Svajonių vonios interjeras

Svajonių vonios interjeras

Dalintis:

Kaip atsirado neįprastas  „šiek tiek beprotiškas“ vonios interjeras? Architektės Kristinos pasakojimas apie savo svajonių vonios kambarį.  Nuspręskite patys, kas šiame pasakojime žaviausia:  ar savitas vonios interjeras, ar meilė ir energija kuriant svajonę. 

Mano vonios kambarys įsikūręs Kauno Žaliakalnyje sename, 1934 metais statytame rąstiniame name. Pradėjus pirmo aukšto rekonstrukciją vonios kambarys buvo suplanuotas patalpos centre tarp virtuvės ir koridoriaus. Man vonios kambarys labai svarbi tiek namo, tiek interjero detalė. Jis turėjo būti šviesus, erdvus, jaukus ir išskirtinis.

Šviesus, bet be langų? Šią problemą išsprendžiau šonines vonios sienas įrengdama iš stiklo blokelių. Dabar vonios kambarys būdavo apšviestas iš dviejų pusių! O sienų nereikėjo klijuoti plytelėmis ar rūpintis kita jų apdaila.

Šviesa sklisdama visą dieną per stiklo sienas sukūrė didesnį erdvės įspūdį 10 m2 kambaryje. Nereikėtų pamiršti ir vonios veidrodžio. Tai labai svarbi detalė, didinanti erdvę ir atspindinti net mažiausią šviesos srautą. Todėl pakankamai didelį ir aukštą veidrodį pakabinau virš praustuvo. Dar tris mažesnius veidrodžius įtaisiau virš vonios. Rezultatas buvo akivaizdus.

Toliau planavau savo svajonių vonia, nes ji būtinai tokia ir turėjo būti. Visi vonios įrenginiai išsidėstė palei sienas, tad kambario centras liko tuščias ir erdvus žaisti vaikams. Iš tikrųjų nustebsite, bet būtent čia susiburdavo mano ir draugų vaikai per bendrus vakarėlius rudens ir žiemos vakarais. Šildomos kambario grindys, žaismingi kilimėliai, daiktadėžės, pilnos ne tik vonios reikmenų, bet ir vaikiškų žaislų, daugybė smulkmenų ir detalių, radusių vietą šiame kambaryje, sukūrė pasakų kambario atmosferą vaikams. Vonios kambarys tapo vaikų žaidimų kambariu. Jaukumą kuria ne tik šviesa, bet ir spalvų žaismas, detalės ir tavo išmonė. Šviesą man pavyko įsileisti į vonios kambarį, o kaip su spalvom? Žinojau, kad nenoriu naudoti jokių plytelių kolekcijų, man tai atrodė nuobodu. Tad pasirinkau kelių plytelių koliažą. Labai šviesias poliruotas sienų plyteles. Matinio aukso dažais dekoruotas sienų nišas ir kaminą. Net keturių spalvų – dramblio kaulo, pilkos, juodos ir raudonos – bei dviejų formatų 60x60 cm ir 10x10 cm grindines plyteles. Ir likau patenkinta rezultatu, nes vonia jau atspindėjo mano svajones.

Toliau klozetas – patogus, bet sudėtingai valomas, pastatomas ant žemės jis remiasi į šviesiomis, poliruotomis taip pat didinančiomis erdvę plytelėmis išklotą sieną. Gyvatukas įsikūrė ant sienos kolonos. Per daug reikšminga vieta paprastam, baltam, elektriniam gyvatukui. Galima buvo dėti gražesnį, chromuotą, bet laimėjo praktiškumas ir namų taupyklė. Kitas labai svarbus moterims kambario įrenginys – vonia. Ji – mano vonios kambario karalienė. Įkurdinta prie galinės sienos, remiasi į stiklo blokelius ir yra iškart matoma atidarius kambario duris. Vonios norėjosi išskirtinės. Joje prausiamasi retai, bet praleidžiama daug daugiau laiko nei dušo kabinoje. Vonia ant kojelių buvo mano svajonė, tačiau labai brangi svajonė. Teko ieškoti paprastesnio varianto, bet aš jį radau. Tai – moderni vonia ant kojelių, deranti eklektiškoje ir meniškoje vonios kambario aplinkoje. Nežinojau, kad teks daugiau pavargti prižiūrint tokia vonią, nes ji reikalauja daugiau kantrybės, plaunant grindis ar valant voratinklius. Praustuvas, kaip ir vonia, turėjo atitikti išsvajotą viziją. O svajojau apie apvalų, pastatomą ant baldo praustuvą. Šis gražus ir praktiškas daiktas buvo įrengtas prie sienos ant baldinių lentynų, kurios atstojo ir baldą, ir vonios daiktų saugyklą.

Stoviu tarpdury ir ieškau šio kambario išskirtinumo. Be abejonės, tai – šviestuvai. Pagrindinis vonios šviestuvas lubų centre pagamintas iš porceliano primena baltą skanų zefyrą. Iš jo sklindanti šviesa nėra įkyri, bet pakankama kasdieniniam naudojimui. Antras šviestuvas per visą baldo ilgį kybo virš praustuvo. Jame dega labai stipri dieninio apšvietimo lempa, skirta atidžiam žvilgsniui į save veidrodyje. Na ir žvakidė virš vonios. Ji įžiebiama sukurti jaukią atmosferą maudantis vonioje. Kas sakė, kad vonioje negalima kabinti paveikslų? Jie kuria nuostabią kambario aurą. O minkštasuolis vonios kambaryje ne tik patogu, bet ir gražu. Taip įgyvendindama savo viziją įrengiau šiek tiek vintažinį, šiek tiek rytietišką ir šiek tiek beprotišką savo vonios kambarį.

vonios kambarys

Jeigu Jums širdžiai mielas ne standartinis vonios interjeras, Kristina gali padėti tai įgyvendinti. Parašykite mums. (Susavadausime).

Kitaip atrodys vonios kambarys, renkantis išbaigtas vonios plytelių kolekcijas. Mes skirtingai suvokiame grožį ir dermę: praktinės istorijos apie savo vonios kambario įrengimą.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.