Klausimai ir atsakymai apie laminatą

Klausimai ir atsakymai apie laminatą

Dalintis:

Iš savo klientų sulaukiame nemažai klausimų apie laminatą. Jūsų patogumui pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.

Jei turite savo klausimą, parašykite mums. Atsakymą atsiųsime į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

1. Ar galima kloti laminatą vonioje ar kitoje drėgnoje patalpoje?

Ne, vonioje ar kitoje drėgnoje patalpoje laminato kloti negalima.

2. Kokios gali būti grindjuostės laminatui?

Paprastai laminato gamintojai siūlo su savo grindų danga suderintas grindjuostes. Rinktis galima ir universalias kitų gamintojų grindjuostes. Jos būna plastikinės, MDF (laminuotos), faneruotos, medinės. Grindjuostės skiriasi forma, dydžiu, tvirtinimu. Dauguma jų būna su didesniais ar mažesniais kanalais laidų pravedimui. Vienos tvirtinamos specialiais laikikliais, kitos – tiesiogiai savisriegiais per tam skirtas vietas. Plastikinės grindjuostės komplektuojamos su joms skirtais priedais: sujungimais, galų užbaigimais, vidiniais ir išoriniais kampais. Kitų tipų grindjuostės priedų neturi.

3. Kaip išsirinkti laminatą?

Laminatas pasirenkamas pagal keletą kriterijų – tinkamą raštą, lentelių matmenis (storis, ilgis, plotis), atsparumą ir priklausomai nuo patalpos paskirties. Praktiškai visas dabar gaminamas laminatas yra universalios paskirties, t. y. tinkamas naudoti tiek visuomeninėse patalpose, tiek ir privačiuose būstuose. Pagal atsparumą laminatas skirstomas į klases, dažniausiai gaminamas 31 ir 32 klasės, kiek rečiau 33 ir visai retai 34 atsparumo klasės. 31 klasė yra skirta mažiems biurams, viešbučių kambariams, 32 klasė skirta mažoms parduotuvėms, kavinėms, 33 klasė – dideliems biurams bei parduotuvėms, o 34 klasės laminatą galima kloti ir prekybos centruose, oro uostuose ir pan. Be abejo, kad visų išvardintų klasių laminatas puikiai tiks asmeniniams būstams įrengti. Nerekomenduojame rinktis 6 mm storio laminato, nes jis itin plonas, jo surakinimo briaunos silpnos. Dėl to padidėja tikimybė, kad atsiras plyšiai tarp atskirų lentų. Didesnėje patalpoje gražiau atrodys didesnio ilgio bei pločio laminato paneliai, mažesnėje – mažesnio.

4. Kaip prižiūrėti laminatą?

Naudoti specialiai laminuotoms grindims valyti skirtas priemones, kurių galima įsigyti daugumoje prekybos centrų. Kadangi laminatas nėra atsparus drėgmei, grindis reikėtų plauti tik labai gerai išgręžtu skuduru.

5. Ar galima kloti laminatą ant šildomų grindų?

Gamintojai leidžia laminatą kloti ant šildomų grindų, jeigu grindų temperatūra neviršija 27–28 °C. Laminato paklotas turi būti tinkamas šildomoms grindims. Daugiau informacijos: Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

6. Kaip sujungti laminatą ir plyteles?

Laminato ir plytelių sujungimui naudokite aliuminius arba plastikinius profilius, skirtus sujungti skirtingo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

7. Kaip sujungti laminatą tarp kambarių?

Laminatą tarp kambarių galima sujungti metaliniu paguldytos H raidės formos profiliu arba aliuminio ar plastiko profiliais, skirtais sujungti vienodo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

8. Ar galima kloti laminatą be klijų?

Laminuotos grindys visada klojamos be klijų. Ši grindų danga briaunose turi specialius užraktus, kuriais lentos greitai ir patikimai sujungiamos. Iš to ir pavadinimas – plaukiojančios grindys. Detaliau: Laminato klojimas.

9. Kaip kloti laminatą kampu?

Paprastai tai neįmanoma, nes ilgosios ir trumposios laminato kraštinės yra su skirtingos formos užraktais. Jei klojama įstrižai patalpos, tai klojama įprastai, tik kraštines lentas reikia nupjauti reikalingu kampu. Detaliau: Laminato klojimas.

10. Kaip kloti laminatą ant betono ar polistirolo plokščių?

Klojant laminatą ant betono reikia naudoti paklotą su drėgmę izoliuojančiu plėvelės sluoksniu. Kloti laminatą ant polistirolo negalima. Detaliau: Laminato klojimas.

11. Kaip kloti laminatą aplink vamzdžius?

Palikti 8–10 mm tarpus aplink vamzdį, o tarpo uždengimui naudoti specialius uždengimo žiedus.

12. Ar galima laminatą kloti ant kitų dangų (kiliminės dangos, plytelių, medinių grindų ir t.t.)

Paviršius ant kurio klojamas laminatas turi būti kietas, stabilus ir lygus. Taigi reikia įvertinti, ar sena danga pakankamai kieta ir lygi. Jei taip, galima. Kloti laminatą ant kiliminės dangos negalima visais atvejais. Detaliau: Laminato klojimas.

13. Kaip pradėti kloti laminatą? Nuo kurios patalpos vietos?

Grindų kokybei klojimo pradžios pasirinkimas neturi reikšmės. Paprastai kloti pradedama nuo kurio nors patalpos kampo. Pradžiai gali būti pasirinkta ir geriausiai matoma patalpos dalis – pradedama kloti sveikais lentų paneliais, o jie pjaunami mažiau matomose vietose. Detaliau: Laminato klojimas.

14. Kokio dydžio tarpas turėtų būti tarp dangos ir sienos, ir kam jis reikalingas?

Tarpas tarp laminato dangos ir sienos turi būti 8–12 mm. Jis būtinas, kad dėl drėgmės bei temperatūros pokyčių laminuotos grindys turėtų vietos plėtimuisi. Detaliau: Laminato klojimas.

15. Kuo skiriasi laminatas nuo parketo?

Laminatas ir parketas savo savybėmis labai skirtingos medžiagos. Parketas – tai natūralaus medžio grindys. Laminatas – tai natūralaus medžio grindis imituojantis gaminys. Pagrindinės sudėtinės laminato medžiagos – medžio plaušo plokštė ir įvairios dervos. Dervos su priedais garantuoja geresnį atsparumą lyginant su medžiu. Laminato ir parketo panašumai – jautrūs temperatūros ir drėgmės pokyčiams. Detaliau: Laminatas ir Dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Medžio masyvo parketas.

16. Koks laminato klojimas ties durimis ar slenksčiu?

Laminatą tarp kambarių galima sujungti metaliniu paguldytos H raidės formos profiliu arba aliuminio ar plastiko profiliais, skirtais sujungti vienodo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

Jei tarpduryje yra slenkstis, laminato užbaigimui reikia naudoti J formos profilį. Nepamirškite tarp laminato ir slenksčio palikti tarpo. Plačiau: Laminato klojimas.

17. Kaip pasirinkti pakloto storį?

Storis nėra labai svarbu, nebent reikia suvienodinti aukštį tarp skirtingų dangų. Patariama rinktis laminato gamintojo rekomenduojamus paklotus. Gamintojų garantinės sąlygos įpareigoja naudoti nurodytus paklotus arba jų analogus su atitinkamomis savybėmis. Vienas svarbiausių – atsparumas gniuždymui. Šildomų grindų paklotams – papildomi reikalavimai, apie tai skaitykite: Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

18. Kas geriau – plytelės, kiliminė danga, parketas, medinės grindys ar laminatas?

Nėra vienos geriausios dangos. Galima tik pasirinkti Jūsų poreikius ir galimybes geriausiai atitinkančią dangą. Skaitykite: Grindys. Kaip pasirinkti tinkamas? ir Skirtingos grindys. Kaina. Darbai ir jų kaina.

Klausimai / atsakymai

Rita, 2023 09 30, 21:27
Klausimas:
Pasiklojome nebrangų laminatą, kuris neblizga, nes norėjome kuo natūralesnio, tačiau rezultatas nuvylė, nes ant tokio laminato labai matosi kojų atspaudai, atrodo neestetiškai, tarsi pripėduotas.... Norėtume jį nulakuoti, ar taip galima daryti laminatui?
Iris (Jovita), 2023 10 2, 11:59
Atsakymas:
Lakuodami sugadinsite dangą.
Laura, 2023 09 29, 09:35
Klausimas:
Sveiki,

kadangi pamaciau panasu klausima, noreciau ir pati suzinoti. Laminatas detas pries daugiau nei metus, bet dabar labai traska vaikstant, ar tai gali buti beda bei nekokybiskas sudejimas, ar gali itakoti ir oro salygos? Pvz atidarytas balkonas per nakti, galbut saltis ikatoja pacia struktura ir pan?

Aciu
Iris (Jovita), 2023 09 29, 13:52
Atsakymas:
Laba diena,
Priežasčių gali būti įvairių: nelygus (ar netinkamas) grindų pagrindas, netinkamas paklotas (ar jo nebuvimas), nepaliktos kompensacinės siūlės, užspaudimas itin sunkiais baldais ir kt. Nežinant pilnos situacijos, sunku komentuoti
Laurynas, 2023 09 26, 23:07
Klausimas:
Pirktas aukštos kokybės laminatas, dėtas naujas paklotas, pagrindas ant kurio dėtas laminatas stabilus. Vaikštant visos grindys traška.. gal būt yra būdų išspręsti problemą?
Iris (Raminta), 2023 09 27, 09:49
Atsakymas:
Susisieksime el. paštu.
Marius, 2023 09 19, 10:19
Klausimas:
pakeiteme nauja parketa,azuolo parketlentes 220 ilgio 22 plocio ir 1.8 cm storio.turedami sena parketa neturejome jokiu klausimu del bangavimo ar kilnojimosi grindys gulejo tvirtai.Sudejome nauja ir atsitado vietu kur parketas banguoja kai vaikstai per ji kai kuriuose vietose.nuo sienu visur tarpelis nemazesnis 1 cm ., juosteles kalamos buvo tik prie sienos.kaip jus galvojate ar laikui begant susigules parketas ar tik bus blogiau.ir ka patartumete kaip ji pritvirtinti prie pagrindo.grindys betonines ir dejome gera garso izolecija.aciu
Iris (Jovita), 2023 09 20, 09:32
Atsakymas:
Jūsų atveju nėra aišku, ką turite omenyje sakydami „dėjome gerą garso izoliaciją“. Taip pat nėra aišku, kokio užrakto tipo grindis išsirinkote.
Priežasčių gali būti keletas: nelygus ar nestabilus grindų pagrindas, netinkamas paklotas ar jo nebuvimas (leistina, tik kai lentos klijuojamos prie pagrindo – klijavimas užtikrina medinių grindų stabilumą ir geresnį šiluminį laidumą, jeigu grindys šildomos), grindų užspaudimas sunkiais baldais ir kt.
Kloja, 2023 06 22, 11:41
Klausimas:
Sveiki. Pas mus atsirado tarpai tarp laminato. Ar galima kreiptis dėl garantijos?
Iris (Raminta), 2023 06 22, 15:29
Atsakymas:
Kreipkitės el.paštu į saloną, kuriame pirkote grindis. Kontaktus rasite nuorodoje: https://www.iris.lt/parduotuves
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.