Fasado apdaila

Fasado apdaila

Dalintis:

Fasado apdaila namui, kaip drabužis žmogui – ir puošia ir šildo. Reikalavimai fasadui dar griežtesni: apsaugoti nuo temperatūros, drėgmės ir triukšmo esant bet kokiam orui. Vien fasado apdaila to neužtikrins, būtinas tinkamas izoliacinis sluoksnis.

Plačiausiai naudojama fasado apdaila:

Fasado apdaila klinkerio plytomis

Fasado apdaila klinkerio plytomis – šimtus metų architektūroje naudojama, laiko patikrinta apdaila. Niekas taip neapsaugo pastato fasado nuo atmosferos poveikio, korozijos, ugnies ir šalčio kaip klinkerio fasado apdaila. Ji prailgina ir pastato konstrukcijų tarnavimo laiką. Klinkerio plytos – iš degto molio pagamintas natūralus produktas. Jos suteikia fasadui išskirtinį natūralų grožį. Plytų spalva priklauso nuo gamyboje naudoto molio mineralinės, cheminės sudėties ir išdegimo temperatūros: raudoną spalvą įtakoja didelis geležies, o baltą ir gelsvą – kalkių kiekis molyje. Aukštesnė degimo temperatūra tamsina plytas. Prie 1 300 ̊C gaunama tamsiai ruda, tamsiai pilka spalvos. Tokiu būdu išgautos spalvos nenublunka.

Nėra dviejų vienodų klinkerio plytų – net vienos gamybos partijos klinkerio plytos yra skirtingų atspalvių. Ar gali būti gražiau? Nors kai kam tai atrodo kaip brokas...

Klinkerio plytų fasado privalumai:

  • Dviguba sienos konstrukcija su oro tarpu ženkliai sumažina energijos sąnaudas, nes saugo šilumą žiemą, o vasarą vėsą. Ši fasado apdaila yra ir puiki garso izoliacija (iki 70 dB).
  • Apsaugo pastato konstrukciją nuo lietaus ir drėgmės. Klinkerio plytų kapiliarų sistema ir ventiliacinis tarpas leidžia natūraliai pasišalinti įsiskverbusiai drėgmei atgal į atmosferą.
  • Užtikrina natūralią oro ir drėgmės cirkuliaciją, o tai sukuria sveiką gyvenamąją aplinką namuose. Klinkerio plytos neturi kenksmingų sudedamųjų medžiagų.
  • Beveik nereikalauja priežiūros: nepraranda savo pirminės išvaizdos neribotą laiką, nereikia perdažyti ar rekonstruoti.

Fasado apdaila klinkerio plytomis turi vieną didelį trūkumą – aukštą kainą. Ji kai kuriais atvejais (priklauso nuo plytų rūšies ir spalvos) gali būti kelis kartus didesnė nei dekoratyvinio tinko įrengimo kaina. Nors, anot vokiečių specialistų, per 80 metų dekoratyvinio tinko priežiūros ir rekonstrukcijos darbai sudaro 130 %, o klinkerio fasado – tik 32 % įrengimo kainos (30 % – siūlių, 2 % – plytų rekonstrukcija), bet vis tiek klinkerio plytų fasadas yra brangus.

Pigesnis fasado apdailos variantas – klinkerinės plytelės fasadui.

Ieškantiems daugiau informacijos ar jau planuojantiems šiltinti ir atnaujinti savo būstą siūlome profesionalias konsultacijas visais rūpimais fasadų šiltinimo ir apdailos klausimais.

Klausimai / atsakymai

Gintautas, 2022 11 18, 11:19
Klausimas:
Laba diena ,

fasadas butu medinis, kokia turi buti fasado konstrukcija montuojant fasadinines plyteles Lava Corton

www.coverlambygrespania.com

Iris (Mindaugas), 2022 11 18, 13:43
Atsakymas:
Šios plytelės klijuojamos ant profilių specialiais klijais.
1. Fasado konstrukcija privalo būti stabili.
2. Profiliai tvirtinami ant fasado vertikaliai, dažniausiai žingsnis kas 50 arba 60 cm - pagal plytelės matmenis 50/100 arba 60/120.
3. Ant profilio tepama klijų siūlės ir klijuojamos plytelės
Gintarė, 2019 03 19, 01:54
Klausimas:
Sveiki,

ar prekiaujate klinkerio plytelėmis fasadui Stroher? Spalva 452 Silvertreu.
Jei taip,kokia kaina ir užsakymo terminai? Kiekis 240m kv.
Ačiū
Iris (Gintarė), 2019 03 19, 13:00
Atsakymas:
Laba diena,
Atsakymą atsiuntėme el. paštu.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.