Medinės grindys – grožis slypi smulkmenose

Ar kada susimąstėte, kaip atrodytų grindys be grindjuosčių? Gana keistai. Tad klojant grindis būtina iš anksto apgalvoti visas smulkmenas, nes būtent jose ir slypi namų interjero grožis.

Grindjuostės – nedidelis, bet labai svarbus akcentas, užbaigiantis namų interjerą. Jos gali natūraliai ir nepastebimai susilieti su namų interjeru arba, atvirkščiai, baltos, tiek su sienomis, tiek su grindimis kontrastuojančios grindjuostės gali tapti akcentu, traukiančiu kiekvieno žvilgsnį.

Be to grindjuostės atlieka daug naudingų funkcijų:

Paslepia laidus. Juos rekomenduojama slėpti po grindjuostėmis. Kartais laidai gali būti slepiami ir lubose, bet tai nėra pats geriausias variantas, ypač tuo atveju, jei būstas yra užliejamas kaimynų arba prakiūra stogas. Taip galima prisidaryti daugiau bėdos nei naudos.

Paslepia dangos nelygumus. Net ir patyrusiam meistrui ne visuomet pavyksta lygiai užbaigti grindis prie sienos, todėl grindjuostės puikiai paslepia likusius nelygumus. O klojant parketlentes netgi būtina palikti tarpelį iki sienos, kad jos turėtų vietos plėstis, esant temperatūrų pokyčiams.

Apsaugo nuo pažeidimų. Grindjuostės neleidžia per arti sienų pastatyti baldų ir tokiu būdu apsaugo sienų apdailą.

Be visų šių naudingų funkcijų, grindjuostės yra ir namų dekoro akcentas. Derinamos prie grindų spalvos, jos visuomet vizualiai padidina patalpą. Renkantis baltas grindjuostes ir jas dažant sienų spalva, gaunamas tas pats efektas – vizualiai padidinama patalpa. Tai yra klasikinis pasirinkimas, kuomet grindjuostės per daug nekrenta į akis ir atlieka užbaigimo funkciją.

Tačiau galima rinktis baltas grindjuostes ir jas derinti prie tamsių grindų bei tamsių ar ryškių sienų, taip suteikiant interjerui kontrasto, jį pagyvinant. Baltos, kontrastuojančios grindjuostės pabrėžia sienų ir baldų apdailą.

Baltos grindjuostės dera kone prie visų stilių, tinka tiek prie klasikinio interjero, tiek prie modernaus. Kai kurie interjero dizaineriai drąsiai siūlo dėti baltas grindjuostes, neatsižvelgiant į sienų ar grindų spalvas, nes namų interjere lubos ir langų rėmai dažniausiai būna balti, tad ir baltos grindjuostės žiūrisi puikiai.

Norėdami perskaityti visą straipsnį apsilankykite „Landero“ puslapyje.

(Balsų: 6)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Raimis
Norėčiau sužinoti koks sprendimo būdas geresnis klojant dvisluoksnes parketlentes bute, pagrindas betonas, nešildomas - geriau klijuoti prie pagrindo ar dėti ant pakloto? Kodėl?
Ačiū
Iris (Egesta)
Laba diena,
Klojimo būdas priklauso nuo parketlentės konstrukcijos. Visos dvisluoksnės parketlentės yra tik klijuojamos ant pagrindo. Jos negali būti klojamos plaukiojančiu būdu ant pakloto.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2019   Visos teisės saugomos.