Vinilinės grindys – lietuviai dvejoja, o amerikiečiai ir vakarų europiečiai graibsto

Vinilinės grindys – lietuviai dvejoja, o amerikiečiai ir vakarų europiečiai graibsto

Dalintis:

Čia pateiktos straipsnio ištraukos. Visą straipsnį galite perskaityti: STRUCTUM.

Jaukiems namams ir visuomeniniams pastatams

Vinilinių, arba kitaip vadinamų polivinilchlorido (PVC) pagrindo, grindų pardavimai Amerikoje per metus išaugo apie 30 %. Panaši statistika vyrauja beveik visoje Europoje. Tai paaiškinti, kaip sako produktų grupės vadovas Laurynas Butkus, nėra sudėtinga. Juk vinilinės grindys yra nepretenzingos ir tinkamos beveik visose erdvėse. Pritaikymo galimybes riboja nebent fantazijos stoka. Atsižvelgiant į viršutinį sluoksnį, jos gali būti klojamos tokiose vietose, kaip oro uostas, kur yra ypač dideli žmonių srautai. Taip pat jos gali suteikti jaukumo namams. Ir vis dėlto kažkodėl lietuvaičiams ši danga atrodo neįprasta, nauja, laikina. Tai –klaida.

„Vinilinių grindų pranašumų tiek daug, kad net sunku juos visus išvardyti. Tarkim, dėl storio ir savybių jos geriausiai praleidžia šilumą. Tai reiškia, kad geriau nei parketlentės ir kur kas geriau nei kiliminė danga. Individualūs namai dažniausiai statomi su šildomosiomis grindimis. Iki šiol optimaliausias pasirinkimas tokioms grindims buvo keraminės plytelės, tačiau jos brangios ir nesuteikia jaukumo. Na, o vinilinės grindys gali imituoti ir keraminę plytelę, cinkuoto metalo plokštę ar net medį. Vizualiai pakaitalas niekuo nesiskiria. L. Butkus priduria, kad tai puikiausias analogas tokioms grindims kaip parketlentės, kurias anksčiau pakeisdavo laminatas. Tačiau laminatui reikia pakloto, jo prastesnė garso izoliacija. Laminato trūkumų – nors vežimu vežk, kalbant ir apie šilumos laidumą.

Atsargiai! Karštis

Nors PVC grindys gali būti plaunamos vandeniu, o specialios priežiūros joms nereikia, danga nėra atspari karščiui. „Karščiui reiškia, kai daromas nuorūkos testas arba metama žarija. Juk grindys padengtos PVC. Taip pat nemenka klaida, kurią neretai daro ir kitų grindų dangų savininkai, taip pat ir parketlenčių, laminato, yra šilumos reguliavimas. Gamintojai rekomenduoja, kad šiluma būtų iki 27–28 ºC. Tiesiog aukštesnė temperatūra gali didinti deformacijų atsiradimo tikimybę. Daugiau trūkumų ar priežiūros taisyklių aš neįsivaizduoju. Greičiausiai jų tiesiog nėra“, – sako L. Butkus. Pašnekovas atskleidžia, kad vinilinės grindys padeda sukurti nepaaiškinamo jaukumo jausmą namuose. Kai liečiame keraminę plytelę ar laminuotą grindų dangą, jaučiame šaltį. Vinilinės grindys yra šiltos, komfortiškos.

Surinkti kaip mozaiką gali net ir penkiametis

L. Butkus juokauja, kad individualiuose namuose vinilinė danga yra nepamainoma, nes gali būti paklota net vaiko. Tam nereikia jokių specialių įrankių. Pakaks liniuotės. Danga jungiama tiesiogiai, todėl išsprendžiamas iki šiol problemą kėlęs dangų sujungimo klausimas. Ši danga sudėliojama lyg mozaika, įrėžiama. Kita vertus, visuomeniniams pastatams geriausia naudoti klijuojamąją dangą. Tada turi būti paruošiamas specialus pagrindas.

Pagrindo paruošimas, klojant vinilinę dangą, iš esmės toks pat kaip ir kitoms dangoms. Vinilinė danga gali būti klijuojama net ant kitos vinilinės dangos. Tačiau dažniausiai pasitaikantis grindų pagrindas yra smėlbetonis. Jeigu danga bus naudojama visuomeniniuose pastatuose, smėlbetonio atsparumas spaudimui turėtų būti ne mažesnis kaip 20 kg/cm2. Jei atsparumas mažesnis, reikėtų dengti mišiniais, kurių atsparumo klasė didesnė.

Vėliau, pasak specialisto, privaloma išlyginti grindis. Naudojant specialius klijus ir įrankius, danga turi būti paklojama, prispaudžiama ir presuojama. Ši technologija būtina, kai pageidaujama užtikrinti grindų ilgalaikiškumą.

PVC lenteles galite apžiūrėti mūsų salonuose arba e-parduotuvėje.

Klausimai / atsakymai

Raimonda, 2021 02 14, 17:26
Klausimas:
Sveiki,vinilines grindis galima plauti su karštų garų šluota?
Iris (Marius), 2021 02 15, 07:44
Atsakymas:
Laba diena,
Jei tai yra surakinamos vinilinės grindys, garų šluotos naudoti gamintojas nerekomenduoja.
Galima valyti su dulkių siurbliu arba drėgna šluoste. Jei reikia, naudokite švaraus vandens ir švelnaus ploviklio su neutraliu pH tirpalą arba buitinę grindų plovimo priemonę.
Kruopščiai nuplaukite ir sugerkite likusį vandenį su šluoste. Niekada nenaudokite priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra vaško ar aliejaus.
Asta, 2021 01 30, 12:18
Klausimas:
Sveiki, ar vinilinė danga tinkama vonios kambaryje ?
Iris (Egesta), 2021 02 1, 07:51
Atsakymas:
Laba diena,
Tinkamos.
Bet negalima PVC lentelių kloti nuolat šlampančiose zonose, pvz., dušo kabinoje.
Ramūnė, 2020 10 30, 12:46
Klausimas:
Laba diena, ar vinilinės grindys tinka šildomom grindim. Šildymas elektra.
Iris (Egesta), 2020 10 30, 12:56
Atsakymas:
Laba diena,
Tinkamos.
Nadežda, 2018 07 13, 20:21
Klausimas:
Laba diena,
Ką galite pasiūlyti šildomoms grindims ir su nuolaida? parketlentes ar laminatas?
Iris (Egesta), 2018 07 13, 21:33
Atsakymas:
Laba diena,
Šildomoms grindims galime pasiūlyti PVC lenteles ar laminatą.
PVC lentelėms šiuo metu taikoma 20 % nuolaida: http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
Laminatui taikoma iki 40 % nuolaidos: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/istaigoms-buitinis
Verta paskaityti straipsnį apie šildomas grindis: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Jurate, 2018 04 2, 23:56
Klausimas:
Sveiki iki kada bus 20% laminatui ?.aciu.
Iris (Egesta), 2018 04 3, 11:59
Atsakymas:
Laba diena,
Akcija laminatui galioja iki gegužės 2 d.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.