Skysti tapetai

Skysti tapetai

Dalintis:

Skysti tapetai – tai įvairių natūralių pluoštų masė, daugiausiai sudaryta iš popieriaus ir medvilnės. Natūralūs pluoštai surišti tarpusavyje augalinės kilmės klijais. Dekoratyvumui įmaišyta įvairių mineralų, šilko ar akmens dulkių. Rezultatas nuotraukoje.

Nelabai panašu į tapetus. Nors skysti tapetai primena įprastus tiek pat, kiek sausas spiritas „šlapią“, bet tinkamiau pavadinti nepavyksta.

Aišku, kad skysti tapetai parduodami ne rulonais – pakuotėmis. Vienos pakuotės turinio pakaks padengti 3,3 kvadratinio metro plotą. Ir nebūtinai tik sienas – skysti tapetai tinka ir luboms, baldų dalims ar šviestuvams dengti. Jie prikibs ir prie stiklo, metalo ar kito paviršiaus. Jais lengva padengti apvalius ar dar sudėtingesnių formų daiktus.

Skysti tapetai – lanksti ir nereikli medžiaga. Spalvų ir jų variacijų pasirinkimas – itin didelis, skirtingus pavyzdžius galima maišyti tarpusavyje. Tapetų kaina priklauso nuo sudėtinių medžiagų ir gali kisti nuo keleto dešimčių iki kelių šimtų litų už pakuotę. Nepigu.

Be daugybės spalvinių ir kitų estetinių skystųjų tapetų privalumų, skirtingai nuo daugumos klasikinių tapetų, jais galima idealiai užmaskuoti sienų nelygumus, įtrūkimus, o sienų paviršius net neturi būti glaistomas. Dėmesio! Teiginys apie sienų glaistymą galioja visame pasaulyje, išskyrus Lietuvą. Taip teigia šį darbą dirbantys specialistai. Jei Jūs tipinis lietuvis, tai siena turės būti glaistyta – paruošta dažymui, o skysti tapetai tepami idealiai lygiu sluoksniu. Kitose šalyse tokio lygumo nesiekiama, nes manoma, kad nelygumai suteikia papildomo dekoratyvumo.

Skysti tapetai gerai izoliuoja garsą ir šilumą, yra laidūs orui, atsparūs drėgmei, neįsielektrina ir netraukia dulkių. Neabejotinas jų privalumas – dirbti galima patiems, nereikia specifinių žinių ar specialistų pagalbos.

Pasirinktas paviršius pirmiausia padengiamas dviem grunto sluoksniais. Jiems leidžiama išdžiūti. Į gruntą privalu įmaišyti kvarcinio smėlio. Sename name geriau naudoti alkidinį gruntą, naujos statybos namuose – vandens pagrindo gruntą. Gruntas turi būti baltos spalvos – kitoks pakeis tapetų spalvą.

Prieš dekoravimą tapetų masę reikia sumaišyti su vandeniu. Skysti tapetai brinksta nuo keleto valandų iki paros laiko – tiksliau nurodyta gamintojo instrukcijoje. Gauta tyrė kieta plastikine mentele lengvais rankos judesiais tepama ant sienos ar lubų. Viskas.  

Patyrę meistrai naudoja permatomą mentelę – taip galima kontroliuoti užtepamo sluoksnio storį. Lietuvoje tai svarbu.

Baigus darbus įsitikinkite, kad patalpoje vyksta oro cirkuliacija – drėgmė turi išgaruoti, kitaip džiūvimo procesas užtruks.

Tokio dekoro tarnavimo laikas – dešimt metų, o remonto sąnaudos – minimalios. Pažeistą vietą galima sudrėkinti ir pataisyti arba užklijuoti tapetų mase iš atsargų. Svarbu laikytis gamintojo nurodymų.

Kažkas savo namus pasipuošė taip

Jūs galite rasti originalesnį sprendimą.

Skystų tapetų pavyzdžiai e-kataloge.

Klausimai / atsakymai

Ričardas, 2021 08 18, 10:41
Klausimas:
Prie laukinių durų iš lauko pusės laiptai dengti plytelėmis, kai palyja, ar būna apsnigti tampa labai slidūs. Gal galėtumėte patarti, kaIp tą praslydimą būtų galima sumažinti pigesnėm sanaudo. AČIŪ.
Iris (Algirdas), 2021 08 23, 09:42
Atsakymas:
Laba diena,
Nėra pigaus būdo išspręsti šią problemą. Vienintelis garantuotas – laiptų šildymas elektriniu kilimėliu.
Jei tarp bato pado ir laiptų yra sniego ar ledo, paslysime. Išeitis – dažnai šluoti laiptus, o tinkamą kilimėlį batams valytis reikia padėti prieš laiptus, o ne tik prie durų.
Problemą dalinai sprendžia specialios juostos. Deja, mes jomis neprekiaujame. Pvz: https://www.rmtools.lt/p/Nuo_paslydimo_apsaugancios_juostos/1117
Lukas, 2021 08 18, 08:05
Klausimas:
Labas rytas,

Vonios kambaryje grindų pagrindas išdėtas OSB plokštėmis. Bus dedamas laminatas. Ar verta būtų OSB plokštę ištepti membrana prieš dedant grindis?

Ačiū
Iris (Marius), 2021 08 23, 10:18
Atsakymas:
Laba diena,
Laminatas ne pats tinkamiausias sprendimas vonios kambariui. Didžioji dauguma laminatų išvis tam netinka.
Jei visgi nusprendėte dėti laminatą, rinkitės atsparų drėgmei variantą.
Pvz.:
https://www.iris.lt/grindu-dangos/12735-b7605-ocean-v4-1288x190x8-32-kl-texas-light-natural-lam-gr-d.html
https://www.iris.lt/grindu-dangos/12736-b4107-ocean-v4-1288x190x8-32-kl-gyant-natural-lam-gr-d.html
Arba mūsų fizinėse parduotuvėse eksponuojamą Arteo WR (water resistance) laminatą.

Vonios kambaryje OSB privaloma ištepti hidroizoliaciniu mišiniu (mastika).
Tam siūlome Atlas Woder E mastika.

Iš pagrindo kylančiai drėgmei sustabdyti reikia naudoti paklotą su drėgmės izoliacija.
Pvz.: https://www.iris.lt/grindu-dangos/12706-izo-met-3-mm-1x10m-10-m2-pak-paklotas-su-dregmes-izoliacija.html
nijole, 2021 02 6, 20:21
Klausimas:
i lubos pasidenge labai nelygiai ir atsirado demes,nos gruntas geras,labai negrazu nezinau ka daryti,nors informacija apie skystus tapetus pateikta labai graziai, taciau realybeje.,perliankta lazda,isleisti pinigai nemazi,daugiau niekada nepirkciau.
Iris (Egesta), 2021 02 8, 07:56
Atsakymas:
Laba diena,
Labiausiai tikėtina, kad blogai paruoštos sienos ar netinkamas gruntas.
Norint ištaisyti, tapetus reikės pašalinti ir viską perdaryti naujai.
Neringa, 2021 01 17, 14:07
Klausimas:
Sveiki, jai yra kambarys jau 2metai kaip ištemptas skystais tapetais, ir noriu kitokio atspalvio, ar galima ant skystų tapetu dėti kitus skystus tapetus? Ką parekomenduoti?
Iris (Marius), 2021 01 18, 12:58
Atsakymas:
Laba diena,
Geriausia būtų senuosius pašalinti. Senus skystus tapetus sudrėkinkite, geriausia, per kelis kartus ir nuimkite su mentele.
Tomas, 2020 11 11, 18:56
Klausimas:
Sveiki, kokių gruntu gruntuoti OSB plokštes prieš tapetavima skystasis tapetais?
Iris (Egesta), 2020 11 12, 07:39
Atsakymas:
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.