Plytelių atsargos nustatymas. Kaip elgtis pritrūkus plytelių?

Plytelių atsargos nustatymas. Kaip elgtis pritrūkus plytelių?

Dalintis:

Dėmesio! Būtina pirkti didesnį plytelių kiekį, nei apskaičiuotas pagal plotą. Jei tiksliai skaičiavote plytelių kiekį ir manote, kad Jūsų klijavimo patirtis yra pakankama, gali užtekti mažesnės atsargos, jei skaičiavote apytiksliai (pagal plotus) – reikės 7–10 % atsargos. Nežiūrint perspėjimų apie būtiną atsargą, dauguma pirkėjų neskiria tam tinkamo dėmesio. Mūsų patirtis rodo – labai dažnai pirkėjai pakartotinai ateina nusipirkti pritrūkusio kiekio.

Priežastis, dėl kurios reikalinga atsarga Atsargos dydis
Skaičiuojant plyteles pagal plytelių išdėstymo schemą Skaičiuojant pagal klijuojamus plotus
Klijuojant dalis plytelių pjaustomos, ne visas atpjautas dalis pavyksta panaudoti atsargą galima tiksliai suskaičiuoti 5–10 % suskaičiuoto kiekio, priklausomai nuo klijavimo sudėtingumo
Pjaunant plytelę, plytelė sutrūksta neplanuotoje vietoje 1 % 1 %
Dėl įtempimų pastate (po metų ar net dešimties) sutrūkinėja jau priklijuotos plytelės 1 % 1 %
Dėl kokių nors priežasčių reikia išimti jau priklijuotą plytelę, dažniausiai pavyksta tik sudaužant kelios plytelės kelios plytelės
Priklijuotos plytelės mechaniškai pažeidžiamos ir jas reikia pakeisti kelios plytelės kelios plytelės
Iš viso rekomenduojama plytelių atsarga 3 % 7–10 %

Lentelėje nurodyti skaičiai yra orientaciniai. Kiekvienu konkrečiu atveju reikalinga atsarga gali būti didesnė arba mažesnė. Plytelių išeiga labai priklauso nuo naudojamos pjaustymo įrangos ir dirbančiojo patirties. Tik Jūs patys galite tinkamiausiai nustatyti reikalingos atsargos dydį.

Kaip galima sutaupyti, neperkant per didelės atsargos?

Sužinokite, ar pasirinktomis plytelėmis parduotuvėje plačiai prekiaujama, t. y. ar įmonės sandėliuose palaikomi šios prekės nuolatiniai likučiai. Jeigu taip, galite rizikuoti pirkdami plytelių kiekį su mažesne atsarga (suapvalinkite dėžutėmis į didesnę pusę). Jei plytelių pritrūks, galėsite papildomai nusipirkti parduotuvėje. Kuo daugiau laiko praeis nuo pirmo pirkimo iki papildomo, tuo labiau rizikuojate, kad tinkamų plytelių nebus.

Ką daryti, jei plytelių pritrūko, o atsargos neturite?

Pirmiausia kreipkitės į parduotuvę, kurioje plyteles pirkote. Jei turėsite išsaugoję plytelių pakuotę, identifikuoti reikalingą plytelę ir ją surasti nebus sunku. Labai tikėtina, kad mūsų įmonėje pirktai plytelei keleto kvadratinių metrų atsargą turėsime ir po keleto metų. Jei pakuotės neišsaugojote, o turite tik plytelės pavyzdį, atsargą surasti gali ir nepavykti net jei jos likutį ir saugome – tam reikėtų patikrinti visuose miestuose esančius sandėlius plėšiant pakuotes.

Mažai tikėtina, kad atsargą turėsime pagal specialų užsakymą pirktai prekei, nes tokią prekę iš gamintojo vežame specialiai Jums. Bet ir šiuo atveju pakuotė gali pagelbėti – likučio ieškosime pas gamintoją.

Kitas problemos sprendimo būdas – surasti tokių pat matmenų panašaus (o gal visiškai skirtingo) rašto plytelę. Pasitelkus fantaziją, sprendimas visada atsiras.

Iškilus sunkumams, parašykite – padėsime!

Klausimai / atsakymai

Loreta, 2021 07 26, 18:26
Klausimas:
Ar turite baltų plytelių 20x30 cm dydžio?
Iris (Gintarė), 2021 07 27, 07:03
Atsakymas:
Laba diena,
Atrašėme Jums į el. paštą.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.