė), jis bus stumdomas ant grindų tol, kol bus išvalytas. Dėl to atsiras daug mikro įbrėžimų grindų paviršiuje. Jei lentos su grioveliais – greičiausiai jis paklius į griovelį ir liks ten iki valymo.
Kristina
Labas vakaras
Kilo idėja laminatą panaudoti virtuvės zonoje tarp pastatomų ir pakabinamų spintelių. Ką galėtumėt patarti? Ar jis atsparus drėgmei ir karščiui (zona prie viryklės) ir ar reikėtų papildomo apsauginio sluoksnio (lako?)
Ačiū už atsakymą.
Povilas
Sveiki, sudejus laminata atsirado kvapas, vedinam bet kolkas kvapas nedingsta zinoma jis nera jau toks malonus, klausimas ar jis dings issivedins ar reiktu kazka daryt, laminatas 1cm storio atrodo"kronpol" pavadinimas.
Audrius
Sveiki,
Laminatas Quick Step su grioveliais, ar įmanomą pakeisti pažeista lentelę, ar teks ardyti iki pažeidimo? Ačiū.
Iris (Marius)
Laba diena,
Kristina – Laminatas nėra atsparus drėgmei. Siūlome naudoti LVT lenteles arba keramines plyteles.
Povilai – Laminatui nėra būdingas ilgai išsilaikantis kvapas. Siūlome kreiptis į parduotuvę, kurioje pirkote laminatą ir susitarti dėl apžiūros.
Audriau – Deja, tačiau reikės ardyti iki pažeistos lentelės.
Edvinas
Laba diena. Pas mane pirmame aukšte bute kur laminatui paliktas tarpelis kitur nemazas tarpelis ejos šaltis i namus tai paemiau sandarinimo putu mazai plečiančiu ir užpurškiau tos putoms suketejus jos gana minkštos. Norejau paklausti ar laminatui kas galia atsitikti nuo to?
Iris (Marius)
Laba diena,
Gamintojas rekomenduoja palikti tarpus iš visų pusių, kad laminatas turėtų erdvės plėstis kintant temperatūrai ir/ar drėgnumui.
Sukietėję putos neleis laminatui judėti. Dėl to laminatas pradės traškėti, atskiros lentos iškils. Putas reikėtų pašalinti.
Mindaugas
Sveiki,
Mane domina, kaip žmonės sprendžia tas situacijas, kai negalima panaudotis paprastų grindjuosčių / kaip paslėpti tą tarpą?
Pas mane yra langai iki žemės, kai kurie atsidarantys ir net nedidelės grindjuostės (6cm aukščio) netelpa.
Galvojau tiesiog panaudoti silikoną ar pan. hermetiką, bet ar galima taip daryti?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Tarpo paskirtis, kad grindų danga galėtų laisvai trauktis/plėstis. Tarpo užpildymas kuo nors reiškia jo panaikinimą.
Neturėdama galimybės plėstis į pasienius, danga sudūrimo vietose kils į viršų. Paviršius taps banguotas.
Tarpą galima tik pridengti iš viršaus kažkuo tvirtinamu prie sienos (grindjuoste). Jei standartinė grindjuostė netelpa, reikia rinktis siauresnę. Galima panaudoti plastikinę grindjuostę (4 cm aukštis, galima pačiam susiaurinti) su įklijuota tinkamo rašto lipnia plėvele.
Tokios grindjuostės pavyzdys: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/.
Andrius
laba diena, norejau pateirauti ar laminatas nekiankia azuolinems grindems? nes gyvenu nuomotame name ir savininkai nori issaugoti grindis originalias, kadangi turiu du mazus vaikus nesinori kad sugadintu geru grindu. azuoliniu lentu storis apie 3cm dengtos dvigubu laku. pries klojant laminata mastau deti apie 2 mm storio paklota?
Iris (Marius)
Laba diena,
Pats laminatas tikrai nekenkia medinėms grindims. Medinėms grindims pakenkti gali tik drėgmė. 2 mm paklotas pakankamas.
Mantas
Sveiki, pas mane yra šildomos grindys ir nusipirkau laminata su 33kl 8mm. Grindų šildymo vamzdeliai nėra vienas šalia kito tai pridėjus ranka prie betono jaučiasi tarpai kurie yra šaltesni nei kiti. Koki paklotą pasiūlytumėte, kad jis paskirstytu šilumą po visas grindis ar bent yra koks nors panašus, norim jausti šilumą po kojom, o ne tarpais. pasiūlykite geriausią variantą. Ačiū
Andrius
Sveiki, pas mus svetainė ir virtuvė yra viena bendra zona, tad norėtume turėti vientisas grindis, svarstome dėti laminatą. Ar būtų praktiškas sprendimas pasirinkti kokį nors brangesnį laminatą (pvz quick step, kur rašo, kad atsparus drėgmei)? Ar visgi geriau būtų atskirti virtuvės zoną plytelėmis?
Iris (Marius)
Laba diena,
Šilumos "paskirstymas" nėra pakloto paskirtis. Paklotas skirtas nelygumams sušvelninti bei garso izoliacijai pagerinti.
Nevienodas šilumos pasiskirstymas jausis.
Siūlome rinktis paklotą su gera šilumine varža, kad praleistų kuo daugiau šilumos.
Pvz.: http://www.iris.lt/e-isparduotuve/provent-2-3mm-100x1-3m-130-m2-rul-paklotas-su-dregmes-izoliacija
Iris (Marius)
Laba diena,
Atsparus drėgmei laminatas puikiai tinka virtuvės zonai. Siūlome pagalvoti ir apie PVC lenteles. Jos tinka ne tik virtuvėje, bet ir vonioje, nes yra visiškai atsparios drėgmei.
Daugiau apie PVC (vinilines) lenteles: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
Jonas
Kuris geresnis paklotas šildomom grindim
Fixprix Expert Thermo Roll ar EXPERT THERMO RAPID. Pliusai ir minusai. Ačiū
Iris (Egesta)
Laba diena,
Šiais paklotais neprekiaujame, todėl jų savybių nežinome. Šildomoms grindims reikėtų rinktis paklotą su mažesne šilumine varža. Daugiau galite paskaityti: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Gedas
Sveiki,
Neseniai sudėtas laminatas nuosavame name. Šildomos grindys. Pastebėjau, kad vietomis matomi nedideli plyšiai. Laminatas su grioveliais.
Klausimas būtų, ar būna kažkokio specialaus užpildo plyšiams? Ar yra koks nors būdas tuos nedidelius plyšius užpildyti, paslėpti?
Iris (Marius)
Laba diena,
Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti plyšelių atsiradimo priežastį. Tai gali būti netinkamo klojimo ar nekokybiškų grindų pasekmė. Vienaip ar kitaip, tarpų užglaistymas būtų tik laikinas sprendimas.
Renata
Laba diena.Neseniai išklotas naujas laminatas,tačiau pradėjo labai traškėti. Manau ,kad sudėtas ne pagal tecnologijas.Ar yra galimybė naujai perkloti tą patį laminatą ir išpręsti šią nemalonią problemą.Ir gal patartumėt kas tai galėtų padaryti.
Iris (Marius)
Laba diena,
Traškėjimo priežasčių gali būti daug. Dažniausiai pasitaikanti – nelygus paviršius bei pagrindo drėgmės perviršis.
Kita dažna priežastis – prastas arba nekokybiškas paklotas po grindimis. Daugumą laminuotų grindų galima išardyti ir perkloti.
Dėl meistrų parašėme asmeniškai el. paštu.
Jolita
Sveiki,
Atsirado tarp laminato siūlių kai kur tarpeliai. Ar yra kokių hermetikų su spalva, kad paslept trūkumus?
Ramas
Sveiki. Laminatas bus klojamas balkone, senos statybos name, ant medinio paviršiaus grindų, kuris nėra itin lygus. Čia grožio ir kokybės man nereikia. Klausimas tiesiog būtų, kuo geriau išlyginti pokytį, kad klojamas pagrindas būtų lygus?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Grindų išlyginimui ant medinių grindų galima naudoti savaime išsilyginantį mišinį (pvz., Ceresit CN 75 TDL). Juo galite suformuoti naują, lygų pagrindą.
Daugiau apie šį mišinį galite pasiskaityti: http://www.iris.lt/files/3215/5617/1502/CN_75_TDS_LT_06_18.pdf
Dovile
Sveiki, kaip pašalinti paviršinius laminato įbrėžimus?
Iris (Marius)
Laba diena,
Įbrėžimus galima padaryti mažiau matomus spalvoto vaško gabalėliais iš QS REPAIR remonto komplekto.
Į komplektą įeina lydomasis peilis, valymo šukos, 7 spalvoto vaško gabalėliai, šlifavimo trinkelė. Komplektą galite užsisakyti Iris parduotuvėse. Kaina 47,20 € už komplektą.
Būdo visiškai pašalinti įbrėžimus nėra.
Mantas
Sveiki ar imanoma islyginti jau sudeta laminata jei palei siena truputi linguoja?
Iris (Marius)
Laba diena,
"Lingavimas" yra nekokybiško klojimo arba nelygaus pagrindo pasekmė. Ir vienu, ir kitu atveju, laminatą reikėtų išardyti ir pašalinti lingavimo priežastis.
Gvidas
Sveiki, pagal ka rinktis laminata virtuves patalpoms?
Iris (Marius)
Laba diena,
Virtuvės grindims geriausia rinktis bent 32 klasės ir atsparų vandeniui laminatą.
Pvz.: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?cat=25%3A65&q=ocean&store=
Brigita.
Sveiki, stumdant baldus buvo ibreztas laminatas, ką reiktų daryti, kaip pataisyti tuos įbrėžimus?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Įbrėžimus galima padaryti mažiau matomus spalvoto vaško gabalėliais iš QS REPAIR remonto komplekto.
Į komplektą įeina lydomasis peilis, valymo šukos, 7 spalvoto vaško gabalėliai, šlifavimo trinkelė. Komplektą galite užsisakyti Iris parduotuvėse. Kaina 47,20 € už komplektą.
Būdo visiškai pašalinti įbrėžimus nėra.
Ieva
Sveiki, planuojame keisti laminatą namuose ir niekaip neapsisprendžiu kokį dėti su tarpeliais ar lygu. Asmeniškai labai norėčiau su tarpeliais balinto ąžuolo tipo, bet bijau jog bus labai sunku prižiūrėti, kadangi svetainė sujungta su virtuve purvas bus neišvengiamas, o dar neduok dieve koks burokėlių lašas į šviesaus laminato tarpus. Gal ką patartumet, jus geriau žinote visus niuansus.
Iris (Inga)
Laba diena,
Daugelio gamintojų laminuotos grindų dangos viršutinis sluoksnis ir grioveliai padengti apsauginiu sluoksniu neleidžiančiu įsigerti dėmėms ir purvui.
Lentos su grioveliais turi privalumų:
1. Dėl netinkamos priežiūros (per šlapio valymo), laminuotų grindų lentų kraštai pabrinksta, pajuoduoja. Jei lentos lygios, tai labai pastebima, o jei su grioveliais – ne.
2. Jeigu ant lygių grindų paklius mažas akmenukas (smiltelė), jis bus stumdomas ant grindų tol, kol bus išvalytas. Dėl to atsiras daug mikro įbrėžimų grindų paviršiuje. Jei lentos su grioveliais – greičiausiai jis paklius į griovelį ir liks ten iki valymo.
Bet kokiu atveju, kad laminuota danga ilgai tarnautų ir neprarastų pradinės išvaizdos, svarbu vadovautis gamintojų pateikiamomis laminuotos grindų dangos priežiūros ir valymo instrukcijomis.
Elena
Sveiki,maždaug 2kv užpylė laminatą greta sekcijos,o po sekcija ne,o sujungimas už sekcijos,ar galima pakeisti laminatą neišardžius sekcijos,dėkoju
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Norint pakeisti laminato lenteles, būtina pradėti nuo sienos. Tik išėmus prie sienos esančią lentelę, galima išimti šalia jos esančias. Taip prieinama iki pažeistos vietos.
Jei šiam procesui baldai netrukdys, jų išnešti nereiks.
Ina
Laba diena,sudėjome laminatą prieš 3 savaites.Be baldų stovėjo kambarys tuščias apie 10 dienų.Kai sustatėme baldus,panašiai po savaitės lamintas per ilgį pradejo banguotis.Atplėšus grindinius apvadus,pamatėme kad dingo tarpai tarp sienos ir laminato.Padidinome vėl.Praėjo 3 dienos,bet pokyčių nesimato.Gal reikėtų išnešti baldus?Ar laukt ilgiau ir laminatas atsistatys i vietą?Ačiū už atsakymą.
Iris (Inga)
Laba diena,
Laminatas susibanguoti galėjo dėl keleto priežasčių: laminuotai grindų dangai nebuvo leista aklimatizuotis patalpoje (rekomenduojama 24 h), palikti per maži tarpeliai tarp sienos ir lentos (rekomenduojama ~0,8-1,5 cm), grindjuostės buvo pritvirtintos prie laminuotos grindų dangos, o ne prie sienos, prieš klojimo darbus nebuvo išjungtas grindininis šildymas arba įjungtas per anskti (turi būti minimum 24 h po klojimo darbų) arba suklota laminuota grindų danga netinkama grindiniam šildymui, tarpduryje nebuvo įmontuotas kompensacinis profilis. Deja, nėra būdų sugrąžinti deformuotą laminuotą grindų dangą į savo pradinę formą. Susibangavusias lentutes pakeisti naujomis, klojant vadovautis gamintojo instaliavimo instrukcija.
Kristina
Laba diena,
Namas naujos statybos, isklojome laminatu 33 kl. Tarp koridoriaus ir kambario nera sujungimu, klota vientisai be slenkatuku. Palikti tarpai prie sienu 1,5 cm. Katilineje issiliejo is katalizatoriaus vanduo ir iskele laminata koridoriuje didele banga ir tame ilgyje nebeliko tarpeliu prie sienos issipute. Laminatas buvo pakeistas, pries tai pajungtas grindinis sildymas savaite kad isdziovinti gtindis. Sudejus nauja laminata situacija pasikartojo vel ispute didele banga. Ar imanoma si laminata sutvarkyti kai pasijungs grindinis sildymas ar nupjovus dar pagal sienas? Ar jis sugadintas nepataisomai,? Aciu uz atsakyma.
Iris (Marius)
Laba diena,
Sunku pakomentuoti nematant, bet greičiausiai bent dalį laminato reikės pakeisti. Antrą kartą išsipūsti galėjo dėl drėgmės einančios iš pagrindo ar per mažų tarpų prie sienų. Kad išvengtumėte drėgmės iš pagrindo, naudokite paklotą su drėgmės izoliacijos sluoksniu.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/tuplex-3mm-30x1-1m-33-m2-rul-paklotas-su-dregmes-izoliacija-1
Renatas
17MR/3746/3D/BE,su grioveliu V4, 1380 x 193 x 10 mm, 32 kl. Sveiki ar galima kloti toki laminatą virtuvėj ir koridoriuj prie durų, ar jis atsparus dregmei? Ačiū.
Iris (Marius)
Laba diena,
Jūsų paminėtu laminatu mes neprekiaujame, todėl atsakyti negalime.
Virtuvei bei koridoriui siūlome belgišką, atsparų vandeniui laminatą: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?cat=25%3A65&q=ocean&store=
Donatas
Sveiki, ar galima deti laminata rastiniam name ant mediniu lentu ? (Senos statybos?
Iris (Marius)
Laba diena,
Reikalavimai pagrindui yra surašyti šiame puslapyje: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/pagrindo-paruosimas-dangos-klojimui/
Ant medinių grindų naudokite paklotą be drėgmės izoliacijos sluoksnio.
Pvz.: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=izo-nord
Greta
Sveiki, 1. ar laminatas gali būti perdažomas? Jei spalva šviesi rusva, bet norisi baltų grindų, o laminatas naujame būste jau sudėtas? 2. Svetainėje iškolotas laminatas, o norisi statyti židinį, ką tokiu atveju teks daryti,kad neišsikraipytų nuo per didelio karščio?
Erika
Laba diena,
ar dedant laminatą šildomoms grindims reikia laminatą klijuoti?
Iris (Marius)
Laba diena,
Jokiu būdu ne. Laminatas - "plaukiojančios grindys", jų klijuoti prie pagrindo negalima. Su atitinkamu paklotu laminatas puikiai tinka šildomoms grindims. Paklotai, tinkantys šildomoms grindims, surašyti šiame puslapyje: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Elena
Laba diena, virtuvėje ir kolidory 16m kv plote meistras sudėjo laminatą Robusta AKVO kodas 1206,paklotą dėjo 3mm tamsiai žalia, dėjo ant parketlenčių,vaikščiojant treška,prieš 5metus buvo dėtas laminatas KRONOFIX CLASSIS 8816 kodas 138508, kitas paklotas minkštesnis,šviesiai mėlynas,lygtai 3mm,traškėjimų nebuvo, kodėl taip yra? Ir ar būtina jį kuo greičiau tvarkyti? Ir ar galima tokį pat laminatą ir paklotą dėti kambaryje 18m kv plote?Gal turite meistrus laminatui dėti?Dėkoju.
Iris (Marius)
Laba diena,
Viena iš pagrindinių traškėjimo priežasčių – nuo drėgmės deformuotos (išsipūtusios) lentos prie sujungimų. Taip nutinka, kai grindys valomos per šlapiai.
Traškėjimas gali atsirasti ir dėl grindų paviršiaus įtempimų. Pavyzdžiui, jei tarp grindų dangos ir sienos (ar kitų stacionarių kliūčių: kolona, vamzdis ir t.t.) nebuvo paliktas pakankamo pločio tarpelis (8-10 mm) išsiplėtimui.
Taip pat tam įtakos gali turėti nestabilus (linguojantis) pagrindas ar prastos kokybės grindų paklotas.
Daugumą laminuotų grindų galima išardyti ir perkloti.
Elena
Sveiki,ar yra skirtumas kokia puse kloti paklotą į apačią,kuris yra žalias 3mm,viena pusė paralonas,kita pusė folija,dėkoju už atsakymą
Iris (Inga)
Laba diena,
Klojant paklotą svarbu vadovautis gamintojo pateikiama pakloto klojimo instrukcija. Kiekvienas paklotas pasižymi tam tikromis savybėmis, kaip drėgmės, garso izoliacija, šiluminė varža ir kt. Paklojus paklotą, nesilaikant gamintojų rekomendacijų, paklotas gali prarasti minėtas savybes, tuo pačiu gali pakenkti ir laminuotai grindų dangai. Kadangi neįvardinote pakloto pavadinimo, kaip pavyzdį pateikiame mūsų prekyboje esantį izoliacinį paklotą Izo-Met, 3 mm:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/izo-met-3-mm-1x10m-10-m2-pak-paklotas-su-dregmes-izoliacija
Šis paklotas klojamas folija į viršų.
Elena
Sveiki, norėjau papildyti savo ankstesnį klausimą,ar yra skirtumas kokia puse kloti polisterinį 3mm žalią,paklotą,jo viena pusė blizganti,kita ne,dėkoju už atsakymą
Simona
Laba diena,
Ar yra galimybė išsikviesti laminuotų grindų klojimo meistrą į namus? Turime situaciją, kad po kelių mėnesių gyvenimo naujuose namuose, pradėjo stipriai traškėti grindys. Darbus atlikę meistrai savo kaltės nepripažįsta, todėl norime kviesti nepriklausomą ekspertą, kad padėtų išsiaiškinti, dėl ko atsirado traškėjimas.
Dėkoju!
Iris (Egesta)
Laba diena,
Atsakėme el. paštu.
Simona
Sveiki,
Deja, negavau Jūsų laiško. Nėra nei prie pagrindinių laiškų, nei prie šlamšto.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Atrašėme Jums dar kartą.
Simona
Sveiki, ačiū, Jūsų atsakymą gavau. Noriu paklausti, ar atsiradusiam laminato traškėjimui galėjo turėti įtakos sumontuotos slankiojančių sistemų spintos? Nes traškėjimas atsirado po gero mėnesio, kai sumontavo spintas. Ar yra kokie nors specifiniai reikalavimai, susiję su laminuota grindų danga ir baldais, kurie ant jos dedasi. Niekas nebuvo klijuota, gręžta ir pan. Tose vietose, kur traška, atsirado pakilę laminato lentelių kampučiai, kurie juda ir trinasi tarpusavyje.
Ir dar klausimas, ar normalu, jeigu laminatas ties sienomis "banguoja", t.y paspaudus akivaizdžiai juda. O toje vietoje, kur susijungia su plytelėmis išvis kabo aukščiau ir užlipus įlinksta. Ar galėjo tai turėti įtakos prasidėjusiam grindų traškėjimui?
Rangovai teigia, kad viską padarė gerai (taip, iš pradžių to traškėjimo tikrai nebuvo) ir teigia, kad viskas dėl sumontuotų baldų. Labai norisi išsiaiškinti tikrąją priežastį. Dėkoju!
Inga
Sveiki.Norejau paklausti ar galima dėti parketlentes jai per žiemą nebus kūrenama patalpa nes įsirenginejam naujus namus ir ten nėra dar pastatyto zidinio ar jom nepakenks šaltis.
Iris (Marius)
Laba diena,
Pastate, kuriame klojamos grindys, turi būti sausa ir šildoma. Visi langai, durys turi būti įstatyti, visi mūrijimo, tinkavimo ir dažymo darbai baigti prieš klojimo darbus. Klojant kambario temperatūra turi būti ne mažiau kaip 15º C, o santykinis oro drėgnumas ne daugiau kaip 60 %. Užtikrinkite tinkamą kambario temperatūrą (min 15º C) ir santykinį oro drėgnumą (max 60 %) ir paklojus parketlentes. Kartonines parketlenčių dėžes saugokite sausose patalpose ir atidarykite tik prieš pat klojimą.
Klojant grindis laikykitės klojimo instrukcijų. Žemiau 0 temperatūra yra rizikinga suklotam parketui. Nuo drėgmės ir temperatūros kaitos parketlentės judės, tad svarbu palikti atitinkamus tarpus perimetre.
Inga kaminskaite
Sveiki ar galima laninata deti ant mediniu grindu
Iris (Egesta)
Laba diena,
Paviršius ant kurio klojamas laminatas turi būti kietas, stabilus ir lygus. Taigi reikia įvertinti, ar sena danga pakankamai kieta ir lygi. Jei taip, galima.
Ramunė
Laba diena, planuoju pirkti laminatą gyv. kambariui. Bendradarbiai, kurie susidėjo laminatą su grioveliais, sako, kad atsirado įlūžimų, kurie jaučiasi vaikštant. Kokios gali būti lūžimų priežastys?
Iris (Marius)
Laba diena,
Įlūžimų priežastys gali būti kelios - nekokybiškas/brokuotas laminatas, nekokybiškas klojimas ar itin nelygus pagrindas.
Griovelių buvimas ar nebuvimas visiškai su tuo nesusijęs.
saulius
Laba diena, atskilo vienos laminato lenteles virsutines dalies kampas. ar yra kokiu medziagu tai uztaisyti?
Iris (Marius)
Laba diena,
Deja, būdo nuskilusiai laminato lentai suremontuoti nėra.
Arturas
Laba diena, sudejau naujai 10mm laminata, paklotas 5mm ir sudejus linguojas kai vaikstai , tarpai pri sienu yra, ar tiesiog turi susigulet paklotas po kurio laiko ,ar per soras 5mm paklotas ?
Iris (Marius)
Laba diena,
To gali būti dvi priežastys - per minkštas paklotas arba nelygus pagrindas.
Marius
Sveiki. Turime 10mm laminatą, tačiau norint išlyginti su vonios plytelėmis, turime pakelti bent 4-5mm. Grindys nešildomos. Taip pat norisi kuo labiau sumažinti kaukšėjimą. Kokį paklotą geriausia rinktis? Ar galima dėti kažkokį 2mm paprasta paklotą + 2mm kamštinį? Ką rekomenduotumėte? Ačiū už atsakymą.
Iris (Marius)
Laba diena,
Jei reikia pakelti naudojant paklotą - rekomenduojame naudoti vieną sluoksnį. Dvigubas paklotas gali būti nepakankamai tvirtas pagrindas laminatui kloti.
Vieno sluoksnio storesnis paklotas bus stabilesnis bei tvirtesnis pagrindas laminatui nei dviejų plonesnių paklotų kombinacija.
Egidija
Laba. Susidejau 30 klasės laminata.siuliu neklijavau. Aiškina,kad yra laminato impregnantas.juo reikia padengti,nes jis sudėtas ir virtuvės zonoje. Ar toks impregnantas yra?
Iris (Marius)
Laba diena,
Drėgmė paprastai į laminatą patenka per sujungimus. Impregnantas teoriškai gali pagelbėti apsaugoti nuo trumpalaikės drėgmės, bet mūsų parduodamo laminato gamintojai tokių rekomendacijų nepateikia.
Pardavinėjamas didžiuosiuose prekybos centruose.
Gintaras
Sveiki,
Planuoju bute dėti viniline grindų danga , grindis iš betonuotos ir išlygintos lyginamuoju mišiniu , ar reiketu dar dėti paklota?nes vieni sako , kad turi dėtis kiti sako, kad po vinilinem grindim paklotas nereikalingas, aciu už atsakymą .
Iris (Marius)
Laba diena,
Pakloto naudojimo būtinybė priklauso nuo gamintojo. Mūsų parduodamoms BerryAlloc vinilinėms lentelėms paklotas nėra būtinas, tačiau gamintojo rekomenduojamas.
Paklotas vinilinėms lentelėms yra specialus, t. y., plonas (1,5 mm) bei pakankamai kietas (~400 kpa).
Net ir toks plonas paklotas gali šiek tiek kompensuoti minimalius pagrindo nelygumus bei suteikti papildomos garso izoliacijos.
Vidmantas
Sveiki. Meistras išklojo laminato grindis, bet prieš klojant, matomai, ne visus gerai išlygino. Po 2 mėn., kelios lentos, vaikštant ėmė linguoti. Manau, kad liko tarpas tarp pakloto ir grindų dangos -t.y. darbo brokas. Kokią priemonę ar "išradimą" galite pasiūlyti tarpui užpildyti neardant grindų dangos. Gal yra kažkokia medžiaga kurią būtų galima išvirkšti per minimalią angą ? Dėkui iš anksto.
Iris (Marius)
Laba diena,
Labiau tikėtina, kad lingavimas yra dėl nelygaus pagrindo. Deja, jokio "išradimo" tam pašalinti nėra, tik pagrindo lyginimas.
Gintare
Sveiki. Noriu jūsų paklausi. Žodžiu dėjome laminatą 45° kampu, paklotas 3,3mm. Laminatas negirgžda..bet einant matosi kaip lengvai įlinksta ir po kojomis jaučiasi tuštuma. Prieš tai, kol buvo sudetas senasis laminatas taip nebuvo, jautese vienas nelygumas, bet ne taip, kaip dabar vos ne per visą kambarį. Kas čia negerai ar čia kitos išeities nebėra kaip viska lupti ir lyginti betoną?
Iris (Marius)
Laba diena,
Deja, čia yra nelygaus pagrindo pasekmės. Geriausias sprendimas - išlyginti pagrindą ir tik tada kloti paklotą bei laminatą.
Karolis
Sveiki.Daugiabutyje,bute,antrame aukšte ne ta puse suklojom Provent paklotą.Ar labai blogai?Ar verta perklot laminatą?
Iris (Marius)
Laba diena,
Provent paklotas yra su hidroizoliacine plėvele bei specialiais oro kanalais – reikia perkloti.
Milda
Laba diena,
Senos statybos daugebutyje klosim laminatą 12mm. Gridis išlyginom osb plokšte, kokį paklotą mm patartumėte dėti, grindys bus ir virtuvėje tokios pat, gal ten kitokį paklotą rinktis? Gal galima klijuoti laminatą, tvirčiau laikys?
Iris (Marius)
Laba diena,
Dėl OSB plokštės grindys bus gana lygios, todėl virtuvei ir kambariams siūlome paklotą iki 3 mm. Kadangi laminatas klojamas ne ant betono – hidroizoliacinė plėvelė nebūtina.
Pvz: https://www.iris.lt/e-parduotuve/izo-nord-3-mm-1x0-5m-5-m2-dez-paklotas
Laminatas yra plaukiojančių grindų tipo danga, todėl klijuoti prie pagrindo yra draudžiama.
Marius
Sveiki,

Norejau paklausti ar reikia daryti laminato sujungimus su profiliais h juostu ar kt. tarp kambariu visu ir koridoriaus.jeigu butas yra 37M2.nes kiek maciau jungimai daromi kai virsija 8×8M.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Atskiras patalpas būtina atskirti profiliais (slenkstukais). To nepadarius, kintant santykinei drėgmei ir temperatūrai, labai tikėtina, kad laminatas sandūrose iškils.
Karolis
Laba diena. Ka pasiulitumet darit. Iviko nekaime ir laminate atsirado nemaza idauza. Kaip butu galima ja sutvarkit nekeicent laminato ?
Loreta
Laba diena, norėčiau sužinoti ar sudėjus virtuvėje laminatą su grioveliais nuo papuolusio vandens į tarpelius per ilgesnį laiką laminatas neišsipūs. Gal geriau virtuvėje dėti laminatą be griovelių?Dėkoju
Iris (Marius)
Laba diena,
Taip, įprasto laminato grioveliai gali būti silpnoji vieta kalbant apie drėgmę. Virtuvei siūlome rinktis atsparų vandeniui laminatą, kurio ir grioveliai yra apsaugoti.
Pvz: https://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?cat=25%3A65&q=ocean&store=
Visiškai vandens nebijo PVC lentelės: https://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
Virginija
Sveiki,
Svetaineje isklota kilimine danga ,pakankamai stora ir paklotas taip pat storas.Detas ,kad sumazintu salti,nes pirmas aukstas ir tiesiog vos ne ant zemes.Noriu kloti laminata,ar galima kloti ant kiliminio pakloto laminata?Jei ne ka daryti,islupus viska pirmiausiai?gal reikia kokio hermetiko ant betono ir koki deti paklota,kad sulaikytu dregme ir salti?Ziemos metu,ten kur yra vitrininiai langai iki zemes papelyja.
Iris (Marius)
Laba diena,
Ant kiliminės dangos dėti laminato negalima. Laminatui reikalingas tvirtas bei lygus pagrindas.
Nuėmus kiliminę dangą, reikėtų išlyginti pagrindą. Tam naudokite savaime išsilyginantį mišinį ATLAS SMS 30.
https://www.iris.lt/e-parduotuve/atlas-sms-30-25-kg-issilyginantis-grindu-misinys
Drėgmės ir šalčio sulaikymui, naudokite paklotą su drėgmės izoliacija IZO-MET 3mm.
https://www.iris.lt/e-parduotuve/izo-met-3-mm-1x10m-10-m2-pak-paklotas-su-dregmes-izoliacija
Jonas
Sveiki,
Čia jau buvo rašyta apie apie naujai sudėto laminato traškėjimą. Laminatas su click sistema ir grioveliais matosi traška sujungimuose nes juda.
Grindys bute nėra lygios, visur kituose kambariuose sudėtas paprastų jungčių laminatas be griovelių, vienur vyniojamas paklotas kitur lapais iš ekstrūzinio polistireno 3mm, po girgždančių taip pat lapais. O girgžda tik su click.
Kaip suprantu kad tam laminatui pasirinktas blogas paklotas? O kokio tada reikėtų perklojimui?
Iris (Marius)
Laba diena,
Labiausiai tikėtina, kad girgžda dėl nelygių grindų. Greičiausiai bus jau palūžinėję laminato užraktai, todėl ir girgžda.
Geriausias būdas ištaisyti padėtį, tai išlyginti grindis ir perkloti laminatą.
Kestas
Sveiki, dedu laminata ant naujai betonuotu grindu, grindys sildytos 10cm putu polistiroliu, deta plevele ir uzbetonuota, betonas jau isdziuves 2men, laminatas 12mm storio, laminatas jungiamas drop on sistema. Naudoji 3mm medzio plauso pagrinda, ar butina dar deti papildomai plevele? Ar normalu og dauguma laminato lenteliu yra truputi issigaubusios? Ir kodel po keliu eiliu sudejimo vienam kampe stovint lenteles girgzda?
Iris (Marius)
Laba diena,
Papildomą plėvelę dėti rekomenduojama, kad izoliuotumėte drėgmę nuo pagrindo. Drėgmę išskiria net seniai įrengtas betoninis pagrindas.
Šiokį tokį išlinkimą lentos gali turėti, bet jei sandėliuojamos sausai – turėtų būti tiesios. Jei išlinkimas gan didelis, gali atsirasti girgždesiai. Girgždėti taip pat gali dėl nekokybiškai (ne lygiai) įrengto pagrindo.
jurgita
Planuoju dėti laminatą ant betoninio išlyginamojo sluoksnio (6cm) norisi kad būtų didesnė šiluma o kartu ir nuo kondensacinės drėgmės apsisaugoti. Kokį paklotą naudoti? O gal pirma dėti kokią nors OSB plokštę ir tik tada laminatą? (čia dėl šilumos)
Linas
Naujame būste, ant betoninių, šildomų grindų sudėjome 12mm. laminuotas grindis, laminatas su CLIC sistema, paklotas 5mm., sudėjus grindis iškart atsirado stiprus traškesys, kodėl traška? Gal per minkstas paklotas? Grindys lygios, ar gali traškėti clic sistema ties sujungimais dėl to, kad per storas paklotas?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Girgždėjimo priežastimi gali būti per minkštas paklotas. Jis nesuteikia pakankamai stabilaus/tvirto pagrindo laminuotai grindų dangai, todėl danga per sujungimus juda. Šis judėjimas ir sukelia girgždėjimą.
Kita girgždėjimo priežastimi gali būti pernelyg nelygus pagrindas, kurio nelygumų paklotas negali kompensuoti. Paprastai leidžiamas pagrindo nelygumas būna iki 2-3 mm vienam metrui.
Girgždėjimą pašalinti galima tik sutvarkius pagrindą ir/ar pakeitus paklotą. Jei girgžda - vadinasi juda. Jei juda - dėvisi. Po kažkurio laiko gali sulūžti lentas jungiantys sujungimai ir tarp jų atsivers plyšiai.
Zilva
Sveiki, sudėtas laminatas.ar galima iš karto dėti grindjuostes? Ar reikia kažkiek laiko palaukti?
Iris (Marius)
Laba diena,
Galima iškart.
Gediminas
Ar būtina tarp kambarių, kur durų staktos daryti jungtį? ar galima tiesiog visam bute kloti laminatą vientisą?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Atskiras patalpas būtina atskirti profiliais (slenkstukais). To nepadarius, kintant santykinei drėgmei ir temperatūrai, laminatas sandūrose iškils.
Egidijus
Laba vakara.
Noriu susideti sildomas grindis tiesiai ant parketo ispiovus takus vamzdukams, pritvirtinus aliumines plokstes kuriuos paskirsto siluma ir kloti iskarto ant virsaus laminata ,mano klausimas ar galima kloti laminata iskarto ant vamzduku su aliuminem plokstem ir ar reikia deti paklota?
David
Sveiki. Dedant laminata susidejo su tarpukais vietom. Kaip galiu tarpukus uztept kad pasleptu? Ir kodel taip gavosi
Antanas
Laba diena,rosiuos kloto lamonata ant senų medinių grindų,aišku jos smarkei nelygios,betonuot dar nenoriu,ką patartumet daryt su neligumais?storas paklotas ar dar kokios priemonės kad galėčiau drasei klot laminatas?ačiū labai.
Antanas
Kloti laminata,atsiprašau už klaidas
Danielius
Sveiki. Bute turime šuni tai visas laminatas nuo jo nagų subraižytas bet negiliai. Klausimas.. ar yra kakokia pasta ar kita priemonė pašalinti ibrėžimus? Butu gana didelis plotas apie 20kv. Panašu kad daugiau ar mažiau subraižytas visas kambarys.
Antanas
Laukiu jūsų atsakymo,kitaip nieko nedarysiu
Iris (Marius)
Laba diena,
Klojant laminatą paviršius turi būti sausas, švarus ir lygus: nelygumai ne didesni nei 3 mm vienam metrui. Esant dideliems nelygumams nuo apkrovų lūžta lentų užraktai.
Jei išlyginti grindis galimybės nėra, naudokite storą ir kietą paklotą, pvz: https://www.iris.lt/e-parduotuve/konstruktor-ff-7mm-0-59x0-79m-6-9915m2-dez-medzio-plaus-paklotas-1
Iris (Marius)
Laba diena,
Įbrėžimų laminate visiškai nepaslėpsite, bet galite šiek tiek užmaskuoti.
Tam galite užsisakyti QS remonto komplektą (QS repait kit), 48,40 €/kompl. su PVM.
Kaip juo naudotis, galite pažiūrėti šiame video: https://www.youtube.com/watch?v=18L5pv1VL0E
Antanas
Dėkui,grindų šonai kaip ir nieko.tik vidury sukritusios lentos apie 5mm gal kaip nors kažką padarysiu
Laurynas
Sveiki,
Kokia sujungimo sistema patikimiausia, patogiausia, geriausia (Pvz. Click / Twin Click /Uniclick ir t.t..) ir kokį gamintoją rekomenduotumėte? Kodėl Krono gamintojo sujungimai labai silpni, norint išimti lentelę - lūžta visa ta "Click" sistema..
Iris (Marius)
Laba diena,
Patogiausia (nebūtinai reiškia tvirčiausia) yra ta sistema, kuri leidžia kloti jungiant po vieną lentą, o ne visą eilę.
Click yra bendrinis žodis sujungimo sistemai. Įvairūs gamintojai turi patentavę skirtingas Click sistemas. Pvz., Twin Click, Uniclick, Drop Click, 1click2go ir t.t. Visų jų tvirtumas skiriasi.
Dėl krono sujungimo – turbūt susidūrėte su 1click2go sujungimo sistema ir galimai bus neteisingai išimama lenta per trumpąją kraštinę. Lenta turi būti išimama ištraukiant, o ne keliant lentą. Plačiau video: https://youtu.be/SnythRelNmk?t=7
Olis
Sveiki, reikalingas ~3mm paklotas po laminatu. Pagrindas betoninis, grindys nešildomos, laminato storis 10mm. Kokį paklotą galite rekomenduoti ?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Klojant laminatą ant betono reikia naudoti paklotą su drėgmę izoliuojančiu plėvelės sluoksniu. Tinka šie:
https://www.iris.lt/e-parduotuve/izo-met-3-mm-1x10m-10-m2-pak-paklotas-su-dregmes-izoliacija
https://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita/tuplex-3mm-30x1-1m-33-m2-rul-paklotas-su-dregmes-izoliacija-1
Darius
Sveiki, turiu susidėjęs laimina, bendra erdvė svetainė su virtuve. Kokia medžiaga geriau naudoti tarpeliui sutvarkyti tarp laminato ir plytelių. Nenoriu metalinių juostelių.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Plytelių tarpai glaistomi plytelėms skirtu keraminiu glaistu, o tarpą tarp plytelių ir laminato galima užpildyti atitinkamos glaistui spalvos silikonu.
https://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=keraminis
https://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=silton+silikonas
Renaldas
Sveiki, ar verta rinktis laminatą, kurio lenta 2 metrų ilgio? Kiek sudėtingiau jį kloti? Dėkoju
Iris (Marius)
Laba diena,
2 metrų ilgio laminato lentas kloti sudėtingiau nebent mažose erdvėse.
Airidas
Sveiki, kuo būtų galima sutvarkyti laminato įbrėžimus? Dedant šaldytuva pažeidėm laminata, ar yra priemonių tam sutvarkyti? Pažeidimas minimalus ir beveik nematomas, bet ar einant laikui, nesilups daugiau?
Iris (Marius)
Laba diena,
Smulkiems pažeidimams užmaskuoti galite naudoti Quick Step Repair rinkinį (48,40 €/kompl su PVM).
Čia galite pamatyti kaip šis rinkinys naudojamas: https://www.youtube.com/watch?v=18L5pv1VL0E
Nerijus
Sveiki, ar galima kloti laminata nesildomoj patalpoj, o lauke dar visko buna?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Laminatas ypatingai jautrus temperatūros ir santykinės oro drėgmės pokyčiams.
Nešildomoje patalpoje kloti negalima.
Agnė
Laba diena, kaip vadinama sistema/profilis, kuri skirta sujungti laminato/medžio juostoms nematoma jungtimi? Liaudiškai ši sistema dar vadinama "tėvelis-mamytė". Iš anksto dėkoju.
Tomas
Sveiki,
Sudėjo laminuotas grindis, kurios klijuojamos medžio klijais. Per laika jos kazkaip issivaiksciojo ir atsirado kai kur tarpeliai minimalus, tačiau tai Italija jog minant ant lenteles ji girgžda. Taigi galima pastebėti lenteles laisvuma.
Meistru brokas.
Kaip butu galima sita problema išspręsti?
Iris (Marius)
Laba diena,
Laminatas - plaukiojančios grindys, kas reiškia, kad laminatas klojamas jungiant atskiras lentas užraktais, o ne priklijuojant jas prie pagrindo. Negalima klijuoti, prisukti, prikalti ar kitokiu būdu (pvz., su durų stabdikliu) pritvirtinti prie pagrindo.
Jei grindys pilnai priklijuotos prie pagrindo – perkloti ar kitaip panaikinti tarpelius – galimybės nėra. Galite nebent užmaskuoti atsiradusius tarpelius, tam galite naudoti spalvotą silikoną (bandykite atitaikyti panašų į grindų spalvą).
Deja, tarpelių gali atsirasti ir daugiau. Jei danga pilnai klijuota prie pagrindo, tikėtinas variantas, kad klijai nebuvo tepti pilnai padengiant lentą, todėl dėl temperatūros ar/ir drėgmės lentų matmenys galėjo pakisti.
Jei nuspręsite keisti dangą, rekomenduojame kitą laminatą kloti tik plaukiojančiu būdu.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.