Ispaniškos plytelės. Ką vertėtų apie jas žinoti?

Ispaniškos plytelės. Ką vertėtų apie jas žinoti?

Dalintis:

Ispaniškų plytelių ištakos siekia šimtmečius. Plytelės buvo plačiai gaminamos bažnyčioms ir rūmams, vėliau paplito ir visuose Ispanijos namuose. Ispanijos amatininkai keramikos gamybos technologijas perdavė iš kartos į kartą – tradicijos išliko, gamyba labiau patobulėjo. Keraminės plytelės ispanams yra nacionalinis pasididžiavimas.

Ispanai vieni iš pirmųjų Europoje pradėjo gaminti plyteles. Šiais laikais ispaniškos plytelės yra eksportuojamos į visą pasaulį. Kokybe ir dizainu jie yra nepralenkiami. Ispanai kuria ir diktuoja plytelių madas, o kiti juos bando kopijuoti. 

Ispaniškų plytelių pasirinkimas

Ispanijoje plytelių gamyklų suskaičiuojama virš 100. Kiekviena jų, turi savitą stilių. Mes stebime jų asortimentą ir atsirinkome geriausius. Bendradarbiaujame su garsiais ispanų prekės ženklais: Bestile, Grespania, Baldocer, Equipe, Keraben, Mainzu, Porcelanosa ir kt. 

Ispaniškos plytelės išsiskiria ryškiaspalvėmis kolekcijomis ir drąsiais sprendimais. Dekorai kontrastingi ir sodrių spalvų. Plačiai gaminamos ir minimalistinio stiliaus, natūralias medžiagas (medieną, akmenį, betoną, metalą) imituojančios plytelės. Spalvų paletė labai įvairi – nuo žemiškų natūralių iki dirbtinių spalvotų. Ispanai pagamina ir įspūdingas reljefines plyteles. Tokių plytelių paviršius yra nelygus, su iškilimais. Jos – itin išraiškingas interjero akcentas. Ispaniškos natūralias medžiagas imituojančios ir reljefinės plytelės yra labai mėgstamos ir perkamos lietuvių. Ispanijos plytelių gamintojų asortimentas toks gausus ir įvairus, kad išsirinkti gali net ir pats išrankiausias.

Ispanų pasididžiavimas – majolika plytelės. Tai nedidelių matmenų (10x10, 15x15 cm) glazūruotos plytelės su išskirtine rytietiškų raštų tapyba. Būdingos ryškios spalvos: turkio, geltona, mėlyna, žalia, raudona. Anksčiau tokios plytelės buvo prabangos dalykas, dabar jas gali turėti kiekvienas. Majolika plytelės išpopuliarėjo ir Lietuvoje. Jos naudojamos kaip žaismingas dekoro elementas voniai ir virtuvės sienoms. Gaminamos ir prislopintų atspalvių majolika plytelės ar net medžio imitacijos, kuriomis galima papuošti ir namų grindis.

Cotto plytelės – kita ispaniškam stiliui būdinga plytelių rūšis. Jos gaminamos iš raudonojo molio ir turi ribotą atspalvių paletę (ruda, raudona, geltona). Cotto plytelės yra labai patvarios ir dažniausiai dedamos ant grindų. Tokio tipo plytelės naudojamos senovinio stiliaus namuose, rūmuose ar pilyse. 

Ispaniškos plytelės internetu

Ispaniškų plytelių pasirinkimas elektroninėje parduotuvėje yra ribotas. Čia sudėtos populiarios, šių dienų tendencijas atspindinčios ispaniškos plytelės. Norintiems išskirtinio ir unikalaus dizaino siūlome peržiūrėti elektroninius katalogus. Patikusias plyteles parvešime iš gamintojo. Katalogai: https://www.iris.lt/blogas/plyteliu-e-katalogai-c10 Internetu galima nusipirkti ir pigiau, čia dažnai vyksta plytelių akcija. Apsimoka.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.