Klausimai ir atsakymai apie kilimines dangas

Iš savo klientų sulaukiame nemažai klausimų apie kilimines dangas. Jūsų patogumui pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.

Norėdami rasti atsakymą pateiktame sąraše, spustelėkite ant Jus dominančio klausimo. Jei turite savo klausimą, parašykite mums. Atsakymą atsiųsime į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

Klausimai

1) Kuo skiriasi buitinės ir komercinės kiliminės dangos?

Esminis buitinių ir komercinių grindų dangų skirtumas – atsparumas dėvėjimui. Komercinės dangos pritaikytos didesniam žmonių srautui ir yra atsparesnės už buitines.

2) Kaip patiesti kiliminę dangą?

Namuose kiliminę dangą patiesti yra paprasta. Pirmiausia dangą išvyniokite ir palikite patalpoje keletui valandų, kad išsitiesintų. Tinkamai sukarpę, ištieskite kambaryje. Dangą nupjaukite prie pat sienos. Viso dangos paviršiaus prie pagrindo klijuoti nereikia – pakaks jei keliose vietose dvipuse lipnia juosta pritvirtinsite prie grindų. Uždėkite grindjuostes. Geriausiai tam tinka specialios grindjuostės kiliminei dangai.

3) Kaip valyti kiliminę dangą?

Kiliminė danga valoma įprastu dulkių siurbliu. Taip pašalinama iki 85 % sauso purvo – susikaupiančių dulkių. Siurbimas ne tik išvalo, bet ir atstato prispaustus dangos plaukelius. Ji tampa puresnė, gražesnė. Rekomenduojame dangą siurbti įvairiomis kryptimis. Kilpinei ar ilgo plauko dangai valyti geriausiai tinka paprastas siurblio antgalis be šepečio. Kitokioms dangoms pasirinkite efektyviausią.
Laikas nuo laiko sausą valymą pakeiskime drėgnu. Jei neturite tam įgūdžių, pasikvieskite specialistą.
Dėmes dangoje reikia valyti iš karto joms atsiradus. Kuo ilgiau dėmė nevaloma, tuo sunkiau ją panaikinti. Daugumai dėmių pašalinti užtenka šilto vandens ir baltos medvilninės šluostės. Dėmę valykite iš kraštų į jos vidurį. Sausinkite spausdami, bet netrindami. Reikalui esant, naudokite kiliminei dangai skirtą dėmių valiklį. Naudokite tik žinomą kilminių dangų dėmių valiklį (įvairūs Dr. Schutz valikliai), nes prasti valikliai ant išvalytos dangos gali palikti lipnius pėdsakus, prie kurių prikibs nešvarumai. Prieš naudojimą valiklį patikrinkite ant dangos mažai matomoje vietoje ir įsitikinkite, kad jis nekeičia dangos spalvos.

4) Kokį pagrindą naudoti kiliminei dangai?

Visos kiliminės dangos turi savo pagrindą, todėl papildomo pagrindo po ja tiesti nereikia.

5) Kada galima nenaudoti pagrindo kiliminei dangai?

Papildomo pagrindo po kilimine danga tiesti nereikia. Nebent juo norite palyginti nelygias grindis.

6) Kaip išsirinkti tinkamą kiliminę dangą?

Kiliminių dangų įvairovė yra labai didelė. Pagal pluošto sudėtį kiliminė danga gali būti iš polipropileno, poliamido, vilnos, maišytos sudėties. Dangos pagrindas (apačia) gali būti iš sintetinio ar natūralaus džiuto, veltinio, putos, gumos, bitumo bei PVC. Kiekvienas pluoštas ir dangos pagrindas turi savo privalumus ir trūkumus: galite palyginti kiliminių dangų puslapyje. Kiliminės dangos gamybos technologija lemia gražiąją dangos pusę: ar ji bus iš lygių kilpų, ar skirtingų aukščių kilpų, ar kirptų kilpų, ar mišrių (kirptų ir nekirptų) kilpų, veliūro ar frize. Dangos gali skirtis plauko ilgiu ir jo tankiu.
Renkantis dangą nėra universalios taisyklės. Aukštesnio ir tankesnio plauko danga atrodo gražiau ir jaukesnė basai kojai. Ji tiks patalpai, kurioje vaikštoma basomis, bet visai netiks prie lauko durų. Šildomoms grindims netiks danga su storu pagrindu, šaltoms ir drėgnoms patalpoms labiau tiks danga su gumos pagrindu. Sunku nusakyti visas aplinkybes, kurios nulemtų dangos parinkimą. Parašykite mums ir nurodykite vietą, kurioje ketinate kloti dangą. Išsiaiškinę visas aplinkybes, parinksime tinkamiausią.

7) Kokios yra kiliminių dangų atsparumo klasės?

Kiliminės dangos pagal atsparumą dėvėjimui skirstomos į buitinės (naudojamas namuose) ir komercinės paskirties dangas. Buitinės paskirties dangoms priskiriamos 21, 22, 22+, 23 klasės kiliminės dangos, o komercinės paskirties dangoms priskiriamos 31, 32, 33 klasės kiliminės dangos. Didesnis skaičius reiškia didesnį atsparumą dėvėjimui.

8) Kaip išvalyti dėmes iš kiliminės dangos?

Dėmes reikia valyti iš karto joms atsiradus. Kuo ilgiau dėmė nevaloma, tuo sunkiau ją panaikinti. Daugumai dėmių pašalinti užtenka šilto vandens ir baltos medvilninės šluostės. Dėmę valykite iš kraštų į jos vidurį. Sausinkite spausdami, bet netrindami. Reikalui esant, naudokite kiliminei dangai skirtą dėmių valiklį. Naudokite tik žinomą kiliminių dangų dėmių valiklį (įvairūs Dr. Schutz valikliai), nes prasti valikliai gali palikti ant išvalytos dangos lipnius pėdsakus, prie kurių prikibs nešvarumai. Prieš naudodami valiklį patikrinkite ant dangos mažai matomoje vietoje ir įsitikinkite, kad jis nekeičia dangos spalvos.

9) Kiliminės dangos apsiuvimas, kur apsiūti kilimines dangas?

Kiliminę dangą reikia apsiūti, jeigu kiliminė danga klojama ne per visą kambarį nuo sienos iki sienos, o patiesiama vietoje kilimo. Apsiuvama specialia mašina. Mes tokią paslaugą atliekame.

10) Kaip išplauti kiliminę dangą rankomis?

Kiliminės dangos valymui reikalingi įgūdžiai ir tinkama įranga. Rekomenduojame patikėti šį darbą profesionalioms valymo įmonėms.

11) Ar galima pasidaryti ir kaip pasidaryti kilimėlį iš kiliminės dangos?

Iš bet kokios kiliminės dangos galima pasidaryti norimos formos kilimėlį. Jį būtina apsiūti. Geriausiai tam tinka specialios mašinos. Mes tokią paslaugą atliekame.

12) Kaip užleisti kiliminę dangą ant grindjuosčių?

Namuose dažniausiai ant kiliminės dangos naudojamos paprastos medinės ar PVC grindjuostės. Bet geriausiai tam tinka universalios apverstos L formos PVC grindjuostės, į kurias įdedama kiliminės dangos juosta. Kiliminė danga ne užleidžiama ant grindjuosčių, o po jomis pakišama.

13) Kiek laiko galima naudoti kiliminę dangą? Kiek laiko kiliminė danga nesusidėvi?

Dažniausiai kiliminės dangos keitimo priežastis yra ne jos nudėvėjimas, bet noras atnaujinti interjerą. Paprastai kiliminės dangos keičiamos kas 10–15 metų, bet dažnai gali tarnauti ir ilgiau.

14) Ar galima kiliminę dangą klijuoti dvipuse lipnia juosta?

Taip, galima. Patartina tai daryti vietose, kur patiesta danga gali judėti.

15) Ar galima naudoti kiliminę dangą vonioje?

Nemanome, kad kiliminę dangą galima naudoti vonioje. Nuo nuolatinės drėgmės danga pradės pelyti, atsiras nemalonus kvapas. Tam skirti specialūs kilimėliai voniai.

(Balsų: 2)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Darius
Tiesiant nauja kilimine danga ar butina nuemus sena kilimine danga nugranditi klijus iki betono ar uztenka kad butu ligu ir svaru?
Iris (Gerda)
Sveiki, Dariau,
Klojant naują kiliminę dangą patartina, kad pagrindas būtų lygus, švarus ir be senų klijų likučių.
Andrius
Ar ant senos kiliminės dangos galima klotį kitą dangą, ar PVC dangą ruloninę?
Iris (Laurynas)
Laba diena, Andriau,
Negalima. Senąją dangą reikia pašalinti. Klojant ant senos dangos, nauja danga atkartotų senosios nelygumus, o dėl minkšto pagrindo dar būtų ir labiau pažeidžiama.
Inga
Sveiki,

Ar galima tiesti kilimine danga ant laminuotu grindu? Kokiu danga patartumete pirkti, kad butu siek tiek silciau.

Ačiū
Iris (Gerda)
Laba diena, Inga,
Jei laminuotos grindys yra lygios, tvirtos ir nejuda - galima. Didesnėje nei 20m2 patalpoje rekomenduojama dangą klijuoti. Ant laminuotos dangos klijuoti galima dvipuse lipnia juosta, dangą užfiksuojant keliose vietose.
Daugelis buičiai skirtų kiliminių dangų yra su veltinio pagrindu. Todėl pakankamai šiltos. Storesnė ir tankesnė danga yra šiltesnė.
Mantas
Sveiki,
ar galima klijuoti kiliminę dangą ant senų plytęlių prieš tai pilnai užglaisčius plytelių tarpus (kad nebeliktų įdubimų) ir nugruntavus specialiu gruntu, kad prie plitelių liptų klyjai skirti kiliminei dangai klijuoti? jei galima tai ar neišryškės kokie nors maži nelygumai jei klijuosiu kiliminę dangą su guminiu pagrindu?
Iris (Gerda)
Laba diena,

Klijuojant kiliminę dangą svarbu, kad paviršius būtų lygus.
Jeigu plytelių paviršių paruošite taip, kad nebus plytelių siūlių tarpų ar kitų nelygumų - tuomet galima klijuoti kiliminę dangą.

Kiliminės dangos patalpoje iki 20 kv.m. klijuoti nereikia arba pakanka priklijuoti dvipuse lipnia juosta (fiksuoti dangą patalpos viduryje bei kraštuose).
Kiliminė danga gumos pagrindu yra sunki ir kibi prie paviršiaus, todėl jos klijuoti nereikia.
Mindaugas
Laba diena,
ka galima tiesti po kilimine danga? kadangi kilimine danga jungiasi su laminuotomis grindimis ir gaunasi auksciu skirtumai. Ar tiesiog palikti ta auksciu skirtuma sujungiant kazkokia juostele?
Iris (Gerda)
Laba diena, Mindaugai,
Po kilimine danga galima parinkti tinkamo storio paklotą, bet tai brangus būdas : pigiai dangai paklotas gali kainuoti brangiau nei pati danga. Pakloto pavyzdys: http://www.interfloor.com/underlay/durafit-650
Racionalesnis variantas - aukščių skirtumą išlyginantis profilis: pvz.: http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/grindjuotes-klijai?gamintojas=110&store
Olga
Laba vakara, ar galima ant senos purvinos kilimines dangos kloti parketa? danga nenusilupa. Ar nera blogai sveiktai del likusiu dulkiu dangoje? ka galetume padaryti? gal galite kazka pasiulyti?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Jei pasirinkote dvisluoksnes parketlentes, jos prie pagrindo turi būti klijuojamos. Kiliminės dangos likučiai turi būti pašalinti, o pagrindas lygus ir sausas.
Trisluoksnės parketlentės dedamos ant pagrindo plaukiojančiu būdu su paklotu. Jei sena kiliminė danga yra pakankamai lygi, ji gali atstoti paklotą. Vargu, ar dangoje likę dulkės per parketlentes pateks į patalpą.
Tiksliau galėtų patarti meistras, įvertinęs realią situaciją.
Valdas
Turiu laiptams kilimukus 0,5m ant 0,5 m. Noriu juos priklijuoti prie mediniu laiptu. Laiptai intensyviai naudojami. Noriu priklijuoti visu plotu.
Klausimas: kokius klijus naudoti. Arba, kokios gali būti alternatyvos ?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Kiliminei dangai, ant įgeriančių ir neįgeriančių paviršių, klijuoti tinka klijai Kiilto "Extra".
Daugiau informacijos atsiųsime el. paštu.
Nerijus
Laba diena, noriu pakeisti sena kilimine danga nauja. siuo metu sienu apvadai yra is dangos su specialiu loveliu. noreciau issiaiskinti, kokia yra technologija klojant danga ir sienu apvadams naudojant ta pacia danga? ar pirmiau reikia pakloti danga ir tada deti sienu apvadus? ar apvadu juosteles turi buti nupjautos nuo dangos ir visu pirma priklijuojamos prie sienu, o tik tada klojama danga? danga esu klojes ne viena karta, taciau visada naudojau paprastus apvadus. su apvadais is dangos dar neteko susidurti, tad noreciau suzinoti, kaip tai yra daroma. aciu.
Iris (Eglė)
Sveiki,
Klojant kiliminę dangą ir montuojant apvadus nėra jokio skirtumo ar tai yra kiliminės dangos juostos, ar plastikas, ar medis, ar kt. Visuomet, pirmiausiai, klojama danga ir tik tuomet montuojami apvadai.
aleksandras
laba diena. gyvenu senam name, grindys senos, ziemos metu salta, neturiu tiek pajamu, kad pakeisti jas. noreciau suzinoti, jei patiesciau ant grindu stora veltini, ar butu silta, ar nesirinktu po juo dregme, ar koks grybelis, ar kokie parazitai neatsirastu? aciu.
Iris (Eglė)
Laba diena,
Senos grindys yra netinkamas pagrindas veltiniui ar kitai kiliminei dangai tiesti. Po danga susidarančią drėgmę veltinis sulaikys, sudarydamas terpę plisti grybeliui ar šalčiui atspariam pelėsiui, o ir pačios grindys pradės greičiau pūti.
Nors labai dažnai po senomis grindimis (ypač drėgnoje aplinkoje) tokios sąlygos ir taip yra susidarę. Todėl neretai ant senų grindų žmonės tiesia linoleumą su veltinio pagrindu. Patalpoje tampa kažkiek šilčiau.
Tautas
Laba diena
Butu idomu suzinoti kaip lengviausia nulupti sena priklijuota kilimine danga?
Iris (Eglė)
Laba diena,
Pradėkite nuo kambario kampo. Suimkite kiliminę dangą replėmis ar rankomis ir traukite. Naudodami peilį nulaužiama geležte, supjaustykite kilimą maždaug vieno metro pločio juostomis. Kilimą daug lengviau pjaustyti iš apatinės pusės, nei iš viršutinės, tam naudokite naują ir aštrią peilio geležtę. Pjaustykite atsargiai, kad neįpjautumėte į grindų pagrindą arba į sieną.

Jeigu kilimas priklijuotas, tai reiškia, kad jo gabalai gali likti prilipę prie grindų. Jiems pašalinti, naudokite grindų gremžtuką. Kilimas prie grindų gali būti tvirtinamas ir kabėmis, o jį pašalinus, grindyse gali likti nemažai kabių, kurias taip pat reikės pašalinti. Tai galima padaryti naudojantis replėmis.
marius
Sveiki, noreciau paklaust kaip ir su kuo geriausiai atpjaut/atkirpt nauja kilimine danga? Kad nepazeist ir t.t..
Iris (Eglė)
Laba diena,
Patartina pjauti su peiliu nulaužiama geležte. Įrankis turi būti aštrus, kad pjaunant dangą ši neplyštų. Tinkamus peilius galite įsigyti statybinių medžiagų ar kanceliarinių prekių parduotuvėse.
Algis
Sveiki ar galima kloti kilimine danga ant senos linoleumo dangos ar geriau ją nuimti ir dėti ant betono
Iris (Eglė)
Laba diena,
Pagrindas kiliminei dangai turi būti tiek lygus, kad paklota danga visu plotu prie jo priglustų ir nebūtų susigarankštėjusi. Po nelygiai paklota danga susidaro sąlygos kauptis drėgmei ar pelėsiui. Seną linoleumą geriau pašalinti.
Valdas
Sveiki,
Pirkau kiliminę dangą su veltinio pagrindu. Kambario dydis 21 kv/m. Kaip geriau dangą pasikloti? ar reikalinga panaudoti klijus? Pagrindas lieka senas linoliaumas. Ačiū jei atsakysite.
Iris (Eglė)
Laba diena,
Kiliminę dangą ant senos PVC dangos kloti nerekomenduojame, tačiau jeigu paliekate tokį pagrindą ir norite kilimine danga užkloti didesnį nei 20 m2 plotą, ją pritvirtinkite dvipuse lipnia juosta. Klijai nebus veiksmingi, nes PVC dangos gaminamos iš medžiagų prie kurių šie turi nelipti. Prieš kerpant ir klijuojant kiliminę dangą ištieskite ir palikite 24-48 val. patalpoje, kurioje ji bus montuojama. Kiliminė danga geriau aklimatizuosis ir bus lengviau su ja dirbti.
arunas
sveiki, kokia kilimine danga labiau tinkamesne sildomoms grindims,poliamidas ar polipropilenas? koks turetu but pagrindas dangos? danga planuoju kloti ant betoniniu grindu, ar reiketu kloti papildomai paklota ar tiktu nugruntuot ir priklijuot?Aciu
Iris (Dalius)
Laba diena,
Dangos rūšis neturi įtakos šildomoms grindims. Atsparesnis dėvėjimui yra poliamidas. Tinkamiausias šildomoms grindims yra sintetinio džiuto pagrindas. Betoną reikia tik nugruntuoti. Paklotas po kilimine danga nereikalingas.
Laura
Sveiki. Ar galima kazkaip TVIRTAI pakloti kilimine danga, kad nesusigadintu po ja parketas? Norime laikinai (keleriems metams) pasikloti kilimine danga viename kambaryje, bet butu puiku, kad po to neliktu jokiu zymiu ant parketo...
Iris (Eglė)
Laba diena,
Po kilimine danga paklokite paklotą, skirtą klojimui po kilimine danga. Jis mažins kiliminės dangos slydimą ir parketo pažeidimus.
Darius
Sveiki, planuoju kiliminę dangą dėti ant laiptų. Mane domina montavimo variantas, kai ant laiptu dedamas paklotas (pvz. aukščiau minėtas durafit atrodo visai tam tinkamas). Viename Jūsų prekybos salone Vilniuje apie tokius dalykus vadybininkai nebuvo girdėję..Kuriame salone galime apie tai suzinoti daugiau ir nusipirkti?
Iris (Eglė)
Laba diena,
Paklotą po kilimine danga tiesti galima, jūsų minėtas Durafit paklotas yra vežamas tik pagal specialų užsakymą. Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir papasakos daugiau.
Renata
Sveiki,
Laiptai uzkloti kilimine danga, kuria norisi jau atnaujinti. Taciau nuplesti ja butu be galo sudetinga, praktiskai neimanoma. Galbut yra galimybe nauja kilimine danga tiesti klijuojant prie senosios?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Ant senos dangos patikimai pritvirtinti naują kiliminę dangą neįmanoma. Tam būtinas tvirtas ir stabilus pagrindas. Seną dangą reikia nulupti.
Dainius
Laba diena,
Koks geriausias budas ar irankis sujungti dangas? Kad kuo maziau matytusi sujungimo siules? Visas aukstas isklotas ta pacia danga ir siules bus tarpduriuose kad maziau kristu i akis. Kazkur girdejas apie speciales zirkles bet nezinau tikslaus pavadinimo. Aciu uz pagalba
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Kruopščiai sujungus, sujungimas beveik nematomas. Sujungimo pavyzdys nuotraukoje: http://www.iris.lt/files/6415/2119/1756/IMG_9921.jpg
Universalaus būdo nėra.
Bronius
Dar apie sujungimą plačiau jei galima... Priklijuoti lipnia abipuse juosta? Kraštus kuo nors apdirbti kad neirtų?(sujungimo vietose)
Iris (Marius)
Laba diena,
Sujungimo vietoje tikrai galite naudoti dvipusę lipnią juostą.
Niuansai priklauso nuo pasirinktos konkrečios dangos, bet dažniausiai kraštų apdirbimas nereikalingas - danga neirs.
Regina
Sveiki, kaip kilimine danga su sintetinio tinklo pagrindu reiketu pritvirtinti prie parketlentemis dengtu grindu ? Ar papildomai reikalingas kazkoks paklotas?Aciu uz patarimus.
Iris (Marius)
Laba diena,
Prieš klojant kiliminę dangą, pirmiausia, įvertinkite, ar parketlentės yra lygios, tvirtos ir nejuda. Jeigu taip – galima kloti kiliminę dangą.
Kiliminę dangą tvirtinkite su lipnia juosta. Jeigu patalpos plotas yra iki 25 m2, dangą tvirtinkite tik patalpos kraštuose, jeigu plotas didesnis – ir viduryje, ir kraštuose.
Paklotas po kilimine danga nereikalingas. Nebent juo norite palyginti nelygias grindis.
julius Matulevičius
Ar galima kilimine dangą su gumos pagrindu kloti ant lauko laiptų.
Iris (Marius)
Laba diena,
Galima, jei kiliminė danga skirta lauko naudojimui. Lauko naudojimui skirta kiliminė danga (ar kiliminės plytelės) yra atsparios tiesioginiams saulės spinduliams, lietui ir temperatūros pokyčiams.
Algimantas
Laba diena.
Ar galiu kiliminės dangos plyteles kloti ant senos kiliminės dangos. Ar ją reikia nulupti, nes ji pilnai priklijuota. Ar plyteles galima klijuoti su dvipuse lipnia juostele. Kur galima įsigyti juostelės, ar yra tam skirti specialūs klijai ?
Iris (Marius)
Laba diena,
Kiliminės plytelės negali būti klojamos ant kiliminės dangos. Tiek senas kilimas, tiek klijai po juo turi būti pašalinti prieš klojant kilimines plyteles. Gamintojas rekomenduoja klojimą tik naudojant klijus.
Kiliminėms plytelėms siūlome naudoti Forbo 425 universalius klijus PVC bei kiliminėms dangoms.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=FORBO+425
Miglė
Sveiki, ar galime naują kiliminę dangą kloti ant senos dangos jos nenuėmę? Sena danga yra džiuto pagrindo vilnonė, naują galvojame pirkti veltinio pagrindu poliamidinę. Po senąja danga yra nešildomos betoninės grindys, taigi klodami naują dangą ant senosios tikimės sutaupyti šilumos. Kambario plotas 15 kv.m.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Ant senos dangos patikimai pritvirtinti naują kiliminę dangą neįmanoma. Tam būtinas tvirtas ir stabilus pagrindas. Seną dangą reikia nulupti.
Ieva
Sveiki,
Sename name yra medinės dažytos grindys. Jos atrodo negražiai ir nėra visiškai lygios. Tačiau jų keisti nėra kaip. Po namu nėra rūsio, tad jos šaltos. Manau kiliminė danga būtų daug gražesnis ir malonesnis variantas. Ant grindų žaistų ir maži vaikai. Kokią būtų geriausia pasirinkti? Ji turėtų būti lengvai valoma. Namas kaime, tad natūrali tikriausiai netiktų dėl visokių vabaliukų atsiradimo tikimybės? Ar nesupūtų medinės grindys jas visas uždengus?
Iris (Marius)
Laba diena,
Senos grindys yra netinkamas pagrindas kiliminei dangai. Po danga susidarančią drėgmę kilimas sulaikys, sudarydamas terpę plisti grybeliui ar šalčiui atspariam pelėsiui, o ir pačios grindys gali pradėti greičiau pūti.
Jei vis dėl to nuspręsite kloti kiliminę dangą, siūlome dangą iš polipropileno: http://www.iris.lt/e-parduotuve/kilimine-danga/buitine?kdanga_technologija=229&store=. Tokios kiliminės dangos tvirtos, atsparios mindžiojimui, nesielektrina, nesugeria vandens, netraukia dulkių ir yra lengvai valomos.
Kadangi grindys šaltos, o ant kliminės dangos žais vaikai - rinkitės dangą su veltinio pagrindu: http://www.iris.lt/e-parduotuve/kilimine-danga/buitine?kdanga_pagrindas=232&kdanga_technologija=229&store=. Veltinio pagrindas suteikia kiliminei dangai minkštumo, pagerina garso ir šilumos izoliaciją.
Tadas
Laba diena, kolkia dvipuse lipnia juosta patartumet naudoti kilimines dangos tvirtinimui ?
Iris (Marius)
Laba diena,
Kiliminei dangai priklijuoti tinka universali dvipusė lipni juosta. Deja, mes tokia neprekiaujame, bet jos galite rasti daugumoje apdailos prekių parduotuvių.
Viso dangos paviršiaus prie pagrindo klijuoti nereikia – pakaks, jei keliose vietose pritvirtinsite prie grindų.
Živilė
Sveiki. Kaip reikia sujungti kilimine danga, kad nesimatytų sujungimas?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Sujungimo vietoje uždėkite vieną dangą ant kitos keletu centimetrų perdengdami ir nupjaukite abu sluoksnius vienu pjovimu. Pjūvio kontūrai suglausti sutaps.
Priklijuokite. Tam tinka universali dvipusė lipni juosta arba klijai Forbo 425: http://www.iris.lt/e-parduotuve/forbo-425-3-5kg-universalus-klijai-pvc-ir-kilim-dangoms
Eglė
Laba diena,
Ilgesnio plauko kiliminė danga kurį laiką gulėjo susukta. Kai ištiesėme matosi lenkimo siūlės. Jau kelios paros kiliminė danga ištiesta, bet siūlės neišsilygino. Kaip jas išlyginti?
audrone
domina tik vilnos danga,veltinio pagrindu.ar turit.
Kęstutis
Įplyšo stadiono PVC danga, kuo galima ją užklijuoti , užtaisyti
Iris (Marius)
Laba diena,
Stadiono dangomis mes neprekiaujame, todėl patarti negalime.
Neringa
Sveiki. Noriu klijuoti betoninius laiptus kilimine danga. Ar reikia pagrindo? Kokią kiliminę dangą rinktis? Ar kiliminės dangos apačia turi būti guminė? Kokius klijus naudoti?
Iris (Marius)
Laba diena,
Kiliminę dangą klijuoti galite tiesiai prie pagrindo. Tinka ir guminė apačia, ir įprasta džiuto.
Dangai priklijuoti prie betoninių laiptų galite naudoti šiuos klijus:
https://www.iris.lt/e-parduotuve/forbo-528-13kg-univ-klijai-pvc-lvt-ir-kilim-dangoms
Perskaitykite: https://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/vidaus-laiptai/
Sandra
Sveiki, ar galima dėti linoliauma ant kiliminės dangos.ačiū.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Dėl minkšto pagrindo PVC danga pasities nelygiai ir dėl to greičiau dėvėsis, giliai įsispaus baldų kojos, atsiras rizika ją suplėšyti.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.