PVC lentelės grindims

PVC lentelės grindims

Dalintis:

Nors apie PVC lenteles žino ne kiekvienas, bet jos  jau tapo rimtu konkurentu kitoms grindų dangoms. Nė viena kita danga per  trumpą laiką tiek neištobulėjo ir paplito, kaip ši. Nulėmė ypač geros savybės, klojimo paprastumas ir kaina.

Savybės

PVC lentelės yra visiškai atsparios vandeniui, jo neįgeria. Galima kloti net vonioje.

Puikiai praleidžia šilumą, todėl labai tinka šildomoms grindims. Šilumos laidumu konkuruoja su įprastomis plytelėmis.

Atsparios įbrėžimams. Atsparumą apsprendžia viršutinio apsauginio sluoksnio storis. Atsparumo klasės analogiškos laminatui.

Tvirtos tiek, kad sunkūs daiktai neįspaudžia paviršiuje žymių, bet pakankamai minkštos, kad krisdami skaudžiai nesusižeistų vaikai.

Labai žemas triukšmo lygis. Žingsnių į dangą  skleidžiamas garsas, skirtingai nei laminato, yra minimalus. Tai galioja ir klijuojamoms ir surakinamoms PVC lentelėms.  Pačios plytelės  garsą  slopina nuo 9 iki 20 db.

Lentelės susijungia viena su kita be matomo tarpelio, siūlių praktiškai nėra.

Lentelės dėl savo sandaros atrodo šiltesnės nei kitos dangos.

Lengvai valomos, todėl tinka įprastinė grindų priežiūra. Nereikia saugoti nuo vandens pertekliaus kaip laminato.

Galima rinktis mažiau ar daugiau neslidžias PVC lenteles:  R9 – R11. Grindų plytelių slidumas

PVC lentelės yra higieniškos ir atsparios dėmėms dėl padengimo poliuretano laku. Dėl šio lako PVC lenteles lengva valyti.

Po PVC lentelėm paklotas nereikalingas ir nededamas.  Yra gamintojų, gaminančių lenteles su priklijuotu paklotu, bet tai yra išimtys, atspindinčios ne privalumus, o taip bandomus paslėpti technologinius trūkumus.

PVC lentelės imituoja ne tik medžiagos raštą, bet ir jai būdingus matmenis. Pavyzdžiui imituojamos medžio lentos bus 10 ar 15 cm,  arba net 30 cm pločio ir nuo 90 cm iki 2 metrų ilgio. Ir dar: to paties rašto, bet skirtingų matmenų plytelės lengvai  jungiasi tarpusavyje ir gali būti panaudotos vienoje patalpoje savitam raštui išgauti.

Mažas rašto pasikartojimas, t.y. vienoje pakuotėje sudedama skirtingų raštų lentelės.

PVC lentelės yra greitai ir lengvai klojamos. Tam užtenka paprastų įrankių. Nėra dulkių.

Lentelių tarpusavio sujungimo užraktas yra stiprus ir atsparus intensyviam naudojimui.

Lentelės yra lengvos ir stabilios.

PVC lentelės yra 100 procentų perdirbamos.

Skirtingų gamintojų PVC lentelės skiriasi  kokybe. Geras, kokybiškas ir brangesnis gaminys tarnauja  ilgiau, atrodo geriau, neišskiria į aplinką kenksmingų medžiagų. Danga turi turėti FloorScore  ar  analogišką serifikatą, pažymintį oro patalpoje, kurios grindims panaudota danga, švarumą. Būtinas ir kitas dokumentas - REACH setifikatas. Jis reglamentuoja leistinų/neleistinų medžiagų naudojimą gaminyje. Medžiagos atitikimas sertifikatams reiškia, kad medžiaga saugi naudojimui.

Atlikus apklausą paaiškėjo, kad PVC lentelės yra mažiausiai žinoma grindų danga. Tačiau jas turintys, nenorėtų keisti į jokią kitą grindų dangą. PVC lentelės konkuruoja su medinėmis grindimis ir plytelėmis. Visą apklausą rasite: Kodėl pasirenku būtent šią grindų dangą?

Raštai

PVC lentelės, kap ir bet kuri kita dirbtinė danga, dažniausiai imituoja gamtoje esančias medžiagas: medieną, akmenį, metalą. Pažangaus gamintojo PVC lentelės atrodo labai natūraliai: atkartojamas ne tik raštas, bet ir paviršiaus reljefas.

PVC lentelės skirasi pagal klojimo būdą: 

  • Saviklijės, vienkartinio klijavimo
  • Saviklijės, daugkartinio klijavimo
  • Klijuojamos klijais
  • Surakinamos

Saviklijės, vienkartinio ir daugkartinio priklijavimo lentelės  gamykloje iš apatinės pusės pateptos klijais, apsaugotais popieriaus sluoksniu, kurį nuplėšus,  danga prispaudžiama  prie pagrindo. Viskas. Prilipo. Ir joks meistras nereiklaingas.

Vienkartinio klijavimo lentelės klijuojamos tik kartą (vėliau neturės pradinio klijavimo stiprumo), o daugkartinio klijavimo lenteles galima atlupti ir vėl priklijuoti kitoje vietoje. Numesta ant grindų tokia lentelė dėl savo svorio  ir klijų pritraukimo jėgos iškart prisisiurbia prie pagrindo ir stipriai laikosi, o klijai, anot gamintojų, aktyvūs išlieka nuolat.

Vienkartinio klijavimo lentelės paprastai būna 2 mm storio, o daugkartinio  - storesnės – 4 ar net 5  mm. Ir vienos ir kitos dažniausiai naudojamos individualių būstų grindims. Jos - pigiausios PVC lentelių gamoje. 

Nors pats klojimas yra paprastas ir greitas, bet svarbi  plonų (2 mm) dangų naudojimo sąlyga – lygus grindų paviršius, nes dėl plonumo ir lankstumo jos atkartoja visus pagrindo nelygumus.

Klijuojamoms klijais lentelės neturi iš anksto užteptų klijų. Klijavimo principas: klijais ištepamos grindys, laukiama nustatytą laiką ir tada uždedamos lentelės. Po to, dažniausiai naudojant 50 kg  volą, iš po lentelių išspaudžiamas oras. Tokiam darbui reikia daugiau įrankių ir įgūdžių. Geriau šį darbą patikėti profesionalams. 

Tokių lentelių storis svyruoja nuo 2 iki 2,5 mm. Tinka privačių būstų ir visuomeninių patalpų grindims. Jų kaina lemia atsparumo nusidėvėjimui klasė, lentelių dydis, piešinio kokybė ir kiti faktoriai, bet apibendrintai gaima teigti, kad jų kaina užima tarpinę vietą tarp saviklijų ir surakinamų lentelių.

Surakinamos PVC lentelės yra apie 5 mm storio ir klojamos kaip laminuotos grindys: lentelės kraštuose turi vienokius ar kitokius užraktus, kurių pagalba susijungia tarpusavyje.

Tokias grindis bene lengviausia įrengti, nes pagrindas neprivalo būti itin lygus (nelygumai iki 3mm vienam ilgio metrui) ir jo paruošimui nereikia eikvoti laiko ir pinigų. Lentelė lengvai jungiasi su kita lentele.

Nors šios grupės lentelės yra brangiausios, bet įvertinus mažiausias pagrindo paruošimo ir klojimo išlaidas - jei klosite patys - tai bendra grindų įrengimo kaina greičiausiai bus žemesnė nei priklijuojamų klijais.

Saviklijės PVC lentelės kaina atitinka vidutinių laminuotų grindų kainą, o surakinamos prilygsta aukštos klasės laminuotų grindų kainai.

Surakinamų PVC  lentelių grindims klojimas ir priežiūra

PVC lenteles galite apžiūrėti mūsų salonuose arba e-parduotuvėje.

Klausimai / atsakymai

Aušra, 2021 05 5, 19:36
Klausimas:
Sveiki, ką daryti, jeigu po viniline click danga, pribėgo vandens? Ar vanduo nepažeis dangos?
Iris (Marius), 2021 05 7, 07:27
Atsakymas:
Laba diena,
Dauguma LVT yra atsparios vandens poveikiui, bet ilgas "gulėjimas" vandenyje, gali paveikti klijus, kuriais suklijuoti atskiri LVT lentelės sluoksniai. Jei vandens nedaug, o grindys šildomos - išgaruos. Jei vandens gan daug - siūlyčiau išrinkti, išvalyti/išdžiovinti ir sukloti lenteles atgal.
Birutė, 2020 10 14, 08:11
Klausimas:
Laba diena, ar tiktų surakinamas PVC lenteles dėti ant senų lentinių grindų, ant kurių dar uždėtas presuotas kartonas. Vaikštant ant jo girdisi lentų girgždėjimas. Jei siūlytumėt PVC lenteles, ar verta dėti paklotą>
Iris (Egesta), 2020 10 14, 11:27
Atsakymas:
Laba diena,
Galima, jeigu senos grindys yra tvirtos, stabilios (reikia įsitikinti, kad tik girgžda, bet juntamai nejuda) ir lygios (nelygumai iki 3 mm/1 m). Jei pagrindas nestabilus, PVC lentelių klojimas yra nerekomenduojamas, nes gali būti pažeisti lentelių sujungimo elementai (užraktai).
Mūsų parduodamoms PVC lentelėms paklotas nereikalingas: garso izoliacija pakankama, o surakinimo užraktai stiprūs: https://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
Kitų gamintojų gaminiams paklotas reikalingas. Dažna to priežastis yra silpnesni surakinimo užraktai. Paklotu mažinamas spaudimas į užraktus nelygumų vietose siekiant juos apsaugoti.
Darius, 2020 09 9, 10:46
Klausimas:
kokiame jusu salone Vilniuje galima realiai apziureti PVC grindu lenteles?
Iris (Marius), 2020 09 9, 10:50
Atsakymas:
Laba diena,
PVC lentelių pavyzdžių yra visuose Vilniaus salonuose: https://www.iris.lt/iris/kontaktai/prekybos-salonai/
Justina, 2020 08 21, 12:57
Klausimas:
Sveiki, ar PVC danga neišskiria kenksmingų medžiagų į patalpų ora jei grindys yra šildomos? Iš anksto ačiu už atsakymą
Iris (Algirdas), 2020 08 21, 13:12
Atsakymas:
Laba diena,
Ne, neišskiria.
Šildomų grindų temperatūra visada turi būti mažesnė nei 27 laipsniai. Tai žema temperatūra.
Prie tokios temperatūros visos oficialiai parduodamos (sertifikuotos) dangos jokių medžiagų neišskiria.
stasys, 2020 07 30, 20:15
Klausimas:
Laba diena . Reikia pvc lentelių , klijuojamų 150m2 .Kokia būtų kaina .
Iris (Egesta), 2020 07 31, 15:28
Atsakymas:
Laba diena,
Atrašėme Jums el. paštu.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.