Dažomi tapetai

Dažomi tapetai

Dalintis:

Dažomi tapetai

Vienu pavadinimu „dažomi tapetai“ dažnai vadinami skirtingi tapetai: stiklo pluošto tapetai arba tam tikros rūšies viniliniai dažomi tapetai. Nors ir vieni, ir kiti tapetai yra dažomi, bet skirtumai tarp jų nemaži.

Stiklo pluošto tapetai

Stiklo pluošto tapetai dažniausiai yra „išausti" iš stiklo pluošto siūlų, pagamintų iš išlydyto kvarcinio smėlio, sodos, dolomito ir kalkių. Šių dažomų tapetų raštas ir faktūra priklauso nuo siūlų kiekio ir suaudimo būdo.

Paveikslėlyje – dažomi stiklo pluošto tapetai su skirtingais raštais. Raštų asortimentas nėra platus.

Raštas gali būti išryškintas tapetus nudažius. Jei norime turėti pagrindą be jokio rašto, galima pasirinkti tokius stiklo pluošto tapetus.

Stiklo pluošto tapetų gamybai panaudotos medžiagos nulemia jų savybes – šie dažomi tapetai yra labai tvirti, atsparūs trinčiai, jais galima paslėpti nemenkus sienų įtrūkimus. Tai vieninteliai atsparūs drėgmei tapetai, todėl juos drąsiai galima klijuoti vonioje, virtuvėje, nešildomame sodo namelyje ar net rūsyje. Stiklo pluošto dažomi tapetai yra tinkama danga sienoms ir luboms baseino patalpai. Net gipso kartono plokštės ar kitos drėgmei jautrios medžiagos, apklijuotos tokiais tapetais, bus tinkamai apsaugotos nuo drėgmės. Ir dar viena puiki šių tapetų savybė – jie tiks patalpoms, kurioms keliami aukščiausi priešgaisrinės saugos reikalavimai.

Dažomi stiklo pluošto tapetai be rašto

Prie visų puikių savybių pridėjus dar ir tai, kad juos paprasta klijuoti, gali atrodyti, kad dažomi stiklo audinio tapetai neturi jokių trūkumų. Deja, su jais nėra malonu dirbti. Kambario ore pasklidę audinio plaušeliai dirgina odą ir kvėpavimo takus. Tapetai nemalonūs liesti, nes mikrodalelės limpa prie rankų ir jas bado – reikia pirštinių. Vienintelis būdas apsisaugoti nuo šių nemalonių pojūčių – stiklo audinio tapetus nudažyti.

Prieš klijuojant stiklo pluošto tapetus, reikia sienos paviršių padengti neutralios spalvos gruntu. Spalvotas gruntas gali pakeisti šviesesnių dažų spalvą. Dažant tamsiomis spalvomis, grunto spalva nesvarbi. Stiklo pluošto tapetams naudojami specialūs klijai. Jie tepami ant sienos, o stiklo audinio tapetai prispaudžiami ir išlyginami mentele arba voleliu. Sienas, išklijuotas stiklo audinio tapetais, geriausia dažyti vandens pagrindo emulsiniais dažais.

Vieno metro pločio tapetų rulonai ilgi: 25, 30 arba 50 metrų. Reikalingas kiekis atkerpamas.

Viniliniai dažomi tapetai

Viniliniai dažomi tapetai labai skiriasi nuo stiklo pluošto tapetų. Jie labiau panašūs į tradicinius tapetus, o jų savybės apibūdintos skyriuje viniliniai tapetai. Vinilinių dažomų tapetų raštų, skirtingai nei stiklo pluošto tapetų, įvairovė labai plati.

Nuo smulkių ramių... iki stambiaraščių dažomų panelių, kurios gali būti derinamos su smulkaus rašto tapetu ar dažyta siena ir išryškinamos kitu atspalviu

...arba prie aplinkos priderintų raštų

Paveikslėlyje – dažomi stiklo pluošto tapetai su skirtingais raštais. Raštų asortimentas nėra platus.

Neatpažįstamai patalpą keičia stambių raštų tapetai, ypač su tūrinio vaizdo efektu – vadinami 3D tapetai.

Nudažyti viniliniai tapetai įgyja papildomų privalumų: dažai paslepia tapetų sudūrimus ar išteptas vietas ir sutvirtina vinilo paviršių. Priklausomai nuo tapetų ir dažų rūšies tapetus galima perdažyti 6–7 kartus. Kiekvienas dažymas vis labiau lygina paviršių ir niveliuoja reljefinį raštą. Todėl privalumas – plonu sluoksniu dengiantys dažai.

3D tapetai

Klausimai / atsakymai

Nėra jokių užduotų klausimų


Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.