Rankšluosčių džiovintuvai. Kaip pasirinkti iš tokios gausos?

Rankšluosčių džiovintuvai. Kaip pasirinkti iš tokios gausos?

Dalintis:

Vieni iš reikalingiausių santechnikos prietaisų vonios kambaryje yra rankšluosčių džiovintuvai. Čia jie atlieka svarbią funkciją – džiovina rankšluosčius ir šildo vonios kambario plotą. Gausi rankšluosčių džiovintuvų stilistinė įvairovė pavers jį žavia vonios kambario puošmena.

Kokį rankšluosčių džiovintuvą pasirinkti?

Svarbus kriterijus į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis rankšluosčių džiovintuvą yra vonios kambario dydis ir temperatūra. Prastai vėdinamoje patalpoje, tikėtina, kad drėgmė kaupsis labiau, todėl čia reikės didesnio ir galingesnio rankšluosčių džiovintuvo. Jei vonios kambarys yra pakankamai gerai vėdinamas arba apšildomas kitais būdais, pavyzdžiui, yra įrengtos šildomos grindys, galima rinktis mažesnį, silpnesnio galingumo rankšluosčių džiovintuvą.

Rankšluosčių džiovintuvai gali būti vandeniniai (pajungti prie centralizuotos šildymo sistemos), elektriniai (pajungti į elektros lizdą) arba kombinuoti (šildomi abiem būdais). Vandeniniai rankšluosčių džiovintuvai yra praktiškai kiekviename daugiabutyje. Elektrinį ar kombinuotą gyvatuką čia pasijungti būtų sudėtinga. Tam reikėtų gauti viso daugiabučio gyventojų sutikimą, nes montuojant tokį rankšluosčių džiovintuvą galima išderinti namo šildymo ir vandentiekio sistemą. Elektriniai ir kombinuoti rankšluosčių džiovintuvai dažniausiai pasirenkami individualios statybos namuose. Elektrinius gyvatukus galima pajungti arba išjungti kada norima, reguliuoti temperatūrą. Kombinuoti rankšluosčių džiovintuvai per šildymo sezoną dažniausiai šildomi vandeniu, o vasarą – elektra.

Renkantis rankšluosčių džiovintuvą reikia atsižvelgti ir į vandens tiekimo sistemą. Ji būna atvira arba uždara. Atviroje sistemoje, karštas vanduo į gyvatuką tiekiamas ištisus metus, net ir vasarą. Ši sistema yra beveik visuose senos statybos daugiabučiuose. Atvirai vandens tiekimo sistemai yra tinkami žalvariniai arba nerūdijančio plieno rankšluosčių džiovintuvai. Nepatartina rinktis plieninių gyvatukų. Atvirai sistemai vanduo yra imamas iš giluminių gręžinių, kuriuose yra magnio, kalcio druskų. Plieną veiks korozija ir toks rankšluosčių džiovintuvas ilgai netarnaus.

Uždarai vandens tiekimo sistemai tinka visi rankšluosčių džiovintuvai – plieniniai, nerūdijančio plieno, žalvariniai, variniai. Čia vanduo yra sušildomas šilumos siurbliuose ir į gyvatuką tiekiamas tik šildymo sezonu. Sistemoje teka specialiai paruoštas, be druskų, su antikorozinėmis medžiagomis vanduo.

Renkantis rankšluosčių džiovintuvą ne ką mažiau svarbus ir jo dizainas. Jis gali tapti išskirtiniu vonios kambario akcentu, ypač jei išsiskirs savo spalva, forma, medžiagiškumu. Pagaminami balti, juodi, aukso spalvos ir kt. rankšluosčių džiovintuvai. 

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.