Klausimai ir atsakymai apie plyteles

Klausimai ir atsakymai apie plyteles

Dalintis:

Iš savo klientų sulaukiame nemažai klausimų apie plyteles. Jūsų patogumui pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.

Jei turite savo klausimą, parašykite mums. Atsakymą atsiųsime į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

1. Kuo skiriasi akmens masės ir keraminės plytelės?

Pagrindinis skirtumas – vandens įmirkis, kuris lemia, ar plytelės yra atsparios šalčiui ir tinka lauko sąlygomis. Akmens masės plytelių vandens įmirkis pagal plytelių standarto reikalavimus yra 3) Ar galima plyteles klijuoti ant senų plytelių?Taip, galima. Renovacija – naujų plytelių klijavimas ant senų – yra gana dažnas apdailos būdas. Vienintelė sąlyga – senos plytelės turi būti tvirtai sukibusios su paviršiumi. Prieš atliekant darbus būtina gerai nuvalyti senas plyteles, t. y. pašalinti purvą, riebalus ir kt. Žinoma, paviršius turi būti lygus. Senų plytelių paviršių reikia padengti specialiu gruntu, kurio sudėtyje yra akrilo dervų ir kvarco miltelių, pvz., Atlas Grunto Plast. Šis preparatas pagerins klijų sukibimą su senomis plytelėmis. Klijus geriausiai rinktis didelio elastingumo, bent jau C2 klasės, pvz., Atlas Plus.

4. Kaip nuimti senas plyteles?

Rekomenduojama išdaužti 1–2 plyteles ir, jeigu nėra itin tvirtai sukibusios su pagrindu, kitas atlupti naudojant metalinę plokštę (svertą). Jeigu nepavyksta, teks pasinaudoti plaktuku ir kaltu.

5. Ar galima klijuoti plyteles ant OSB plokštės, glaistytos sienos arba gipso plokštės?

Galima. Tik reikia pasirinkti tinkamus šiems pagrindams gruntą ir klijus. Platesnė informacija pateikiama puslapyje plytelių klijavimas (15, 28 žingsniai).

6. Kaip paruošti sienas plytelių klijavimui, jeigu sienos buvo dažytos?

Pirmiausia reikia įvertinti, ar tvirtai laikosi dažai. Jei taip, metaliniu šepečiu subraižykite paviršių, nugruntuokite specialiu gruntu, pvz., Atlas Grunto Plast, ir jam išdžiūvus klijuokite plyteles klijais, parinktais priklausomai nuo klijavimo vietos (lauke – elastingi klijai, pvz., Ceresit CM-12) ir plytelių (keraminės, akmens masės, klinkerio). Kokius klijus pasirinkti, žiūrėkite puslapyje plytelių klijai.

7. Kur pirmiausiai klijuoti plyteles – ant grindų ar ant sienos?

Pirmiausiai – ant sienų, o po to ant grindų. Ant sienų pasimatuojama, kur prasidės pirma sveikų plytelių eilė, ir nuo jos klijuojama į viršų. Apatinė eilė klijuojama tik suklijavus grindų plyteles.

8. Ar galima sienų plyteles klijuoti ant grindų?

Nerekomenduojama. Sienų plytelių glazūra yra silpnesnė už grindų plytelių, taip pat sienų plytelių atsparumas laužimui, gniuždymui yra ženkliai mažesnis nei grindų plytelių.

9. Kokia eilės tvarka kloti grindų plyteles?

Rekomenduojama klijuoti pradedant nuo patalpos centro. Jeigu patalpa nėra didelė, nelabai svarbu, nuo kur bus klijuojamos grindų plytelės. Svarbiausia nuspręsti, kurioje vietoje užbaigsite grindis nupjautomis plytelėmis (t. y., kaip išsidėstys plytelės šalia sienų).

10. Ar grindų plyteles kloti prie pat sienos?

Rekomenduojame kloti iki sienos paliekant ~1 cm tarpelį, kurį galima užpildyti silikonu ir (arba) uždengti grindjuoste. Neglauskite grindų plytelių prie pat sienos, tarpo neužpildykite klijais.

11. Ar gali pasikeisti plytelių spalva?

Kartais. Praktiškai visos plytelės yra maksimaliai atsparios UV spinduliams pagal plytelėms taikomus standarto reikalavimus. Plytelių spalva nežymiai keičiasi, kai jos yra mechaniškai pažeidžiamos, t. y. nudėvimos, arba kai nepakankamai valomos ir ant jų kaupiasi nešvarumai – tada spalva tampa ne tokia ryški. Tokių padėvėtų plytelių atspalvis gali skirtis nuo naujų plytelių.

12. Koks grindų plytelių storis su klijais?

Tinkamai parinkti klijai, jų paruošimas, teisingas klijų sluoksnis lemia ne tik grindų kokybę, bet ir darbų sąmatą. Kiekvienai plytelių rūšiai reikalingi atitinkami klijai, skirtingi klijai naudojami šildomoms grindims, lauko ir vidaus sąlygomis, vieni klijai yra plonasluoksniai, kiti storasluoksniai. Kokius klijus pasirinkti, žiūrėkite plytelių klijų puslapyje. Klijų leidžiamas sluoksnis yra pateiktas lentelėje, kur nurodyta, kad mažiausias galimas sluoksnis yra 2 mm, jeigu labai lygios grindys, didžiausias – iki 10 mm, jeigu grindys nelygios ir reikia jas lyginti arba tiesiog paaukštinti. Grindų plytelių storis 7–12 mm, taigi bendras plytelių su klijais storis gali būti nuo 9 iki 22 mm.

13. Į ką atkreipti dėmesį klijuojant grindų plyteles ant cemento plokštės?

Cemento plokštė, kaip ir bet kuris kitas grindų ar sienų plytelių pagrindas, turi būti nedeformuota ir stabili, todėl plokštes reikia įtvirtinti pagal pardavėjų ar gamintojų rekomendacijas. Jas reikia impregnuoti tinkamu gruntu, pvz., Ceresit CT 16, ir plyteles klijuoti klijais, parinktais pagal klijavimo vietą (lauke – elastingi klijai, pvz., Ceresit CM-12) ir plytelių rūšį (keraminės, akmens masės, klinkerio). Kokius klijus pasirinkti, žiūrėkite puslapyje plytelių klijai.

14. Kaip išlyginti senas grindų plyteles?

Jeigu senos grindų plytelės tvirtai laikosi, jas reikia padengti specialiu akrilo dervų ir kvarco miltelių impregnantu, pvz., Atlas Grunto Plast. Tada pasirinkite išlyginamąjį grindų mišinį. Pavyzdžiui, jei grindų išlyginimui reikalingas 10–80 mm storio grindų mišinio sluoksnis, tinka Atlas Postar 20. Jei užtenka 2–10 mm sluoksnio, galima naudoti Atlas Terplan N (tinka tik viduje). Tada jau galima klijuoti naujas plyteles.

15. Kaip paruošti gipso plokštes plytelių klijavimui?

Klijuojant plyteles ant gipskartonio plokščių reikia įvertinti, kokios apkrovos gali veikti gispkartonio sieną. Būtina laikytis gipskartonio montavimo instrukcijos – rekomenduojamų atstumų tarp statramsčių, kuriuos pateiks gipskartonio pardavėjas ar gamintojas. Įrengus sienas, gipskartonio plokštę reikia nugruntuoti tam skirtu gruntu, pvz., Atlas Uni Grunt, o plyteles klijuoti elastingais plytelių klijais, pvz., Atlas Elastingas, Ceresit CM-12.

16. Ar galima ant grindinių plytelių pilti išlyginamąjį sluoksnį?

Galima, jeigu senos plytelės tvirtai laikosi. Tik tokias plyteles reikia padengti specialiu akrilo dervų ir kvarco miltelių gruntu, pvz., Atlas Grunto Plast.

17. Kaip klijuoti plyteles dušo kabinoje?

Klijuojant plytelėmis dušo kabiną reikia įrengti patikimą hidroizoliaciją (rekomenduojame naudoti Atlas Woder E) ir tinkamą vandens nuolydį, kad visas vanduo subėgtų į trapą. Be abejo, tai lengviau padaryti dušo kabinos grindis klijuojant plytelių mozaikos plytelėmis, stiklo mozaikos plytelėmis arba specialiomis dušo patalpoms skirtomis neslidžiomis plytelėmis. Klijuoti reikia didelio elastingumo klijais, pvz., Atlas Plus, o tarpus glaistyti epoksidiniu plytelių glaistu, pvz., Atlas Artis.

18. Kokios plytelės tinka židinio apdailai?

Praktiškai visos plytelės yra tinkamos židinio apdailai, nes yra degamos >1000 °C temperatūroje, o židinio apdailos tokia temperatūra niekada neveikia. Klijus ir glaistą reikia naudoti didesnio elastingumo, pvz., Atlas Plus klijus ir Atlas Artis glaistą.

19. Ar reikia glaistyti lubas prieš klijuojant sienų plyteles vonioje?

Taip, rekomenduojama prieš klijuojant plyteles pilnai paruošti lubas dažymui.

20. Kokiame aukštyje klijuoti plyteles vonios kambaryje?

Nėra jokių apribojimų, kaip aukštai galima klijuoti plyteles vonios kambaryje – jeigu patinka, plytelėmis galima išklijuoti visas sienas, grindis ir net lubas. Neklijuota dalis bus labiau veikiama drėgmės – reikės kas keletą metų atnaujinti.

21. Kaip sujungti parketą ir plyteles?

Galima sujungimą tarp plytelių ir parketo padaryti panaudojant metalines dekoratyvines sujungimo juosteles arba naudojant padidinto elastingumo plytelių glaistą, pvz., Atlas Artis.

22. Kaip klijuoti plyteles aplink vamzdžius?

Klijuojant plyteles aplink vamzdžius, pvz., aplink gyvatuką, reikia naudoti specialius sandarinimo žiedus, uždėti hidroizoliacijos sluoksnį, pvz., Atlas Woder E, ir tik jam gerai išdžiūvus klijuoti plyteles.

23. Kokie būna plytelių grąžtai?

Yra specialūs įvairaus diametro grąžtai, skirti gręžti plytelėse skyles, reikalingas vamzdžiams, elektros instaliacijai ir kt.

24. Kokius tarpus daryti tarp plytelių?

Priklausomai nuo pasirinktų plytelių rekomenduojami skirtingi glaisto tarpai. Visų pirma, plytelės turi tam tikrą matmenų paklaidą. Įprastos nepjautos (nerektifikuotos) to paties kalibro 1 rūšies plytelės iš vienos dėžutės gali skirtis iki 2 mm (dažniausiai iki 1 mm). Kuo didesnė plytelė, tuo absoliutus skirtumas tarp plytelių matmenų dėžutėje gali būti didesnis. Todėl sieninėms mažoms ir vidutinėms plytelėms rekomenduojamas glaisto tarpas yra 2–3 mm, didelėms – 3–4 mm, o grindų plytelėms atitinkamai 3–4 mm ir 4–5 mm. Kai kurie gamintojai savo plytelėms nurodo rekomenduojamus glaisto tarpus. Žinoma, meistras prieš klijuodamas turi įvertinti turimų plytelių matmenis ir priimti sprendimą dėl tinkamo glaisto tarpo, ypač kai tarpusavyje yra derinamos skirtingų kalibrų plytelės. Pjautos (rektifikuotos) plytelės yra žymiai tikslesnės, matmenų skirtumai svyruoja iki 0,5 mm ir jos praktiškai visada būna vienodo kalibro, todėl daugumą tokių plytelių, net ir didelių matmenų, gamintojai rekomenduoja klijuoti su 2 mm glaisto tarpu. Tokias plyteles ant sienų galima klijuoti ir su mažesniu glaisto tarpu ar visai be jo, tačiau dėl plytelių briaunų išsigaubimo taip klijuoti nerekomenduojame.

25. Ar galima plyteles klijuoti be tarpelių?

Pjautos (rektifikuotos) plytelės yra žymiai tikslesnės, matmenų skirtumai svyruoja iki 0,5 mm ir jos praktiškai visada būna vienodo kalibro, todėl daugumą tokių plytelių, net ir didelių matmenų, gamintojai rekomenduoja klijuoti su 2 mm glaisto tarpu. Teoriškai tokias plyteles ant sienų galima klijuoti ir su mažesniu glaisto tarpu ar visai be jo, tačiau dėl plytelių briaunų nedidelio išsigaubimo taip klijuoti nerekomenduojame.

26. Kuo užtepti plytelių tarpų glaistą?

Glaistą į tarpus tarp plytelių įtriname gumine mentele. Jeigu turite aukštos kokybės cementinį glaistą, pvz., Atlas Artis, tai jo papildomai impregnuoti nereikia. Paprastus glaistus jiems išdžiūvus rekomenduojama papildomai impregnuoti, pvz., Atlas Delfin.

27. Kokius klijus naudoti vonioje, sienoms, rūsyje ir kitose vietose?

Yra daug įvairių plytelių klijų, kurie naudojami priklausomai nuo to, ar plytelės yra keraminės, ar akmens masės, ar klinkerio, koks jų dydis ir kur jos bus klijuojamos, t. y. lauke ar viduje, drėgnoje ar sausoje patalpoje. Kokius klijus pasirinkti, žiūrėkite plytelių klijų puslapyje.

28. Kuo valyti keramines plyteles?

Išklijavus plyteles, klijų likučius reikia valyti tam skirtais valikliais, pvz., Atlas Szop. Kasdienei priežiūrai galima naudoti standartinius plytelių valiklius, o ypač užterštas reljefines plyteles reikia valyti specialiais valikliais, gerai tirpdančiais nešvarumus, pvz., Erol. Nežinomą valiklį išbandykite mažai matomoje vietoje, ar jis nepažeidžia plytelių paviršiaus.

29. Kokie plytelių klijavimo įstrižai ypatumai?

Labai įdomus grindų plytelių klijavimo būdas yra 45 °C kampu sienos atžvilgiu. Rečiau pasirenkamas ir kitoks kampas. Tam tinka tiek kvadratinės plytelės, pvz., 45x45 cm, tiek stačiakampės, pvz., 30x60 cm. Privalumas, kad išilgai vaikščiojimo krypties nematysite ištisinių ilgų glaisto tarpų siūlių, suklijuotos plytelės vizualiai atrodys didesnės. Deja, reikės daugiau plytelių atidžiai, kokybiškai nupjauti, ypač jeigu taip išklijuotos grindys siesis su kitomis grindimis.

30. Kaip padaryti išorinį kampą?

Išoriniam kampui galima naudoti specialius plytelių spalvos PVC profilius, įvairius metalinius profilius, tačiau daugeliu atvejų, ypač klijuojant brangesnes plyteles, geriausias sprendimas yra nupjauti plytelių briaunas 45 °C kampu, kad dvi plyteles ties išoriniu kampu būtų galima suklijuoti paliekant tokio pat pločio glaisto siūlę kaip ir ant visos sienos.

31. Kokias plyteles naudoti šildomoms grindims ir kaip jas klijuoti?

Visos grindų plytelės tinka ir šildomoms grindims. Klijuojant plytelėmis šildomas grindis būtina naudoti elastingus plytelių klijus. Paprastai namuose klijuojami plotai nebūna labai dideli, todėl nereikalingos temperatūrinės siūlės. Tarp grindų plytelių ir sienos po grindjuoste palikite neužpildytus (tokia kieta medžiaga kaip klijai ar glaistas) tarpelius.

Klausimai / atsakymai

A, 2021 10 11, 22:00
Klausimas:
Sveiki,
Ar yra kažkokia priemonė impregnuoti glazūrines akmems masės plyteles? Plaunu kiekviena diena, bet lieka išmozotos, kaip rievalais išteptos. Ir tada labai renka dulkes.
Iris (Mindaugas), 2021 10 13, 08:12
Atsakymas:
Laba diena,
Glazūruotos plytelės neimpregnuojamos, jeigu tai iš tikrųjų yra glazūruotos plytelės.
Loreta, 2021 06 18, 06:05
Klausimas:
Laba diena,kokiais klijais klijuoti plyteles ant metalinių revizinių durelių?
Iris (Saulius), 2021 06 18, 07:40
Atsakymas:
Laba diena,
Reikia naudoti šiuos klijus: CERESIT FT 101, 280ml, BALTAS polimerinis hermetikas-klijai: https://www.iris.lt/files/9116/2400/1906/Ceresit_FT_101_TDS_LT.pdf
Daiva, 2021 06 3, 06:28
Klausimas:
Sveiki, norime sildomas grindis (plyteles) pakeisti parketu. Ar tai imanoma? Ar sudetingas procesas? Aciu.
Iris (Mindaugas), 2021 06 7, 10:38
Atsakymas:
Laba diena,
Plyteles pakeisti parketu įmanoma.
Lengviausia parketą kloti ant esamų plytelių, bet reikia įvertinti, kad grindys paaukštės ~1.5 cm (parketas, klijai, išlyginamasis mišinys, jeigu prireiks). Nepatogumas atsiras dėl skirtingo grindų lygio kitose patalpose, durų aukščio.
Jeigu grindų šildymas vamzdeliais, tai įmanoma nuimti plyteles bei plytelių klijų sluoksnį, po to išlyginti grindis ir sudėti parketlentę.
Pirma reikia nuimti plyteles (išdaužyti) ir mechaniškai pašalinti likusius plytelių klijus. Darbas ilgas ir sunkus.
Turimą pagrindą gruntuoti pvz., Atlas Unigrunt Plus: https://www.iris.lt/e-parduotuve/uni-grunt-plus-5-kg-gruntas
Esamus pagrindo nelygumus išlyginti su savaime išsilyginančiu mišiniu pvz., Atlas SMS 15 https://www.iris.lt/e-parduotuve/atlas-sms-15-25-kg-issilyginantis-grindu-misinys-1
Ir pagrindas bus paruoštas parketo klojimui.
Nepamirškite, kad ne kiekvienas parketas tiks šildomoms grindims: https://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Neringa, 2021 06 1, 10:48
Klausimas:
Sveiki,
meistrai klijavo vonios plyteles ant sienu. Plyteles keramikines, glazuruoto ir su mentele subraize per siules kur spakliavo tas vietas ibrezimai mechaniniai negilus, kaip juos imanoma butu pasalinti skaiciausi, kad su dantu pasta galima ir soda padarius misinio pasta trint sukaimaisiais judesiais Ar toks var veiksimngas? nes poliruojant nuimtu visa blizgesi, impregnuoti bandem nepadejo, kokiu var dar pasiulytumete?
Iris (Algirdas), 2021 06 1, 13:04
Atsakymas:
Laba diena,
Plytelių paviršiaus mechaninių pažeidimų pašalinti praktiškai neįmanoma.
Įbrėžimo vieta bus matoma net ją kuo nors užtepus, nes užtepta vieta neblizgės ir bus kitos spalvos.
Iš įbrėžtos vietos išplaunant dulkes, įbrėžimai bus mažiau pastebimi.
Rima, 2021 05 2, 20:06
Klausimas:
Laba diena.Ar galima ant pamūrintos silikatinių plytelių sienos klijuoti dekoratyvines plyteles,ar pačią sieną reikia patepti,kad būtų geresnis sukibimas.
Iris (Egesta), 2021 05 3, 07:14
Atsakymas:
Laba diena,
Negalima, nes pagrindas plytelei turi būti lygus. Jei netinkuosit, sieną reiks lyginti klijais: ir sunkiau ir brangiau.
Esant nelygiam pagrindui ir dėl to netolygiam klijų po plytele pasiskirstymui, galimi plytelės paviršiaus įtrūkimai ar plytelės skilimai.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.