Klausimai ir atsakymai apie kilimines dangas

Klausimai ir atsakymai apie kilimines dangas

Dalintis:

Iš savo klientų sulaukiame nemažai klausimų apie kilimines dangas. Jūsų patogumui pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.

Norėdami rasti atsakymą pateiktame sąraše, spustelėkite ant Jus dominančio klausimo. Jei turite savo klausimą, parašykite mums. Atsakymą atsiųsime į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

1. Kuo skiriasi buitinės ir komercinės kiliminės dangos?

Esminis buitinių ir komercinių grindų dangų skirtumas – atsparumas dėvėjimui. Komercinės dangos pritaikytos didesniam žmonių srautui ir yra atsparesnės už buitines.

2. Kaip patiesti kiliminę dangą?

Namuose kiliminę dangą patiesti yra paprasta. Pirmiausia dangą išvyniokite ir palikite patalpoje keletui valandų, kad išsitiesintų. Tinkamai sukarpę, ištieskite kambaryje. Dangą nupjaukite prie pat sienos. Viso dangos paviršiaus prie pagrindo klijuoti nereikia – pakaks jei keliose vietose dvipuse lipnia juosta pritvirtinsite prie grindų. Uždėkite grindjuostes. Geriausiai tam tinka specialios grindjuostės kiliminei dangai.

3. Kaip valyti kiliminę dangą?

Kiliminė danga valoma įprastu dulkių siurbliu. Taip pašalinama iki 85 % sauso purvo – susikaupiančių dulkių. Siurbimas ne tik išvalo, bet ir atstato prispaustus dangos plaukelius. Ji tampa puresnė, gražesnė. Rekomenduojame dangą siurbti įvairiomis kryptimis. Kilpinei ar ilgo plauko dangai valyti geriausiai tinka paprastas siurblio antgalis be šepečio. Kitokioms dangoms pasirinkite efektyviausią. Laikas nuo laiko sausą valymą pakeiskime drėgnu. Jei neturite tam įgūdžių, pasikvieskite specialistą. Dėmes dangoje reikia valyti iš karto joms atsiradus. Kuo ilgiau dėmė nevaloma, tuo sunkiau ją panaikinti. Daugumai dėmių pašalinti užtenka šilto vandens ir baltos medvilninės šluostės. Dėmę valykite iš kraštų į jos vidurį. Sausinkite spausdami, bet netrindami. Reikalui esant, naudokite kiliminei dangai skirtą dėmių valiklį. Naudokite tik žinomą kilminių dangų dėmių valiklį (įvairūs Dr. Schutz valikliai), nes prasti valikliai ant išvalytos dangos gali palikti lipnius pėdsakus, prie kurių prikibs nešvarumai. Prieš naudojimą valiklį patikrinkite ant dangos mažai matomoje vietoje ir įsitikinkite, kad jis nekeičia dangos spalvos.

4. Kokį pagrindą naudoti kiliminei dangai?

Visos kiliminės dangos turi savo pagrindą, todėl papildomo pagrindo po ja tiesti nereikia.

5. Kada galima nenaudoti pagrindo kiliminei dangai?

Papildomo pagrindo po kilimine danga tiesti nereikia. Nebent juo norite palyginti nelygias grindis.

6. Kaip išsirinkti tinkamą kiliminę dangą?

Kiliminių dangų įvairovė yra labai didelė. Pagal pluošto sudėtį kiliminė danga gali būti iš polipropileno, poliamido, vilnos, maišytos sudėties. Dangos pagrindas (apačia) gali būti iš sintetinio ar natūralaus džiuto, veltinio, putos, gumos, bitumo bei PVC. Kiekvienas pluoštas ir dangos pagrindas turi savo privalumus ir trūkumus: galite palyginti kiliminių dangų puslapyje. Kiliminės dangos gamybos technologija lemia gražiąją dangos pusę: ar ji bus iš lygių kilpų, ar skirtingų aukščių kilpų, ar kirptų kilpų, ar mišrių (kirptų ir nekirptų) kilpų, veliūro ar frize. Dangos gali skirtis plauko ilgiu ir jo tankiu.

Renkantis dangą nėra universalios taisyklės.Aukštesnio ir tankesnio plauko danga atrodo gražiau ir jaukesnė basai kojai. Ji tiks patalpai, kurioje vaikštoma basomis, bet visai netiks prie lauko durų. Šildomoms grindims netiks danga su storu pagrindu, šaltoms ir drėgnoms patalpoms labiau tiks danga su gumos pagrindu. Sunku nusakyti visas aplinkybes, kurios nulemtų dangos parinkimą. Parašykite mums ir nurodykite vietą, kurioje ketinate kloti dangą. Išsiaiškinę visas aplinkybes, parinksime tinkamiausią.

7. Kokios yra kiliminių dangų atsparumo klasės?

Kiliminės dangos pagal atsparumą dėvėjimui skirstomos į buitinės (naudojamas namuose) ir komercinės paskirties dangas. Buitinės paskirties dangoms priskiriamos 21, 22, 22+, 23 klasės kiliminės dangos, o komercinės paskirties dangoms priskiriamos 31, 32, 33 klasės kiliminės dangos. Didesnis skaičius reiškia didesnį atsparumą dėvėjimui.

8. Kaip išvalyti dėmes iš kiliminės dangos?

Dėmes reikia valyti iš karto joms atsiradus. Kuo ilgiau dėmė nevaloma, tuo sunkiau ją panaikinti. Daugumai dėmių pašalinti užtenka šilto vandens ir baltos medvilninės šluostės. Dėmę valykite iš kraštų į jos vidurį. Sausinkite spausdami, bet netrindami. Reikalui esant, naudokite kiliminei dangai skirtą dėmių valiklį. Naudokite tik žinomą kiliminių dangų dėmių valiklį (įvairūs Dr. Schutz valikliai), nes prasti valikliai gali palikti ant išvalytos dangos lipnius pėdsakus, prie kurių prikibs nešvarumai. Prieš naudodami valiklį patikrinkite ant dangos mažai matomoje vietoje ir įsitikinkite, kad jis nekeičia dangos spalvos.

9. Kiliminės dangos apsiuvimas, kur apsiūti kilimines dangas?

Kiliminę dangą reikia apsiūti, jeigu kiliminė danga klojama ne per visą kambarį nuo sienos iki sienos, o patiesiama vietoje kilimo. Apsiuvama specialia mašina. Mes tokią paslaugą atliekame.

10. Kaip išplauti kiliminę dangą rankomis?

Kiliminės dangos valymui reikalingi įgūdžiai ir tinkama įranga. Rekomenduojame patikėti šį darbą profesionalioms valymo įmonėms.

11. Ar galima pasidaryti ir kaip pasidaryti kilimėlį iš kiliminės dangos?

Iš bet kokios kiliminės dangos galima pasidaryti norimos formos kilimėlį. Jį būtina apsiūti. Geriausiai tam tinka specialios mašinos. Mes tokią paslaugą atliekame.

12. Kaip užleisti kiliminę dangą ant grindjuosčių?

Namuose dažniausiai ant kiliminės dangos naudojamos paprastos medinės ar PVC grindjuostės. Bet geriausiai tam tinka universalios apverstos L formos PVC grindjuostės, į kurias įdedama kiliminės dangos juosta. Kiliminė danga ne užleidžiama ant grindjuosčių, o po jomis pakišama.

13. Kiek laiko galima naudoti kiliminę dangą? Kiek laiko kiliminė danga nesusidėvi?

Dažniausiai kiliminės dangos keitimo priežastis yra ne jos nudėvėjimas, bet noras atnaujinti interjerą. Paprastai kiliminės dangos keičiamos kas 10–15 metų, bet dažnai gali tarnauti ir ilgiau.

14. Ar galima kiliminę dangą klijuoti dvipuse lipnia juosta?

Taip, galima. Patartina tai daryti vietose, kur patiesta danga gali judėti.

15. Ar galima naudoti kiliminę dangą vonioje?

Nemanome, kad kiliminę dangą galima naudoti vonioje. Nuo nuolatinės drėgmės danga pradės pelyti, atsiras nemalonus kvapas. Tam skirti specialūs kilimėliai voniai.

Klausimai / atsakymai

Edvinas Buta, 2023 09 19, 22:34
Klausimas:
Sveiki , ar galima kilimine danga tiesti tiesiai ant betoniniu grindu ?
patalpa bus sildoma kondicionierium ,36m2
grindys nesildomos
Jei galima , rekomenduokite labiausiai tinkancias kilimines dangas klojant ant betono .
Iris (Jovita), 2023 09 22, 11:56
Atsakymas:
Laba diena,
Svarbu įsitikinti ar betoninis pagrindas neišskiria drėgmės, o tada dangą rinkitės pagal naudojimo paskirtį: buitinė (jeigu patalpos namuose) arba komercinė (visuomeninės patalpos). Pasirinkimas tikrai platus.
Andrius, 2023 08 23, 14:16
Klausimas:
Sveiki, kuriose parduotuvėse teikiama kilimėlių apsiuvimo paslauga?
Iris (Raminta), 2023 08 23, 15:40
Atsakymas:
Laba diena,
Vilniuje, Švitrigailos g.
Kontaktai: https://www.iris.lt/parduotuves
Migle, 2023 05 9, 13:58
Klausimas:
Sveiki, 60m2 palėpėje tėvų name norėtume pakeisti senąją kiliminę dangą į naująją. Reikėtų išgirsti iš Jūsų preliminarius paskaičiavimus, taipogi būtų puiku jeigu senąją dangą pakeitus išsivežtumėte. Prie kiliminės dangos keitimo matyt prisidėtų ir grindjuosčių paderinimas, prireikus. Ar teikiate paslaugą atvykimo nemokamo patarti bei apžiūrėti situaciją ir paskaičiuoti sąmatą po to, kad judėti toliau? Lauksiu žinios, ačiū iš anksto. Rinktumėmės iš trumpo plauko, lengvai plaunamą, siurbiamą, prižiūrimą, smėlinės maždaug spalvos greičiausiai arba į lengvą melsvumą prie sienų. Objektas - Lazdynėliuose. Ačiū, Miglė
Iris (Raminta), 2023 05 10, 09:22
Atsakymas:
Su Jumis susisieks vadybininkas.
Tomas, 2023 04 26, 07:08
Klausimas:
Kodel jusu toki protingi patarimai ir didele imone. Ir neturite paprasto slenksio tarp duru kilimas su kilimu. Tai gal nesate tokie specialistai kaip dedates.
Regina , 2022 11 20, 12:24
Klausimas:
Laba diena. Pirkau jūsų parduotuvėje kiliminę dangą prieš keletą dienų, ar galit rekomenduot meistrą jai patiesti? Gal tokią paslaugą galima užsakyti jūsų parduotuvėje? Kambario plotas 16 kv.m. Vilnius
Iris (Egesta), 2022 11 21, 08:37
Atsakymas:
Dėl meistrų rekomenduojame kreiptis į parduotuvių vadybininkus.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.