Pirmos ir antros rūšies plytelės. Matmenų tikslumas, defektai

Pirmos ir antros rūšies plytelės. Matmenų tikslumas, defektai

Dalintis:

Kuo skiriasi pirmos ir antros rūšies plytelės? Pagrindiniai skirtumai – paviršiaus defektai ir matmenų tikslumas.

Pirmai rūšiai priskiriamos plytelės, kurių paviršiaus kokybę apibrėžiantis standartas nurodo, jog mažiausiai 95 % plytelių turi būti be matomų defektų, gadinančių bendrą išklotų plytelių vaizdą. Antros rūšies plytelių paviršiaus defektų gali būti daugiau. Defektų kiekį, dydį ir pobūdį kiekvienas gamintojas nustato pats.

Tas pats standartas reikalauja, kad plytelių matmenų nuokrypis būtų ne didesnis nei ±0,5 %. Pirmos rūšies plytelių matmenys yra tikrinami ir kalibruojami, t. y. į vieną dėžutę dedamos vieno matmens plytelės, o į kitą – kito matmens. Ant kiekvienos dėžutės užrašomas kalibras. Pirkdami vieno kalibro plyteles, žinome, kad matmenų nuokrypis yra mažesnis nei reikalauja standartas.

Antros rūšies plytelės nekalibruojamos. Tai reiškia, kad vienoje dėžutėje gali būti plytelių, kurių matmenys skirsis iki 0,5 %.

Ant plytelių dėžutės jų rūšis paprastai būna nurodyta atitinkamais skaičiais 1, 2.

Kai kurie gamintojai pardavinėja ir žemesnės kokybės nei antra rūšis plyteles. Tokias rūšis kiekvienas gamintojas žymi savaip – skaičiais arba raidėmis. Šių rūšių plytelių defektai yra akivaizdūs: nuskelti kampai, glazūros ar rašto defektai.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.