Klijuojamų PVC lentelių (plytelių) klojimas

Klijuojamų PVC lentelių (plytelių) klojimas

Dalintis:

PVC plytelės nuo lentelių skiriasi tik forma. Lentelės ilgis akivaizdžiai didesnis už plotį.

Dangos klojimas prasideda nuo pagrindo paruošimo. Detaliai: Pagrindo paruošimas dangos klojimui

Kitas svarbus faktorius — aplinkos, pačių PVC lentelių ir pagrindo temperatūra. Ypač, jei pagrindas — šildomos grindys. Pagrindiniai reikalavimai:

 • Patalpos, kurioje klojama danga, temperatūra turėtų būti 18–26ºC ne tik klojimo metu, bet ir dvi paras prieš ir po klojimo.
 • Grindinį šildymą reikia išjungti 2 paroms prieš klojimo darbus ir įjungti ne anksčiau kaip 7 paros juos užbaigus. Po įjungimo temperatūrą reikia didinti palaipsniui — po 5ºC parai. Staigus temperatūros padidėjimas blogina klijų lipnumą.
 • Svarbu: Grindų eksploatacijos metu betoninio pagrindo paviršiaus temperatūra negali viršyti 28ºC.
 • Grindų paviršius ties dideliais langais šviečiant saulei gali įkaisti iki 40–50°C. Kad tiesioginė saulės šviesa nepakenktų grindims, reikia naudoti aukštesnei temperatūrai skirtus klijus.
 • Negalima šildomų grindų užkloti kilimais ar kilimėliais. Grindų danga po jais perkaista.

Prieš klojimą PVC lenteles reikia ne mažiau kaip parą išlaikyti toje patalpoje, kurioje bus klojamos.

Jei jos buvo laikomos aukštesnėje nei 12°C temperatūroje, reikia išpakuoti ir sukrauti ant lygaus pagrindo nedidelėmis krūvelėmis (ne aukščiau kaip 5 dėžučių aukštis). Itin svarbu, kad lentelės būtų sukrautos lygiai viena virš kitos ir kraštai nekabėtų ore ir nesideformuotų. Jei buvo laikomos žemesnėje nei 12°C temperatūroje, reikia išpakuoti ir be persidengimų paskleisti ant grindų.

Prieš dangų klojimą įsitikinkite, kad visos dėžutės yra iš vienos gamybos partijos, tinkama kokybė, spalva ir raštai. Paklotiems gaminiams pardavėjai pretenzijų nepriims.

Bendra informacija

Klojimo metu gaminius imkite iš skirtingų pakuočių, kad nesusidarytų vienodo atspalvio grindų plotai.

Jei PVC plytelės yra kvadratinės formos ir apatinėje pusėje yra įspaustos krypties rodyklės, sekančią PVC plytelę pasukite 90°kampu prieš tai klotos atžvilgiu. 

Jei PVC plytelė imituoja pailgą medžio lentą (PVC lentelė), lentelės klojamos ta pačia rodyklių kryptimi.

Nesilaikant klojimo krypties reikalavimų, sujungimo vietos tampa labiau matomos. 

Klijai

 • Reikia rinktis PVC lentelių (angliškai LVT) klijavimui skirtus klijus.
 • Klijų gamintojo instrukcijoje nurodyta klijavimo eiga. Ja ir vadovaukitės. Atkreipkite dėmesį, kad apytikslis klijavimo laikas yra tarp 10-tos ir 20-tos minutės nuo klijų užtepimo. Klojant per anksti gali atsirasti oro burbuliukų, o perlaikant mažėja klijų lipnumas.
 • Klijais reikia ištepti tokį grindų plotą, kokį spėsite užkloti per nurodytą klijų išlaikymo laiką.
 • Naudokite A2 tipo klijų šukas (klijų išeiga 300–350 g/m2).

 • Klijų šukos, braukiant per betoninį pagrindą, dyla. Kad nesikeistų tepamų klijų sluoksnio storis, šukas kas 20–50 m2 pakeiskite.
 • Ant užtepto klijų ploto suklojus visas numatytas lenteles, iš klijų sluoksnio reikia pašalinti susidariusius oro burbuliukus. Tam tiks 35–40 cm pločio kamščio lentelė ar kilimine danga apvyniota 10x20 cm medžio lenta.   
 • Galutiniam oro burbuliukų pašalinimui reikės sunkaus (50 kg) volo. Juo važiuojama per suklotas lenteles abiem kryptimis.

PVC plytelių klojimas

 • Patalpoje pieštuku ar kreida nubrėžkite dvi linijas, dalijančias patalpą į 4 dalis. Linijos susikerta stačiu kampu, o bent viena turi būti lygiagreti sienai.
 • Linijų susikirtimo vietą parinkite taip, kad pasieniu klojamų plytelių dalis būtų didesnė nei pusė jų ilgio/pločio.

 • Plyteles klokite pagal pažymėtas linijas.
 • Pradžiai paklokite keletą plytelių eilių be klijų įsitikinimui, kad linijos nubrėžtos tinkamai.
 • Pirmiausia priklijuokite plytelę ties linijų susikirtimu. Patikrinkite, ar jos kraštinės sutampa su nusibrėžtomis linijomis.
 • Sekančios plytelės klojamos į dvi puses nuo pirmosios plytelės — pagal ženklinimo liniją.
 • Klijuojamą plytelę viena kraštine priglauskite prie anksčiau priklijuotosios betarpiškai, kiek pastumiant, bet neišjudinant ankstesnės plytelės iš jos vietos ir tada prispauskite prie klijais nutepto pagrindo.
 • Ištryškusių klijų perteklių nedelsiant nuvalykite drėgna šluoste.
 • Analogiškai išklijuokite visas 4 pažymėtas grindų dalis.

PVC lentelių klojimas

Grindų plotą padalinkite į dvi dalis linija, lygiagrečia vienai iš patalpos sienų. Paprastai lentelės ilgoji kraštinė lygiuojama su ilgąja patalpos siena arba trumpieji galai nukreipiami į pagrindinį įėjimą ar langą.

 • Pirmą lentelių eilę klokite prie nubrėžtos linijos. Būkite atidūs: pirma eilė duoda tiesumą kitoms eilėms. Pradžiai išdėkite lentelėmis be klijų dvi pilnas eiles ir įvertinkite, nuo kur reikia pradėti klijuoti pirmą nepjautą lentelę, kad prie sienų gražiai atrodytų netelpančių lentelių nuopjovos.  
 • Antros eilės (ir sekančių eilių) lenteles praslinkite 1/3 jų ilgio prieš tai klotos eilės lentelių atžvilgiu. Dažniausiai pasirenkamas toks raštas, bet galima klijuoti ir praslenkat per pusę lentelės ar dėstant kampu (eglute).
 • Klijuojamą lentelę glauskite prie anksčiau priklijuotosios eilės betarpiškai, kiek pastumiant, bet neišjudinant ankstesnės lentelės iš jos vietos ir tada prispauskite prie klijais ištepto pagrindo.
 • Ištryškusių klijų perteklių nedelsiant nuvalykite drėgna šluoste.
 •  Vaikščioti ant naujų grindų galėsite po 2 parų, o sunešti baldus — dar po paros.

Klausimai / atsakymai

Mindaugas, 2019 11 18, 16:23
Klausimas:
Renkuosi tarp akmens masės ir klijuojamų vinilinių PVC lentelių. Keletas klausimų, perskaičius čia pateiktą medžiagą:
1. Kurio varianto papildomos medžiagos kainuoja daugiau - akmens masės plytelių ar PVC vinilinių plytelių klijavimas ant grindų?
Tarkim yra 100 kv.m. namas su išlietomis betoninėmis grindimis, PVC vinilinės ir akmens masės plytelės - vienodo dydžio (tarkim 20x120cm) ir tokios pat kainos - todėl jų nelyginkim. PVC vinilas būtų tik klijuojamas.
Kaip įsivaizduoju, akmens masės plytelėms suklijuoti reiktų: grunto, plytelių klijų, plytelių pjaustyklės, kryžiukų, plytelių išlyginimo kaiščių, glaisto, kempinėlių.
PVC vinilui suklijuoti reiktų grunto, išlyginamojo mišinio, volelio išlyginamajam mišiniui, klijų, klijų paskirstymo mentelės, peiliuko plytelėms, volo oro burbuliukų išspaudimui iš klijų po PVC lentelėmis.
Kiek galėtų skirtis šių dviejų variantų papildomų medžiagų ir reikalingų įrankių (gal ką praleidau) kaina 100 kv.metrų įrengti, viską įsigijant Iris, neskaičiuojant darbo (darbus atliekant pačiam)? Kitaip sakant, jei plytelių kaina vienoda, kurių įrengimas ekonomiškesnis?

2. Kitas klausimas, jei akmens masės plytelės yra 20x120 dydžio, o norint patalpoje jas sutalpinti į kraštus, tektų apipjauti plytelę iš abiejų galų. Liktų jos vidurinė dalis. Ar apipjauta iš 2 pusių plytelė panaudojama? Ar šalia gamyklinio kitos plytelės krašto matytusi tas nupjovimas? Glaistas tokio apipjauto krašto nepaslepia? Jei matytųsi - tuomet nemažai akmens masės plytelių išsimeta - didesnė išeiga.

3. Kiek papildomai reikia įsigyti klijuojamų vinilinių PVC plytelių, jei akmens masei skaičiuojama ~ +10% ? Ar apipjautas PVC vinilo vidurines dalis galima panaudoti? Nėra reikalavimo kaip Click sistemai, palikti bent 30 cm?

4. Ar vinilinėms PVC plytelėms reiktų daryti temperatūrinę siūlę 4x10 metrų patalpoje, skeliant patalpą į 2 dalis (taip kaip reiktų su akmens masės plytelėmis)? Ar tarpduriuose reiktų tokių siūlių? Perimetruose tarpai iki sienų paliekami kaip ir akmens masės plytelėms ~1 cm?
Iris (Marius), 2019 11 20, 13:51
Atsakymas:
Laba diena,
Įrengiant 100 m2 grindų plotą (be grindjuosčių) papildomos sąnaudos 20*120 plytelėms:
1. Akmens masės plytelėms ~3€/m2 (klijai, glaistas, gruntas, pjovimo staklių nuoma, kryžiukai ir kitos smulkmenos). Ar naudoti lyginimo pleištų sistemą? Galima, bet nėra būtina. Sistemos kaina tokioms plytelėms kainuos dar tiek pat ~3€/m2.
2. Vinilo plytelėms ~4,5€/m2 (klijai, 3 mm pagrindo išlyginimas, įrankiai ir kitos smulkmenos).
Priklausomai nuo kambarių konfigūracijos gamintojai rekomenduoja turėti iki 10 % daugiau apdailos medžiagų negu faktinis patalpos plotas.
Ar galima panaudoti nuopjovas?
1. Rektifikuotų plytelių gamyklinės briaunos yra nežymiai suapvalintos. Nupjovus vietoje staklėmis turėsite statmeną ir aštrią briauną - ją reikia šlifuoti vietoje, taigi nuopjovas galima panaudoti, jeigu tik tinka jų dydis.
2. Vinilo plytelių nuopjovas taip pat galima naudoti.
Gamyklinės briaunos šiek tiek skirsis negu vietoje pjautų plytelių, bet skirsis nežymiai.
Plytelių perslinkimas jas klojant:
1. Akmens masės plyteles klojant perslinkimas rekomenduojamas ne daugiau ~20 % plytelės ilgio.
2. Vinilo plyteles klijuoti galima bet kaip. Plytelė lanksti ir priklijuojama visu plotu. Jos nereikia derinti su gretima plytele.
Vinilo plytelėms temperatūrinė siūlė nebūtina, perimetrinė siūlė - minimali.
Reziumuojant: šiek tiek paprasčiau ir lengviau susikloti vinilo plyteles negu akmens masės plyteles. Klojimo medžiagų kaina yra panaši ir nebus esminis veiksnys, nulemsiantis kurias iš šių grindų dangų reikia rinktis.
Svarbesni veiksniai yra:
1. Patinkantis raštas ir paviršius.
2. Paviršiaus kietumas - akmens masės plytelių paviršius tikrai yra kietesnis ir atsparesnis įbrėžimams negu vinilinių plytelių.
Jei bandote įvertinti visas smulkmenas, nesivadovaukite teiginiu, kad plytelių atsarga turi būti apie 10 %. Kuo tiksliau suskaičiuosite, tuo mažesnės atsargos reiks http://www.iris.lt/prekes/plyteles/info/apie-plyteles/atsarga/
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.