Ar trisluoksnės parketlentės atsparios kavai, vynui ir aliejui?

Daugelis rinkdamiesi medines parketlentes mano, jog jas prižiūrėti yra gana sudėtinga, nes medis lepus drėgmei ir kitiems aplinkos poveikiams. „Landero“ parketlentes gaminantys specialistai nori paneigti šį mitą. Atliko eksperimentą.

Alyva ar laku dengtas „Landero“ parketas medieną apsaugo nuo purvo ir dulkių, todėl jį prižiūrėti labai paprasta. Svarbiausia – neleisti drėgmei pakliūti ant grindų, o jei jau pakliuvo, kuo skubiau nuvalyti sausa šluoste. Kasdienei priežiūrai rekomenduojama grindis išsiurbti arba valyti gerai išgręžta drėgna šluoste bei naudoti specialias priemones.

Prieš įsigydami parketlentes klientai dažnai teiraujasi, kaip grindis paveikia išpilta kava, vynas, riebalai, ar nelieka dėmių ir kaip jas valyti. „Landero“ komanda nusprendė, jog geriausias atsakymas į tokius klausimus  – atlikti eksperimentą ir pasižiūrėti, kaip grindys reaguoja į įvairius skysčius.

Eksperimentui naudotos dvejopos „Landero“ parketlentės: dengtos alyva ir laku. Buvo užpilta aliejaus, kavos ir raudonojo vyno bei palikta vienai valandai džiūti.

Ir ką gi, praėjus valandai, nuo trisluoksnių parketlenčių skysčiai buvo nuvalyti drėgna šluoste. Ant lakuotų grindų neliko nė mažiausios dėmelės. Tai paaiškinti galima tuo, kad dengiant medieną laku (o „Landero“ parketlentės padengtos 7 sluoksniais lako) ant paviršiaus susidaro plonas tarsi plėvelė lako sluoksnis, kuris neleidžia purvui ir skysčiams įsigerti giliau į medieną.

Aliejus nepakenkė parketui dengtam alyva, neliko jokių dėmių, grindys lengvai nusivalė. Kava irgi nepaliko pėdsakų. Tačiau raudonojo vyno dėmė šiek tiek matėsi, bet po kurio laiko išgaravo ir buvo vos matoma. Taip atsitiko, nes alyva įsigeria į pačią medieną („Landero“ alyvuotos parketlenės, kaip ir lakuotos, dengtos 7 sluoksniais alyvos), nesukurdama apsauginės plėvelės, tačiau medieną sutvirtindama iš vidaus. Ir nors alyva neleidžia skysčiams giliai įsigerti, paviršiuje gali likti neryškių dėmių. Ypač raudonojo vyno, kaip nutiko ir eksperimento metu. Norint visiškai panaikinti vyno dėmę, galima vietiškai atnaujinti alyvuotų grindų paviršių. Pirmiausia reikėtų švelniu švitriniu popieriumi (180-220 grūdelių) patrinti dėmę. Šlifuoti patartina išilgai medžio pluošto. Jei pašlifavus toje vietoje, kur buvo dėmė, mediena tampa šviesesnė, palyginus su visos lentos paviršiumi, reikėtų nušlifuoti visą lentą. Tuomet užpylus šiek tiek alyvos, ją švelniai įtrinti sausu skudurėliu, palaukti apie 30 minučių ir kitu sausu skudurėliu pablizginti dėmės vietą ar visą lentą. Ir grindys vėl kaip naujos! Tai bene esminis skirtumas tarp alyvuotų ir lakuotų grindų.

Lakuotas grindis sunkiau pažeisti, nes į jas neįsigeria purvas ir skysčiai, tačiau jei jau pažeidėte ir norite grindis restauruoti, reikės iš patalpos išnešti visus baldus, nušlifuoti visą grindų paviršių ir iš naujo padengti laku. Na o pažeidus alyvuotas grindis, užtenka vietiškai pašlifuoti pažeistą vietą, užpilti alyvos, ją įtrinti ir po kiek laiko lengvai nupoliruoti sausa šluoste.

Norėdami įsigyti medinių parketlenčių rašykite mums arba apsilankykite Landero puslapyje.

(Balsų: 4)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2019   Visos teisės saugomos.