Klausimai ir atsakymai apie laminatą

Klausimai ir atsakymai apie laminatą

Dalintis:

Iš savo klientų sulaukiame nemažai klausimų apie laminatą. Jūsų patogumui pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.

Jei turite savo klausimą, parašykite mums. Atsakymą atsiųsime į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

1. Ar galima kloti laminatą vonioje ar kitoje drėgnoje patalpoje?

Ne, vonioje ar kitoje drėgnoje patalpoje laminato kloti negalima.

2. Kokios gali būti grindjuostės laminatui?

Paprastai laminato gamintojai siūlo su savo grindų danga suderintas grindjuostes. Rinktis galima ir universalias kitų gamintojų grindjuostes. Jos būna plastikinės, MDF (laminuotos), faneruotos, medinės. Grindjuostės skiriasi forma, dydžiu, tvirtinimu. Dauguma jų būna su didesniais ar mažesniais kanalais laidų pravedimui. Vienos tvirtinamos specialiais laikikliais, kitos – tiesiogiai savisriegiais per tam skirtas vietas. Plastikinės grindjuostės komplektuojamos su joms skirtais priedais: sujungimais, galų užbaigimais, vidiniais ir išoriniais kampais. Kitų tipų grindjuostės priedų neturi.

3. Kaip išsirinkti laminatą?

Laminatas pasirenkamas pagal keletą kriterijų – tinkamą raštą, lentelių matmenis (storis, ilgis, plotis), atsparumą ir priklausomai nuo patalpos paskirties. Praktiškai visas dabar gaminamas laminatas yra universalios paskirties, t. y. tinkamas naudoti tiek visuomeninėse patalpose, tiek ir privačiuose būstuose. Pagal atsparumą laminatas skirstomas į klases, dažniausiai gaminamas 31 ir 32 klasės, kiek rečiau 33 ir visai retai 34 atsparumo klasės. 31 klasė yra skirta mažiems biurams, viešbučių kambariams, 32 klasė skirta mažoms parduotuovėms, kavinėms, 33 klasė – dideliems biurams bei parduotuvėms, o 34 klasės laminatą galima kloti ir prekybos centruose, oro uostuose ir pan. Be abejo, kad visų išvardintų klasių laminatas puikiai tiks asmeniniams būstams įrengti. Nerekomenduojame rinktis 6 mm storio laminato, nes jis itin plonas, jo surakinimo briaunos silpnos. Dėl to padidėja tikimybė, kad atsiras plyšiai tarp atskirų lentų. Didesnėje patalpoje gražiau atrodys didesnio ilgio bei pločio laminato paneliai, mažesnėje – mažesnio.

4. Kaip prižiūrėti laminatą?

Naudoti specialiai laminuotoms grindims valyti skirtas priemones, kurių galima įsigyti daugumoje prekybos centrų. Kadangi laminatas nėra atsparus drėgmei, grindis reikėtų plauti tik labai gerai išgręžtu skuduru.

5. Ar galima kloti laminatą ant šildomų grindų?

Gamintojai leidžia laminatą kloti ant šildomų grindų, jeigu grindų temperatūra neviršija 27–28 °C. Laminato paklotas turi būti tinkamas šildomoms grindims. Daugiau informacijos: Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

6. Kaip sujungti laminatą ir plyteles?

Laminato ir plytelių sujungimui naudokite aliuminius arba plastikinius profilius, skirtus sujungti skirtingo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

7. Kaip sujungti laminatą tarp kambarių?

Laminatą tarp kambarių galima sujungti metaliniu paguldytos H raidės formos profiliu arba aliuminio ar plastiko profiliais, skirtais sujungti vienodo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

8. Ar galima kloti laminatą be klijų?

Laminuotos grindys visada klojamos be klijų. Ši grindų danga briaunose turi specialius užraktus, kuriais lentos greitai ir patikimai sujungiamos. Iš to ir pavadinimas – plaukiojančios grindys. Detaliau: Laminato kojimas.

9. Kaip kloti laminatą kampu?

Paprastai tai neįmanoma, nes ilgosios ir trumposios laminato kraštinės yra su skirtingos formos užraktais. Jei klojama įstrižai patalpos, tai klojama įprastai, tik kraštines lentas reikia nupjauti reikalingu kampu. Detaliau: Laminato kojimas.

10. Kaip kloti laminatą ant betono ar polistirolo plokščių?

Klojant laminatą ant betono reikia naudoti paklotą su drėgmę izoliuojančiu plėvelės sluoksniu. Kloti laminatą ant polistirolo negalima. Detaliau: Laminato kojimas.

11. Kaip kloti laminatą aplink vamzdžius?

Palikti 8–10 mm tarpus aplink vamzdį, o tarpo uždengimui naudoti specialius uždengimo žiedus.

12. Ar galima laminatą kloti ant kitų dangų (kiliminės dangos, plytelių, medinių grindų ir t.t.)

Paviršius ant kurio klojamas laminatas turi būti kietas, stabilus ir lygus. Taigi reikia įvertinti, ar sena danga pakankamai kieta ir lygi. Jei taip, galima. Kloti laminatą ant kiliminės dangos negalima visais atvejais. Detaliau: Laminato kojimas.

13. Kaip pradėti kloti laminatą? Nuo kurios patalpos vietos?

Grindų kokybei klojimo pradžios pasirinkimas neturi reikšmės. Paprastai kloti pradedama nuo kurio nors patalpos kampo. Pradžiai gali būti pasirinkta ir geriausiai matoma patalpos dalis – pradedama kloti sveikais lentų paneliais, o jie pjaunami mažiau matomose vietose. Detaliau: Laminato kojimas.

14. Kokio dydžio tarpas turėtų būti tarp dangos ir sienos, ir kam jis reikalingas?

Tarpas tarp laminato dangos ir sienos turi būti 8–12 mm. Jis būtinas, kad dėl drėgmės bei temperatūros pokyčių laminuotos grindys turėtų vietos plėtimuisi. Detaliau: Laminato kojimas.

15. Kuo skiriasi laminatas nuo parketo?

Laminatas ir parketas savo savybėmis labai skirtingos medžiagos. Parketas – tai natūralaus medžio grindys. Laminatas – tai natūralaus medžio grindis imituojantis gaminys. Pagrindinės sudėtinės laminato medžiagos – medžio plaušo plokštė ir įvairios dervos. Dervos su priedais garantuoja geresnį atsparumą lyginant su medžiu. Laminato ir parketo panašumai – jautrūs temperatūros ir drėgmės pokyčiams. Detaliau: Laminatas ir Dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Medžio masyvo parketas.

16. Koks laminato klojimas ties durimis ar slenksčiu?

Laminatą tarp kambarių galima sujungti metaliniu paguldytos H raidės formos profiliu arba aliuminio ar plastiko profiliais, skirtais sujungti vienodo aukščio dangas. Profiliai būna įvairių metalo atspalvių arba imituoja medieną. Jų ilgis nuo 90 cm iki 270 cm. Profiliai gali būti su iš anksto užteptu klijų sluoksniu, kiti tvirtinami savisriegiais per iš anksto paruoštas ertmes arba įspraudžiami ir taip fiksuojami į pagrindą – lovelį.

Jei tarpduryje yra slenkstis, laminato užbaigimui reikia naudoti J formos profilį. Nepamirškite tarp laminato ir slenksčio palikti tarpo. Plačiau: Laminato klojimas.

17. Kaip pasirinkti pakloto storį?

Storis nėra labai svarbu, nebent reikia suvienodinti aukštį tarp skirtingų dangų. Patariama rinktis laminato gamintojo rekomenduojamus paklotus. Gamintojų garantinės sąlygos įpareigoja naudoti nurodytus paklotus arba jų analogus su atitinkamomis savybėmis. Vienas svarbiausių – atsparumas gniuždymui. Šildomų grindų paklotams – papildomi reikalavimai, apie tai skaitykite: Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

18. Kas geriau – plytelės, kiliminė danga, parketas, medinės grindys ar laminatas?

Nėra vienos geriausios dangos. Galima tik pasirinkti Jūsų poreikius ir galimybes geriausiai atitinkančią dangą. Skaitykite: Grindys. Kaip pasirinkti tinkamas? ir Skirtingos grindys. Kaina. Darbai ir jų kaina.

Klausimai / atsakymai

Dalia, 2022 06 12, 14:52
Klausimas:
Laba diena, labai noriu patarimo, buvo vandentiekio avarija, po laminuoto. Grindim į patiestą minkštą patiesalą kaip jis ten vadinasi prisigėre vanduo, laminato kraštai, galai pakelti, ksip išdžiovi t ar kas daryti, labai prašau patarimo. DĖKOJU.
Iris (Marius), 2022 06 13, 10:36
Atsakymas:
Tas minkštas daiktas/patiesalas – paklotas. Deja, po tokio užliejimo džiovinti nieko neverta, grindys jau pažeistos. Vienintelis variantas – perkloti naujai, t. y. naujas paklotas ir nauja grindų danga.
Vandens nebijo PVC vinilinės lentelės arba plytelės.
https://www.iris.lt/41-lvt-pvc-lenteles-ir-plyteles
https://www.iris.lt/10-plyteles
RASA, 2022 01 23, 16:06
Klausimas:
Sveiki,
Kuo galima užpildyti atsiradusį tarpą tarp plintuso ir laminuotos grindų dangos?
Iris (Marius), 2022 01 24, 11:06
Atsakymas:
Plintuso paskirtis tą tarpelį uždengti. Tarpelis bus mažiau pastebimas užpildžius derančios spalvos akrilu.
Danguolė Žvirblienė, 2022 01 3, 21:33
Klausimas:
Labas vakaras,
noriu Jūsų konsultacijos. paaiškinkite ką reiškia laminato žymėjimas.
Tai 1. grindų danga 85VU/3850/4023 WG, AC4, V4, 1380*193*8 M2
2. grindų danga 87V1/3789 1380*193*8 AC5; V4 M2
3. grindų danga 80SI/5379 1380*193*8 AC4; V4 M*2
Iris (Marius), 2022 01 4, 12:27
Atsakymas:
Tiksliai iššifruoti laminato žymėjimą gali to laminato pardavėjas. Mes tokiu laminatu neprekiaujame.
Grindų danga 85VU/3850/4023 WG, AC4, V4, 1380*193*8 M2
- 85VU/3850/4023 WG – tikėtina, kad tai spalvos kodas pagal gamintoją, kolekcijos pavadinimas ar pan.
- AC4 – atsparumas nusitrynimui. Skalė AC1 – AC6. AC1- prasčiausias atsparumas, AC6 - geriausias.
- V4 – grioveliai/nuožulnos. V4 reiškia, kad šis laminatas turi griovelius/nuožulnas iš visų pusių (V2 būtų iš dviejų pusių, t.y. ilgųjų kraštinių)
- 1380*193*8 – matmenys, ilgis*plotis*storis mm.
Analogiškai ir su antru, trečiu variantais.
Norbertas, 2021 12 14, 10:26
Klausimas:
Laba diena, norėjau paklausti, kaip privesti laminatą prie židinio gipskartono konstrukcijos? Ir taip pat prie lango? Ar reikia dėti kažkokius kampukus, ar galima gražiai privedus tarpelį užsilikoninti? Taip pat gal turite meistrų kurie tai galėtų atlikti? Ačiū!
Iris (Marius), 2021 12 15, 09:35
Atsakymas:
Visais atvejais laminatas negali liestis prie židinio konstrukcijos ar sienos. Būtinas apie 10 mm tarpelis.
Tarpelį galima uždengti profiliu ar užpildyti silikonu. Profilio privalumas – paslepia nelygumus.
Rasa Ledzinskaitė, 2021 12 2, 08:54
Klausimas:
Sveiki,
noriu paklausti , ką daryti su plastmasiniais kištukais, kurie įdedami tarpui tarp sienos ir laminato. Užbaigus kloti laminatą ir dedant grindjuostes, juos reikia išimti , ar palikti ?
Iris (Marius), 2021 12 2, 09:33
Atsakymas:
Laba diena,
Būtinai išimti.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.