Kuo svarbi hidroizoliacija vonioje?

Kuo svarbi hidroizoliacija vonioje?

Dalintis:

Vonia yra labiausiai vandens ir drėgmės veikiama patalpa, todėl hidroizoliacija vonioje – būtina. Jos paskirtis – apsaugoti konstrukcijas nuo vandens poveikio.

Vonios kambaryje be nuolat šlapių plotų (grindys ir sienos dušo kabinoje, plotai šalia vonios ar praustuvo) yra ir mažiau šlampančios vietos, veikiamos ne vandens, o tik jo garų. Todėl ir hidroizoliacija vonioje skirtinga. Jei drėgnose zonose pakanka tinkamai užglaistytų glazūruotų plytelių, tai šlapiose zonose naudojamos specialios hidroizoliacinės medžiagos, o labiausiai vandens pamėgtose vietose (sienų ir grindų sujungimai, kampai) dedama dviguba hidroizoliacija: prie tepamos hidroizoliacijos dar ir hidroizoliacinė juosta. Paveikslėliuose zonos išskirtos spalvomis. 

 

Hidroizoliacijos vonioje įrengimas

 1. Tvirtas pagrindas, nejudanti laikančioji konstrukcija (pvz., betonas, mūras, gelžbetoninis blokas).
 2. Gruntas (Ceresit CT 17 arba Atlas Uni-Grunt).
 3. Hidroizoliacija (Ceresit CL 51 arba Atlas Woder EWoder S / Woder Duo).
 4. Hidroizoliacinė juosta (Ceresit CL 152 arba Atlas sandarinimo juosta).
 5. Plytelių klijai (Ceresit CM 12CM 17 arba Atlas Plus). Apie tinkamų klijų parinkimą, skaitykite: Kaip pasirinkti klijus?
 6. Plytelės. Tinkamų plytelių parinkimas.
 7. Siūlių glaistas (Ceresit CE 40 – iki 8 mm pločio siūlėms glaistyti / CE 43 – iki 20 mm pločio siūlėms glaistyti arba Atlas Artis).
 8. Silikonas (Ceresit CS 25 arba Atlas Silton S).

Pagrindo paruošimas:

 • Pašalinkite nuo pagrindo dulkes ir visus nestabilius sluoksnius.
 • Nugruntuokite paviršių: pagerės sukibimas ir sumažės vandens įgeriamumas.
 • Grindis ir sienas padenkite hidroizoliacija (mėlyna spalva). Sienų ir grindų susikirtimo siūles užklijuokite hidroizoliacine juosta. Po dviejų valandų visą plotą dar kartą padenkite hidroizoliacija.

Plytelių klojimas ir siūlių glaistymas:

 • Plytelių klijus naudokite pagal nurodymus pateiktus ant klijų etiketės.
 • Atsižvelgdami į plytelių dydį ir naudojamus klijus, parinkite tinkamo dydžio šukas.
 • Siūles glaistykite specialiais įrankiais ir tik visiškai klijams išdžiūvus (nurodyta ant pakuotės).
 • Naudokite pelėsiams atsparų silikoną. 

Naudota http://ceresit.lt ir http://www.atlas.com.pl/ informacija.

Klausimai / atsakymai

Eugenijus, 2024 02 23, 16:26
Klausimas:
Laba diena,

Kaip izoliuoti duso patalpa rastiniame name nuo dregmes, jeigu viena siena bus plyteles o kita rasto siena.

Geros dienos,

Eugenijus
Iris (Saulius), 2024 02 26, 14:55
Atsakymas:
Laba diena, siena, ant kurios bus klijuojamos plytelės, tikėtina, bus montuojama iš impregnuoto gipskartonio, cetrio plokštės arba panašių medžiagų.

Kai ant rąstų bus sumontuotas anksčiau minėtas pagrindas, ant jo reiks naudoti hidroizoiliacines medžiagas.
Siūlome "Atlas Woder E" hidroizoliacinę mastiką bei hidroizloacinę juostą "HYDROBAND 3G".

Dėl rąstinės sienos (medienos) papildomo impregnavimo, deja, neturime ką pasiūlyti.

Martynas, 2024 02 3, 12:52
Klausimas:
Sveiki,

Norėčiau įrengti dušo patalpą, įskaitant ir pačią dušo kabiną, nenaudojant plytelių. Sienoms sumontuoti bus naudojamas gipso kartonas. Kokias medžiagas turiu rinktis, norint turėti visas dažytas dušo patalpos sienas (hidroizoliacija, klijai, cementinis tinkas, dažai atsparūs vandeniui)? Ačiū.
Iris (Algirdas), 2024 02 5, 08:33
Atsakymas:
Laba diena, Jūsų sumanytas dušo kabinos variantas yra ypatingai rizikingas, nes vanduo anksčiau ar vėliau prasiskverbs prie gipso kartono konstrukcijos ir ją sugadins.

Neatsitiktinai dušo kabinose naudojamas stiklas arba plytelės, kurių paviršius padengtas glazūra (plonu stiko sluoksniu). Tik toks paviršius patikimai apsaugo nuo

vandens. Drėgnoje patalpoje idealios sąlygos veistis pelėsiui. Nuo stiklo jis nusivalo lengvai, o dažyto paviršiaus valymas pažeis dažų plėvelę.
Romas, 2022 08 28, 13:17
Klausimas:
Kaip turiu paruošti patalpa antrame aukšte vonios kambario įrengimui , patalpos grindys medžio plaušo ,sienos gipsas
Iris (Saulius), 2022 09 6, 10:38
Atsakymas:
Grindų iš medžio plaušo plokštės (kaip ir OSB, MDF ar kita), storis turi būti ≥ 25 mm. Tvirtai mechaniškai įtvirtintos - atstumas tarp grindų sijų ~40-60 cm.
Lieti cementines grindis (jeigu grindyse nebus vamzdelinio grindų šildymo).
Esamas medžio plaušo grindis gruntuoti su ULTRA GRUNT: https://www.iris.lt/statybiniai-misiniai/11065-uni-grunt-5-kg-gruntas.html Gruntui pilnai išdžiūvus, lieti min 40 mm storio sluoksnį su POSTAR 100: https://www.iris.lt/statybiniai-misiniai/11506-postar-100-25-kg-issilyginantis-misinys.html
Toliau visą grindų plotą ir sienas, kur bus kontaktas su vandeniu, ir vadinamas šlapias zonas (žr. nuorodoje) https://www.iris.lt/blogas/informacija-apie-vonios-iranga-n34 ištepti hidroizoliacija Atlas Woder E: https://www.iris.lt/statybiniai-misiniai/11433-woder-e-5-kg-hidroizoliacija.html, o grindų ir sienų sandūrose naudoti ATLAS sandarinimo juostą: https://www.iris.lt/statybiniai-misiniai/12705-atlas-sandarinimo-juosta-50m.html bei sandarinimo kampus. Toliau klijuoti plyteles su plytelių klijais Atlas Plus: https://www.iris.lt/statybiniai-misiniai/9549-atlas-plus-nowy-25-kg-plyteliu-klijai.html ir naudoti glaistą Atlas Keraminis plytelių tarpams https://www.iris.lt/paieska?controller=search&s=atlas+keraminis
Jeigu grindys bus su vamzdeliniu grindų šildymų, reikės lieti 80 mm storio sluoksnį, kartu jame “skandinant” pačius šildymo vamzdelius.
Labai svarbu darbų pradžioje įvertinti visus aukščius - kiek pasikels pačios grindys, kaip su nuolydžiu ties dušo kabina, ir pan.
Saulius, 2021 11 30, 22:03
Klausimas:
Vonios kambarys ištinkuotas gipsiniu tinku. Kiek hidroizoliacijos sluoksnių reikėtų visiems paviršiams?
Ačiū.
Iris (Saulius), 2021 12 1, 12:55
Atsakymas:
Laba diena,
Visas vonios kambario sienas, kurios nutinkuotos gipsiniu tinku, reikia:
1. Nugruntuoti vandens garams laidžiu gruntu: Atlas Uni-Grunt Ultra arba Primer GP Blue.
2. Nugruntuotus paviršius ištepti vandens garams laidžia cementine hidroizoliacija: Atlas Woder S (https://www.iris.lt/statybiniai-misiniai/11455-woder-s-25-kg-hidroizoliacija.html) ar Optostop Duralith.
Rekomenduojamas sluoksnio storis ~1-1,5 mm. Deklaruojama išeiga ~1,5 kg sausio mišinio /1 mm/1 m2.
Sienų drėgnųjų ir šlapiųjų vietų zonas, papildomai ištepti Atlas Woder E (https://www.iris.lt/statybiniai-misiniai/11433-woder-e-5-kg-hidroizoliacija.html) ar Atlas Woder W (https://www.iris.lt/statybiniai-misiniai/11438-woder-w-45-kg-hidroizoliacija.html) mastikomis.
Sienų šlapiosios ir drėgnosios zonos pažymėtos paveikslėliuose: https://www.iris.lt/blogas/informacija-apie-vonios-iranga-n34
Astijus, 2021 11 13, 23:55
Klausimas:
Laba diena. Situacija tokia ant medinio pagrindo įsivedė šildymo sistema,bitono sluoksnis vietomis
siekia vos 3 cm. Grindys nelygios iki 2 cm paklaida, truputį amortizuoja. Patalpa vonios kambarys. Reikia klijuoti plyteles . Kaip išeiti iš padėties..
Iris (Algirdas), 2021 11 15, 09:16
Atsakymas:
Laba diena,
Klijuoti plyteles galima tik ant tvirto, lygaus ir stabilaus pagrindo. Kitu atveju jos suskils.
Grindis galima išlyginti papildomu betono sluoksniu, bet turite pasikonsultuoti su specialistais, ar medinis pagrindas pakankamai tvirtas.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.