Kodėl verta rinktis akrilines vonias?

Kodėl verta rinktis akrilines vonias?

Dalintis:

Akrilinės vonios – populiariausia vonių rūšis. Nenuostabu: akrilinės gali būti ir pačios pigiausios masiškai štampuojamos ir išskirtinio dizaino rankomis renkamos vonios. Ar akrilinės vonios geresnės? Jei ketaus vonios sveria 120–150 kg ar dar daugiau, tai akrilinės vonios tik 30–50 kg. Galynėtis gali ir vienas žmogus. Kita vertus, lengva vonia – nestabili. Taip yra, jei ji be kojelių. Su jomis stabilumas užtikrintas. Didelis pliusas, kad akrilinės vonios liečiant nešaltos, o iš leidžiamo vandens atima mažai šilumos: maudynėms reikia mažiau šilto vandens. Į akrilines vonias leidžiamas vanduo netriukšmauja. Matyt, ir jam tokia vonia patinka.

Labiausiai paplitę baltos spalvos akrilinės vonios, bet spalvų pasirinkimas platesnis.

Akrilas nėra labai kieta ir todėl pažeidžiama medžiaga. Neretą tai ir baido. Bet įbrėžtos akrilo vonios remontas yra gana paprastas – pažeistos vietos poliravimas. Jei vonia kokybiška, to tikrai pakaks, nes įbrėžimas nepažeis viso 4–7 mm akrilo sluoksnio. Pigiųjų vonių akrilo storis tik 1–2 mm. Jų įbrėžimo užtaisyti nepavyks – tikėtina, kad jis bus gilesnis už akrilo sluoksnio storį.

Ne visa vonia padengta vienodo storio akrilo sluoksniu. Formuojant vonią akrilas yra kaitinamas ir ištempiamas. Aplink ištekėjimo skylę ir vonios išlinkiuose akrilo sluoksnis suplonėja. Jei perkate vonią su 1–2 mm akrilo storiu, koks jo storis šiose vietose?

Taigi, akrilo sluoksnio storis – labai svarbus akrilinės vonios kokybės rodiklis. Tokią rinkdamiesi, įsižiūrėkite į vonios kraštą. Labai baltas sluoksnis – akrilas. Ar storio pakaks?

Kokybiškų akrilo vonių dugnas ir kraštai yra papildomai sutvirtinti. Pigiausiose voniose – ne. Rizikuojate įlenkti dugną.

Formos

Akrilines vonias lengva pritaikyti bet kokiame vonios kambaryje. Mažos, didelės, įvairiaformės – rinktis yra iš ko.

Labai mažų vonios kambarių sprendimas – stačiakampės vonios

Nedideliame daugiabučio vonios kambaryje bet kokios vonios nepastatysi. Geriausia rinktis nedidelę stačiakampę vonią (120–150 cm) ir statyti pagal galinės sienos ilgį.

Populiarus variantas – stačiakampes vonias apklijuoti plytelėmis ir uždėti sieneles, apsaugančias nuo vandens taškymosi.

Nenorintiems plytelių, vonios šonus galima paslėpti specialiomis dengiančiomis panelėmis.

Vonios gaminamos ne tik griežto stačiakampio formos. Įdomesni variantai: su išgaubtomis, vingiuotomis sienelėmis.

Maudynėms dviese – kampinės vonios

Paprastai kampinės vonios statomos didesnėje erdvėje, o ir pačios yra erdvesnės ir tinkamos maudytis dviem žmonėms. Patogumui aukščiau vandens lygio išlieta vieta atsisėsti. Galima susidėti ir savo daiktus.

Taupantiems kiekvieną vonios centimetrą – asimetrinės vonios

Asimetrinės vonios yra tarpinis variantas tarp klasikinių ir kampinių vonių. Jų pliusai: išskirtinis dizainas, taupoma vonios kambario erdvė.

Dauguma tokių vonių į galą siaurėja – lieka vietos praustuvo įkomponavimui.

Vonios siaurėjimas į galą palieka daugiau vietos praėjimui.

Asimetrinėms vonioms lengvai pritaikomos sienelės, apsaugančios nuo vandens taškymo maudantis po dušu.

Interjero akcentas dideliems vonios kambariams – laisvai pastatomos vonios

Dideliems vonios kambariams – laisvai pastatomos sudėtingesnių formų akrilinės vonios. Tai – išskirtiniai gaminiai, kuriuos pagaminti sugeba retas gamintojas. Modelių nėra daug, kiekvienas unikalus. Rankų darbas iškelia kainą, bet ir sukuria įspūdingą grožį. To slėpti nevalia: vonios vieta kambario viduryje. 

Ar lengva nuspręsti, kuri iš jų gražesnė?

Tinkamai prižiūrimos akrilinės vonios tarnauja ilgai. Gamintojai joms suteikia iki 10 metų garantiją. Akrilinės vonios negalima valyti rūgštinėmis ar abrazyvinių dalelių turinčiomis medžiagomis – pakenks paviršiui. Kenkia plaukų ir nagų lakas, klijai. Atsargiai elkitės su atvira ugnimi (cigaretėmis, žvakėmis). Maudomi augintiniai paliks įbrėžimus.

Apibendrintai, akrilinės vonios yra variantas, ieškantiems gero kokybės ir kainos santykio.

Klausimai / atsakymai

Svetlana, 2024 03 15, 14:41
Klausimas:
Laba diena, kokį žmogaus svorį atlaiko akrilinė vonia? Tokios informacijos niekur nėra. Sveriu 98 kg, plius vonia vandens pilna, ar atlaikys.
Iris (Raminta), 2024 03 18, 10:35
Atsakymas:
Laba diena, gamintojas nenurodo kokį svorį atlaiko vonia, nes toks svoris netelpa į vonią, kurio ji neatlaikytų.
Evelina Eve, 2023 02 20, 11:12
Klausimas:
Sveiki, domintu laisvai pastatoma vonia , kranas is sienos butu montuojamas
Iris (Raminta), 2023 02 20, 11:37
Atsakymas:
Atsakysime el. paštu.
Ruslanas, 2022 04 22, 13:23
Klausimas:
Laba Diena

Mane domina laisvai pastatoma vonia su i grindis pritaisomu maisituvu.

Ar galetumete atsiusti pasiulyma ir vonios ir maisituvo tvirtinimo parametrus. Vonios dydis 180x90.

Aciu
Iris (Egesta), 2022 04 22, 15:03
Atsakymas:
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir atsiųs pasiūlymą.
Vida, 2021 05 24, 12:09
Klausimas:
Laba diena,
Ieškau priekinės apdailos panelės kampinei voniai, į galą siaurėjančiai. Vonia dešininė, matmenys 160x100. Vonios plotis gal neturi reikšmės, turbūt tiktų ir matmenims 160x95. Labai ačiū.
Iris (Egesta), 2021 05 25, 06:29
Atsakymas:
Laba diena,
Atrašėme Jums į el. paštą.
Vilma, 2021 04 23, 18:42
Klausimas:
Ieškau kokybiškos akrilo vonios 170 ilgio, su kojomis,priekine apdailos panele, su sienele nuo vandens taškymosi. Kokia kaina ir pavadinimas?
Iris (Egesta), 2021 04 26, 06:50
Atsakymas:
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir atsiųs pasiūlymą.
Skaityti daugiau

Jūsų klausimas sėkmingai išsiųstas mūsų komandai. Ačiū!

Užduokite klausimą

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir elektroninis paštas) svetainėje neviešinami. Jais vadybininkas išsiunčia atsakymą užklausos pateikėjui.