Grindys kilimine danga puošiamos ir individualiuose, ir visuomeniniuose interjeruose. Didelė dangų įvairovė leidžia pasirinkti tinkamą: pagal raštą, spalvą, pagrindą, plauko ilgį ar patvarumą.
Kiliminė danga, kaip ir bet kuri kita, turi savo privalumus ir trūkumus. Kiliminės dangos palyginimą su kitomis dangomis rasite puslapyje grindys.
Geriausios kiliminės dangos savybės – suteikia komforto, šilumos ir jaukumo pojūtį, tinkamai naudojamos yra praktiškos, ilgaamžės, neslidžios, greitai ir lengvai klojamos ir, svarbiausia, kiliminė danga yra puikus garso izoliatorius. Ji absorbuoja iki 10 kartų daugiau garso nei kitos dangos ir slopina aidą nuo sienų ir grindų. Todėl nė kiek nestebina dažnas jų naudojimas viešbučiuose ar biuruose.
Panašius kiliminės dangos pliusus įvardijo ir klientai dalyvavę mūsų apklausoje: Kodėl pasirenku būtent šią grindų dangą? Ne visi klientai teigiamai vertina kiliminę dangą – nurodyta nemažai minusų. Vienas pagrindinių – dulkių kaupimasis dangoje. Tačiau ar tikrai dulkių sugėrimas yra trūkumas? Apie kiliminę dangą ir dulkes skaitykite: Kloti grindis kilimine danga ar ne?
Dažniausiai užduodami klientų klausimai apie kilimines dangas: Klausimai ir atsakymai apie kilimines dangas.
Kiliminė danga dažniausiai gaminama rulonais iki keturių metrų pločio ir daugumoje patalpų gali būti tiesiama ištisu gabalu be sudūrimų. Paskutiniu metu populiarėja kiliminės dangos plytelės.
Kiliminė danga pagal savo atsparumą dėvėjimui gali būti buitinės ar visuomeninės paskirties. Kuo didesnis numatomas žmonių srautas patalpoje, tuo atsparesnė kiliminė danga reikalinga. Kiliminė danga skirstoma į atsparumo dėvėjimui klases: buitinės paskirties – 21, 22, 23 klasės ir visuomeninės paskirties 31, 32, 33 klasės. Didesnis skaičius reiškia didesnį atsparumą.
Kiliminė danga gali būti natūrali, sintetinė arba natūralaus ir sintetinio pluošto derinys – tokia danga įgauna tiek vienam, tiek kitam pluoštui būdingas teigiamas savybes. Kilimines dangas dažniausiai gamina iš poliamido, polipropileno, vilnos pluoštų arba jų mišinių.
Poliamidas, dar kitaip vadinamas nailonu – ypatingai stiprus ir atsparus dėvėjimui pluoštas. Sakoma: nudėvėsite, bet niekada nesudėvėsite. Dėl gerų eksploatacinių savybių poliamidas plačiai naudojamas gaminti visuomeninėms patalpoms skirtas kilimines dangas. Ant tokios dangos drąsiai galima stumdyti sunkius baldus – neliks jokių žymių, o nulenkti dangos plaukeliai po kurio laiko atsities.
Polipropilenas – tvirta medžiaga, atspari mindžiojimui, ypač atspari blukimui, bet mažiau atspari nei poliamidas. Ji nesielektrina, nesugeria vandens, netraukia dulkių, lengvai valoma.
Vilna – natūralus pakankamai atsparus dėvėjimui pluoštas. Vilnonė danga ilgai išlaiko savo pirminę išvaizdą, yra minkšta ir maloni liesti – tikras komfortas, bet tiesioginėje saulės šviesoje greitai blunka. Lengviau nei sintetinė susitepa, bet labiau slepia dėmes. Jos priežiūra yra sudėtingesnė.
Visuomeninės paskirties objektams gaminamos kiliminės dangos iš vilnos (20 %) ir poliamido (80 %) mišinio suderina poliamido tvirtumą ir atsparumą su prabangia vilnos išvaizda.
Nauja vilnonė kiliminė danga pirmą eksploatacijos pusmetį gali šertis (tai ne brokas). Pūkelius lengva surinkti dulkių siurbliu.
Šiuolaikinės mašinos gali pagaminti įvairias kiliminės dangos paviršiaus struktūras, bet visais atvejais dangos paviršiuje išmezgamos kilpos. Kilpos gali būti vienodo arba skirtingo aukščio. Jei kilpa stipriai pritraukta prie pagrindo, ji beveik nepastebima. Danga su aukšta ir susisukusia kilpa vadinama frize.
Visai kitaip atrodys kiliminė danga su skirtingo aukščio kilpom
Gamybos metu perkirpus kilpą, gaunamas stačių plaukelių paviršius. Tokios technologijos rezultatas – veliūras. Tai ypač atspari dėvėjimui, tanki, žemo plauko danga, gerai užsirekomendavusi visuomeninėse patalpose.
Įdomi yra mišri – kirptų ir nekirptų kilpų kombinacija.
Tinkamai parinkta kilimine danga galima sukurti įvairiausius namų stilius.
Dažniausiai kiliminės dangos būna su sintetinio džiuto arba veltinio pagrindu.
Veltinio pagrindas suteikia kiliminei dangai minkštumo, pagerina garso ir šilumos izoliaciją. Danga su sintetinio džiuto pagrindu atspari gniuždymui, todėl tinka patalpoms, kuriose naudojamos kėdės su ratukais. Šildomoms grindims dangos pagrindas ypač svarbus: džiutas laidesnis šilumai nei veltinis ir todėl tinkamesnis. Veltinio pagrindas yra brangesnis nei sintetinio džiuto pagrindas.
Natūralus džiutas dažniausiai naudojamas vilnonėms dangoms. Jis gaminamas iš natūralaus pluošto, todėl reaguoja į patalpos drėgmės skirtumus.
Kiliminė danga su gumos pagrindu tinka drėgnose vietose.
Bitumo pagrindas išimtinai naudojamas kiliminių dangų plytelėms. Dėl jo plytelė tampa standi ir lengviau priklijuojama.
Tinkamai rūpinkitės kilimine danga ir ji tarnaus ilgai. Jos priežiūra paprasta:
Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.
© 2021 Visos teisės saugomos.