Skysti tapetai

Skysti tapetai – tai įvairių natūralių pluoštų masė, daugiausiai sudaryta iš popieriaus ir medvilnės. Natūralūs pluoštai surišti tarpusavyje augalinės kilmės klijais. Dekoratyvumui įmaišyta įvairių mineralų, šilko ar akmens dulkių. Rezultatas nuotraukoje.

skysti_tapetai.jpg

Nelabai panašu į tapetus. Nors skysti tapetai primena įprastus tiek pat, kiek sausas spiritas „šlapią“, bet tinkamiau pavadinti nepavyksta.

Aišku, kad skysti tapetai parduodami ne rulonais – pakuotėmis. Vienos pakuotės turinio pakaks padengti 3,3 kvadratinio metro plotą. Ir nebūtinai tik sienas – skysti tapetai tinka ir luboms, baldų dalims ar šviestuvams dengti. Jie prikibs ir prie stiklo, metalo ar kito paviršiaus. Jais lengva padengti apvalius ar dar sudėtingesnių formų daiktus.

Skysti tapetai – lanksti ir nereikli medžiaga. Spalvų ir jų variacijų pasirinkimas – itin didelis, skirtingus pavyzdžius galima maišyti tarpusavyje. Tapetų kaina priklauso nuo sudėtinių medžiagų ir gali kisti nuo keleto dešimčių iki kelių šimtų litų už pakuotę. Nepigu.

Be daugybės spalvinių ir kitų estetinių skystųjų tapetų privalumų, skirtingai nuo daugumos klasikinių tapetų, jais galima idealiai užmaskuoti sienų nelygumus, įtrūkimus, o sienų paviršius net neturi būti glaistomas. Dėmesio! Teiginys apie sienų glaistymą galioja visame pasaulyje, išskyrus Lietuvą. Taip teigia šį darbą dirbantys specialistai. Jei Jūs tipinis lietuvis, tai siena turės būti glaistyta – paruošta dažymui, o skysti tapetai tepami idealiai lygiu sluoksniu. Kitose šalyse tokio lygumo nesiekiama, nes manoma, kad nelygumai suteikia papildomo dekoratyvumo.

Skysti tapetai gerai izoliuoja garsą ir šilumą, yra laidūs orui, atsparūs drėgmei, neįsielektrina ir netraukia dulkių. Neabejotinas jų privalumas – dirbti galima patiems, nereikia specifinių žinių ar specialistų pagalbos.

Pasirinktas paviršius pirmiausia padengiamas dviem grunto sluoksniais. Jiems leidžiama išdžiūti. Į gruntą privalu įmaišyti kvarcinio smėlio. Sename name geriau naudoti alkidinį gruntą, naujos statybos namuose – vandens pagrindo gruntą. Gruntas turi būti baltos spalvos – kitoks pakeis tapetų spalvą.

skysti_tapetai1.jpg

Prieš dekoravimą tapetų masę reikia sumaišyti su vandeniu. Skysti tapetai brinksta nuo keleto valandų iki paros laiko – tiksliau nurodyta gamintojo instrukcijoje. Gauta tyrė kieta plastikine mentele lengvais rankos judesiais tepama ant sienos ar lubų. Viskas.  

Patyrę meistrai naudoja permatomą mentelę – taip galima kontroliuoti užtepamo sluoksnio storį. Lietuvoje tai svarbu.

Baigus darbus įsitikinkite, kad patalpoje vyksta oro cirkuliacija – drėgmė turi išgaruoti, kitaip džiūvimo procesas užtruks.

Tokio dekoro tarnavimo laikas – dešimt metų, o remonto sąnaudos – minimalios. Pažeistą vietą galima sudrėkinti ir pataisyti arba užklijuoti tapetų mase iš atsargų. Svarbu laikytis gamintojo nurodymų.

Kažkas savo namus pasipuošė taip

Jūs galite rasti originalesnį sprendimą.

Skystų tapetų pavyzdžiai e-kataloge.

(Balsų: 1)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

salomeja
sveiki,jai medzio dailylentes nugruntuotos interior primer vivacolor gruntu,bei nedazytos special furtiture akva dazais,ar reikia papildomo grunto skystiems tapetams,dekoju uz patarima
Iris (Eglė)
Laba diena,
Prieš sieną padengiant skystais tapetais, ją reikia gruntuoti gruntu, kurio sudėtyje yra kvarcinio smėlio. Gruntas vandens pagrindu nesudarys tinkamo paviršiaus skystų tapetų sukibimui su paviršiumi, šie nesilaikys ant sienos.
Austėja
Ar galima skystus tapetus tepti ranka? Ar būtina mentelė? Klausiu nes siena iš medinių lentelių, jos nelygios, banguotos. Taip įsivaizduoju, kad galėčiau tept ranka.
Iris (Eglė)
Laba diena,
Naudokite mentelę ir pirštines. Su mentele skysti tapetai paskirstomi lygiu sluoksniu, lengviau padengiami didesni plotai ir nežalojama oda. Skysti tapetai gali sudirginti rankų odą ar iššaukti alergiją.
Kestas
Laba diena. Ar galima naudoti skystus tapetus vonios kambaryje, tepant virš plytelių, kur nebūna tiesioginio kontakto su vandeniu? Ar lakavimas padidintų atsparumą drėgmei?
Iris (Eglė)
Laba diena,
Vonios kambaryje tikrai galima naudoti skystus tapetus, svarbu, jog nebūtų tiesioginio kontakto su vandeniu. Paviršių, ant kurio planuojate tepti skystus tapetus, pirmiausia, nugruntuokite, tada sukibimas su skystais tapetais bus geresnis.
Taip, nulakavę sieną, dengtą skystais tapetais, padidinsite atsparumą drėgmei, galėsite sieną valyti drėgna šluoste ir sutvirtinsite paviršių. Naudokite laką vandens pagrindu, kad išlaikytumėte apdailos ekologiškumą.
mindaugas
Laba diena are galima tiesiai ant blokeliu definitely skystus tapetus
Iris (Marius)
Laba diena,
Jei blokeliai prilygsta tinkuotai sienai, galima. Skystus tapetus galima dėti ant visų kietų paviršių, svarbu, kad būtų geras gruntas. Nenugruntavus sienos, tapetas gali nukristi arba "išsimušti" gelsvos dėmės.
Saulius
Sveiki, ar galima skystus tapetus dengti ant lubų? Ir kaip tai daroma
Iris (Marius)
Laba diena,
Skystus tapetus galima dengti ant visų kietų paviršių, įskaitant ir lubų. Pats dengimo principas niekuo nesiskiria nuo dengimo ant sienų.
Lukas
Sveiki, ar tikrai sie tapetai turi garso izoliaciniu savybiu. Ar bus kazkoks minimalus efektas istepus lubas ir sienas jei girdime smuginio garso zingsnius is kaimynu
Iris (Marius)
Laba diena,
Ištepus skystais tapetais ir sienas, ir lubas, garso izoliacija gali padidėti iki 20 %.
Tikėtis ryškaus garso sumažėjimo neverta: jis sumažės iki 20 %.
Ruta
laba diena,ar skystus tapetus galima naudoti patalpoje,kurioje ziema temperatura buna iki -5
Iris (Marius)
Laba diena,
Galima, jei nebus pastovių temperatūros pokyčių.
Jei patalpa atvės ir kurį laiką bus vėsu - nieko tokio. Jei atvėsta, tada įšyla, ir vėl atvėsta - kaupsis drėgmė, o tapetai gali pradėti pelyti.
Renata
Laba diena ar galima dazyti ant likusiu senu dazu ar butina nugrandyti sienas.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jeigu dažų sudėtis (markė) yra ta pati, galite dažyti ant "senų" dažų. Jeigu jie skirtingi (ar abejojate, nežinote), pašalinkite senus dažus, nuplaukite sieną, nugruntuokite ir dažykite naujai.
Tiklsiausią informaciją Jums turi pateikti konkrečių dažų pardavėjai.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2018   Visos teisės saugomos.