Plytelių tonas, kalibras, išlinkis

Plytelių tonas, kalibras, išlinkis

Dalintis:

Ar gali taip atsitikti, kad to paties gamintojo vienodo pavadinimo plytelės skirtingose pakuotėse skiriasi? Gali, jei nebūsite atidūs.

Visos plytelės yra gaminamos partijomis. Partijų dydis skirtingas – nuo keleto iki kelių dešimčių tūkstančių kvadratinių metrų. Plytelės skirtingose partijose ir net toje pačioje gamybos partijoje gali skirtis viena nuo kitos atspalviu (tonu) ir (arba) matmenimis (kalibru). Ant dėžutės tonas ir kalibras žymimi raidėmis ir skaičiais. Žymėjimams nėra standartų ir kiekvienas gamintojas žymi savaip. Vartotojui svarbu žinoti – jei tonas ir kalibras vienodi, tai plytelės praktiškai vienodos, jei skirtingi, skirsis plytelės atspalvis ir (ar) matmuo.

Skirtingi atspalviai

Jei skiriasi plytelių atspalvis, tai nereiškia, kad tokių plytelių negalima klijuoti vienoje patalpoje. Vien tik pagal ženklinimą ant dėžutės nustatyti, ar labai skirsis skirtingų atspalvių plytelės yra neįmanoma. Vizualiai palyginę skirtingų atspalvių plyteles, nuspręskite, ar esamas atspalvių skirtumas pastebimas ir yra priimtinas. Klijuojant bet kokias plyteles rekomenduojama imti paeiliui po vieną bent iš 5 skirtingų dėžučių. Tuomet nežymūs skirtingi atspalviai praktiškai pranyks. Arba galima skirtingų atspalvių plyteles klijuoti ant skirtingų sienų ar tik tam tikrose zonose, atskiriant dekoratyvine juostele, baldais ar kitu būdu.

Matmenų tikslumas

Pirmos rūšies plytelės dažniausiai yra papildomai kalibruojamos, t. y. išmatuojamos ir pagal matmenis surūšiuojamos į skirtingas dėžutes. Praktiškai visos didesnių matmenų plytelės yra kalibruotos, bet tai nereiškia, kad plytelės dėžutėje idealiai vienodos – matmenų paklaida yra 0,8–1,5 mm. Intervalai tarp pačių kalibrų yra skirtingi. Tai priklauso nuo gamintojo ir plytelių matmens. Mažų plytelių (iki 20x20 cm) matmenys vienoje dėžutėje gali skirtis labiau – iki 2 mm, nes jos dažniausiai būna nekalibruotos.

Jei tenka pirkti skirtingo kalibro plyteles, paprašykite, kad parduotuvėje jas išmatuotų. Kuo platesnę siūlę tarp plytelių darysite, tuo mažiau bus pastebimas matmenų skirtumas.

Pjautų (rektifikuotų) plytelių matmenys yra tiksliausi ir paprastai skiriasi tik iki 0,3 mm. Rektifikuotos plytelės visuomet būna vieno kalibro.

Plytelių išlinkis

Visos akmens masės, keraminės ar klinkerio plytelės (glazūruotos ir neglazūruotos) per ilgį yra išlinkusios. Išlinkio priežastis – degimo metu medžiagoje atsiradę įtempimai. Didesnio matmens plytelių išlinkis labiau pastebimas. Plytelių standarto leidžiamas išlinkis yra ±0,5 % nuo plytelės matmenų.

Priklijuotų plytelių išlinkimas reikšmingai nesikeičia. Prieš klijuojant plyteles įvertinkite plytelių išlinkį. Jeigu jis nežymus, galite plyteles klijuoti bet kokia tvarka, jei išlinkis reikšmingas, klijuokite plyteles perslinktas viena kitos atžvilgiu. Rekomenduojama pailgas plyteles perslinkti iki 15–25 % plytelės ilgio.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.