Klausimai ir atsakymai apie laminatą

Klausimai ir atsakymai apie laminatą

Dalintis:

Iš savo klientų sulaukiame nemažai klausimų apie laminatą. Jūsų patogumui pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.

Jei turite savo klausimą, parašykite mums. Atsakymą atsiųsime į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

1. Ar galima kloti laminatą vonioje ar kitoje drėgnoje patalpoje?

Ne, vonioje ar kitoje drėgnoje patalpoje laminato kloti negalima.

2. Kokios gali būti grindjuostės laminatui?

Paprastai laminato gamintojai siūlo su savo grindų danga suderintas grindjuostes. Rinktis galima ir universalias kitų gamintojų grindjuostes. Jos būna plastikinės, MDF (laminuotos), faneruotos, medinės. Grindjuostės skiriasi forma, dydžiu, tvirtinimu. Dauguma jų būna su didesniais ar mažesniais kanalais laidų pravedimui. Vienos tvirtinamos specialiais laikikliais, kitos – tiesiogiai savisriegiais per tam skirtas vietas. Plastikinės grindjuostės komplektuojamos su joms skirtais priedais: sujungimais, galų užbaigimais, vidiniais ir išoriniais kampais. Kitų tipų grindjuostės priedų neturi.

3. Kaip išsirinkti laminatą?

Laminatas pasirenkamas pagal keletą kriterijų – tinkamą raštą, lentelių matmenis (storis, ilgis, plotis), atsparumą ir priklausomai nuo patalpos paskirties. Praktiškai visas dabar gaminamas laminatas yra universalios paskirties, t. y. tinkamas naudoti tiek visuomeninėse patalpose, tiek ir privačiuose būstuose. Pagal atsparumą laminatas skirstomas į klases, dažniausiai gaminamas 31 ir 32 klasės, kiek rečiau 33 ir visai retai 34 atsparumo klasės. 31 klasė yra skirta mažiems biurams, viešbučių kambariams, 32 klasė skirta mažoms parduotuovėms, kavinėms, 33 klasė – dideliems biurams bei parduotuvėms, o 34 klasės laminatą galima kloti ir prekybos centruose, oro uostuose ir pan. Be abejo, kad visų išvardintų klasių laminatas puikiai tiks asmeniniams būstams įrengti. Nerekomenduojame rinktis 6 mm storio laminato, nes jis itin plonas, jo surakinimo briaunos silpnos. Dėl to padidėja tikimybė, kad atsiras plyšiai tarp atskirų lentų. Didesnėje patalpoje gražiau atrodys didesnio ilgio bei pločio laminato paneliai, mažesnėje – mažesnio.

4. Kaip prižiūrėti laminatą?

Naudoti specialiai laminuotoms grindims valyti skirtas priemones, kurių galima įsigyti daugumoje prekybos centrų. Kadangi laminatas nėra atsparus drėgmei, grindis reikėtų plauti tik labai gerai išgręžtu skuduru.

5. Ar galima kloti laminatą ant šildomų grindų?

Gamintojai leidžia laminatą kloti ant šildomų grindų, jeigu grindų temperatūra neviršija 27–28 °C. Laminato paklotas turi būti tinkamas šildomoms grindims. Daugiau informacijos: Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

6. Kaip sujungti laminatą ir plyteles?

Laminato ir plytelių sujungimui naudokite aliuminius arba plastikinius profilius, skirtus sujungti skirtingo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

7. Kaip sujungti laminatą tarp kambarių?

Laminatą tarp kambarių galima sujungti metaliniu paguldytos H raidės formos profiliu arba aliuminio ar plastiko profiliais, skirtais sujungti vienodo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

8. Ar galima kloti laminatą be klijų?

Laminuotos grindys visada klojamos be klijų. Ši grindų danga briaunose turi specialius užraktus, kuriais lentos greitai ir patikimai sujungiamos. Iš to ir pavadinimas – plaukiojančios grindys. Detaliau: Laminato kojimas.

9. Kaip kloti laminatą kampu?

Paprastai tai neįmanoma, nes ilgosios ir trumposios laminato kraštinės yra su skirtingos formos užraktais. Jei klojama įstrižai patalpos, tai klojama įprastai, tik kraštines lentas reikia nupjauti reikalingu kampu. Detaliau: Laminato kojimas.

10. Kaip kloti laminatą ant betono ar polistirolo plokščių?

Klojant laminatą ant betono reikia naudoti paklotą su drėgmę izoliuojančiu plėvelės sluoksniu. Kloti laminatą ant polistirolo negalima. Detaliau: Laminato kojimas.

11. Kaip kloti laminatą aplink vamzdžius?

Palikti 8–10 mm tarpus aplink vamzdį, o tarpo uždengimui naudoti specialius uždengimo žiedus.

12. Ar galima laminatą kloti ant kitų dangų (kiliminės dangos, plytelių, medinių grindų ir t.t.)

Paviršius ant kurio klojamas laminatas turi būti kietas, stabilus ir lygus. Taigi reikia įvertinti, ar sena danga pakankamai kieta ir lygi. Jei taip, galima. Kloti laminatą ant kiliminės dangos negalima visais atvejais. Detaliau: Laminato kojimas.

13. Kaip pradėti kloti laminatą? Nuo kurios patalpos vietos?

Grindų kokybei klojimo pradžios pasirinkimas neturi reikšmės. Paprastai kloti pradedama nuo kurio nors patalpos kampo. Pradžiai gali būti pasirinkta ir geriausiai matoma patalpos dalis – pradedama kloti sveikais lentų paneliais, o jie pjaunami mažiau matomose vietose. Detaliau: Laminato kojimas.

14. Kokio dydžio tarpas turėtų būti tarp dangos ir sienos, ir kam jis reikalingas?

Tarpas tarp laminato dangos ir sienos turi būti 8–12 mm. Jis būtinas, kad dėl drėgmės bei temperatūros pokyčių laminuotos grindys turėtų vietos plėtimuisi. Detaliau: Laminato kojimas.

15. Kuo skiriasi laminatas nuo parketo?

Laminatas ir parketas savo savybėmis labai skirtingos medžiagos. Parketas – tai natūralaus medžio grindys. Laminatas – tai natūralaus medžio grindis imituojantis gaminys. Pagrindinės sudėtinės laminato medžiagos – medžio plaušo plokštė ir įvairios dervos. Dervos su priedais garantuoja geresnį atsparumą lyginant su medžiu. Laminato ir parketo panašumai – jautrūs temperatūros ir drėgmės pokyčiams. Detaliau: Laminatas ir Dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Medžio masyvo parketas.

16. Koks laminato klojimas ties durimis ar slenksčiu?

Laminatą tarp kambarių galima sujungti metaliniu paguldytos H raidės formos profiliu arba aliuminio ar plastiko profiliais, skirtais sujungti vienodo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

Jei tarpduryje yra slenkstis, laminato užbaigimui reikia naudoti J formos profilį. Nepamirškite tarp laminato ir slenksčio palikti tarpo. Plačiau: Laminato klojimas.

17. Kaip pasirinkti pakloto storį?

Storis nėra labai svarbu, nebent reikia suvienodinti aukštį tarp skirtingų dangų. Patariama rinktis laminato gamintojo rekomenduojamus paklotus. Gamintojų garantinės sąlygos įpareigoja naudoti nurodytus paklotus arba jų analogus su atitinkamomis savybėmis. Vienas svarbiausių – atsparumas gniuždymui. Šildomų grindų paklotams – papildomi reikalavimai, apie tai skaitykite: Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

18. Kas geriau – plytelės, kiliminė danga, parketas, medinės grindys ar laminatas?

Nėra vienos geriausios dangos. Galima tik pasirinkti Jūsų poreikius ir galimybes geriausiai atitinkančią dangą. Skaitykite: Grindys. Kaip pasirinkti tinkamas? ir Skirtingos grindys. Kaina. Darbai ir jų kaina.

Klausimai / atsakymai

AJ, 2021 09 30, 10:16
Klausimas:
Sveiki,

ar tinkama šildomoms grindims medžio plaušo paklotas 3mm storio? laminato storis 12mm.,
ačiū
Iris (Marius), 2021 09 30, 11:47
Atsakymas:
Laba diena,
Norint žinoti, ar Jūsų pasirinkti variantai tinka šildomoms grindims, reikia sudėti tiek pakloto, tiek pasirinkto laminato šilumines varžas (m2K/W). Gauta suma neturi viršyti 0,15 m2K/W.
Nežinant Jūsų pasirinkto pakloto šiluminės varžos galima tik spėti, kad tokio pakloto šiluminė varža yra apie 0,07 m2K/W. Vadinasi Jūsų laminatas negali viršyti 0,08 m2K/W.
Iš lentelės duomenų pridėtoje nuorodoje, galima sakyti, kad 12 mm laminatas turės 0,10-0,12 m2K/W, kas reiškia, kad Jūsų pasirinktas variantas viršija šildomoms grindims rekomenduojamą šiluminę varžą. Rekomenduojame rinktis 8 mm storio laminatą, kurio šiluminė varža bus ~0,07 m2K/W.
Plačiau apie grindų bei paklotų tinkamumą šildomoms grindims galite paskaityti čia: https://www.iris.lt/blogas/sildomos-grindys-ar-visos-grindu-dangos-tinka-n258
Irena Anankiene, 2021 09 24, 09:45
Klausimas:
Sveiki, jei ant sildomu grindu meistras dejo paklota su folija. Grindu danga laminatas. Ar nesulaiko folija silumos, nes grindys silpnai syla?
Iris (Marius), 2021 09 24, 11:16
Atsakymas:
Laba diena,
Folija būtina drėgmei, kylančiai iš pagrindo, izoliuoti, šilumos nesulaiko. Grindys juntamai šiltos bus tik prie minusinės lauko temperatūros.
Grindų šiltumas nėra tikslas, svarbu, kad patalpoje palaikoma užduota temperatūra.
Tomas, 2021 03 14, 11:53
Klausimas:
Sveiki,
Sudėjo laminuotas grindis, kurios klijuojamos medžio klijais. Per laika jos kazkaip issivaiksciojo ir atsirado kai kur tarpeliai minimalus, tačiau tai Italija jog minant ant lenteles ji girgžda. Taigi galima pastebėti lenteles laisvuma.
Meistru brokas.
Kaip butu galima sita problema išspręsti?
Iris (Marius), 2021 03 15, 10:24
Atsakymas:
Laba diena,
Laminatas - plaukiojančios grindys, kas reiškia, kad laminatas klojamas jungiant atskiras lentas užraktais, o ne priklijuojant jas prie pagrindo. Negalima klijuoti, prisukti, prikalti ar kitokiu būdu (pvz., su durų stabdikliu) pritvirtinti prie pagrindo.
Jei grindys pilnai priklijuotos prie pagrindo – perkloti ar kitaip panaikinti tarpelius – galimybės nėra. Galite nebent užmaskuoti atsiradusius tarpelius, tam galite naudoti spalvotą silikoną (bandykite atitaikyti panašų į grindų spalvą).
Deja, tarpelių gali atsirasti ir daugiau. Jei danga pilnai klijuota prie pagrindo, tikėtinas variantas, kad klijai nebuvo tepti pilnai padengiant lentą, todėl dėl temperatūros ar/ir drėgmės lentų matmenys galėjo pakisti.
Jei nuspręsite keisti dangą, rekomenduojame kitą laminatą kloti tik plaukiojančiu būdu.
Nerijus, 2021 03 8, 18:34
Klausimas:
Sveiki, ar galima kloti laminata nesildomoj patalpoj, o lauke dar visko buna?
Iris (Egesta), 2021 03 9, 07:45
Atsakymas:
Laba diena,
Laminatas ypatingai jautrus temperatūros ir santykinės oro drėgmės pokyčiams.
Nešildomoje patalpoje kloti negalima.
Airidas, 2021 02 16, 18:31
Klausimas:
Sveiki, kuo būtų galima sutvarkyti laminato įbrėžimus? Dedant šaldytuva pažeidėm laminata, ar yra priemonių tam sutvarkyti? Pažeidimas minimalus ir beveik nematomas, bet ar einant laikui, nesilups daugiau?
Iris (Marius), 2021 02 22, 07:38
Atsakymas:
Laba diena,
Smulkiems pažeidimams užmaskuoti galite naudoti Quick Step Repair rinkinį (48,40 €/kompl su PVM).
Čia galite pamatyti kaip šis rinkinys naudojamas: https://www.youtube.com/watch?v=18L5pv1VL0E
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.