Ventiliuojami fasadai

Ventiliuojami fasadai

Dalintis:

Ventiliuojamas fasadas – ne šios dienos atradimas, bet atsiranda vis daugiau apdailos medžiagų, tinkančių jo įrengimui, ir jis populiarėja.

Didžiausias ventiliuojamo fasado pranašumas slypi konstrukcijoje. Ją sudaro prie pastato išorinės sienos priglausta šiluminė izoliacija (vatai būtina ir vėjo izoliacija), ant specialių profilių „ore pakabinta“ išorinė apdaila ir ventiliacijai skirtas tarpas tarp jos ir šilumos izoliacijos.

Išorinė apdaila yra tvirta, aplinkos poveikiui atspari ir dekoratyvi medžiaga, patikimai apsauganti visą konstrukciją ir patį pastatą nuo temperatūros pokyčių, vėjo, lietaus ar sniego. Jei kokiu nors būdu per apdailą iš išorės prasiskverbia vanduo, jis per oro tarpą iškart nuteka žemyn ir pasišalina už konstrukcijos ribų. Todėl drėgmė iš išorės neužsilaiko konstrukcijoje ir nedaro jai įtakos. Kai konstrukcijoje nesikaupia drėgmė, nėra sąlygų veistis mikroorganizmams, dėlto sienų apdaila nepelija, visada yra švari ir gražiai atrodo. Prie sausos apdailos mažiau kimba ir nešvarumai. Lygiai taip pat gerai oro tarpas pasitarnauja nukenksminant ir iš pastato išeinančią drėgmę, kuri dėl temperatūrų skirtumo tarp vidinės ir išorinės konstrukcijos dalių atsiradusio judėjimo ištraukiama iš sienos ir šiltinimo medžiagos. To rezultatas: pačiame pastate nesikaupia perteklinė drėgmė, nepelija pastato sienos iš vidaus, sveikesnė aplinka žmogui.

Be to, oro tarpas dar didina visos sienos šiluminę varžą. Tai žinoma ir išnaudojama seniai – dažname prieš penkiasdešimt metų apmūrytame name oro tarpas buvo vienintelė šiltinanti medžiaga. 

Labai svarbu, kad oras tarpe laisvai judėtų palei visą pastato sieną. Mažinant tarpą, atsiranda rizika, kad šiltinimo medžiaga liesis prie išorinės apdailos. Dėl to prarastume visus konstrukcijos privalumus. Didelis tarpas irgi nepageidaujamas: brangesnė konstrukcija, dėl padidėjusios traukos išsiurbiama dalis šilumos, judėdamas stiprus oro srautas sukelia garsus.

Privalumų yra ir pačiame ventiliuojamo fasado įrengimo procese:

  • Konstrukcija paprasta, įrengimo nuoseklumas nesudėtingas, nėra paslėptų procesų, darbas greitas. Kokybę galima kontroliuoti net ir neturint specialių žinių.
  • Įrengime nenaudojami šlapi procesai – galima dirbti ir žiemą.
  • Fasado tvirtinimo sistema tinka nelygioms, sutrūkusioms sienoms. Sienų lyginti nereikia.
  • Dėl temperatūros pokyčių ar kitų priežasčių atsirandantys sienų judėjimai nepažeidžia išorinės apdailos, nes juos sugeria fasado konstrukcija.
  • Teisingai įrengtoje konstrukcijoje nėra šalčio tiltų – saugoma šiluma.
  • Fasadą remontuoti nesudėtinga, nes galima keisti atskirus sistemos elementus.
  • Fasadas ilgaamžis, nedegus.

Vienintelis ventiliuojamo fasado trūkumas – didesnė nei uždaro (dažniausiai tinkuojamo) fasado kaina. Nežiūrint to, ventiliuojami fasadai populiarėja: atsiranda laiko išbandytų pavyzdžių, įrodančių jų privalumą, mažėja jų kaina, daugėja ventiliuojamų fasadų apdailos medžiagų. Renovacija su skirtinga fasadų apdaila. Kaip iki 2014 metų pasikeitė 2001-aisiais įrengto fasado apdaila?

Klausimai / atsakymai

Darius , 2022 03 25, 01:50
Klausimas:
Sveiki, domina 116kv namo ventiliuojamo fasado ir stogo su skaluno plytelem apytiksliai kaina ?
Iris (Egesta), 2022 03 25, 08:23
Atsakymas:
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir atsiųs pasiūlymą.
Vaiga, 2021 07 6, 18:08
Klausimas:
Sveiki. Domina 80 kv ventiliuojamo fasado kaina
Iris (Egesta), 2021 07 7, 06:01
Atsakymas:
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir atsiųs pasiūlymą.
Irena, 2021 04 12, 11:39
Klausimas:
Sveiki. Domina 300 kv ventiliuojamo fasado kainos, lauksiu pasiūlymo.
Iris (Egesta), 2021 04 12, 12:35
Atsakymas:
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir atsiųs pasiūlymą.
Tadas, 2021 04 10, 06:16
Klausimas:
Sveiki. Norėčiau gauti pasiūlymą dėl 400 kv ventiliuojamo fasado.
Iris (Egesta), 2021 04 12, 06:44
Atsakymas:
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir atsiųs pasiūlymą.
Edita Šėporaitienė, 2021 03 7, 19:03
Klausimas:
Laba diena. Domina ventiliuojamo fasado medžiagos. 176kv medžio imitacija;
110kv pilkos spalvos;
visam šiam kiekiui reikia karkaso bei vatos. Domina kainos.Ačiū
Iris (Egesta), 2021 03 8, 07:10
Atsakymas:
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir atsiųs pasiūlymą.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.