PVC danga (linoleumas) namams ir įstaigoms

Tą pačią grindų dangą vadiname skirtingai. Buitinėje kalboje žodis linoleumas dažniausiai reiškia bet kokią lanksčią ruloninę dangą. Specialistams žodis linoleumas reiškia iš natūralių medžiagų - sakų, aliejų ir medžių dulkių - pagamintą dangą. Sintetinę grindų dangą jie vadina PVC danga (dar kitaip – viniline danga).

Tikrasis linoleumas dėl aukštos kainos, o ypač dėl sudėtingos priežiūros nėra tiek populiarus, kaip išoriškai panaši, bet visiškai kitokia PVC danga. Ji žymiai dažniau naudojama ir buityje, ir visuomeninėse patalpose. Toliau žodžiu linoleumas vadinsime PVC sintetinę dangą.

Linoleumas yra dirbtinės kilmės produktas, pasižymintis geromis naudojimo charakteristikomis: atsparus trinčiai, blukimui, stabilių matmenų, plati raštų ir spalvų įvairovė. Ši grindų danga - tai komfortas kojoms, ausims ir akims. PVC danga yra minkšta, sugeria garsą ir atkartoja įvairius medienos, akmens, plytelių ir kitus raštus taip gerai, kad kartais yra sunku pastebėti, kad tai imitacija...

Mūsų atliktoje apklausoje: Kodėl pasirenku būtent šią grindų dangą? klientai linoleumą vertina dėl praktiškumo, lengvos priežiūros. Kiti į šią grindų dangą žvelgia kritiškai ir randa nemažai minusų. Klientų atsakymais dalijamės.

PVC grindų danga pagal savo sandarą būna dviejų tipų: homogeninė (vienasluoksnė) ir heterogeninė (daugiasluoksnė). Daugiasluoksnį linoleumą sudaro trys pagrindiniai sluoksniai: viršutinis apsauginis sluoksnis, sluoksnis su piešinio raštu ir apatinis sluoksnis – pagrindas. Viršutinio sluoksnio storis lemia dangos atsparumą nusitrynimui. Nuo jo labiausiai priklauso linoleumo kaina. Storesnis pagrindas – geresnė garso izoliacija ir aukštesnis komfortas vaikštant.

Pagal atsparumą nusitrynimui PVC danga skirstoma į buitinės paskirties (21, 22, 23 klasės), visuomeninės (31, 32, 33, 34 klasės) bei pramoninės paskirties (41, 42, 43 klasės). Didesnis skaičius reiškia didesnį atsparumą dėvėjimui.

Linoleumą galima pasikloti patiems. Kaip tą padaryti, skaitykite: PVC dangos (linoleumo) klojimas.

Buitinis linoleumas

Buityje dažniausiai naudojamas linoleumas imituoja medžio arba keraminių plytelių raštus, o visuomeninėse patalpose populiarūs raštai buityje visai neprigyja.

Toks ar panašus raštas nepopuliarus

buitinis_linoleumas.jpg

Buityje naudojamo linoleumo storis gali būti nuo 1,5 iki 4 mm. Storesnis linoleumas – geresnė garso ir šilumos izoliacija, komfortas vaikštant, bet jis lengviau pažeidžiamas stumdant jo paviršiumi sunkius daiktus, baldai įspaudžia žymes. Apsauginio sluoksnio storis siekia nuo 0,15 iki 0,4 mm. Tokio storio pakanka, kad linoleumas tinkamai tarnautų dešimt ar daugiau metų. Raštų pasirinkimas su atspalviais drąsiai viršija šimtą piešinių. Daugumai linoleumas vis dar asocijuojasi su tarybinių laikų prastos kokybės grindų danga. Toks požiūris yra klaidingas. Šiuolaikiškas linoleumas yra visiškai kitos kokybės danga. Vis labiau  populiarėjančiam grindiniam šildymui atsirado puiki PVC danga  (nedrąsu rašyti linoleumas, nes ji negali būti net lyginama su  senaisiais gaminiais). Tai PVC arba kitaip vinilo plytelės, savo  savybėm galinčios konkuruoti su keraminėm plytelėm.  Plačiau: vinilinės plytelės.

PVC plytelės būna surakinamos ir klijuojamos. Skiriasi jų klojimo technika. Detali klojimo eiga aprašyta: Surakinamų PVC lentelių klojimas ir Klijuojamų PVC lentelių klojimas.

Skirtingų tipų PVC grindų dangas galite palyginti tarpusavyje arba su kitais sprendimais puslapyje grindų dangos.

Padidinto atsparumo PVC danga įstaigoms

Įstaigų grindims dengti naudojama ir homogeninė (vienasluoksnė), ir heterogeninė (daugiasluoksnė) PVC grindų danga.

Heterogeninę (daugiasluoksnę) dangą sudaro keli sluoksniai:

  • pagrindas, suteikiantis dangai stabilumą, komfortą,
  • rašto sluoksnis, kuriame atvaizduojamas norimas dangos piešinys. Gali būti išspaudžiama ir struktūra (pavyzdžiui, medžio rievės),
  • paviršiaus apsaugos (dėvimasis) sluoksnis - tai tvirtas skaidrus sluoksnis, apsaugantis po juo esantį raštą.

Daugiasluoksnė padidinto atsparumo PVC danga skiriasi nuo buityje naudojamos dangos dėvimojo (apsauginio) sluoksnio storiu. Šis sluoksnis būna 0,4 mm ir storesnis, o pramonėje naudojamoms dangoms – daugiau nei 1 mm.

Homogeninė danga sudaryta iš vieno sluoksnio. Tas sluoksnis atlieka rašto, apsauginį ir pagrindo funkcijas. Šios grindų dangos paprastai naudojamos visuomeninės paskirties patalpose: ligoninėse, mokyklose, biuruose. Jų privalumas – dangai dylant raštas nesikeičia, nes jis vienodas per visą dangos storį. Nutrynus pusę ar daugiau jos storio (sunkiai įsivaizduojama normaliomis sąlygomis), bendras vaizdas išliks nepakitęs. Homogeninė PVC danga turi ribotą raštų skaičių, nes raštas nėra piešiamas, o gaunamas į dangos masę įmaišant įvairių formų priedus. Rezultatas: paviršius su atsitiktinai išmėtytais taškeliais ar brūkšneliais. Tokie raštai turi ir privalumą: atskirų dangos ritinių nereikia tarpusavyje derinti. Vaizdo pagyvinimui daromi kitų spalvų dangų intarpai. PVC dangos tarpusavyje suvirinamos. Buityje šios dangos naudojamos retai. Ko gero, tai įtakoja mažesnė raštų įvairovė ir būtina kvalifikacija ar įranga homogeninių dangų suvirinimui.

Labai svarbus yra homogeninės dangos paviršiaus apsauginis padengimas. Nors plika akimi atrodo, kad paviršius lygus, bet mikro lygyje jis toli gražu ne toks. Anksčiau tokios PVC dangos buvo vaškuojamos ir poliruojamos, dabar naudojami pažangesni būdai. Gerflor, vieno iš PVC dangų gamybos lyderių pasaulyje, patentuotas unikalus apsauginis padengimas Evercare™ - analogų šiuo metu neturinti paviršiaus apsauga. Evercare™ - tai mikrostruktūrinis paviršiaus apdorojimas lazeriu. Jis apsaugo dangą nuo dėmių ir ardančio cheminių medžiagų poveikio. Apsauga atstoja paviršiaus vaškavimą ar poliravimą visu dangos naudojimo laikotarpiu. Apdorojimo metu panaikinami mikro nelygumai dangos paviršiuje ir ten neužsilaiko nešvarumai. Dangą lengviau prižiūrėti, mažesnės valymo išlaidos.

Patikusią padidinto atsparumo PVC dangą galite drąsiai naudoti ir buityje.

(Balsų: 10)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Artūras
Ar galėtumėte atsiųsti vinilinės dangos katalogą ? Norėčiau pasirinkti piešinį. ar tikrai perkant internetu gaunasi pigiau ?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Pirkti internetu, dažniausiai, yra pigiau, nei parduotuvės kasoje.
Mūsų parduodamas dangas galite peržiūrėti elektroninėje parduotuvėje - http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/kolekcijos
Alfredas
Sveiki,
Ieškau 110 m2 nebrangios homogeninės PVC dangos ar linoleumo. Kad nereikėtų peržiūrėti visų prekių (nematau galimybės filtruoti), gal galite nurodyti, ką turite vietoje (reikia greitai).
Taip pat reikia meistro dangai pakloti (nulupus klijuotą kiliminę dangą).
Iris (Raminta)
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir pateiks pasiūlymą.
Alfredas
Man reika pasiltinto tinoliumo kur galima jo rasti klaipeda
Alfredas
Man reikia pasiltinto linoliumo kur galima jo isigiti .klaipeda
Iris (Marius)
Laba diena,
Deja, šiuo metu turime tik Vilniaus bei Panevėžio parduotuvėse. Pagrindas - veltinis. Užsisakyti galite Klaipėdos parduotuvėje arba internetinėje parduotuvėje adresu: http://www.iris.lt/e-parduotuve/blacktex-linoleumas.
Giedrė
Sveiki,
reikalinga homogeninė pvc danga. Gal galėtumėte pasiūlyti kokios akcijinės dangos? Gal yra kuriai nors nuolaida?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis el. paštu susisieks mūsų vadybininkas.
Antanas
Domina padidinto atsparumo specialiai laiptams skirta PVC danga. Kokia kaina ir galimi matmenys. (kai laiptinės laiptų plotis 1,05 m.)
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir atsiųs pasiūlymą.
Ana
Sveiki. Ką galite pasiūliti šildomoms grindims?
Iris (Marius)
Laba diena,
Visos PVC dangos tinka šildomoms grindims: http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/buitinis
Virginija
Laba diena .
Planuojame keisti kolidoriaus patalpoje vaikų darželyje grindų danga..
Norime patvarios atsparios trinciai/kroviniams /nes maisto blokas / bei dregmei dangos Linoleumo.Marmoliumas ar Tarket .
Domina jų savybės ir kaina-1kv.m
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir atsiųs pasiūlymą.
Reda
Išgriovus sieną, prireikė nedidelio gabalo 1-2 kv.m. linoleumo biurui. Niekur nerandame tamsiai mėlynos spalvos su brūkšneliais- taškeliais. Gal turite kokių atraižų tokios spalvos?
Iris (Marius)
Laba diena,
Tamsiai mėlynos neturime. Gal tiks artima spalva: http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/istaigoms
Nijolė
Virtuvės grindų danga išklijouta plytelemis. Gprindys šildomos. Ar galima, neardant plytelių, tiesti dangą ant viršaus?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Linoleumą ant plytelių kloti galima, tačiau danga įsispaus į plytelių tarpus ir tai atsikartos paviršiuje. Tarpus tarp plytelių galima užlyginti plytelių klijais ar glaistu.
Tiesiai ant plytelių galima kloti PVC lenteles. Jos ypač tinka šildomoms grindims. http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
Aldona
virtuvės plotą dalinčiau į dvi zonas.Vienai iš jų rinkčiausi linoleumą PRESTO VERBIER. Koks pagal parametrus, o spalviškai arčiausiai šviesios rudos iš jau pasirinkto , tiktų kitai zonai? Ačiū
Iris (Marius)
Laba diena,
Kitai zonai siūlyčiau to pačio gamintojo "Bingo" kolekciją. "Bingo" ir "Presto" yra vienodo bendro storio bei turi vienodą dėvimą sluoksnį (kaip ir dėvėjimo klasę).
Galite atkreipti dėmesį į šiuos variantus:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/533-bingo-barriques-2-m-pvc-gr-danga
http://www.iris.lt/e-parduotuve/42-bingo-sorento-2-m-pvc-gr-danga
http://www.iris.lt/e-parduotuve/584-bingo-bourbon-4-m-pvc-gr-danga


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2018   Visos teisės saugomos.