Kaip glaistomi plytelių tarpai?

Kaip glaistomi plytelių tarpai?

Dalintis:

Čia pateikti pagrindiniai reikalavimai glaistant plytelių siūles, o detalų aprašymą skaitykite nuo 41 pozicijos plytelių klijavimas

Pagrindo paruošimas

Tarpus tarp plytelių reikia gerai nuvalyti. Jie turėtų būti vienodo gylio – klojant plyteles būtina iš jų sistemingai šalinti klijų perteklių. Siūles galima pradėti glaistyti tik sustingus klijams: ne anksčiau nei po 24 valandų nuo plytelių paklojimo. Jeigu naudojami ATLAS MIG arba PROGRES EXPRESS klijai, siūles galima pradėti glaistyti jau po 4 valandų. Prieš glaistymą plytelių paviršių reikia nuvalyti drėgna kempine ir šiek tiek sudrėkinti pačias siūles (ypač jeigu klijai visiškai išdžiūvę).

Siūlių skiedinio paruošimas

Pakuotės turinį suberkite į indą su nurodytu vandens kiekiu (proporcijoms nurodytos aprašyme ant pakuotės) ir maišyti iki vientisos konsistencijos. Maišoma rankiniu arba mechaniniu būdu. Masė tinkama naudoti po 5 minučių, kai pakartotinai išmaišoma. Paruoštą masę būtina sunaudoti per 2 valandas.

Siūlių glaistymas

Masę būtina giliai ir gerai įsprausti į tarpus gumine glaistykle. Mente reikia braukti įstrižai plytelių briaunos, laikant ją 45° kampu dangos paviršiui.

Valymas ir priežiūra

Dangą pradėkite valyti glaistui šiek tiek sustingus, t. y. po 10-20 minučių. Naudokite drėgnas, kietas kempines su didesnėmis poromis. Ne mažiau kaip pirmas 3 dienas stingstantis skiedinys negali būti veikiamas kritulių, didelės oro drėgmės ir žemos temperatūros (žemiau +5°C). Siūlių glaistą būtina saugoti, kad pernelyg smarkiai nedžiūtų. Kelias pirmas dienas šviežias siūles reikia laikyti drėgnas: paviršių drėkinti arba plauti švariu vandeniu. Tikroji glaisto spalva atsiranda pilnai išdžiūvus, maždaug po 2-3 dienų.

Ant plytelių patekusį glaistą, kuo skubiau nuvalykite. Laiku to nepadarius, glaistas uždžius, jį bus sunkiau nuvalyti. Plytelių nešvarumams panaikinti tinka cemento ir kalkių likučių šalinimo priemonė – ATLAS SZOP

Dangos naudojimas

Danga vaikščioti galima praėjus 24 valandoms po glaistymo. Glaistytos siūlės bus atsparesnės nešvarumams ir mažiau įgers vandenį, jei po poros savaičių jas ištepsite apsaugine priemone ATLAS DELFIN. Epoksidiniu glaistu užteptų siūlių apsaugoti nereikia.

Sąnaudos

Sąnaudos priklauso nuo siūlių pločio ir gylio, naudojamų plytelių rūšies ir matmenų.

Svarbi papildoma informacija

  • prieš glaistymą išbandykite glaisto poveikį naudojamoms plytelėms: ištepkite plytelės nuolaužą glaistu, po kiek laiko nuplaukite. Įsitikinkite, kad plytelė nepaveikta.
  • nenaudokite vienam paviršiui skirtingų silikonų ir siūlių glaistų – skirsis glotnumas ir atspalvis
  • spalvų skirtumų išvengsite visą paviršių glaistydami iš to paties įpakavimo.
  • įpylus netinkamą vandens kiekį ruošiant skiedinį gali pablogėti skiedinio parametrai ir pakisti spalva.
  • esant skirtingam siūlių gyliui ar pernelyg anksti nuplovus dangą, siūlių atspalvis gali būti netolygus.
  • įrankius valykite vandeniu iškart po darbų baigimo. Sunkiai pašalinamus jau sustingusio skiedinio likučius valykite preparatu ATLAS SZOP.
  • plytelių glaistas yra odą ir kvėpavimo takus dirginantis preparatas.

Klausimai / atsakymai

V., 2023 09 6, 12:23
Klausimas:
Sveiki,
kokiu užpildu glaistyti granito plyteles lauko bestogėje terasoje ? vieni sako tik dvikomponenčiu kiti paprastu elastingu.
Iris (Saulius), 2023 09 6, 16:35
Atsakymas:
sveiki, lauko atviroje terasoje ir akmens masės, ir natūralaus granito plyteles pakanka glaistyti kokybišku glaistu plytelėms, pvz. Atlas Keraminis. https://www.iris.lt/paieska?controller=search&s=keraminis
Terasa reikalinga su nuolydžiu, kad nesikauptų vanduo. Jeigu tai natūralus granitas, būtina prieš glaistant apsaugoti jo paviršių, kad į poras nepatektų glaistas.
Regina, 2021 09 13, 22:51
Klausimas:
Ar būtų galima ką pataisyti: užglaistė plytelių tarpus ir vieni tarpai įdubę, kiti pilni .
Iris (Saulius), 2021 09 14, 09:14
Atsakymas:
Laba diena,
Reikia mechaniškai išvalyti užglaistytus tarpus bei perglaistyti juos naujai. Tai atidumo ir kruopštumo reikalaujantis darbas, nes galima pažeisti (sugadinti) pačią plytelę.
Jeigu taisysite tik tas vietas, kur yra “įdubimai” , labai tikėtina, kad dėl plono glaisto sluoksnio, jis bus mažiau mechaniškai atsparus bei skirsis naujai užtepto glaisto atspalvis, nuo jau esamo.
Lainas, 2021 06 24, 12:50
Klausimas:
Sveiki,reikia patarimo.Virtuves baldai dvieju spalvu,pastatomos spinteles pilka,pakabinamos balta.Plytelias tsrp spinteliu suklijavau baltas.Kokia spalva użglaistyti pliteliu tarpus ,pilka ar balta.?
Iris (Algirdas), 2021 06 28, 06:48
Atsakymas:
Laba diena,
Jeigu norite vientisos baltos plokštumos, rinkitės baltą glaistą. Pilkas glaistas, išryškins kiekvieną plytelę atskirai.
Jei abejojate pasirinkimu, bandymui uždenkite tarpelį tarp plytelių baltu arba pilku popieriumi.
Daiva, 2021 02 2, 21:34
Klausimas:
Sveiki, ar yra galimybė sumaišyti spec spalvos glaistą, jei iš paletės nepavyksta priderinti spalvą? Kitas klausimas - Ar galima klijuoti plyteles be tarpų, tam kad nereikėtų glaisto wc patalpoje?
Iris (Mindaugas), 2021 02 3, 08:18
Atsakymas:
Laba diena,
Gamintojai rekomenduoja minimalų 2 mm tarpą rektifikuotoms (pjautoms) plytelėms. Meistrai kloja rektifikuotas plyteles su 1,5 mm ar ir su 1 mm tarpais, bet yra rizika.
Pjautų plytelių pjovimo linija nėra idealiai lygi. Sudėjus plyteles be tarpų tikėtini maži tarpeliai, kurių neįmanoma užglaistyti. Tai matoma. Be to plytelių plokštuma nėra absoliučiai lygi, ir šie nelygumai taip pat išryškės sudėjus be tarpų.
Susidėkite kelias ar keliolika plytelių ant lygaus paviršiaus ir pamatysite galimą rezultatą.
Jeigu kažkiek sujudės patalpos sienos, sutruks be tarpų sudėtos sienų plytelės. Glaisto tarpeliai dalinai kompensuoja sienų judėjimą ir apsaugo plyteles.
Plytelių glaistų nemaišome. Teoriškai įmanoma meistrui susimaišyti kelis glaistus ir gauti kitą spalvą. Negalima maišyti skirtingų gamintojų glaistų.
Glaistų pasirinkimas platus, vargu, ar realiomis sąlygomis pastebėsite minimalų skirtumą tarp esamų glaistų.
Simona, 2020 12 3, 08:39
Klausimas:
Laba diena,
Kai kuriose vietose vonioje tarpai tarp plytelių ištrupėjo. Toje vietoje kur daugiausia bėga vanduo. Kartais vonią šveičiu su actu - gal ir jis išgraužė... Kaip galima ištaisysi tas vietas? Ar reikia iš naujo viską išvalyti ir glaistytii, ar užtektų ant viršaus užtepti naują glaistą, ar pagelbėtų tarpų atnaujinimo priemonės? iš ankso dėkoju už atsakymą.
Iris (Saulius), 2020 12 3, 09:53
Atsakymas:
Laba diena,
Atnaujinimo priemonė nepadės. Pagilinkite ir išvalykite tarpelius, nugruntuokite giluminiu gruntu Atlas Uni-Grunt ir perglaistykite glaistu Atlas Keraminis naujai.
Naujo glaisto spalva nuo senojo skirsis. Suvienodinti neįmanoma. Spalvotų glaisto siūlių ir plytelių valyti su actu negalima. Actas keičia siūlės atspalvį ir techninius parametrus.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.