Vidaus laiptai

Lietuvoje įprasti mediniai vidaus laiptai. Norintiems originalių sprendimų siūlome ant betoninio karkaso patiems „sukurti“ tinkamus laiptus. Tokių laiptų kaina nebus didesnė už medinių ir jie turės neabejotiną pranašumą – bus neslidūs. Žemiau pateikta keletas variantų.

Kilimine danga apklijuoti betoniniai laiptai

Labai nesudėtinga gelžbetoninę laiptų konstrukciją apklijuoti kilimine danga. Nereikia bandyti laiptus klijuoti ištisiniu dangos gabalu – ją reikia supjaustyti darbui patogiais gabalais. Vienas gabalas klijuojamas ant horizontalios pakopos plokštumos, lenkiamas ties laiptų atbraila ir klijuojamas prie vertikalios plokštumos iki kitos pakopos. Atidžiai matuokite, pjaukite ir klijuokite – sudūrimai bus nepastebimi. Norėsite atnaujinti interjerą, galėsite dangą pakeisti kita – turėsite naujus laiptus.

Tinkamiausia yra kilpinė danga, nes ji ant pakopos atbrailos nepasišiauš. Jei rinksitės kitokią dangą, sulenkite ją stačiu kampu ir pasižiūrėkite, ar vaizdas tinkamas. Tinkamesnė yra tanki ir žemo plauko danga. Ant tokių laiptų paslysti neįmanoma.

laiptai_kilimine_danga_1.jpglaiptai_kilimine_danga_2.jpg
Laiptai privačiame name į antrą aukštą. Taip atrodo kiliminė danga po trylikos metų eksploatacijos

Jei naudosite ne standartinius gelžbetoninių laiptų pusfabrikačius, o patys darysite monolitinę konstrukciją, galite pasigaminti įdomesnius laiptus. Jie gali būti lenkti, vingiuoti arba pakabinti ore prie sienos. Viskas priklauso nuo išmonės, o konstrukcija nesudėtinga. Betoninį laiptų paviršių reikia lyginti ir glaistyti tiek, kad nesijaustų nelygumai. Laiptų apačią ir šonus galima nudažyti, o darbinį paviršių apklijuoti norimos spalvos danga.

Privačiame name tiks universalūs klijai Forbo 425 (išeiga apie 320 g/m2). Visuomeninėse patalpose reikėtų naudoti profesionaliam naudojimui skirtus Forbo 522.
Rezultatas tikrai bus vertas įdėto darbo.

Padidinto atsparumo PVC danga apklijuoti betoniniai laiptai

Dar vieni neslidūs laiptai: gelžbetoninį karkasą galima apklijuoti padidinto atsparumo specialiai laiptams skirta PVC danga. Šis būdas yra brangesnis, bet tam tikrom sąlygom – nepamainomas. Ant tokių laiptų net ir užpylus vandens, nepaslysite. Dangą neslidžia daro specialūs grioveliai ties atbraila. Lipti tokiais laiptais patogu: medžiaga tarsi spyruokliuoja ir nesigirdi žingsnių. Ši laiptų danga yra padengta atspariu sluoksniu ir gali būti naudojama visuomeniniuose pastatuose su intensyviu judėjimu.

Klijuojama taip pat paprastai, kaip ir kiliminė danga – atskirais gabalais. Iš tokios pat dangos galima padaryti ir norimo pločio grindjuostę ar laiptų aikštelę.

Tai – mažiausiai žinomas ir labiausiai neįvertintas laiptų dangos variantas. Nepamainomas drėgnose patalpose.

laiptai_pvc_danga_1.jpglaiptai_pvc_danga_2.jpg
Laiptai į rūsį privačiame name. Grioveliai „pasislėpę“ po tamsesne spalva. Iš tokios pat dangos išpjauta plati grindjuostė apsaugo sieną

Privačiame name tiks klijai Forbo 425 (išeiga apie 420–480 g/m2). Visuomeninėse patalpose reikėtų naudoti profesionaliam naudojimui skirtus Forbo 522.

Plytelėmis apklijuoti vidaus laiptai

Jie bus slidesni nei dengti padidinto atsparumo PVC ar kilimine danga, bet saugesni nei mediniai laiptai. Žinoma, jei parinksite tinkamo slidumo plyteles.

Laiptų įrengimas yra analogiškas lauko laiptų įrengimui, tik plytelės ir medžiagos neprivalo būti atsparios šalčiui ir drėgmei. Laiptų pagrindo išlyginimui siūlome naudoti sausą betoną Baumit TrockenBeton 20.
Gruntą: Atlas Uni-Grunt arba Ceresit CT17.
Klijus: Atlas Elastingas arba Ceresit CM12.
Glaistą: Atlas Artis arba Ceresit CE40.

(Balsų: 7)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Angelė
Ar tiktų PVC danga daugiabučio laiptinei ir laiptams? Plytelių kloti negalime, nes yra durys į butą netoli grindų.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Svarbu, kad laiptai nebūtų slidūs. Įprasta PVC danga netiks, nes sušlapusi yra slidi. Padidinto atsparumo PVC danga su grioveliais skirta naudojimui visuomeninėse patalpose ir atsparumu trinčiai tinkama, bet pažeidžiama aštriais daiktais ar velkamais laiptais sunkiais svoriais. Jei danga bus saugoma, laiptinei yra tinkama, tarnaus ilgai ir atrodys gražiai.
Marija
Ar padidinto atsparumo PVC danga tinka ant medinių laiptų?
Iris (Marius)
Laba diena,
Tinka. Tik siūlome rinktis mažiau slidžią dangą. Slidumas PVC dangose žymimas R9, R10, R11 (R11 mažiausiai slidi). Laiptams siūlome bent R10.
Kažin, ar buityje būtinai reikalinga padidinto atsparumo danga. Eilę metų tarnaus ir kietesnė įprasta.
Vilma
Sveiki,

ar privačiame name darote laiptų apdailą? Domiuosi tarp dengiamų kilimine danga arba PVC danga. Jei darote, būtų gerai susisiekti. Ačiū.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Atsakymą Jums išsiuntėme el. paštu.
Vytatas
Sveiki, ar turite tokią arba panašią kiliminę laiptams tinkamą dangą kaip pirmoje foto?
Iris (Marius)
Laba diena,
Štai keli tinkami panašūs variantai:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/kilimine-danga/buitine/capri-996-4-m-kilimine-danga-1
http://www.iris.lt/e-parduotuve/kilimine-danga/buitine/prima-640-vp-4-m-kilimine-danga-rusva
Raimonda
Sveiki,man irgi butu idomu ar darote laiptu apdaila ?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Jums atsakyta el. paštu.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2018   Visos teisės saugomos.