Vonios Kambarys

Vonios Kambarys

Dalintis:

Planuojant naują būstą ar seno pertvarkymą, pats įdomiausias laikas – kai viskas dar tik dėstoma mintyse, o naujasis vonios kambarys suvokiamas emocijomis: jauku, šilta, šviesu, ramu, muzika, detalės džiugina akį... Mintyse viskas galima: vonios kambarys, forma, dydis lengvai keičiami, priklausomai nuo nuotaikos ar oro už lango...

Kaip mintis ir pojūčius materializuoti? Kaip surasti pusiausvyrą tarp svajonės ir racionalumo? Tikslaus atsakymo tinklapiuose nerasite, nes atsakymas Jumyse. Mes tik galime padėti susikoncentruoti.

Pirmiausia pagalvokite, ar namuose reikalingas vienas vonios kambarys ar keletas. Nedideliam butui, rodos, nėra apie ką ir galvoti, bet didesniame name – sudėtingiau. Jeigu pasirinkimu abejojate, peržiūrėkite tarybinių laikų filmą apie komunaliniame bute gyvenančių tarybinių piliečių buitį. Nežinantiems: komunalinis butas tai – bendrabučio tipo butas, kurio kambariuose gyvena atskiros šeimos, o virtuvė ir vonios kambarys yra bendro naudojimo. Tikrasis gyvenimas tokiame bute prasideda ryte eilėje prie vonios kambario durų: kokia aistra, kokie išraiškūs žodžiai...Aišku, žmona ir vaikai – ne gretimo buto kaimynai, bet rytais ir jie gali būti ne ypač draugiškai nusiteikę... Jei planuojamas vonios kambarys yra bendras dviem šalia vienas kito esantiems miegamiesiems, patogu į vonios kambarius patekti ne iš koridoriaus, o tiesiai iš miegamųjų.

Minimalios pakankamos erdvės

Kiekvienas vonios kambarys natūraliai dalijasi į kelias funkcines erdves: tualeto, praustuvo ir vonios ir (arba) dušo, o kad vonios įrenginiais jose naudotis būtų patogu, privalu palikti bent jau minimalias pakankamas erdves. Brėžinyje pažymėtos būtinos laisvos erdvės kiekvienam vonios įrenginiui.

Tualeto zona. Rodos, tualeto erdvė vietos užima nedaug, bet nuo pasirinkimo – tualetas bus vonios patalpoje ar atskiroje patalpoje – labai keičiasi visas vonios kambarys. Klozeto įrengimas atskiroje patalpoje paprastai sumažina pagrindinį vonios kambarį ir jame mažiau erdvės lieka kitai įrangai. Dažniausiai pritrūksta vietos bide ar erdvesnei dušo kabinai. Kita vertus, sunku įsivaizduoti kompaniją, susirinkusią vienoje patalpoje ir ant puodo pasėdėti, ir dantis išsivalyti... Didesniuose namuose galimas mišrus sprendimas: įrengiamas ir atskiras tualetas, ir didesnė vonia su klozetu. Atskirame tualete reiks surasti vietos bent nedideliam praustuvui. Vonioje šalia klozeto būtinai įsirenkite bide – pasidžiaugsite tuo ne kartą. Pakabinami klozetai ir bide pranašesni už pastatomus: taupo keletą centimetrų erdvės.

Praustuvo zona. Kokį praustuvą pasirinkti: įprastą, atskirą ar vonios baldą su praustuvu stalviršyje? Baldas po praustuvu išnaudoja laisvą vietą, o pakabinamas praustuvas išsaugo erdvę. Jei su vieta visai striuka, tam tinkami mažesni praustuvai. Didesnis vonios kambarys turi privalumą: pakabinus du praustuvus, vienu metu gali praustis du asmenys. Dar įdomesnis variantas – dvigubas praustuvas su bendru stalviršiu.

Vonios ir dušo zona. Kaip suderinti vonios kambaryje vonią ir dušo kabiną?

Klasikinis daugiabučio vonios kambarys neįsivaizduojamas be įprastos vonios ir joje integruoto dušo. Daugiabučio sąlygom tai optimalu, bet ne geriausias sprendimas visiems atvejams. Juk norint greitai nusiprausti po dušu, teks keberiotis į vonią, o po to ją dar ir išplauti... Jeigu vonios kambarys pakankamai didelis, galima pastatyti vonią, o greta – atskirą dušo kabiną. Jeigu labai riboja erdvė, jeigu kyla fizinių problemų įlipti ir išlipti iš vonios ar nemėgstate maudytis vonioje, atsisakykite vonios visai. Galima pastatyti didesnę šiuolaikišką dušo kabiną su sėdyne, o papildomai atsilaisvinusioje vietoje tilps vonios baldas ar kita įranga. Žinoma, mėgstantiems vonioje pamiegoti, dušo kabina visai ne į temą – negi stačias miegosi? Apie akrilines vonias ir akmens masės vonias.

Pasirinkta vonios įranga labai keičia vonios kambario vaizdą, bet ypatingą išskirtinumą suteiks tinkamai suderintos vonios sienų ir grindų plytelės.

Mažas vonios kambarys. Sprendimai

Projektuoti mažą vonios kambarį yra sudėtingiau nei erdvesnį: reikia ne tik sutalpinti būtiniausius vonios įrenginius, bet dar turi likti pakankamai laisvos vietos ten, kur jos trūksta. Kad vonia išliktų funkcionali ypač svarbu palikti praėjimus ir atstumus tarp įrenginių.

Tarp vonios įrangos gamintojų daugiausia dėmesio mažas vonios kambarys susilaukė iš gamintojo Ravak. Anot Ravak, mažas vonios kambarys nėra problema, tik reikia žinoti pirkėjų poreikius ir spręsti kylančias problemas. Taip gimė Ravak koncepcijos mažam kambariui. Jas sudaro suderintos formos ir išvaizdos vonia, praustuvas, vonios sienelės ir baldai.

Mažiems vonios kambariams labiausiai tinka koncepcijos Rosa, BeHappy, Avocado arba Classic. Mažas vonios kambarys ypač gerai sukomponuotas Rosa koncepcijoje, nors pati vonia iš pirmo žvilgsnio neatrodo maža. Koncepcijoje BeHappy ypač ekonomiškai išnaudota erdvė, o pritaikę koncepciją Avocado, judėsite laisvai net mažiausioje patalpoje. Su koncepcija Classic vonios kambarys visada išliks modernus. Išsirinkę tinkamą koncepciją, įsitikinsite, kad vonios kambaryje telpa ne tik vonia, bet ir viskas, ko Jums reikia, įskaitant ir skalbimo mašiną.

Koncepcija Rosa

Koncepcija Classic


Koncepcija Avocado

Kiti pavyzdžiai:


Klausimai / atsakymai

ramondas, 2020 09 21, 09:47
Klausimas:
kieno gamybos spinteles ir keramika "Kame"
Iris (Neringa), 2020 09 21, 10:29
Atsakymas:
Laba diena,
Kame baldai yra gaminami Lietuvoje, o keramika importuojama iš įvairių šalių.
Vaida, 2020 02 25, 15:24
Klausimas:
Laba diena,
Ar atliekate vonios kambario/virtuvės vizualizacijas. Jei taip - kokia kaina ?
Iris (Egesta), 2020 02 25, 15:26
Atsakymas:
Laba diena,
Taip, atliekame. Už vonios kambario vizualizaciją turėsite sumokėti avansą – 100 €. Tačiau perkant mūsų prekes, avansas bus išskaičiuojamas iš užsakymo sumos. Vizualizacija – nemokama.
Jurgita, 2018 05 2, 22:12
Klausimas:
Sveiki, radau ,kad esate atstovai ir galima pas jus isigyti Kame produkcijos, tik jusu e parduotuveje nerandu ju prekiu, ar reikia uzsisakyti atvykus pas jus? Noretume isigyti vonios spintele.
http://www.kame.lt/lt/kur-isigyti
pikciurna04@yahoo.co.uk
Iris (Vilma), 2018 05 2, 22:32
Atsakymas:
Laba diena,
Kame produkcijos galite užsisakyti atvykę į bet kurį iš mūsų salonų: http://www.iris.lt/iris/kontaktai/prekybos-salonai/
Edita, 2018 02 8, 17:48
Klausimas:
Sveiki,
Norėjau paklausti -kiek kainuoja vonios projektas, 2D vizualizacija, jei dar neapsisprendę pas Jus įsigyti prekių.
Ačiū
Iris (Egesta), 2018 02 8, 18:07
Atsakymas:
Laba diena,
Atsakymas išsiųstas el. paštu.
Erika, 2017 01 16, 19:06
Klausimas:
Laba diena. Gal galite papasakot apie pakabinamu unitazu funkcija " rimless", direct flush. Domina unitazai villeroy & bosh butent kad vanduo begtu lanku. Nes pasimetem tarp modeliu. Aciu
Iris (Neringa), 2017 01 18, 14:56
Atsakymas:
Laba diena,
Unitazai su „DirectFlush“ technologija neturi įprastos vertikalios vidinės briaunos, skirtos vandeniui tekėti. Vanduo teka tiesiai, o srautas nuplauna visą unitazo vidų iki pat viršaus neaptaškydamas sėdynės. Kadangi visas unitazo vidus glazūruotas ir nėra nepasiekiamų vietų, jį lengva valyti. Šie unitazai taupo vandenį. Standartinis nuleidžiamo vandens kiekis yra 6 l, o unitazams su „Direct Flush“ funkcija nuplovimui užtenka 4,5 l.

Čia yra vaizdinė informacija:
https://www.youtube.com/watch?v=HRHWN9dXeKU

Mes prekyboje turime šiuos Villeroy & Boch pakabinamus WC su Direct Flush funkcija:.
Architectura WC
http://www.iris.lt/e-parduotuve/5684h101-omnia-architectura-pakabinamas-klozetas-su-sc-dangciu

http://www.villeroy-boch.com/searching.html?id=6636&L=17&C=us&q=5684HR01

ir Avento WC
http://pro.villeroy-boch.com/ru/ru/bw/m/Avento-Kombinirovannaja-upakovka--5656RS.html
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.