Praustuvai

Praustuvai

Dalintis:

Kokie praustuvai madingi Lietuvoje? Kaip mes įsileidžiam į namus naujus gaminius?

Šiuolaikiški praustuvai gaminami ne tik iš porceliano (keramikos): atsirado nauji praustuvai iš stiklo keramikos, stiklo, lieto marmuro, akrilo, metalo.

Nors keraminių praustuvų paviršius pagaminamas nepriekaištingai lygus, bet dėl keramikos porėtos struktūros visiško paviršiaus lygumo pasiekti neįmanoma. Stiklo keramikos praustuvai šio trūkumo neturi: jų paviršius idealus, o praustuvai yra įdomesnių formų, jų sienelės išplonintos. Klasikinei technologijai tobulėjant, pradėjo keistis ir keraminiai praustuvai: jų sienelės suplonėjo, atsirado galimybė pagaminti stačius kampus, o dėl to išsiplėtė formų įvairovė. Neprityrusiai akiai geriausi keraminiai praustuvai niekuo nesiskiria nuo pagamintų iš stiklo keramikos. Deja, ir vieni, ir kiti yra brangesni už tradicinės formos praustuvus.

Kuo ypatingi praustuvai iš stiklo? Kas ten žino – jų Lietuvoje beveik nėra. Pigiausias kiniškas niekalas jau nepaklausus, o praustuvai-šedevrai iš Murano stiklo Lietuvoje retai sutinkami.

Pasigrožėkite

Lieto akmens (marmuro) praustuvų privalumas – formų įvairovė, lygūs kraštai, tiesios plokštumos.

Kitose šalyse dėl tobulų formų ir mažesnės kainos yra paklausūs akrilo praustuvai. Bet lietuviai, jau pripratę prie akrilinių vonių, praustuvų vis dar kratosi. Vyraujantis pasirinkimas – tradiciniai keraminiai praustuvai. Nors jie už akrilinius ir brangesni, bet lietuviams atrodo labiau patikimi. Anksčiau labai populiarų praustuvo komplektavimą su koja vis dažniau keičia modernesni praustuvai su puskoje. Praktinis jų privalumas – patogiau valyti grindis.

Dekoratyvinį sifoną uždengti nebūtina: dažnas sprendimas modernesnių formų praustuvui.

Jei trūksta vietos

Taupantiems vietą – visai maži prie sienos prigludę praustuvai

arba į kampą įsprausti praustuvai

Reikšmingai vietą sutaupys vonios praustuvas su esančiu po juo mini baldu

Lieto marmuro praustuvas gali paslėpti net ir skalbimo mašiną

Erdvioms patalpoms

Jei vietos daugiau, populiarus pasirinkimas praustuvai-stalviršiai, t. y. iš vienos ar abiejų pusių praplėsti praustuvai

Elegantiškai po praustuvu priderinti laikikliai rankšluosčiams pakabinti. 

Dar vienas patogus variantas – dvigubas praustuvas. Ypač tiks šeimai, jei keliatės vienu metu ir kartu prausiatės.

Naujos galimybės – praustuvai ne kabinami, bet pastatomi ant dekoratyvinio stalviršio ar spintelės.

Į madą ateina spalvoti praustuvai. Pasigrožėkite.

Peržiūrėkite praustuvų katalogus. Atsiras naujų minčių ir norų.

Klausimai / atsakymai

rita, 2016 01 17, 04:18
Klausimas:
Sveiki.Gal paaiskintumet,kuo .skiriasi keramika,sanitarine keramika(cia verciu is vokieciu),.keraminis porcelianas,stiklo keramika arba lietas akmuoi,lietas marmuras,lietas granitas.Ieskau kokybiskos praustuves,su plus apsaugojancia danga.Tai cia ju irgi didele ivairove,beveik kiekv.gamintojas turi savo pavadinimo danga(ceramic plus,wonder glis ir t.t.)Tai kuom jos skiriasi?Dekui.
Iris (Neringa), 2016 01 20, 23:56
Atsakymas:
Laba diena,

Sanitarinė keramika, keraminis porcelianas - keraminės santechnikos gamyboje vadinama keramika. Gamybai dažniausiai naudojamas molis, kaolinas, lauko špatas bei kvarcas. Gaminiai degami aukštesnėje nei 1200 laipsnių temperatūroje. Todėl jie labai tvirti, paviršiai higieniški, juos nesudėtinga prižiūrėti, jie atsparūs daugelio cheminių priemonių poveikiui. Restauruoti beveik neįmanoma.

Lietas akmuo, lietas marmuras, lietas granitas – kitos rūšies medžiaga, naudojama santechnikos gamyboje (gaminami praustuvai, dušo padėklai ir vonios). "Lieto akmens" pavadinimas susijęs su technologiniu procesu – tai masės įliejimas į formą. Lietas akmuo yra sudėtinė medžiaga, kurią sudaro polieterinė derva ir užpildas: kvarcas ir kalcio karbonatas (marmuro trupiniai). Lieto akmens gaminiai išsiskiria lygesnėmis, išraiškingesnėmis formomis, mažais matmenų nuokrypiais (dėl gamybinio proceso), bet buityje labiau pažeidžiami. Restauruoti nesudėtinga.

Skirtingi gamintojai, naudojantys net tas pačias medžiagas, gaminius gali vadinti skirtingais vardais. Neretai jie taiko savitus gamybos procesus. Todėl kiekvienas gamintojas dažniausiai atskirai apibrėžia savo siūlomų gaminių ir jų padengimų privalumus bei išskirtinumus.

Šiuo metu turime ypatingą pasiūlymą šiam stilingam bei kokybiškam praustuvui:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/n399999817-forma-oval-595x360mm-pastatomas-praustuvas-su-keramikiniu-dugno-voztuvu

Daugiau pasiūlymų galite rasti mūsų e-parduotuvėje ir prekybos salonuose.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.