Tapetų klijavimas

Tapetų klijavimas

Dalintis:

Tapetai – sienų dekoras, populiarus dėl minimalių išlaidų bei galimybės remontą atlikti pačiam. Tapetavimas reikalauja išankstinio pasiruošimo ir specifinių žinių.

Tapetų kiekio apskaičiavimas

Prieš einant į parduotuvę, suskaičiuokite, kiek tapetų rulonų reikės. Išmatuokite visų tapetuojamų sienų ilgius, juos sudėkite ir padauginkite iš sienos aukščio. Kambarys turi duris, langus ar kitas ertmes. Apskaičiavę jų užimamą plotą, atimkite iš sienų ploto.

Tapetų nusipirkite šiek tiek daugiau nei reikia. Derinant raštus, karpant nepastebėsite, kaip tapetai bus sunaudoti, o tokių pačių galite ir neberasti.

Pasiruošimas

Nusipirkę tapetus, patikrinkite ar sutampa skirtingų rulonų partijų numeriai. [1]

Dažna problema – atsiklijavę tapetai. Kad taip nenutiktų, tinkamai paruoškite pagrindą ant kurio bus klijuojami tapetai. [2]

Pagrindinis reikalavimas – siena turi būti lygi, švari ir vienspalvė. Neklijuokite naujų tapetų ant senų. Nesilaikys, persišvies raštai. Senus tapetus pašalinkite su kempine sudrėkinta šiltu vandeniu. Ne visada tapetai lengvai nuimami. Palengvinimui naudojamos specialios priemonės, pavyzdžiui, Metylan Aktiv. 

Tapetai – danga, geriausiai paslepianti sienų defektus. Tačiau norint, kad tapetas atrodytų idealiai, reikės įdėti darbo. Sienose esančias duobutes užglaistykite, pašalinkite iškilumus ir nušlifuokite visų sienų paviršių. Nugruntuokite – tai neleis klijams per greitai susigerti į sieną. Priešingu atveju, tapetas liks per sausas ir nelips prie sienos. Pradėkite klijuoti tik praėjus 24 val. po šių darbų. [3]

Ar tapetai laikysis lemia ir klijai. Įvertinkite tapetų rūšį ir ant kokio pagrindo bus klijuojama. Klijų ruošimas nurodytas jų etiketėje.

Tapetavimas pradedamas nuo rašto derinimo (jeigu reikia). Ant kiekvieno tapetų rulono yra etiketė, kurioje nurodyta, ar būtina derinti raštą ir koks atstumas tarp pasikartojančių piešinių turi būti. Galimi ženklai ir jų reikšmės:

Tapetų raštą patogiausia derinti ant grindų ir blogojoje pusėje susižymėti klijavimo eiliškumą. Kirpdami tapetų juostas pagal patalpos aukštį, papildomai užlenkite 5 cm tapeto iš viršaus ir apačios. [4]

Klijus tepkite nuo tapetų centro link kraštų. Įsitikinkite, kad tapetų juostos kraštai taip pat padengti klijais. [5]

Klijuojant tapetus flizelino pagrindu, klijai tepami ant sienos, o ne ant tapeto. Be to juos lengva nuplėšti net kelis kartus ir vėl priklijuoti.

Palaikykite 7–10 min. (tikslus laikas nurodytas ant tapetų etiketės), kad klijai įsigertų ir tik tada klijuokite ant sienos. [6]

Nuo lubų iki grindų nubrėžkite vertikalią liniją. Pagal ją klijuosite pirmąją tapetų juostą. [7]

Viršutinį juostos galą priglauskite prie lubų, palikdami 5 cm kraštą. Prigludusį prie sienos tapetą išlyginkite minkštu voleliu ar šepečiu nuo vidurio į kraštus. [8]

Priklijuotų juostų kraštus ties grindjuostėmis ir lubomis lygiai nupjaukite aštriu peiliu. [9]

Tapetų kraštai turi liestis, bet neužslinkti vienas ant kito. [10]

Klijų perteklių kuo skubiau nuvalykite drėgnu skudurėliu ar kempine. [11]

Patalpoje, kurioje klijavote tapetus, negali būti skersvėjo – atsiklijuos. Tapetai turi džiūti nei per greitai, nei per lėtai. Tam tinkamiausia 10–17o šiluma patalpoje. 

Kartais džiūstant tapetams atsiranda oro pūslių ar raukšlelių. Pradurkite jas, o plyšius patepkite klijais ir užspauskite. Klijus nuvalykite.   

Kruopštumo prireiks tapetus klijuojant aplink rozetes, jungiklius, radiatorius. Pirmiausia, išjunkite elektrą ir užklijuokite rozetes bei jungiklius lipnia juosta. Užklijavę tapetų juostą, aštriu peiliu nuo jungiklio centro iki kraštų išpjaukite X formos linijas. Susidariusius keturis trikampius nupjaukite. Rozetes ir jungiklius tvirtinkite tik gerai išdžiūvus tapetų klijams.

Klijuojant už radiatoriaus, tapetą sukarpykite nedidelėmis juostomis ir įkirpkite reikiamose vietose (ties radiatoriaus laikikliu, iškilumais). Ištepkite klijais, užkiškite iš viršaus ir prispauskite, kai tapetas atsidurs reikiamoje vietoje. 

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.