Grindys mano namuose – praktinės istorijos

Grindys mano namuose – praktinės istorijos

Dalintis:

Daug metų pardavinėjame dangas.
Vienas iš jų labai gerai pažįstame arba mėgstame patys, kitas žinome prasčiau, trečias parduoti mums yra naudingiausia...
Bet renkatės Jūs.
Jaučiam pareigą pasidalinti žiniomis, apsaugoti nuo klaidų, kurias darėm patys arba mūsų klientai.
Nenorim piršti savo nuomonės. Juo labiau, kad pateiktuose vartotojų atsiliepimuose apie būsto grindis pastebėsit, kad ji nėra vieninga.
Dėl vieno sutariam visi: nėra kokios nors vienos pačios geriausios grindų dangos.
Jeigu tokia informacija Jums yra naudinga, pasakykit mums apie tai.
Pasidalinkite patirtim.

Mindaugas, Alytus, UAB Iris


Renkantis grindis namuose (butas su atviru balkonu-terasa) derinau aktualias grindų savybes kaip patrauklus dizainas, naturalūs produktai, praktiškumas, be to, yra įrengtas elektrinis grindų šildymas dalyje patalpų. Butas įrengtas 2001 metais, tuomet pasirinkimas skirtingų produktų grindims buvo žymiai mažesnis, negu esantis dabar, ypač dizaino įvairove.

Taigi viskas iš eilės: 4 kambariai – grindys iš natūralaus medžio parketo. Natūralus medis tikrai patinka tiek savo grožiu, tiek sukuriamu jaukumu, todėl ir buvo pasirinktas kaip vos ne vienintelis variantas ir tikrai nekeisčiau į kitas grindų rūšis, nebent grindis svetainėje rinkčiausi iš plytelių, o tuomet būtinai su grindiniu šildymu. Tam tikrą trūkumą išskiriu – natūralus medis (kaip ir dauguma „minkštų“ grindų) metų eigoje braižosi ar kitaip „nukenčia“, tačiau galima su tuo susitaikyti ir, reikalui esant, mechaniškai atnaujinti paviršių.

Koridorius – tai įėjimas į butą, kuris tuo pačiu jungia beveik visas buto patalpas. Plytelės – visapusiškai atspari grindų danga tiek iš lauko atnešamai drėgmei, tiek įbrėžimams, tiek labai tinkama įrengtam grindiniam šildymui, kurio visiškai pakanka šildymo sezono sandūrose palaikyti norimą šilumą bute. Pasirinkome plytelių raštą, imituojantį medžio ir akmens derinį. Toks sprendimas buvo priimtas, nes koridoriaus grindų plytelės jungiasi su natūraliu parketu kambariuose. Plytelės glazūruotos keraminės 45x45 cm Oregon, klijuotos su elastiniais tinkamais grindų šildymui klijais Atlas Plus bei pagal plytelių spalvą pasirinktas glaistas. Šių plytelių privalumas – jos yra reljefinės ir neslidžios, kas yra svarbu ypač žiemos metu, kai parsinešama į namus sniego ir atsiranda drėgmės ant grindų. Plytelės suklijuotos 45 °C kampu sienos atžvilgiu, kas suteikia teigiamą bendrą vaizdą (asmeniškai nepatinka ilgos tiesios siūlės tarp plytelių) ir, sakyčiau, vizualiai padidina pačią patalpą.

Vonioje bei tualeto patalpose pasirinktos grindinės plytelės iš sieninių plytelių kolekcijų, o pačios grindys su grindiniu elektriniu šildymu. Vėl tai yra labai praktiškas grindų variantas ir jokių kitų be plytelių grindų šiose patalpose neįsivaizduoju. Virtuvėje sudėtos 45x45 cm keraminės plytelės. Kandangi virtuvė yra koridoriaus tęsinys, tai pasirinktas toks pat matmuo 45x45 cm, suklijuota tuo pačiu kampu, yra grindinis šildymas. Kadangi visur yra natūralių medžiagų raštai, tai pratęsta ši tema ir virtuvėje su plytelėmis, kurios yra gelsvo marmuro imitacija. Balkone-terasoje suklijuotos būtinai šalčiui atsparios ir būtinai neslidžios klinkerio plytelės, kurios pasirinktos dėl norimo dizaino bei minėtų techninių reikalavimų tokioms grindims.

Apibendrinant, plytelės ir natūralaus parketo derinys buvo tos grindų dangos, kurios gerai atitiko grindų techninius reikalavimus bei būsto dizaino lūkesčius. Nemanau, kad ateityje rinkčiausi kitas medžiagas, nors būsto kapitalinis atnaujinimas yra neišvengiamas procesas bent jau kas 15–20 metų, nes norisi naujų technologijų ir dizaino sprendimų. Kadangi dirbu šioje srityje, tai informacijos, ypač susijusios su šių grindų medžiagų savybėmis, turiu pakankamai, renkantis grindis problemų nebuvo ir, kaip dažniausiai dabar būna, sunkiausia buvo išsirinkti labiausiai patinkančius variantus. O informacijos internete tais laikais apie grindis dar praktiškai nebuvo. Darbus atliko samdyti meistrai ir jų darbo kokybe likau patenkintas.

Rolandas, UAB Iris


Mano būstas – 4 kambarių butas senos statybos name. Kapitalinį buto remontą darėme 2012 metų pavasarį. Renkantis grindų dangas, svarbiausi pasirinkimo kriterijai buvo geros eksploatacinės savybės, ilgaamžiškumas ir gera estetinė išvaizda.

Koridoriuje ir virtuvėje įrengėme 30x60 cm Mapisa Ceramica glazūruotos akmens masės plyteles, jos abiejose patalpose buvo klijuojamos kaip viena nepertraukiama zona. Grindjuostes meistrai išpjovė iš šitų pačių plytelių. Pasirinkimą lėmė tai, kad ankstesniame būste, koridoriuje mūsų naujai įrengtas uosio parketas, lakuotas atspariais trinčiai lakais, laikui bėgant, nuo neišvengiamai su avalyne patenkančių nešvarumų, turinčių abrazyvinį poveikį, vistiek susibraižė. Nenorėjome, kad tai pasikartotų. Koridoriuje, prie įėjimo iš laiptinės, po plytelių danga įrengėme elektrinį šildantį kilimėlį. Tuo labai džiaugiamės, kadangi grįžus namo, visa šeima snieguotus ir drėgnus batus paliekame čia pat jiems numatytoje šildomoje zonoje, ryte randane ištirpusį ir išdžiūvusį sniegą, o apavą sausą ir šiltą.

Virtuvėje plyteles klijavome dėl to, kad maisto ruošos zonose ant grindų patenka nemažai drėgmės, taip pat jas reikia dažniau plauti. Turime nemažai pažįstamų, kuriems kilo problemų su laminuotomis ar natūralios medienos grindimis, dėl padidinto drėgmės kiekio virtuvėje. Kad grindys nebūtų šaltos, taipogi įrengėme elektrinį šildymą, valdomą programuojamu būdu. Kadangi namas renovuotas ir kambario temperatūra šildymo sezono metu nebūna mažesnė kaip +21–22 °C, o butas nėra pirmame aukšte, virtuvėje net neįjungus grindų šildymo, plytelės nėra šaltos netgi vaikštant basomis.

Vonios ir tualeto kambarių grindims, kaip įprasta, pasirinkome plyteles – irgi 30x60 cm Mapisa Ceramica gamintojo glazūruotos akmens masės plyteles. Įrenginėjant vonios kambario grindis, nenaudojom jokios hidroizoliacijos, kadangi ji buvo įrengta po išlyginamuoju sluoksniu dar tuomet, kai buvo įrenginėjamas butas ką tik po namo pastatymo, be to, niekur bute neįstatinėjome durų slenksčių, tad nuo užliejimo saugoti tik žemiau gyvenančių kaimynų vonios ir nesaugoti kitų jų patalpų teritorijų, prasmės nematėme. Vonioje grindys taipogi šildomos elektriniu kilimėliu.

Balkone, po buvusiųjų buto šeimininkų neseniai įrengtų ir dar geros būklės medinių grindų demontavimo ir pagrindų išlyginimo, suklijavome 60x60 cm Marco Polo, Indian Sand Beige akmens masės plyteles. Taip nusprendėme dėl to, kad šioje patalpoje bus džiovinami (lašantys) skalbiniai, pro pamirštus uždaryti langus gali prilyti, tad norėjome ilgaamžių, drėgmei ir saulei atsparių grindų.

Guntavimui buvo naudota Atlas Uni-grunt, grindų lyginimui – Atlas Postar 20 išlyginimo mišinys, vietomis palyginta Atlas Elastingais klijais, klijavimui – Atlas Mega Plus, plytelių tarpų glaistymui – Atlas Artis.

Plytelių įrengimo darbus atliko specializuoti profesionalūs rekomenduoti meistrai, jiems buvo iškelti aukšti reikalavimai, dirbo labai greitai ir kokybiškai, priekaištų beveik neturėjau.

Labai džiaugiamės sprendimu visas šias patalpas klijuoti plytelėmis, džiaugiamės ir pačių plytelių modelių pasirinkimu, taipogi tuo, kad skyrėme lėšų šildomiems elektriniams kilimėliams po plytelėmis įrengti, nekeistume nieko, jei šį darbą reikėtų daryti iš naujo.

Numatantiems įsirenginėti plytelių grindis, patarčiau nebijoti didelio formato plytelių netgi ir labai mažoms patalpoms (pvz. 30x60 cm plytelės 1,2 m2 WC grindims), naudoti kokybiškas medžiagas ir rinktis patikimus meistrus, kadangi plytelių dangos įrengiamos tikrai ilgam, bent jau aš, kol gyvensiu dabartiniame bute, keisti jų neplanuoju, tam ir rinkausi klasikines, kuo tiksliau natūralias medžiagas imituojančias plyteles.

Miegamajame kambaryje restauravome ąžuolinį, tarybinių laikų lakuotą masyvo parketą. Dar atliekant griovimo darbus pastebėjome, kad šioje patalpoje parketas įrengtas labai kokybiškai ir išsilaikęs labai gerai, negirgžda, tad jo nedemontavome. Nepatiko tik tai, kad parketas lakuotas, kadangi mums labiau norėjosi alyvuotų grindų. Taigi, darbams atlikti samdėme patikimų asmenų rekomenduotus šios srities specialistus, kurie keliais etapais šlifavo lakuotas grindis, vietomis nuglaistė smulkius išskilimus, parketą nualyvavo ir nupoliravo. Grindjuostes pirkau naujas, ąžuolo masyvo, niekuo nepadengtas, alyvavom ta pačia alyva, rezultatas mums tikrai tenkina, jaučiame, kad vaikštome tikrai natūraliu, jaukiu paviršiumi, nieko nenorėtume keisti. Meistrų kvalifikacija labai aukšta, dirbo gerais įrengimais, šlifuojant į aplinką nepateko jokia dulkelė, darbus atliko greitai, kokybiškai, tiksliai nurodytu laiku, konsultavo eksploatavimo klausimais.

Pagrindiniame ir abiejuose vaikų kambariuose norėjome natūralios, jaukios dangos, tad klojome Tarkett 1075x117x13 mm šukuoto ąžuolo trisluoksnį Clic parketą, naudojome 5,5 mm medienos plaušo plokštę–paklotą, faneruotas grindjuostes. Būtent šią parketlentę pasirinkome dėl to, kad jos šukuotas tekstūrinis paviršius, nuožulos lentučių šonuose, pusiau matinis lakas sukūrė labai panašų į masyvo lentų paviršių. Prekybininkai parketlentės aprašyme deklaravo, kad paviršius padengtas pačiu atspariausiu rinkoje laku, naudojamu parketlenčių gamyboje pastaruoju metu, į tai atkreipėme dėmesį, kadangi žinojau, jog pažįstami susidėję populiarias, ne tik ekonominės klasės parketlentes, skundžiasi ankstyvu lakuoto paviršiaus nusidėvėjimu. Pasirinktų parketlenčių kokybe ir išvaizda likome patenkinti, tačiau dėl labai apriboto buto remonto laiko (tęsti remontą bute, jame jau apsigyvenus, kategoriškai nenorėjome) ir neturėdami kito pasirinkimo, jau klodami parketlentę ant senų grindų supratome, jog darome klaidą. Kambariuose yra vietų, kuriose vaikštant jaučiamas lengvas grindų lingavimas, taip yra ne dėl netvirtumo, o dėl nelygiai išsidėvėjusio senų grindų paviršiaus. Nors dėl laiko stokos darbams atlikti ir buvo pasamdytas tuo užsiimantis žmogus, tačiau aš manau, kad jis galėjo labiau pasistengti – pagrindą reikiamose vietose papildomai palyginti plonesnio pakloto sluoksniu. Turint pakankamai laiko ir lėšų, dabar demontuočiau senas grindis, betonuočiau ir parketlentes montuočiau ant naujo lygaus ir tvirto pagrindo.

Plytelėmis klijuotų grindų perklijuoti kitomis plytelėmis daugiau nenorėtume. Alyvuotas grindis profilaktiškai atnaujinsime, jei ilgainiui pavyks išlaikyti jų išvaizdą artimą dabartinei, nieko nekeisime dar bent 15 metų. Tikiuosi, kad parketlentės patenkinamą estetišką vaizdą išlaikys apie 10 metų, vėliau jas tikriausiai restauruosime, kadangi norint keisti grindis, papildomų rūpesčių visose patalpose keltų bekarkasės spintos, durys.

Manau, kad renkantis grindis informacijos man netrūko, tačiau prieš perkant visada reikia surinkti kuo daugiau skirtingo asortimeno variantų, pasiūlymų ir visa tai pasverti prieš priimant galutinį sprendimą.

Man buvo žinoma informacija apie grindis, kuri pateikta UAB Iris tinklapyje adresu www.iris.lt/grindu-danga.

Laurynas, Alytus, UAB Iris


Grindis nuosavame name įsirengiau 2012 metų vasarą. Derinome daug faktorių: kaina, išvaizda, praktiškumas, ilgaamžiškumas, įrengimo paprastumas ir pan.

Vonios kambariuose, prieškambaryje bei katilinėje klojome plyteles. Pasirinkome plyteles dėl jų ypatingo atsparumo drėgmei bei braižymui. Gyvenamose patalpose rinkomės lentelių pavidalo klijuojamas arba laisvai klojamas (rulonines) PVC dangas. Rinkomės PVC – nes tai, mano manymu, optimalus visais aspektais gaminys. Pakankamai gerai (nusileidžia tik keraminėms plytelėms) praleidžia šilumą į patalpą iš šildomų grindų. Atsparios vandeniui (laminatas ir parketas išsipučia, jei drėgmė pakankamai greitai nenuvaloma), klijuojamos tiesiai prie pagrindo be jokių paklotų, todėl nėra to būdingo „būgno“ garso jomis vaikščiojant. Pakankamai atsparios braižymui. Lengvai prižiūrimos. Pakankamai paprastai paklojamos. Vaiko kambaryje patiesta ruloninė PVC danga veltinio pagrindu. Ji minkštesnė, vaikas gali patogiai žaisti tiesiai ant jų be jokio kilimėlio. O ir paklojimas vieni juokai – 10–15 min ir viskas.

Visos grindų dangos bei priemonės joms įrengti pirktos Iris prekybos salone. Plytelių kolekcijų tiksliai neprisimenu, kiek pamenu, vonios kambariuose klijuotos Tubadzin, prieškambaryje Paradyz. Klijai Atlas Plus, hidroizoliacija Woder E.

Visos PVC dangos prancūzų gamintojo Gerflor. Pirmame aukšte nedidelio judėjimo intensyvumo visuomeninėms patalpoms tinkamos Creation Artline kolekcijos klijuojamos lentelės Twist, antrame aukšte – buitinės paskirties Senso Rustic muscade spalvos lentelės su jau iš anksto gamykliškai užteptais klijais (lieka nuplėšti ant blogosios pusės esantį popierių ir dėti ant grindų). Vaiko kambaryje Texline kolekcijos Mambo grey ruloninė PVC grindų danga.

Pirmame aukšte grindų danga klijuota profesionaliems grindų klojėjams medžiagas gaminančios Vokietijos įmonės Thomsit (Ceresit grupė) klijais K188E.

Klojant lentelių pavidalo (ne rulonines) PVC grindų dangas reikalingas itin lygus grindų paviršius. Kaip plytelėms klijais ar kaip laminatui – paklotu, paviršiaus neišlyginsi.

Plyteles klijavo samdytas meistras. Jo darbu patenkintas. PVC lenteles klijavausi pats. Žinau, kur ką padariau ne taip, kur galėjau geriau, bet vertinant bendrai savo darbu likau patenkintas.

Vonios kambariuose pasirinkome per tamsias grindines plyteles, todėl matomas kiekvienas nukritęs lašas. PVC dangos tiesiog super, tik pradėjęs grindis valyti pamatai, kad ten yra ką valyti. Kaip ir tikėtasi, PVC dangos yra tylios, puikiai praleidžia šilumą, lengvai prižiūrimos ir fantastiškai atrodo. Svečiai net nesusimąsto, ant ko vaikšto. Tik pasakius kas tai, pradeda belsti į grindis, krapštyti.

Poroje vietų buvo grindų betonuotojų paliktų nelygių paviršių, prieš klijuodamas nepastebėjau ir neužglaisčiau. Realiai šį broką pastebiu tik vienoje lentelėje. Kol kas apie atnaujinimo darbus negalvoju. Manau, kad dangos tarnaus pakankamai ilgai.

Manau visą informaciją, kurios ieškojau, radau. Informacija, kuri pateikta tinklapyje adresu www.iris.lt/grindu-danga man buvo žinoma.

Darius, Alytus, UAB Iris


Grindis name įsirenginėjau 2003–2007 metais. Kambariuose visada norėjau ąžuolo parketo. Grindys namuose yra nešildomos, todėl medinės grindys puikiai tiko. Tai – klasikinė medžiaga, kuri niekada neišeis iš mados, visada malonu vaikščioti, tiek vasarą, tiek žiemą išlaiko panašią temperatūrą. Paprasta renovacija ir priežiūra, prieinama kaina. Aš naudojau UAB Pakruojo parketo vienetinį ąžuolinį parketą, kurį klijavau su kaučiukiniais klijais ant MDP plokštės. Praėjo jau 10 metų, kol kas jokio remonto nereikia.

Vonios kambariuose grindis klijavau plytelėmis, nes jos atsparios drėgmei, platus pasirinkimas iš dizaino pusės, labai praktiška ir lengva priežiūra. Plytelių dažnai nekeisi, todėl rinkausi didesnio formato, klasikinių spalvų ispaniškas Italgres ir Porcelanosa plyteles. Klijuojant plyteles naudojau Atlas firmos klijus ir hidroizoliacines medžiagas. Viskas atrodo ir laiko puikiai, svarbiausia neatsibodo dizainas.

Dėl WC grindų turiu priekaištų. Pirkau iš UAB Dvarčionių keramika 2 rūšies plyteles. Praėjus 8 metams vis išlenda balti taškeliai ir kitokie paviršiaus glazūros defektai ir pats vaizdas nusibodo, tik tiek kad tvarkinga, tai remontuoti nesinori. Antrą kartą tikrai nepirkčiau pigių 2 rūšies plytelių.

Įsirenginėjant virtuvės grindis, irgi naudojau ispaniškas Italgres firmos plyteles, su dizainu viskas gerai, bet suklydome pasirinkdami neslidžias R10 plyteles. Labai sudėtingas valymas, kas du mėnesiai reikia šveisti su profesionaliomis priemonėmis, kad grindys atrodytų švariai ir blizgėtų. Antrą kartą rinkčiausi tik lengvai besivalančiu paviršiumi plyteles arba išbandyčiau visai kitokią medžiagą. Manau labai tinkama medžiaga virtuvės grindims būtų PVC (linoleumas). Nebrangu, lengva pakloti, ne tokia kieta danga (virtuvėje, būna kad krinta daiktai ant grindų), lengva priežiūra ir remontas. Renkantis virtuvės grindis trūko kvalifikuotos pardavėjo konsultacijos, jau nekalbu apie dizainerio paslaugas. Jeigu būtų galimybė pasidaryti projektą, tai leistų greičiau apsispręsti, kas man tinka.

Rūsio (garažas, sandėliukas ir kitos patalpos) grindims naudojau Paradyz akmens masės plyteles. Rūsyje visas plyteles klijavau su Atlas Plus Mega padidinto elastingumo klijais, kurie išlygina pagrindą, pasiskirsto apie 96 % plotu po plytele, puikiai perduoda svorį ir smūgius betonui, taip plytelės, esant didelėms apkrovoms ar smūgiams nesuskyla. Plytelėmis esu patenkintas, tik garaže kitą kartą naudočiau impregnuotos akmens masės plyteles, nuo kurių geriau nusivalo tepalai, druskos ir kiti nešvarumai.

Visus darbus atlikinėjo profesionalūs meistrai, jų darbo kokybe esu patenkintas.

Agnė, Vilnius, AB Swedbank


2008 metais nedideliame, 42 m2 ploto bute keičiau grindų dangą. Renkantis grindis pagrindinis tikslas buvo pasirinkti lengvai valomą, puikios išvaizdos, labai greitai nenusidėvinčią grindų dangą, kuri tiktų prie sienų spalvos ir prie būsimų baldų. Ir visa tai už prieinamą kainą.

Pasirinkau laminatą, plyteles ir grindjuostes. Vonios kambaryje klojome plyteles (vonia ir tualetas kartu); svetainėje, kuri yra kartu su virtuve pasirinkome atitinkamai laminatą ir plyteles (plytelės virtuvės zonoje); miegamajame ir prieškambaryje – tos pačios rūšies laminatą. Plyteles vonios ir virtuvės erdvėse pasirinkau dėl patogumo, kažko kito nelabai ir įsivaizduoju. Laminatas – patraukli kaina, gerai atrodo ir svarbu, kad greitai ir patogiai galima sudėti net ir pačiam.

Plytelėms kloti samdžiau meistrus – labai kokybiškai sudėjo ir patarė (ypač dėl plytelių pjaustymo ir išdėliojimo, kad kampuose nesusieitų kelios per siauros plytelės ir t. t.). Laminatą klojome savarankiškai, tai nėra sudėtinga, o rezultatas tikrai geras.

Grindys tikrai pateisino lūkesčius, gal šiek tiek laminato atspalvį skubant ne tą pasirinkau, bet medžiagos (turint omeny kainą) tikrai atitinka kainos ir kokybės santykį. Plytelės tiek vonioje, tiek virtuvėje labai gražios, kokybiškos, visi giria. Vonios plytelės – grindų plytelės buvo pirktos kartu kaip derinys su sienos plytelėmis. Esu labai jomis patenkinta – kaina labai priimtina, kokybė labai gera, galutinis rezultatas pranoko lūkesčius, dėl jų tekstūros nesimato dėmių, gerai valosi ir pan.

Labai didelių klaidų nebuvo, todėl ir ateityje medžiagas rinkčiausi tokias pačias. Gal atidžiau pasirinkčiau laminato spalvą ir gal šiek tiek brangesnį patį laminatą. Tikrai nebandyčiau kiliminės dangos ar, dar blogiau, linoleumo (pigiai atrodo, primena sovietinius laikus), bet gal kada (jei turėčiau namą) būtų įdomu medinės grindys – jos suteikia natūralumo.

Grindis ketinu atnaujinti pagal poreikį. Sakoma, kad kosmetinis remontas yra normalu kas 10 metų, taigi žiūrėsiu, kaip tuo metu atrodys tas „poreikis“, ar jis tikrai bus.

Renkantis grindis informacijos pakako. Informacija, kuri pateikta tinklapyje adresu www.iris.lt/grindu-danga man nebuvo žinoma. Gal papildomai atkreipčiau dėmesį ir labiau pasidomėčiau dėl plytelių – kaip valosi, ar paviršius nėra per daug šiurkštus ir nelimpa purvai, kad nebūtų slidžios.

Antanas, Vilnius, UAB Danstema


Butą pirkau 2010 metais, bute jau senokai nebuvo atliktas remontas, todėl nieko nelaukdamas ėmiausi darbų. Siekiau estetiškos išvaizdos, medžiagų kokybės, patvarumo ir viso to už prieinamą kainą.

Mano butas yra 1 kambario, koridoriuje ir kambaryje paklotas laminatas, kurį man padėjo išsirinkti prekybos centre Iris, buvo pasiūlyta prekinio ženklo Quick Step prekė, esu labai patenkintas. Virtuvėje ir vonioje klijavau Ceramika Paradyz plyteles, jas išsirinkau tik atidžiai išnagrinėjęs keletą kitų gamintojų variantų (šios labiausiai man tiko pagal kainą ir kokybę).

Laminatą pasirinkau todėl, kad tuo metu man atrodė labai puikus sprendimas, jo lengva priežiūra, galima pačiam greitai susidėti ir labai puikiai tiko prie mano interjero. Po juo naudojau to pačio prekinio ženklo gaminį, garso izoliavimo plokštes Uni Softboard. Grindų smulkių nelygumų išlyginimui naudojau Atlas produktą, sausose patalpose SAM 55 ir Uni Grunt Plus. Vonioje ir virtuvėje plyteles klijavau Atlas Plus klijais, kurie yra vieni iš geriausių plytelių klijų Lietuvoje, na bent aš taip manau.

Gruntavau grindis priemone Cerplast ir naudojau hidroizoliaciją Woder E. Minėtus darbus atlikau pats, nes su Atlas produkcija lengva dirbti, tai net labai man padėjo ir sutaupė laiko bei pinigų, nereikėjo samdytis meistrų.

Kol kas neturiu jokių nusiskundimų pasirinktoms medžiagoms, lūkesčiai pasiteisino. Spalvos bei tekstūros nekinta, dangos atrodo lyg neseniai paklotos. Šiuo metu jeigu tektų įsirengti buto grindis iš naujo – visose patalpose kločiau akmens masės plyteles su grindiniu šildymu. Taip pasiekčiau dar didesnį komfortiškumą savo gyvenime.

Artimiausiu metu grindų keisti neketinu, nes džiaugiuosi dabar turimomis dangomis ir žinau – jos tarnaus man dar ilgai. Apie grindų dangas, kokybę, priežiūrą ir jų įvairovę, išsamią informaciją gavau iš Iris bei kitų prekybos tinklų konsultantų. Kadangi nemėgstu skaitinėti informacijos ir teikiu pirmenybę gyvam bendravimui su žmonėmis, apie internete esančius patarimus, nežinojau.

Aušrys, Vilnius, UAB Iris


Savo tėvų namuose (nuosavas namas) grindis įrengėm keliose patalpose skirtingu laiku. Gyvenamuosiuose kambariuose ir prieškambaryje – parketas bei parketlentės.

1998 metais dėjome parketą – masyvo lenteles 400 mm ilgio, 50 mm pločio ir 10 mm storio. Dėjome patys, meistrų nesamdėme. Dėjome ant drožlių plokštės. Po ja apšiltintos juodgrindės. Klijavome tada lipalu ir kalėme prie pagrindo. Po to šlifavome ir 4 kartus lakavome parketiniu laku. Laiko puikiai ir nežiūrint to, kad apačioje eina šildymo vamzdžiai, neatsirado nei tarpų, nei bangų. Vaikštant negirgždi. Deja, paviršių prieškambaryje jau dera atnaujinti – intensyvesnio vaikščiojimo vietose apsitrynė.

Virtuvėje paklota laminuota grindų danga, 276 ąžuolas (gamintojas Balterio). Deja, nebuvo deramai paruoštas pagrindas, jaučiasi kai kuriose vietose lingavimas, matosi ir atsiradusių tarpelių. Pats laminatas nenusitrynė.

Antrame aukšte miegamajame bei hole sudėtos parketlentės (Boen, 13 mm ąžuolas Cottage). Sudėtos ant juodgrindžių, dengtų medžio fanera. Paklotas 3 mm Izonord. Sudėtos 2011 metais, miegamajame – 2013 metais. Atrodo puikiai. Nevaikščiojama su lauko avalyne.

Įėjimas į namą išklotas Sant' Agostino plytelėmis Indian Sand 33,3x33,3 cm. Išklota 2003 metais. Jokių pažeidimų, atrodo puikiai, nors tai intensyviausio apkrovimo patalpa name.

Papildomos medžiagos – parketinis lakas, PVA klijai, vinukai, medinės grindjuostės, paklotas; plytelėms – klijai, glaistas plytelėms, kryželiai ir įrankiai.

Rinktis parketą 1998 metais buvo nuspręsta dėl tam laikui būdingų estetinių ir techninių tendencijų. Parketą gamino dėdės individuali įmonė, tad jo staklėmis iš nuosavos medienos uosinio parketo ir pasigaminome.

Virtuvėje laminatas buvo renkamas kaip sprendimas, leidžiantis ekonomiškai, savo jėgomis instaliuoti grindų dangą. Be to, atitiko estetinius poreikius.

Parketlentės ir parketas patenkino lūkesčius, laminato virtuvėje daugiau neklosime. Žinoma, parketu reikia labiau rūpintis, pasaugoti ir vis vien teks atnaujinti. Blunka lakas (liko spalvinė dėmė pakeitus kilimo vietą), braižosi stumiant baldus ar daiktus. Klaida yra nepasirūpinti veltinio lopinėliais po baldų kojelėmis, kilimėliu kojoms nusivalyti ties įėjimu iš lauko.

Plytelės prieškambaryje – 100 % pasiteisinęs sprendimas. Spalva nevienalytė smėlinė-ruda, su slydimą mažinančiu reljefu, kainavo nebrangiai (išparduodamas likutis). Kitą kartą keisdamas grindis, labiau pasirūpinčiau pagrindo ruošimu, jų šiuolaikišku pritaikymu (grindinis šildymas).

Iš neišbandytų sprendimų, rūsiui norėčiau išbandyti epoksidinę dangą arba heterogeninę dangą. Garažui – klinkerines plyteles.

Įrengiant dangas 1998 metais trūko visų tipų informacijos. Šiandien jos yra visur ir visokios. Nuo TV laidų, spec. internetinių portalų, o ypač ne lietuvių kalba, youtube, žurnalai, patarimai.

Iris puslapyje apie grindų klausimus teko skaityti pačiam.

Jūratė, Klaipėda


2007 metais įrenginėjome būstą – tai nuosavas namas, dalis grindų buvo jau sudėta, dalį patys klojome, dangą rinkomės pagal praktiškumą ir grožį. Vaikų, svečių kambariuose ir miegamajame yra natūralaus parketo grindys, plyteles klojome virtuvėje, vonioje, prieškambaryje, tualete, drabužinėje, katilinėje, o laminatą pasirinkome svetainėje. Natūralų parketą rinkomės, kadangi tose patalpose nėra šildomų grindų ir jose norėjosi kuo natūralesnio paviršiaus. Patalpos, kur klojome plyteles, yra su grindiniu šildymu, kadangi plytelė geriausiai atiduoda šilumą, buvo pasirinktos jos, taip pat dėl priežiūros ir praktiškumo, na o svetainėje laminatas jau buvo padengtas, tai nebebuvo noro keisti.

Plytelės buvo klijuojamos su elastingais klijais ir glaistomos glaistais su elastingais priedais, kadangi tai šildomos grindys. Darbus atliko meistrai, jų pasirinkimu nesu labai sužavėta, bet tuo metu buvo sunku rasti arba būtų tekę ilgai laukti tinkamo meistro, o reikėjo įsikelti greit.

Grindys pateisino lūkesčius, nieko negalėčiau išskirti, nes kiekvienos savo funkciją atlieka pakankamai gerai. Didžiausia klaida buvo, kad meistrai sudėjo ne visai išdžiūvusį parketą, tai grindyse atsirado tarpų, bet juos mes užglaistėme ir dabar tik jau laikas jį apšlifuoti ir perlakuoti. Dabar aišku yra ir priemonių, atnaujinančių parketo blizgesį, bet kadangi yra mažų vaikų, tai atsiranda visokių įbrėžimų.

Jau laikas daryti naują remontą, laikas atsinaujinti, bet parketo neplanuojame keisti, o plyteles keisime naujomis, norisi kito dizaino, daugiau derančių prie interjero. Vietoje laminato greičiausiai klosime plyteles, nors pats laminatas yra kokybiškas, gerai atlieka savo funkciją. Praktiškai norėčiau patikrint epoksidines liejamas grindis buitinėms patalpoms, tiksliau garažui.

Informacija, kuri pateikta tinklapyje adresu www.iris.lt/grindu-danga man nebuvo žinoma.

Jūratė, UAB Iris, Vilnius


2010 metais įrenginėjome nuosavą namą. Siekėme, kad namuose būtų jauku ir praktiška. Pasirinkdami grindų dangą galvojome ir apie jos tarnavimo laiką. Taip pat rinkomės kokybiškas medžiagas už prieinamą kainą.

Namas yra 2 aukštų, todėl pirmajame aukšte koridoriuje ir virtuvės zonoje rinkomės akmens masės plyteles, kadangi jos atsparesnės trinčiai. Vonioje klijavome Ceramika Paradyz plyteles, jos atitiko mūsų interjero grožio ir kainos santykį. Plyteles taip pat pasirinkome į tas patalpas, kur įvestas grindinis šildymas. Kadangi medis nuo šildymo „vaikšto“, todėl nusprendėme nerizikuoti, kad neatsirastų po to nereikalingi tarpai.

Miegamuosiuose, bei svetainės zonoje norėjosi daugiau natūralumo, šiltesnės aplinkos, todėl čia pasirinkome Boen parketlentes. Parketlentės buvo klijuojamos prie pagrindo, nes tokiu būdu paklota danga nesukelia vaikštant jokių pašalinių garsų, nebarška ir taip pat įmanoma reikalui esant atnaujinti tokią dangą pašlifavus viršutinį sluoksnį.

Vonioje ir virtuvėje grindų plyteles klijavome Atlas Cal-N Plus Mega klijais, kurie yra labai elastingi, idealiai užpildo erdvę po plytelėmis, tinka grindų šildymo sistemoms ir lengva su jais dirbti, todėl meistrų yra ypač mėgiami. Glaistas tarpams tarp plytelių taip pat buvo pasirinktas Atlas Artis. Šis glaistas su antibakterine apsauga, atsparus pelėsių ir grybelių poveikiui, ryškios spalvos išlieka ilgus metus.

Gyvename name jau 2 metus, neturime jokių nusiskundimų dėl pasirinktų medžiagų. Tikiuosi pasirinkome teisingai ir per artimiausius dešimt metų grindų atnaujinti nereikės. Pasirinkta grindų danga pateisino mūsų lūkesčius, grindys visur atrodo puikiai ir tarnauja mums, o ne mes joms, kadangi priežiūra labai lengva. Savo sprendimu esame labai patenkinti.

Jurgita, Alytus, valstybinė įstaiga


Mano buto grindys įrengtos 2011–2012 metais. Įrengiant grindis pagrindinis tikslas buvo pasirinkti ilgaamžišką, patogią, praktišką grindų dangą.

Svetainėje, miegamajame kambaryje, darbo kambaryje pasirinktos laminuotos grindys. Keraminės plytelės klotos prieškambaryje, tualeto, vonios kambaryje, virtuvėje.

Kambariuose, kur yra laminuotos grindys, buvo panaudotas laminatas, paklotas. Kambariuose, kur yra plytelės, buvo panaudotas betonas, išlyginamasis sluoksnis, grindų plytelės, klijai plytelėms, plytelių siūlių glaistas, kryželiai. Medžiagų pasirinkimą lėmė pardavėjo patarimai.

Laminuotos grindys sudėtos savarankiškai, o grindų plytelių klijavimui buvo samdytas meistras. Rezultatu likau patenkinta.

Laminuotos grindys ir plytelės virtuvėje nuvylė dėl jų reiklaus valymo. Labai džiaugiamės įsigytomis plytelėmis prieškambariui, kurios pateisino lūkesčius. Kitą kartą atnaujindama grindų dangą rinkčiausi mažiau reiklias valymui grindis, tačiau kol kas atnaujinimo darbų neplanuoju artimiausius 10 metų.

Labiausiai trūko informacijos praktiškumo atžvilgiu. Informacija, kuri pateikta tinklapyje adresu www.iris.lt/grindu-danga man nebuvo žinoma.

Justė, Vilnius, UAB Iris


2003 metais įsirengėme būsto grindis. Rinkdamiesi grindis, siekėme natūralaus, pigaus ir kokybiško produkto.

Mano bute miegamuosiuose, svetainėje įrengtas natūralus parketas lentelėmis, kadangi norėjau natūralios, gerai besidėvančios, lengvai atnaujinamos grindų dangos. Virtuvėje ir vonios bei tualeto patalpose įrengtos plytelės dėl praktiškumo.

Bute paklotas natūralus ąžuolo parketas lentelėmis (2 rūšies), papildomai lakuotas. Tuo metu (prieš 10 metų), tai buvo populiariausia danga butuose, pasiklausinėję draugų ir artimųjų, nusprendėme rinktis būtent parketą, nes jį galima po kelių metų visiškai atnaujinti nulakavus, o praėjus 10 ir daugiau metų – nušlifuoti. Plytelės buvo išsirinktos iš Dvarčionių keramikos dėl to, kad kito varianto virtuvėje ar vonios bei tualeto patalpose net nesvarstėme. Renkantis grindis vienas iš pagrindinių niuansų buvo kaina ir praktiškumas.

Grindų įrengimui samdėme meistrus. Likome patenkinti jų paslaugų kokybe. Pasirinktos grindys pateisino lūkesčius.

Klaidų įrenginėjant būsto grindis manau nepadarėme, tačiau įrenginėjant kitą būstą, rinkčiausi jau kitas medžiagas: miegamaje rinkčiausi kiliminę dangą, svetainėje – parketlentes, virtuvėje – PVC homogeninę dangą (įrengčiau su piešiniu), o vonios patalpuose pasilikčiau prie plytelių. Tačiau artimiausiu metu grindų neplanuojame atnaujinti.

Renkantis grindis yra labai didelis informacijos kiekis, tiesiog reikia išširinkti ir tiek. Prieš 10 metų renkantis grindis tik žinojau, kad yra tokia įmonė Iris, tačiau jos paslaugomis nepasinaudojau. Todėl informacija, kuri pateikta tinklapyje adresu www.iris.lt/grindu-danga man nebuvo žinoma.

Mindaugas, Šiauliai, UAB Iris


2010 metais savo bute dariau vaikų kambario remontą. Šis kambarys skirtas dviems vaikams, tad aktualu buvo grindų patvarumas, švara, saugumas. Svarbiausia, norėjosi darbus atlikti pačiam. Virtuvėje ir vonioje yra plytelės, o svetainėje ir koridoriuje yra paklotas laminatas, tad jau žinojau, ko ieškoti, į ką kreipti dėmesį.

Klodamas laminatą, naudojau paklotą. Pirkau Izonord 3 mm storio paklotą, nes jo gera akustika ir nesusidėvi taip greitai. Grindys buvo pakankamai lygios, tad nereikėjo jų lyginti. Rinkdamiesi laminatą ieškojome įvairesnių raštų, spalvų. Taip pat žiūrėjome, kad būtų atsparesnis ir kad nebūtų tradicinis, bet žaismingesnis ir tuo pačiu neatsibostantis raštas.

Laminatą klojau ne pirmą kartą, tad viskas vyko sparčiau. Darbus atlikau per vieną dieną, vadovaudamasis gamintojo instrukcija. Rezultatas pilnai patenkino.

Ieškodami grindų daug skaitėme informacijos, naršėme pardavėjų interneto puslapiuose. Taip pat daug kartų važinėjome po prekybos centrus. Išsirinkome Iris prekybos salone.

Kitą kartą norėtųsi sudėti trisluoksnio parketo grindis, bet šiuo metu rezultatas tenkina. Grindys atrodo pakankamai gerai.

Informacija, kuri pateikta tinklapyje adresu www.iris.lt/grindu-danga man buvo žinoma.

Rimantas, Alytus, UAB Iris


Savo namo grindis įsirengiau 2003 metais. Renkantis grindis įvertinau patalpų paskirtį. Medžiagas rinkausi pagal praktiškumą,ekonomiškumą ir kad kai kuriose patalpose grindis būtų galima pakeisti po 10–15 metų.

Virtuvėje, vonioje, prieškambaryje pasirinkau keramines plyteles, nes tose patalpose įrengtas grindinis šildymas. Svetainėje ir vaiko kambaryje pasirinkau laminuotą grindų dangą. Pasirinkimą nulėmė tai, kad laminatas yra atsparesnis už medį, nulėmė ir dangos kaina. Laminato priežiūra yra paprastesnė nei parketo, tuo labiau, kad po 10 metų nereikės jo šlifuoti ir perlakuoti, papraščiau pakeisti kitu. Laminuotą grindų dangą suklojau pats, tai užtruko tik keletą dienų. Miegamajame ir darbo kambaryje pasirinkau kiliminę dangą. Tai laiko patikrinta danga, kuri dėl savo šiltumo, jaukumo, garso izoliavimo savybių tinka poilsio zonoje. Kiliminę dangą nesunku valyti dulkių siurbliu, o atsibodus nesunkiai galima pakeisti po 10 metų. Kiliminę dangą irgi klojau pats – tikrai nesudėtingas darbas. Garažo, pirties zona, katilinės grindys išklotos keraminėmis ir akmens masės plytelėmis.

Savo pasirinkimais esu patenkintas ir atnaujinant grindis rinkčiausi tas pačias medžiagas. Viena iš medžiagų, kurią norisi išbandyti yra kamštinė grindų danga.

Romas, Alytus


Mano gyvenamo namo grindys įrengtos 2009–2010 metais. Įrengiant grindis pagrindinis tikslas buvo pasirinkti ilgaamžišką, dizaino, kainos ir kokybės santykį tenkinančią grindų dangą.

Antro aukšto koridoriuje pasirinktos parketlentės, miegamuosiuose kambariuose visur paklota buitinė kiliminė danga. Keraminės plytelės klotos visame pirmame aukšte bei rūsyje, taip pat visuose sanmazguose. Visos medžiagos įsigytos prekybos salonuose Iris.

Erdvėse, kur panaudotas parketlentės grindys, buvo sudėtos medinės juodgringės bei panaudota OSB plokštė. Kambariuose, kur yra plytelės, buvo panaudotas betonas, išlyginamasis sluoksnis, klijai Atlas Plus, siūlių glaistas, kryželiai, kiliminei dangai klijuoti buvo panaudota dvipusė klijavimo juosta. Medžiagų pasirinkimą nulėmė medžiagų kokybė, bei įsigijimo kaina.

Visiems darbams atlikti samdžiau meistrus, kurie turėjo didelę darbo patirtį Norvegijoje. Rezultatu likau patenkintas, nes visi darbai buvo atlikti tikrai kokybiškai ir medžiagos pateisino lūkesčius. Nekeisčiau savo pasirinkimo, nes likau patenkintas, remonto neplanuoju artimiausius 7-8 metus.

Vienintelis dalykas, ko trūko – kokybiškų dizainerio patarimų. Informacija, kuri pateikta tinklapyje adresu www.iris.lt/grindu-danga man nebuvo žinoma.

Saulius, Alytus, UAB Iris


Grindys įrengtos 2013 metais nuosavame name. Kadangi visam name tik grindinis šildymas, tai pagrindiniai kriterijai grindims buvo šie – maksimalus šilumos pralaidumas, estetiškas vaizdas, atparumas (patvarumas) įbrėžimams ir lengva priežiūra.

Tambūre ir vonios kambariuose rinkausi plyteles, nes gera jų šilumos akumuliacija, lengva priežiūra. Miegamojo kambaryje – kiliminė danga, pasirinkta dėl jaukumo. Visuose likusiuose kambariuose – klijuojama PVC danga, nes itin gerai praleidžia šilumą, estetiškai atrodo (medžio imitacija), itin atspari dėvėjimuisi. Šiai dienai nežinau kitos dangos grindims, kurios šilumos laidumas būtų geresnis, nei mano pasirinktos.

Pasirinktos plytelės yra akmens masės, poliruotos. Optiškai didina patalpą, lengva prižiūrėti. Klaidingas požiūris, kad ant poliruotų plytelių bus itin slidu. Žinoma, kada vaikštoma su snieguota avalyne ar panašiai, gali kilti problemų. Klijai plytelėms naudoti Atlas Mega Plus, nes tinka šildomoms grindims, nebelieka oro tarpo po plytele, naudojami didesnio formato plytelėms (dėjau Arkesia Grys Pol 44,8x44,8 cm).

Apdailos darbams atlikti samdau meistrus. Atliekamais darbais esu patenkintas.

Kas 10–15 metų keičiu gyvenamąjį plotą. Visada renkuosi grindis aukštesnės kokybės. Informacijos apie klijuojamas PVC grindų dangas aplamai labai mažai. Apsilankiau ne vienoje Gerų Grindų parduotuvėje Kaune ir Vilniuje. Skaičiau gamintojo Gerflor pateiktą informaciją. Informacija, kuri pateikta tinklapyje adresu www.iris.lt/grindu-danga man nebuvo žinoma.

Vidas, Vilnius, valstybinė įstaiga


2011 metais įsirengėm namą, tuo metu visame name klojome ir grindis. Mūsų šeima ne tik paiso grožio ir estetikos kurdami savo būstą, bet ir funkcionalumo bei praktiškumo tikslų.

Pirmame aukšte darbo kambaryje, koridoriaus ir laiptinės zonose bei vonioje ir virtuvėje klojome plyteles, svetainėje sudėtos Boen rūšiuotos uosio parketlentės. Antrame aukšte – tėvų miegamajame ir koridoriaus zonoje – Boen nerinktinės uosio parketlentės, vonioje plytelės, o vaikų kambariuose kiliminės dangos. Klojimo darbams panaudotas paklotas, plytelės pasirinktos akmens masės, jų klojimui panaudoti klijai bei tarpų glaistas.

Plytelėms ir parketlenčių klojimui samdėme meistrus.

Parketlentės ir kiliminė danga tenkina, šiek tiek nusivylėm iš praktiškumo aspekto akmens masės didelėmis plytelėmis koridoriaus, laiptinės ir kitose zonose. Jos grublėto paviršiaus, dėl ko purvas įsigeria gana giliai ir jį pašalinti užima nemažai laiko ir pastangų, jokie valymo mechanizmai nesugeba minėtų plytelių išvalyti, todėl būtinas mechaninis įsikišimas.

Parketlenčių atnaujinimas numatomas po 6–10 metų nuo eksploatacijos pradžios, plytelių keitimo klausimas kiltų priklausomai nuo tendencijų apdailos medžiagų madose. Kiliminę dangą planuotume keisti po 5 metų nuo eksploatacijos pradžios.

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.