Laminatas

Laminatas – daugeliu atvejų yra pigesnė alternatyva natūralioms medinėms grindims. Šiuolaikinių technologijų dėka laminatas eile savybių ne tik prilygsta, bet ir lenkia natūralaus medžio grindis. Laminuotos grindys atsparios dėvėjimui, jų nereikia perlakuoti, o nukritęs kietesnis daiktas nepalieka įmušimų. Jeigu Jums svarbios būtent šios savybės, laminuotos grindys – tinkamas pasirinkimas. Dar svarstantiems, tikimės, padės informacija Grindys. Kaip pasirinkti tinkamas?

Dar daugiau laminato privalumų įžvelgė klientai dalyvavę mūsų apklausoje: Kodėl pasirenku būtent šią grindų dangą? Būta ir priešingų nuomonių. Pagrindiniai laminato minusai, anot klientų, yra barškėjimas, neatsparumas drėgmei ir dėvėjimui. 

Dar svarstantiems, tikimės, padės informacija Grindys. Kaip pasirinkti tinkamas?

Sandara

Standartinę laminato lentą sudaro mažiausiai trys sluoksniai. Pirmasis sluoksnis – tas, kurį matome ir kuriuo vaikštome. Jis nėra vientisas, o supresuotas iš kelių. Vienas iš jų – derva apdorota celiuliozė su piešiniu, o jį nuo nusidėvėjimo, chemikalų, šviesos ir temperatūros poveikio saugo kitas permatomos dervos apsauginis sluoksnis. Bendras jų storis svyruoja nuo 0,2 iki 0,9 mm. Vidurinis sluoksnis – medžio plaušo plokštė. Sluoksnio storis 6–10 mm. Medžio plaušo plokštė gali būti skirtingo tankio. Tankesnė yra tvirtesnė. Galima teigti, kad sunkesnis laminatas yra kokybiškesnis. Šiame sluoksnyje išfrezuojami ir laminato lentas tarpusavyje surakinantys užraktai. Apatinis  sluoksnis stabilizuoja visą gaminį. Medžio plaušo plokštė, veikiama drėgmės ir temperatūros, keičia matmenis. Apatinis sluoksnis mažina šių kitimų įtaką ir išlaiko laminato lentos formą stabilia. Šis sluoksnis gaminamas iš impregnuoto popieriaus, faneros plastiko ar kitų medžiagų. Jo storis 0,1–0,2 mm. Visi sluoksniai tarpusavyje supresuoti. Laminatas gaminamas 5, 6, 7, 8, 9, 10 arba 12 mm storio.

Atsparumo klasės

Nors pagal atsparumą dėvėjimui laminatas skirstomas į buitinį – 21, 22 ir 23 atsparumo klasės, bei skirtą visuomeninėms patalpoms – 31, 32, 33 ir 34 atsparumo klasės, bet prekybos vietose dažniausiai rasime tik pastarosios klasifikacijos gaminius. To priežastis – naujos technologijos leidžia pagaminti vis kokybiškesnį laminatą ir pigiausio žemiausios atsparumo klasės laminato poreikis nyksta.

Raštai 

Ne kiekvienas atskirs, ar patalpoje paklotas tikras medis, ar jį imituojantis laminatas. Kokybiškų raštų pasirinkimas neapsiriboja vien tik medžio imitavimu – galima rasti plytelių, akmens, audinį ar betoną imituojančių raštų. O ir raštas raštui nelygu. Aukštesnės klasės ir kainos laminato raštas atkartoja kiekvieną medžio lentos griovelį ar šakelę taip, kad juos galima užčiuopti. Naujausios technologijos sukuria trimatį (gilų) vaizdą. Medžio rievių natūralumo pojūtį sustiprina matinių ir blizgančių paviršių derinimas. Be abejo, šie efektai brangina gaminį, bet vidutiniškai laminatas gerokai pigesnis už natūralų medį. Pirmiausia dėl to, kad didžiąją laminato lentos dalį sudaro presuotos medienos dulkės, gaminamos nenaudojant kokybiškos medienos. Norint pagaminti egzotinės medienos išvaizdos laminuotas grindis, nereikalingas medienos transportavimas per pusę pasaulio. Tiks vietinė žaliava, o įspaustas egzotinio medžio piešinys nesiskirs nuo tikrojo. Tikrų tokių medžio lentų kaina būtų kosminė.

Paklotas po laminatu

Paklotas po laminatu būtinas visada. Jis kompensuoja paviršiaus nelygumus, dalinai izoliuoja garsą ir sulaiko nuo pagrindo sklindantį šaltį ir drėgmę. Pakloto storis gali būti nuo 1 iki 6 mm ar net ir daugiau. Jų techninės charakteristikos ir kaina labai skiriasi. Geriausi iš jų, kainuojantys nuo keleto eurų – geras garso ir drėgmės izoliatorius, patys pigiausi dažniausiai savo savybes praranda nesulaukę nė metų. Tada arba kaimynai skundžiasi dėl nuolatinio kaukšėjimo virš galvos arba neaišku, ko imtis dėl grindų išsikraipymo. Jeigu pasirinkote paklotą, kuris nėra ir hidroizoliatorius, po juo būtina pakloti drėgmę izoliuojančią plėvelę. Ji neleidžia iš pagrindo kylančiai drėgmei susigerti į laminatą. Nemanykite, kad drėgmę išskiria tik naujai įrengtas pagrindas. Drėgmė atsiranda ir senos statybos pastatuose. Hidroizoliacijos nereikia ant medinių ar medžio plokštės pagrindo.

Jeigu sumanėt įsirengti šildomas grindis, geras, bet tam nepritaikytas paklotas po laminatu gali tapti priešu. Šiuo atveju ypatingai svarbus pakloto šiluminis laidumas. Daugiau apie tai skaitykite Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

Įrengimas

Laminatas – greitai klojama grindų danga. Nuolat tobulinami užraktai vis lengvina šį procesą. Naujausios kartos jungtys, leidžia jungti po vieną lentą eilėje, kai tuo tarpu ankstesnieji leisdavo surakinti tik visą eilę iš karto. Nepriklausomai nuo užrakto šį darbą gali atlikti ir vienas žmogus.

Paprastai laminatas pradedamas kloti nuo patalpos kampo. Klojimo kryptį galite rinktis pagal norimą matyti rašto kryptį. Dažnai gamintojai rekomenduoja kloti laminato panelius išilgai pagrindinio šviesos šaltinio. Taip mažiau pastebimos sujungimo siūlės. Klojant svarbu palikti tarpus tarp laminato ir sienų bei visų pasitaikančių kliūčių (vamzdžių, kolonų). Jeigu patalpos didelės, reikia palikti siūles išsiplėtimui kompensuoti. Paprastai tam tikslui naudojami jungiamieji paguldytos H raidės formos profiliai. Detaliai tai aprašoma Laminato klojimas.

(Balsų: 13)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Rita
Ar renkantis laminatą turi kokios nors reikšmės tai, kad laminatas pagamintas iš vandeniui atsparios HDF 7 mm plokštės? Ar tai, jog laminatas pagamintas iš šios plokštės reiškia, kad jis atsarus drėgmei ir galima valyti drėgnu būtu, nes šiuo atveju vanduo neturęs jokios įtakos laminato ilgaamžiškumui?

Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Patarčiau įsitikinti, kiek yra "vandeniui atspari" Jūsų minima plokštė. Tai gali būti ne visai tiksli informacija.
Susisiekite su grindis pardavusia įmone dėl priežiūros rekomendacijos.
Romas
Sveiki,
galvoju pakloti laminatą sodyboje, žiemą negyvenama, grindys apšildytos ekovata ir višutinis pagrindas yra OSB-3 22 mm plokštė, ar tiktų kloti laminatą 8 mm HDF?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
22 mm storio OSB plokštė yra tinkamas pagrindas, tačiau su sąlyga, kad jis yra stabilus. Jei plokštė vaikštant linguosis - gali būti sugadinti laminuotos grindų dangos sujungimai.
Tačiau - laminuota grindų danga nerekomenduojama į nešildomas patalpas dėl neigiamo žemos temperatūros ir santykinės oro drėgmės poveikio.
IRENA
Laba diena,
kokio atsparumo ir storio laminatas geriausiai tinka virtuvei?ačiū,pagarbiai,Irena
Iris (Egesta)
Laba diena,
Virtuvei, pagal vaikščiojimo intensyvumą, tinka bet kuris iš laminatų: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/istaigoms-buitinis
Laminatas dažnai naudojamas individualiuose būstuose, bet tai nėra pats geriausias sprendimas virtuvės grindims.
Nuo laminato grindų paviršiaus laiku nepašalinta drėgmė gana greit įsigeria į dangą ir ją sugadina.
Drėgmės “nebijo“ PVC dangos. Galimi du variantai:
1. PVC lentelės http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
arba
2. Ruloninės dangos http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/buitinis
Albinas
Pas mane virtuvuvėje laminatas 32 klasės jau 10 metų. Ir nemažai vandens išpylęs ir plaunu šlapiu skuduru ir pakol kas nieko...
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Laminatas sugenda veikiamas drėgmės ilgesnį laiką. Ant laminato paviršiaus patekęs, bet į jį nespėjęs įsigerti vanduo nepavojingas.
Danutė
Ant medinių ,ganėtinai nelygių grindų, prieš 8 metus kiek aplygindami paklojom laminuotą dangą. Grindys niekur "nelimpuoja". Nori kloti naują laminatą. Seną nuimti , ar galima kloti antrą sluoksnį ?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Pagrindas laminatui turi būti lygus ir stabilus. Pakloto (ypač senojo) amortizacinės savybės laike prastėja. Patikimiau senąjį laminatą ir paklotą išmontuoti.
Andrius
Sveiki,
tarpas tarp sienos ir laminato lieka nuo 3 iki 5mm, ar nėra jis per mažas? kambario grindų išmatavimai 290x367 cm.
Iris (Marius)
Laba diena,
Tarpas tarp laminato dangos ir sienos turi būti 8–12 mm. Jis būtinas, kad dėl drėgmės bei temperatūros pokyčių laminuotos grindys turėtų vietos plėtimuisi.
Jūsų minimas tarpas nepakankamas.
Akvilė
Sveiki, kokio storio rekomenduojate tiesti paklotą po laminatu, kurio storis 8 mm?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Storis nėra labai svarbu, nebent reikia suvienodinti aukštį tarp skirtingų dangų. Paklotą reikėtų rinktis pagal norimą gauti rezultatą: tinkamą šildomoms grindims (turi būti laidus šilumai, t. y., maža šiluminė varža) ar atvirkščiai – kuo labiau izoliuojantį nuo šalto pagrindo, izoliuojantį nuo drėgmės ar su geresne garso izoliacija ir t. t.
Daugiau informacijos: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Nijolė
Laminato plokštės grindims ar Jūs tokiom prekiaujat.
ačiū.
Iris (Marius)
Laba diena,
Laminato plokštėmis neprekiaujame.
Andrius
Sveiki, suklojus laminatą valgomajame gaunasi, kad plytelės virtuvėje yra aukščiau už laminatą apie 1,5mm, kokį galite patartį slenkstį? kuris būtų kuo mažiau matomas?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Mažiausiai pastebimas slenkstis, kai jo išvis nėra. Pabandykite su plytele besiribojančią laminato lentelę pakloti įstrižai vieną jos pusę sulyginat su laminatu, o kitą - su plytele.
Tarpą galima užtepti plytelių glaistu.
Egidijus
Laba diena,
Kiek kainuoja 34 atsparumo klases azuolo imitacijos laminatas8mm storio
Iris (Marius)
Laba diena,
Deja, tokiu laminatu neprekiaujame.
Vaida
Laba diena,
Ar galima laminatą kloti ant linoleumo?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Prieš klojant laminatą, linoleumą būtina pašalinti.
Egidijus
Planuoju darytis remonta, kas pirmiau dedasi laminatas ar durys?
Iris (Marius)
Laba diena,
Patogiausia būtų pirmiausia iškloti laminatą.
Erika
Sveiki! Laminato storis 8, 10 ar 12. Koks geriau?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Kuo storesnė laminuota danga, tuo ji stipresnė. Tačiau gyvenamajam būstui, užtenka ir 8 mm storio, ne žemesnės kaip 32 atsparumo klasės dangos.
Laminato storis turi įtakos šildomoms grindims. Kuo plonesnis laminatas, tuo didesnis šilumos laidumas. Daugiau: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Gintarė
Sveiki. Dėl kokių priežasčių tarp laminato jungimo vietų atsiranda tarpai? Yra vietų kur tarpas siekia net 0,5 cm. Laminatas išklotas ir naudojamas nepilnai metus. Atsparumas 32.
Yra vietų kur laminatas traška ir yra nestabilus - susijungimo vietose juda. Žinau,kad buvo naudojamas žalias paklotas, grindys šildomos.
Kaip būtų galima spręsti šią problemą? Kas įtakoja šiuos nemalonumus? Būčiau labai dėkinga!
Iris (Marius)
Laba diena,
Tarpai tarp laminato gali atsirasti dėl buvusios didesnės nei leidžiama pagrindo drėgmės klojimo metu, nekokybiško suklojimo ar nelygaus pagrindo. Traškesys ir nestabilumas taip pat gali būti nelygaus pagrindo padarinys.
Pirmiausia reikia išsiaiškinti tikrąją priežastį. Laminato perklojimas neišvengiamas.
romas
laba diena.ar ymanoma kokiiu budu tiesent paklota islygint grindis apie pora cm pries laminato klojima is anksto dekoju.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Nelygumai yra per dideli, kad juos kompensuotų paklotas, o kloti kelis pakloto sluoksnius draudžiama. Galimi nelygumai - 3 mm vienam metrui.
Negalima palikti neišlyginto pagrindo. Jeigu pagrindas betoninis, jį galima išlyginti išlyginamuoju mišiniu, pvz.: http://www.iris.lt/e-parduotuve/statybiniai-misiniai/grindims-lieti-lyginti/sam-200-25-kg-issilyginantis-grindu-misinys-1
Violeta
Ar prekiaujate laminatu, kuris tiktų šildomoms grindims. Ar šis laminatas turi Reach sertifikatą. Kokia būtų kaina.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Visas mūsų parduodamas laminatas yra tinkamas šildomoms grindims. Jo kainas rasite e-parduotuvėje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/istaigoms-buitinis
Mūsų parduodamas laminatas atitinka griežčiausius ES aplinkosauginius, higienos ir t. t. reikalvimus.
PVC lentelės ypač tinka šildomoms grindims ir nebijo drėgmės: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
Edmundas
Koks laminatas tinka vonios grindims
Iris (Egesta)
Laba diena,
Laminatas nėra tinkama grindų danga vonios kambariui.
Vandeniui atsparios PVC lentelės. Jas galima kloti vonioje. Daugiau apie šias grindis: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
Snezana
Kokios kainos
Iris (Egesta)
Laba diena,
Laminato kainas galite pamatyti mūsų e-parduotuvėje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/istaigoms-buitinis
Oksana
Laba Diena norejau paklausti jei kambarys 18m. Toki kieki ir reikia pirkti? Ar ant seno parketo galima deti laminata?
Iris (Marius)
Laba diena,
Jeigu senas parketas yra lygus, kietas ir stabilus tada galima kloti (naudokite paklotą).
Reikalingą laminato kiekį gausite prie apskaičiuoto grindų ploto pridėję 5-10 %.
Anon
Sveiki, po laminatu (sujungimo tarpe) per nenumatyta ivyki susikaupe siek tiek vandens. Atsirado nedidelis iskiles plotas. Gal yra pigiu arba net nekainuojanciu budu sutvarkyti problema, kad issiputimas susilygintu arba sumazetu iki menko matomumo? Patarimai buvo uzdeti ir palaikyti kazka lygaus ir labai sunkaus tam tikra laika. Taip pat buvo mastyta apie problemines vietos sildyma ir ispaudima, bet danga pakeistu spalva arba susidarytu didesne problema?
Iris (Marius)
Laba diena,
Remiantis gamintojų rekomendacijomis ir priežiūros instrukcijomis, nėra būdų atstatyti vandeniu sulietos ir pažeistos laminuotos grindų dangos.
Gamintojas, visų pirma, rekomenduoja pilnai išdžiovinti sušlapusį grindų plotą, kad būtų galima įvertinti tikslų pažeistų laminuotos grindų dangos lentučių kiekį. Pažeistas lentutes pakeisti naujomis.
Tatjana
Sveiki, pastaruoju metu kompensuoti jungtį tarp keramikinėmis plytelėmis ir laminato naudojamas korko (kamštinis) kompensatorius. Gal prekiaujate jais arba patarsite kur jų galima įsigyti?
Iris (Marius)
Laba diena,
Deja, kamštiniais kompensatoriais neprekiaujame. Jų reikėtų ieškoti specializuotose parduotuvėse.
Vidmantas
Sveiki. Prekyboje apstu įvairiausių paklotų laminato dangai, todėl sunku pasirinkti tinkamiausią variantą. Gal galėtumėte įvardinti populiariausių (XPS, MPP, kamštis, putų polietilenas) privalumus ir trūkumus? Grindys nešildomos. Dėkoju už atsakymą.
Iris (Marius)
Laba diena,
1. XPS - sąlyginai nebrangus, geros šiluminės savybės (neleidžia praeiti šalčiui iš pagrindo ar rūsio), gerai likviduoja pagrindo nelygumus.
Palyginus žema garso izoliacija.
2. MPP - natūrali medžiaga. 5-7 mm šio tipo paklotas puikiai tinka skirtingų dangų aukščiams sulyginti (pvz. laminatas + keramikinės plytelės).
Jei yra santykinės oro drėgmės bei temperatūros pokyčių – gali kaupti pelėsį bei riboti „plaukiojančių“ grindų judėjimą. Neturi hidroizoliacinio sluoksnio.
3. Cork/kamštinis - natūrali medžiaga, geros garso izoliacijos savybės, atsparus vandeniui.
Jei yra santykinės oro drėgmės bei temperatūros pokyčių – gali kaupti pelėsį bei riboti „plaukiojančių“ grindų judėjimą.
4. PE - mažiausia kaina.
Vaidota
Labas vakaras,
Ar galima dėti 33 klasės laminatą į butą?parašyta 33 klasė komercinėms patalpoms.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Galima.
Martynas
Laba diena. Ar galima laminata deti balkone ir jeigu galima tai koks tinkamiausias variantas butu? (grindys sildytos ~8cm polistirolu) aciu uz atsakyma
Iris (Marius)
Laba diena,
Laminuota grindų danga nerekomenduojama į nešildomas patalpas dėl neigiamo žemos temperatūros ir santykinės oro drėgmės poveikio.
Egle
Sveiki.Ar butu galimybė nusipirkti tokio laminato 4607110855924

Brand
KRONOSTAR
Product name
Laminuota grindų danga SUPERIOR D2717?
Iris (Marius)
Laba diena,
Šio gamintojo laminatu neprekiaujame. Siūlome pasižiūrėti mūsų e-parduotuvėje, gal rasite ką nors panašaus: https://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/istaigoms-buitinis
raimondas
Blokiniame name grindys buvo išklotos pašiltintu linoleumu.Jo būklė(po apačia-kaip naujas) gera.Dabar suvyniojau,kad prasilyginti su išlyginamuoju mišiniu.Po išdžiūvimo,galvoju,grąžinti linoleumą,ant viršaus dėti kamštinį 2mm paklotą ir tada laminatą. Ar galima taip ?.
Iris (Marius)
Laba diena,
Po laminatu gali būti tik paklotas. Kloti laminatą ant kamštinio pakloto galima. Nei seno, nei naujo linoleumo dėti negalima. Dėl tokio pagrindo laminatas nebūtų stabilus ir sugestų.
Kristina
Sveiki,
ar įmanoma pakeisti pavienes laminato lenteles, paveiktas drėgmės? Laminatas su grioveliu. Vienoje lentos pusėje yra raudonas brūkšnelis.
Iris (Marius)
Laba diena,
Geriausia būtų laminatą išrinkti iki sugadintų lentelių, jas pakeisti ir sudėti laminatą atgal. Jei lentelė paveikta drėgmės, aplink ją esančios taip pat gali būti paveiktos, o pažeidimai nebūtinai bus matomi iškart.
Įmanoma pakeisti ir vieną lentelę viduryje kambario, bet tam reikės spec. įrankių ir klijų, o rezultatas nebūtinai bus idealus.
Pavyzdys: https://www.youtube.com/watch?v=nic-S94Axw0
Paulius
Sveiki, ar galima dėti laminatą en senų, bet gerų medinių grindų. Kokį tada naudoti paklotą ir laminato storį, kad nesigirdėtų lengvo lentų girgždesio?
Iris (Inga)
Laba diena,
Klojant laminuotą grindų dangą svarbu yra pagrindo lygumas - maksimalus aukščio skirtumas 4 mm per 2 m. Dėl netolygaus ir nestabilaus pagrindo, laminuota grindų danga vaikštant gali spyruokliuoti, o dėl to, laikui bėgant, gali suirti dangos užraktai, atsirasti traškesys. Jei negalite užtikrinti pagrindo stabilumo ir lygumo, rekomenduojame ant medinių lentų kloti medžio drožlių plokštę ir tik tada paklotą ir laminuotą grindų dangą. Minimalius medinių lentų nelygumus gali kompensuoti paklotas. Efektyviausiai garsą slopina medžio plaušo paklotai, pvz.: mūsų prekyboje esantis paklotas “Konstruktor”. Garso izoliacijos lygį lemia pakloto storis, bet tinkamai pasirinktas paklotas tik dalinai slopins garsą.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.