Laminato klojimas

Laminato klojimas – gana greitai atliekamas darbas. Šio darbo sudėtingumas ir trukmė labai priklauso nuo laminato užrakto konstrukcijos. Vos ne kiekvienas laminato gamintojas nuolat modifikuoja užraktą, todėl truputį skiriasi ir laminato klojimas. Kiekvienoje laminato pakuotėje pridedama instrukcija, kurioje detaliai aprašomas būtent to gamintojo laminato klojimas. Ja ir vadovaukitės. Čia aprašytas laminato klojimas su senesnės kartos užraktais leis Jums suprasti darbų nuoseklumą ir pagrindinius reikalavimus. Jūs galėsite nuspręsti, ar klosite savarankiškai, ar samdysite meistrą. Naujos kartos užraktai leidžia jungti po vieną lentą eilėje, todėl darbas bus lengvesnis nei čia aprašyta. Sąvoka plaukiojančios grindys reiškia, kad laminatas klotas jungiant atskiras lentas užraktais, o ne priklijuojant jas prie pagrindo.

Paruošimas

Supakuotas laminuotas grindis sukraukite horizontaliai viduryje patalpos, kurioje jos bus klojamos, palikite 48 valandoms [1]. Tinkamiausia grindų klojimui temperatūra 22 °C, santykinis oro drėgnumas apie 55 %. Medžiagos ir būtini įrankiai: PE-folija (hidroizoliacijai), kaištai atstumui fiksuoti, paklotas, pjūklas, pieštukas, liniuotė [2].

Paviršius. Plaukiojančios grindys gali būti montuojamos ant bet kurio kieto paviršiaus: betono, asfalto, medžio drožlių plokščių ar lentų grindų. Paviršius turi būti sausas, švarus ir lygus: nelygumai ne didesni nei 3 mm vienam metrui [3].

Nesenai išlietos betoninės grindys turi būti paliekamos išdžiūti. Patalpa gerai ventiliuojama.

Orientaciniai džiūvimo terminai:

  • savaitė džiūvimo kiekvienam grindų sluoksnio storio centimetrui, jei sluoksnio storis iki 4 cm,
  • dvi savaitės džiūvimo kiekvienam grindų sluoksnio storio centimetrui virš 4 cm. Viso 6 cm sluoksnis turi džiūti (1 x 4) + (2 x 2) = 8 savaites,
  • specialistams šis reikalavimas nusakomas kitaip: betono drėgmė neturi viršyti 2,5 % (CM metodas).

Plaukiojančios grindys be tinkamo pakloto – neįmanomos. Jis suteikia tinkamą atramą laminatui ir užtikrina grindų ilgaamžiškumą. Nesvarbu, kokį paklotą klosite, prieš tai būtinai paklokite drėgmę izoliuojančią plėvelę (čia rašoma PE-folija), išskyrus atvejus, kai pats paklotas turi drėgmę izoliuojantį sluoksnį.

Atidžiai patikrinkite panelių kokybę. Panaudotiems paneliams pretenzijos nepriimamos [4].

Laminato grindys – plaukiojančios grindys. Negalima klijuoti, prisukti, prikalti ar kitokiu būdu (pvz. su durų stabdikliu) pritvirtinti prie pagrindo [5]!

Kilimines dangas reikia pašalinti – netinkamas pagrindas. Einant laminuotu paviršiumi, kai po juo yra kilimas, jaučiamas spyruokliavimas, o tai suardo išpjovos-kaiščio jungtį. Kiliminė danga turi būti taip pat pašalinta ir dėl higieninių priežasčių [6].

Laminato grindys netinka šlapioms patalpoms – voniai, saunai, rūsiui [7].

Ant mineralinių pagrindų apsaugai nuo drėgmės PE-folijos juostos dedamos apie 20 cm užklojant vieną ant kitos ir sulipdomos lipnia juosta, o jos kraštai prie sienos užriečiami apie 5 cm. Ant viršaus klojamas paklotas. Jo juostos tik suglaudžiamos, bet nedengiamos viena ant kitos [8]. Ant medinio pagrindo (plokštės, lentos), PE-folija nededama.  

Grindinis šildymas. Laminuotos grindys gali būti klojamos ant šildomų grindų su sąlyga, kad vamzdeliai yra ne mažesniame nei 3 cm gylyje nuo grindų paviršiaus ir temperatūra grindų paviršiuje neviršija 27 °C [9].

Svarbu:

  • prieš laminato klojimą išjunkite grindinį šildymą. Grindų paviršiaus temperatūra neturi viršyti 18 °C prieš, per ir 24 h po klojimo,
  • paklokite drėgmę izoliuojančią plėvelę, paklotą ir laminuotas grindis. Įsitikinkite, ar paklotas tinka šildomoms grindims,
  • 24 h – minimalus laiko tarpas tarp klojimo darbų pabaigos ir grindinio šildymo įjungimo. Venkite staigių temperatūros pokyčių. Keiskite temperatūrą palaipsniui – daugiausiai 5 °C per dieną,
  • drėgmė patalpoje negali viršyti 1,5 % (CM metodas),
  • perskaitykite reikalavimus grindų dangos šiluminiam laidumui Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

Prieš klojimą laminato panelius surūšiuokite pagal pageidaujamą medienos struktūrą ir spalvinius niuansus. Atidarytą paketą iškart sunaudokite!

Klojimas. Rekomenduojame panelius kloti išilgai nuo pagrindinio šviesos šaltinio [10].

Pagal sienos nelygumus reikia atpjauti pirmą panelių eilę. Bet prieš tai pamatuokite patalpos plotį ir įvertinkite, koks plotis liks paskutinei panelių eilei. Bet kuris panelis negali būti siauresnis nei 5 cm. Įvertinę tai, pasirinkite pirmos ir paskutinės eilės panelių pločius.

Pradėkite klojimą kairiame patalpos kampe. Panelį dėkite kaiščiu (užrakto atsikišusia dalimi) į sieną ir atitraukite nuo abiejų sienų 12–15 mm, įkišdami kaištus. Atstumo laikykitės ir prie šildymo vamzdžių, laikančiųjų atramų, durų stabdiklių ir t. t. [11]. Nepaisant 48 h aklimatizacijos, laminuotos grindys išliks jautrios drėgmės bei temperatūros pokyčiams ir po suklojimo, t. y. trauksis ir plėsis priklausomai nuo aplinkos sąlygų. Tam plėtimuisi tarpeliai būtini.

Antrą panelį galu 30° kampu įkiškite į jau gulinčio pirmojo panelio išpjovą [12] ir padėkite lygiai ant grindų. Dėkite kitus panelius iki 1-os eilės pabaigos.

Paskutinįjį eilės panelį [13] tiksliai atsimatuokite. Tam pridėkite jį šalia paskutinio 1-os eilės panelio ir pristūmę galą prie sienos, pažymėkite reikiamą ilgį. Nepamirškite kaišto. Nupjautą panelį pasukite 180° ir prijunkite prie eilės. Kraštų nesugadinsite, jei pjovimo metu dekoratyvinė pusė bus apačioje. Kiekvieną naują eilę pradėkite su prieš tai buvusios eilės panelio likučiu (mažiausiai 20 cm ilgio) arba su puse panelio [14, 15]. Nėra gerai, jei panelis trumpesnis nei 30 cm ar ilgesnis nei 95 cm, o atstumas tarp gretimų siūlių suduriant galais turi būti mažiausiai 30 cm.

Antros eilės panelį dėkite taip, kad 1-os ir 2-os eilės panelių ilgosios pusės gulėtų paraleliai viena ant kitos, bet nebūtų įspaustos [15], t. y. 2-os eilės kaištis gultų ant 1-os eilės išpjovos. Užraktų surakinti nereikia kol nesudėta visa 2-a eilė kaip tai buvo daroma 1-oje eilėje [16, 17].

Kai 2-a sukomplektuota eilė jau guli šalia 1-os eilės, reikia 2-ąją eilę pakelti apie 3–4 cm ir pirmą panelį pastumti taip, kad 2-os eilės panelių kaiščiai įsistumtų į 1-os eilės išpjovą [18]. Padėję panelį ant grindų, galutinai užfiksuokite jungtį. Šį veiksmą reikia kartoti išilgai 2-os eilės (užtrauktuko metodas), iki 1-os ir 2-os eilės visi paneliai susijungs vienas su kitu be siūlių ir aukščio skirtumo. Kitų eilių klojimo eiga tokia pat, kaip ir 2-os eilės [19].

Klojant ilgesnius arba platesnius negu 8 m paviršius, būtina daryti mažiausiai 2 cm pločio tarpus – šilumines siūles [20]. Tik toks laminato klojimas yra teisingas. Šiluminė siūlė turi būti daroma ties kiekviena durų stakta. Siūlės dengiamos profiliais.

Šildymo vamzdžiams gręžiamos 3 cm didesnės angos nei vamzdžio skersmuo. Eiga parodyta [21, 22, 23] paveikslėliuose.

Medinių durų staktą reikia sutrumpinti tiek, kad po jomis tilptų panelis su 2–3 mm atsarga [24, 25].

Išklojus visą patalpą, pašalinkite visus kaiščius [27].

Pabaigai pritvirtinkite prie sienos 40–50 cm atstumu grindjuosčių apkabas ir įkiškite tinkamai supjautas grindjuostes [28]. PE-folijos išlindusius kraštus irgi paslėpkite po grindjuostėm.

Valymas ir priežiūra. Grindis šluokite arba siurbkite siurbliu [29].

Naudokite tik laminato gamintojo nurodytas valymo priemones. Netinka priežiūros priemonės ir valikliai su aliejumi, vašku. Laminato grindų negalima poliruoti [29].

Purvą šluostykite tik su gerai išgręžtu skuduru. Išpiltas ir nedelsiant neišvalytas vanduo sugadins grindis [30]! Ypač atsargiai elkitės su ant laminato statomais gėlių vazonais: būtinai naudokite vandens nepraleidžiančius padėklus. Tvirtai įsigėrusius nešvarumus valykite purškiamu valikliu arba acetonu.

Saugokite grindis nuo įbrėžimų arba įspaudimų! Įėjimo vietose padėkite pakankamai didelį kilimą purvui surinkti. Baldų kojas paklijuokite veltinio gabalėliais. Nenaudokite kėdžių su ratukais be apsauginio kilimėlio [31].

 
(Balsų: 20)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

JoanaLiu
Išsamu ir vizualu, kas ruošiasi pats šiam žygdarbiui, laminuoti grindis tai čia dar yra sąrašas pateiktas kokios medžiagos reikalingos .................
Iris (Rytis)
Dėkojame už Jūsų nuomonę.
Apgailestaujame, tačiau nuorodos į išorinius puslapius iš komentarų pašalinamos.
Minvydas
Dėkui, geras straipsniukas. Laminatą susidėti labai lengva, tačiau svarbu pasidomėti kaip tai teisingai atlikti. Ačiū.
Su barzda
PUIKU. Išsamiai ir labai aiškiai išdėstyta. DĖKUJ.
Prieziura
Laminata jau turime kelerius metus. Pradzioje po valymo darbu nelikdavo jokiu demiu. Paskutiniu metu po plovimo lieka lyg ispurvintos. Beje vaiksciojant lieka zymes.Gal rekomenduotumete kokias priemones. Laminatas pusiau blizgus. Vokiskas 32 klase ir t.t.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Panašu, kad pradžioje naudojote vienokius ploviklius, o dabar kitokius. Arba suprastėjo ploviklio kokybė.
Pabandykite pakeisti ploviklį kitu. Svarbu, kad jame nebūtų vaško ar aliejaus.
Ričardas
sudejus storą laminatą su plasmasiniais sujungimais po dviė metų grindys pradėjo braškėti. Paklotas buvo orginalus , kur davė parduodant. Ačiu.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Viena iš pagrindinių braškėjimo priežasčių gali būti nuo drėgmės deformuotos (išsipūtusios) lentos ties sujungimais. Taip nutinka, kai grindys valomos per šlapiai.
Braškėjimui įtakos gali turėti grindų perkaitinimas. Jei grindys šildomos – pagrindo temperatūra negali būti aukštesnė nei 28°C.
Braškėjimas gali atsirasti ir dėl grindų paviršiaus įtempimų. Pavyzdžiui, jei tarp grindų dangos ir sienos (ar kitų stacionarių kliūčių: kolona, vamzdis ir t.t.) nebuvo paliktas pakankamo pločio tarpelis (8-10 mm) išsiplėtimui.
Taip pat tam įtakos gali turėti nestabilus (linguojantis) pagrindas ar prastos kokybės grindų paklotas.
Einant laikui vienos ar kelių iš šių priežasčių poveikis pasiekė kritinę ribą ir atsirado braškėjimas.
robke
po tokio aprašymo,manau,grindis susidės kiekvienas,kas turi rankas ir kažkiek smegenų.Kadangi save laikau tokiu,tad kibsiu į darbą.Ačiū už išsamų darbo aprašymą.
dana
Ant betoniniu grindu desim paklota provent 3mm,ir ant sito ar dar galima deti paklotus 3mm kur yra tokie popieriniai lakstai?aciu
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Grindų paklotų kloti keliais sluoksniais negalima.
Audrius
Sveiki, yra grindyse 70x70cm dangtis į rūsį (viename aukštyje su grindimis).Ant laminatą galima pritvirtinti medvarščiais ar pan.? Nes kitaip jis nesilaikys.
ačiū
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Medvaržčiais pritvirtinti galima, bet bus matomos galvutės.
Galima priklijuoti prie dangčio gerais universaliais klijais.
Be abejo, nei vienas iš šių variantų nėra gamintojo rekomenduojamas ir gamyklinė garantija (tam plotui) negaliotų.
Beda
Ar galima perkloti ta pati laminata antra karta su sistema 1click 2 go?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Galima.
Laimis
ar galima kloti nauja laminatą ant pakloto, kuris buvo naudotas su senu laminatu apie 5 metus?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Visada rekomenduojama naudoti naują paklotą, nes eksploatacijos metu paklotas praranda kai kurias savo savybes: amortizacija, storis ir pan.
Jei manote, kad paklotas neišgulėtas ir suteiks laminuotoms grindims lygų ir atsparų pagrindą – galite jį eksploatuoti ir toliau.
gintas
ar galima laminata kloti tiesiog ant ekstrudinio polistirolio
Algis
Ar galima pritvirti laminate prie slaitiniu lubu
Iris (Laurynas)
Laba diena, Gintai,
Gamintojai numato laminato klojimą ant kieto, lygaus, stabilaus, sauso ir švaraus pagrindo, būtinai naudojant šiai paskirčiai numatytą paklotą.
Iris (Laurynas)
Laba diena, Algi,
Gamintojai to nenumato, tačiau iš principo įmanoma.
Ieva
Sveiki, ar galima laminata deti ant plyteliu? patalpos labai dideles, kad jas lupti.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Pagrindas laminuotai grindų dangai privalo būti kietas, stabilus, sausas, švarus ir lygus. Jei plytelės suklotos lygiai ir nėra staigių aukščio pasikeitimų ar aštrių iškilimų – galima.
Prieš klojant rekomenduojame perskaityti laminato klojimo instrukciją: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Egidijus
Laba diena,
Paklotų yra įvairių rūšių ir storių. Patarkit kokį paklotą pasirinkti bute, kur grindys betonuotos ir lygios, o po betonu - putų polestirolas, todėl dar gaunasi ir šiokia tokia triukšmo izoliacija. Tokiu atveju rinktis paprasčiausią ir ploną paklotą, ar vistiek kuo storesnis - tuo geriau? Minėjot, kad paklotai praranda savo savybes laikui bėgant (storį taip pat). Tai ar nebus tik blogiau, jei ant lygių grindų dėsiu storą ir minkštą paklotą?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Kadangi grindys nešildomos ir apšildytos, tai pakloto šiluminės savybės nėra svarbios.
Paklotas turi išlyginti pagrindo nelygumus ir suteikti pakankamai kietą pagrindą laminuotai grindų dangai, kad nuo apkrovų nesulūžtų lentų užraktai. Tam storas ir minkštas paklotas netiks.
Pagrindas betoninis, todėl reikia rinktis paklotą su plėvele drėgmės izoliacijai.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita?gamintojas=1001&store=
Mindaugas
Sveiki. Norejau paklausti ar galima kloti laminata ant 5-10cm storio kieto putplascio skirto grindims?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Pagrindas laminuotoms grindims turi būti sausas, kietas, stabilus ir lygus. Jei jis atitinka reikalavimus ir eksploatuojant nekeis savo savybių – (labai priklausys nuo įrengimo ir pagrindo ant kurio dėsite kietą putplastį) grindų įrengimas ant kieto putplasčio galimas. Nepamirškite pakloto – jis būtinas.
Gintaras
Sveiki, planuojame deti laminuotas grindis ant sildomu grindu, butas sildomas dar du menesius, norejome pasiteirauti kaip ivertinti ar betonas jau pakankamai isiles ir ar nera dar jame dregmes?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Pagrindo drėgnumą nustatysite ant grindų ištiesę polietileninės plėvelės gabalą. Po paros patikrinkite, kiek sušlapo prie grindų prispausta plėvelės pusė. Jei ranka sušlapo, drėgnumas per didelis.
Daugiau apie pagrindo džiūvimą šiame puslapyje: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/pagrindo-paruosimas-dangos-klojimui/
Kestas
Labas vakar norejau paklaust kaip isliginti laminuotu grindu griovely mazdau 2 3mm gylio aciu uz atsakyma
Arvydas
Sveiki, ar tikslinga prieš klojant laminatą, sutepti aliejumi užraktus ir išpjovas. Teko girdėti, kad tai apsaugo nuo drėgmės. Kiek tos teisybės nežinau, norėčiau konsultacijos. Dėkoju už atsakymą.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Aliejumi tepti laminuotų grindų užraktus ir išpjovas draudžiama. Nuo drėgmės neapsaugos, o gaminiui pakenkti gali.
Ramunas
Sveiki. Ar galima laminato isilgines siules tept klijais sujungiant eiles? Nes internete pilna video kur lipalu tepa isilginius sujungimus
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Tai prieštarauja oficialioms gamintojų instrukcijoms.
Be to, objektyvaus poreikio tam nėra: jei grindys paklotos laikantis gamintojo nurodymų, šiuolaikiniai užraktai puikiausiai išlaiko jiems tenkančias apkrovas ir papildomas klijavimas netikslingas.
Saulius
Sveiki,
Klodamas laminatą visas siūles tepiau click guard, principe tai klijai.
1) turėtu apsaugoti nuo braškėjimų
2) hidroizoliacija - išpiltas vanduo nesigers per siūles, nes ten klijai. Galiu pasakyti, kiek visokių 'avarijų - balučių' buvo, niekada laminatas nebuvo išpūstas, tai sakyčiau pasiteisino.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Mes to nerekomenduojame, bet dėkojame už pasidalinimą patirtimi.
Evaldas
Laba diena,
Klosiu laminata ant nelygiu grindu,nelygumai apie 5-6 mm per metra.Grindu pagrindas OSB plokstes.Islyginti grindis nebera galimybes.Gal patartumet koki paklota naudoti ar siaip gal yra koks kitas budas kloti laminata?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Jūsų sprendimas klaidingas.
Negalima palikti neišlyginto pagrindo. Joks paklotas neišlygins tokių aukščio skirtumų, o kloti du pakloto sluoksnius draudžiama: pagrindas bus netvirtas.
Vytautas
Laba diena,
ar galima laminatą kloti ant senų,bet gerų medinių grindų,kurios padarytos iš lengvai išgaubtų grindlenčių (maždaug 3mm. 10cm. pločio lentai
Iris (Dalius)
Laba diena,
Jeigu medinės grindlentės nejuda, neskleidžia garsų, tada galima kloti laminatą. Paklotas yra būtinas.
Milda
Sveiki. Palaisčius gėlę pro vazono apačią išbėgo vandens. Pamatėme tik ryte. Toje vietoje išsipūtė laminato kraštai. Ar yra būdų išgelbėti grindis? Ar joms džiūstant nelygumai pamažės?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Vanduo lentelių užraktą sugadina nepataisomai. Išeitis tik viena – ardyti ir keisti kita lentele.
vytautas
Laba diena, ką rekomenduotumėte kloti po laminatu ant grindų kurios nėra idealiai lygios ( juodgrindės) ir nestipriai siūbuoja nes iš paprastų eglinių lentų ( 3cm. storio ir pakeisti jų nėra galimybės nes tai dalis perdangos)?
Iris (Dalius)
Laba diena,
Laminatui svarbu lygus, tvirtas pagrindas. Esant pagrindo siūbavimui susidėvės užraktas, atsiras tarpeliai. Todėl toks pagrindas nėra tinkamas ir vien paklotas nepadės.
Vytautas
O jeigu prieš tai pakloti OSB plokšte, ar to pakaktų?
Iris (Dalius)
Laba diena,
Taip, užtektų. Bet vien pakloti negana. Reikia tašelių, kad būtų prie ko plokštę pritvirtinti.
Tašeliai montuojami prie senų grindų ir sienų perimetru ir ties tam tikru atstumu per visą plotą, o tada ant šios "konstrukcijos" tvirtinama OSB plokštė.
VP
Sveiki,
Jeigu susidejus laminata, kaikuriosiuose vietose atsoko lenteles, t.y. lenteliu galai i virsu paejo, o dar kaikuriuose vietose issipute (kaip kalnas, uzlipus prisispaudzia), ir savaime aisku, vaikstant gergzda. Gal grindys siek tiek nelygios ar dregmes gavo. Ar imanoma pakeisti tik tas vietas, ar jau neisvengiamai reikia ardyti viska, ypac tuo atvejiu jeigu siek tiek grindys nelygios.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Lokaliai pakeisti nepavyks – reikės perkloti grindis iš naujo.
Nematant nuotraukos sunku tiksliai įvertinti, bet manau, kad minėtos problemos atsirado, nes laminuota grindų danga kažkur remiasi į sieną, koloną. Tokia kliūtis neleidžia grindims plėstis dėl drėgmės/temperatūros pokyčių, todėl lentelės stumdamos viena kitą kai kur pakyla.
Panašias problemas gali sukelti ir pastatyti/sumontuoti sunkūs baldai, ypač jei nesilaikoma gamintojo rekomenduojamų maksimalaus vientiso grindų dangos ilgio/pločio reikalavimo.
Daugiau informacijos rasite: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Karolis
Laba diena, ar galima vietoj PE-folijos po grindų paklotu kloti paprastą poletileninę plėvelę? Jei ne, kokią PE-foliją siūlytumėte?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
PE - folija iš principo ir yra polietileno plėvelė, todėl naudojimui tinka.
Vis dėlto rekomenduotume įsigyti grindų paklotą kombinuotą su hidroizoliacija, nes juose yra apgalvotas drėgmės, galimai atsirandančios iš pagrindo, pašalinimo būdas, o po paprasta plėvele atsiradusi drėgmė niekur neišgaruos - gali atsirasti pelėsis.
Rimas
Laba diena, pasakykite prašom jei laminatas yra klojamas ant seno, bet lygaus betono(jam jau 15 metų) ir prieš tai buvo išklotas laminatas, kuris buvo nuimtas, ar klojant naują laminatą būtina kloti PE foliją. O gal užtenka tik pakloto. Grindys nešildomos.
Iris (Dalius)
Laba diena,
Nesvarbu, kokį paklotą klosite, būtina pakloti drėgmę izoliuojančią plėvelę (PE-folija), išskyrus atvejus, kai pats paklotas turi drėgmę izoliuojantį sluoksnį.
Pro betoną praeinanti drėgmė be izoliuojančios plėvelės gali sugadinti laminatą.
Marius
Laba diena. Ar galima suristi visus kambarius be sujungimu profiliuku jei ilgis nuo svetaines iki kito kambario mazdaug 11metru. Ar reikia butinai atskirti kambarius? Kokios pasekmes jeigu neatskirėme nuo kitu kambariu ir sudejome viska kartu.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Atskiras patalpas būtina atskirti profiliais (slenkstukais), nes tarpduriuose gali atsirasti plyšiai tarp laminato lentų. Kintant santykinei drėgmei ir temperatūrai, keičiasi ir laminato, ir pagrindo matmenys.
Siauriausia vieta yra jautriausia.
Karolis
Sveiki, perskaičiau daug reikiamos informacijos, liko tik vienas klausimas .. Ant šildomų grindų planuoju dėti laminatą, paklotą naudosiu kamštinį 2mm, kokią rekomenduojate PE foliją naudoti.. o gal teisingiau dėti kamštinę dangą su guma būtų.. norisi išvengti pelėsio.
Iris (Marius)
Laba diena,
PE - folija iš principo yra polietileno plėvelė. Vis dėlto rekomenduotume įsigyti grindų paklotą kombinuotą su hidroizoliacija, nes juose yra apgalvotas drėgmės, galimai atsirandančios iš pagrindo, pašalinimo būdas, o po paprasta plėvele atsiradusi drėgmė niekur neišgaruos - gali atsirasti pelėsis.
Pvz: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita/tuplex-3mm-30x1-1m-33-m2-rul-paklotas-su-dregmes-izoliacija-1


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2017   Visos teisės saugomos.